Şimdi Ara

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
491
Cevap
8
Favori
20.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen bende DHL seçtim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim 11.30 gibi kargom geldi.
    ptt sonucu su sekilde
    Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• MrCooL_ kullanıcısına yanıt
    ben de bir daha bu siteden alisveris yapmam. amazondan olsun 50 lira fazla olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Merhaba,

Benim kargo numaram 13 haneli. Computer universe fatura/shipmient sayfasına şimdi baktım. DHL/Deutsche Post Express yazmakta. Sanırım ikisinide kullanıyorlar.

Benimki Deutsche Post Express ile gelmiş. Kargo takibi için

https://www.deutschepost.de/sendung/simpleQuery.html?locale=en_GB

sayfasından bana verilen kodu girebiliyorum. Ama çok açıklayıcı bir bilgi yok. 10 Kasım'da lojistik merkezine ürün geldi yazıyor sadece. Halbuki ürün 16'sında Türkiye'ye giriş yaptı. Onu yazması lazımdı. Ama o sayfada aşağıdaki telefon numarası var. Onları ararsanız size yardımcı olabilirler.

0228 4333118 (Uluslarası sevkiyat için telefon)

Bir de aynı izleme sayfasında bize mail atın gibi bir kısayol var. Oradan da sanırım kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Not : Bu arada buna benzer bir durum amazondan aldığım ürün için daha yeni 2 gün önce başıma geldi. Bana gelecek olan ürünü kargo firması Oklahoma City'de bir yere göndermiş. Amazon'a chat kısmından konuyu aktarınca özür dileyip aynı gün içinde hızlı kargo ile ürünü hemen yola çıkarttılar. Hızlı kargo ile gönderdikleri için yakın sürelerde elimde olacak. Amazon farkını burada gösteriyor.

Kasa şimdi geldi. Size bilgileri aşağıda veriyorum. Yalnız anlamadığım bir şey var. Güya ben premium kutulamayı seçmiştim. Kasa ilave bir kutu içine daha konulacaktı. Ama nedense kendi kutusu ile geldi. PTT mi dış kutuyu kontrol için açtı ve koymadı yoksa böyle mi geldi kimbilir.

İlk başta tedirgin oldum. Çünkü kutu bayağı bir darbe almış ve yırtılmıştı. Ama kasa o kadar sağlam ki içini açınca herhangi bir sıkıntı olmadığını gördüm.

Not : Bu arada kasa çok güzel. Enthoo luxe benimki.

Sipariş tarihi : 09.11.2016
    Kasanın Türkiye'ye sevk edilişi : 10.11.2016
    Türkiye'ye giriş (Ukim'e) : 16.11.2016
    Ukim çıkış ve İzmir'e sevk : 17.11.2016
    Kasanın elime ulaşması : 18.11.2016

Kargo numarası : CB381150465DE
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn_my

Kasa şimdi geldi. Size bilgileri aşağıda veriyorum. Yalnız anlamadığım bir şey var. Güya ben premium kutulamayı seçmiştim. Kasa ilave bir kutu içine daha konulacaktı. Ama nedense kendi kutusu ile geldi. PTT mi dış kutuyu kontrol için açtı ve koymadı yoksa böyle mi geldi kimbilir.

İlk başta tedirgin oldum. Çünkü kutu bayağı bir darbe almış ve yırtılmıştı. Ama kasa o kadar sağlam ki içini açınca herhangi bir sıkıntı olmadığını gördüm.

Not : Bu arada kasa çok güzel. Enthoo luxe benimki.

Sipariş tarihi : 09.11.2016
    Kasanın Türkiye'ye sevk edilişi : 10.11.2016
    Türkiye'ye giriş (Ukim'e) : 16.11.2016
    Ukim çıkış ve İzmir'e sevk : 17.11.2016
    Kasanın elime ulaşması : 18.11.2016

Kargo numarası : CB381150465DE

Sipariş kodundan anladigim kadariyla sizin kargoda Deutsche Post Express ile gelmis. Benim siparisim 2 Kasimda sevk edilmesine ragmen ulasmadi. Bu nasil bir durumdur ya.

• Aklima gelen tek sey karayolu ile geliyorsa TIR diger ulkelere ugraya ugraya geliyor.

Gumrukcu bir abim var bir iki birsey anlatti bana pazartesi buyuk ihtimal bu sorunu cozecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pegasustoni

Gumrukcu bir abim var bir iki birsey anlatti bana pazartesi buyuk ihtimal bu sorunu cozecek.

Lütfen çözülsün artık, ortada ürünün yarısı kadar ödediğimiz kargo ücreti var ve biz ne haldeyiz. Kesinlikle forumda bununla ilgili konu açıp bu siteden insanları uzak tutmak lazım. Hatta baktım amazon.de de dükkanı var kesinlikle çalışmamalısınız diye amazon.de'ye de mail atacağım.
  • 21 kasım ve 20 gündür yolda olan kargodan hala haber yok varmı kargosunda gelişme olan ?
  • Meliodas kullanıcısına yanıt
    Bende ve Mrcool dada durum ayni bekliyoruz. Bir iki yeri aradik bazi yerlere mailler attik ama donus yok.

• Pegasustoni kullanıcısına yanıt
    bu kadar kötü bir kargo olamaz ya çinden daha kısa sürede geliyor amerikayı söylemiyorum bile.computeruniverse'a mesaj atalım 29 euro kargo bedelinin iadesi için
    Bencede

• Kasalari gelen ve gelmeyenler kimler arkadaslar?

• Pegasustoni kullanıcısına yanıt
    Benim üründe hala tık yok 28 ekim sipariş 1 kasım kargo tarihi. Harikalar.
  • Amazon.de'nin kargo kampanyası ile artık malum siteden kasa alıp almamakta kararsızım. Gördüğüm kadarıyla DHL'ye teslim edilmeyen kargolar epey sıkıntı yaratıyor. Kaç kişinin kasası 1 ay geçmesine rağmen ulaşmadı?

Enthoo Pro M Acrylic almayı düşünüyorum buradan vergi altı. Fakat burada ki son kargo yorumları beni düşündürüyor özellikle çift kutulanmadığından şikayetçi biri var benim tek beklentim sağ salim gelmesi. Acrylic amazon.de'de yok ama sırf şikayetler sebebiyle Amazon'da olan ENTHOO PRO M yani yan tarafı tamamen şeffaf olmayan bir modeli alabilirim.
  • ARKADAŞLAR PEŞİN PEŞİN SÖYLÜYORUM BU SITEDEN A-LIS-VE-RIS YAP-MA-YIN !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: s1Lv3r

Mevcut sistemi değiştirmeye karar verince yeni sistemde itx yerine eski usul atx kasa toplamaya karar verdim, haliyle kasa sorunsalı başladı. Full tower yapılı kasaları sevmediğim için mid boyutlarda güzel bir kasa arama arayışına girdim eleye eleye NXZT S340 ve Phanteks P400 arasında kaldım. S340 ülkemizde satışı olan bir modeldi ve fiyatı yurt dışında P400 ile denkti hangisi alayım derken bir anda Computeruniverse'den P400 siparişi verdim ve kasa maceramı sonlandırdım. Sistemi toplaya kadar can sıkıntısından ufak bir inceleme hazırlamak istedim kasayı almayı düşünenlere az da olsa fikir vermek amacıyla...

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

Zaten büyük olan koliyi daha büyük bir koliye koyup yollamaları gayet iyi oldu zira yurtdışında neysede ülkemizde kolilerin karpuz gibi atılıp dağıtıma çıktığını düşününce gayet güzel bir tedbir oldu

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

Kasamızın teknik detayları bu şekilde, 39.5 cm e kadar ekran kartlarını kullanabilirsiniz fakat modüler hdd yuvalarını kullanmayı tercih ederseniz bu mesafe 28cm e düşmekte. İşlemci soğutucusu olarak da 16cm yükseliğe kadar boyutları olan soğutucuları rahatlıkla kullana bilirsiniz. Kasa fanlar konusunda yeterli düzeyde esneklik sağlamakta 1x 12cm arka, 2x120mm veya 2x140mm üst,3x120mm veya 2x140mm ön taraf totalde 5-6 fanı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sıvı soğutmalar için radyatör ön kısımda konumlandırmak gerekiyor burda da 240mm,280mm ve orta kısımdaki kapakları ve dahili 3.5" hdd yuvası iptal ederek 360mm radyatörlere destek sunmakta. Teknik kısım bu şekilde şimdi fotolar üzerinden kasayı tanıyalım

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

Kasa, sade tasarımı seven ve optik sürücü yuvası sevmeyen benim gibi kullancılar için gayet şık bir tasarıma sahip ve caf caf dan uzak...3 farklı rengi olan kasada ben satin siyahı tercih boya kalitesi ve hissi gayet iyi herhangi bir kusurunu görmedim didik didik etmeme rağmen, malzeme kalitesi olarak da gayet iyi bir kasa, kaliteli yapısını kullanıcıya hissettiriyor.

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

Açma butonu, 3.5mm ses jackları ve 2x USB 3.0 bağlantısı kasanın üstüne konumlandırılmış. Reset butonu ve Led kontrol butonu gizli şekilde yerleştirilmiş.

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

Kasanın iç dizaynı montajı sadeleştirmek ve kolaylaştırmak için gayet iyi tasarlanmış.Kapalı olan psu bölmesi kabloları gizlemek için yeterince alan sunuyor, ayrıca 2.5" ve 3.5" harddiskler için 2 şer tane yer mevcut ve bunlar tamamen kapalı alanda kalması kablo karmaşasını en aza indirgiyor.Ön panel ise radyatör ve fanların montajı için sabit vida delikleri yerine ayarlanabilir şekilde tasarlanmış.

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

Onca para harcayıp kurduğumuz sistemin tertemiz kalması toz toplamamsı hepimizin ortak isteği P400 bu konuda gayet cömert davranmış fanlar için toz filtrelerini esirgememiş.Psu yuvası için, üst tarafdaki fanlar için mıktanıslı ve ön panelde toz girişin, önlemek için filtreler mevcut. Sökülüp temizlenmeleri gayet.Özellikle ön panel bu kadar kolay sökülmesi gerçekten başarılı.

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

2.5 ve 3.5 Hdd yuvaları. 3.5 Hddler için titreşim önleyiciler mevcut ve vidasız montaj imkanı var fakat 2.5" mekanik sürücüler titreşim önleyici mevcut fakat vidalama gerekiyor.Kasada 7 adet pci genişleme slotu mevcut ve bunlar tamamen parmak vidalarla sağlanıyor. Psu bölümü ve titreşimi engellemek için kauçuk yardımcılar Son foto'da ise 4 ten fazla sürücü kullanmak isteyenlerin montaj alanı kapakları sökerek hdd montaj aparatları takmak gerekiyor.Kutudan gerekli aparatlar çıkmıyor ekstra olarak satın almak gerek.

Anakart bağlantıları için kablo yürütme yerleri ve kasa arka tarafındaki kablo toplama bölümü kasa bu konuda gayet iyi görünüyor fakat bunu sistemi topladığımda daha iyi anlamış olucam .3. fotoğrafta fanın altındaki vidalı bölme çıkartılarak 360mm radyatör montajı sağlanmakta.

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı KulübüPhanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

Kasamızın en çok vurgulanan özelliği dahili RGB led kontrolcüsü ön panelde bulunan Phanteks logosunu ve power düğmesi aydınlatan ledlere ve şerit ledleri bağlamamız için boşta bir sokete sahip. Standart RGB 5050 şerit ledleri kullanabilirsiniz yada firmanın kendi ürününü kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak kasanın Avantaj ve Dezavantajları şu şekilde olabilir.

+Sade tasarım ( Göreceli bir durum olsa da)
    +Montaj kolaylığı
    +Başarılı kablo saklama ve yönetimi
    +Malzeme kalitesi
    +RGB Led desteği
    +Filtre sistemi

-Fan kontrolcüsünün olmayışı ( sadece P400S modelinde mevcut )
    -2.5 Hdd'ler için vidasız montaj olmayışı
    -Ekstra hdd montajı için gerekli aparatların kutuda olmayışı.

DH P400 Kullanıcıları

s1Lv3r

Çikizen

sku

Pegasustoni

onoffon

Kasa ile Toplanan Sistemler

Kasada kablo saklama ve yürütme yerleri gerçekten çok iyi seçilmiş. Pc toplamak, sistemi toparlamak gerçekten çok basit oldu. Detaylı fotolar eklenecek

Arkadasim lutfen kasanin teknik detaylarini anlattigin kisimlar disinda computeruniverseden aldigin kisimlari silermisin. Bizler aldik (alamadik) magdur olduk baskalari olmasin.

• Siparişin üzerinden 1 ay geçti ve neredeyse 27 gündür kargoda olan üründen bu günde haber yok çok enteresan bir haber değil artık.
    Varmı kargosunda bir gelişme olan .Dhl computeruniverse ve deustsche post'a ayrı ayrı mail attım ama onlarda da bir dönüş yok :D Alman disiplini ölmüş arkadaşlar.
    merhaba ben 23 inde sipariş vermiştim 26 sında istanbula gelmiş ve fiyatı 69 euroya düşürmüştüm vergisiz olarak geçmiş gümrükten ve bugün bulunduğum şehrin dağıtım merkezine gelmiş muhtemelen yarın teslim edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 28 Kasım 2016; 18:25:18 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.