Şimdi Ara

Phenom 965BE => AMD FX 8350 , 8320 , 6350 veya Hangi işlemciyi almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Şu an kullanmış olduğum AMD Phenom II 965BE işlemcimi ileriye dönük oyunlarda performans kaybı yaşamamak için değiştirme vaktimin yavaş yavaş geldiğini düşünüyorum. Sistemim imzamda mevcut oradan görebilirsiniz. Siz hangi işlemciyi tavsiye edersiniz. İşlemciyi oyun profili için değiştirmek istiyorum. Artılarıyla eksileriyle yorum yaparsanız sevinirim, hem ayrıca benim gibi durumu olan arkadaşlara da bu konunun faydalı olacağını düşünüyorum.

Forum içerisinde genelde FX-8350 tavsiye ediliyor ama FX-6350 ile ilgili pek bir bilgi bulamadım. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukayl06 -- 27 Ağustos 2014; 14:01:52 >

• ukayl06 kullanıcısına yanıt
    direk fx 8320 ye geçmelisin,fx 6350 fx6300'ün hız aşırtılmış versiyonu onun dışında bi artısı felan yok
    8350 almak yerıne 8320 alıp artan 100 lirayıda yoksa işlemci sogutucusuna yatırmanız en iyi tercih olucaktır
    phenom x4 yeni nesil çogu ekran kartına darboğaz yapıcaktır oyunlarda fps ye çok etki eder buda,8320 ile her ekran kartını rahatca darboğaz yapmadan kullanabilirsiniz
  • ukayl06 kullanıcısına yanıt
    Hocam phentomu 3.8 ghz civarı kullanıosan bana kalırsa fx6300 bile geçsen tam olarak istediğini vermez fx8320 aşağısına pek inme

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukayl06

Merhaba arkadaşlar, Şu an kullanmış olduğum AMD Phenom II 965BE işlemcimi değiştirme vaktimin yavaş yavaş geldiğini düşünüyorum. Siz hangi işlemciyi tavsiye edersiniz. İşlemciyi oyun profili için değiştirmek istiyorum. Artılarıyla eksileriyle yorum yaparsanız sevinirim, hem ayrıca benim gibi durumu olan arkadaşlara da bu konunun faydalı olacağını düşünüyorum.

Forum içerisinde genelde FX-8350 tavsiye ediliyor ama FX-6350 ile ilgili pek bir bilgi bulamadım. Şimdiden teşekkürler.

DDR4' e kadar bir değişiklik yapmayın bence.
  • Elinizdeki işlemciyi zorlayabildiğiniz kadar zorlayın.

Pahalı diyecekler olacaktır ama i7 4790k alın illa değiştirecekseniz.Yanına da ucuz bir pc mate ana kart alın gitsin.Uzun süre upgrade etmeden kullanırsınız.Oc etmenize hiç gerek yok frekansı yüksek zaten.

Başka seçenek de fx8320 almak.Anakartınız da uygun olduğu için hiç masraf çıkarmaz size.Asıl altınvuruşu broadwell çıktığı zaman yaparsınız ihtiyacınız olursa.
  • Hepinize cevaplarınız için teşekkürler, ancak intel'e geçmeyi düşünmüyorum. İntele geçmek için anakartı felan da değiştirmek lazım yani bi ton masraf okadar bütçeyi ayırmak istemiyorum. Sanırım şu anda en uygun fx-8320 gibi görünüyor.
  • quote:

Hepinize cevaplarınız için teşekkürler, ancak intel'e geçmeyi düşünmüyorum. İntele geçmek için anakartı felan da değiştirmek lazım yani bi ton masraf okadar bütçeyi ayırmak istemiyorum. Sanırım şu anda en uygun fx-8320 gibi görünüyor.

Çoğu arkadaşın dediği gibi bende FX 8320 öneriririm size şahsen bende FX 8320 kullanıyorum , 8350 almak yerine 8320 alıp artan 100 TL. yede iyi bir işlemci soğutucu alabilirsiniz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaizmaa

quote:

Hepinize cevaplarınız için teşekkürler, ancak intel'e geçmeyi düşünmüyorum. İntele geçmek için anakartı felan da değiştirmek lazım yani bi ton masraf okadar bütçeyi ayırmak istemiyorum. Sanırım şu anda en uygun fx-8320 gibi görünüyor.

Çoğu arkadaşın dediği gibi bende FX 8320 öneriririm size şahsen bende FX 8320 kullanıyorum , 8350 almak yerine 8320 alıp artan 100 TL. yede iyi bir işlemci soğutucu alabilirsiniz .

Xigmatek HDT-SD964 fan var zaten sanırım yeterli gelir. Teşekkürler.
  • Alicak paran varsa hic dusunmeden fx 8350 al ama biraz daha idare ederim diyosan fx 8350 nin 95w lik modelini alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DouChpX

Alicak paran varsa hic dusunmeden fx 8350 al ama biraz daha idare ederim diyosan fx 8350 nin 95w lik modelini alabilirsin.

125 w ile ne farkı var acaba_? Birde nerde satılıyor 95 w olanı.
  • Daha cikmadi 95w lik modeli. Biraz bekliyeceksin. Ama 125w lik modeller indirime girecek 95w lik modeller cikinca.

• quote:

Orijinalden alıntı: DouChpX

Daha cikmadi 95w lik modeli. Biraz bekliyeceksin. Ama 125w lik modeller indirime girecek 95w lik modeller cikinca.

İlk defa duydum 95w lığının çıkacağını.
  • Amd nin 30. Yil kutlamasinda aciklandi yanlis hatirlamiyosam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baran18

quote:

Merhaba arkadaşlar, Şu an kullanmış olduğum AMD Phenom II 965BE işlemcimi değiştirme vaktimin yavaş yavaş geldiğini düşünüyorum. Siz hangi işlemciyi tavsiye edersiniz. İşlemciyi oyun profili için değiştirmek istiyorum. Artılarıyla eksileriyle yorum yaparsanız sevinirim, hem ayrıca benim gibi durumu olan arkadaşlara da bu konunun faydalı olacağını düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Yok canım okadar masraf yapamam, mevcut sistem üzerine yoğunlaşalım )

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.