Şimdi Ara

Pf1500g mi ? Pf1000ut mu ? Hangisi daha iyi görüntü veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evde 2-3 metreden yansıtacağım.Baktığımda pf1500g lümen olarak daha yüksek gözüküyor ama pf1000ut daha pahalı bir cihaz bunun nedeni nedir? Smart tv ve yakından yansıtabilme özelliği mi ? Bu iki özellik umrumda değil görüntü kalitesi hangisinden daha iyi ? Anlayan biri cevaplarsa çok sevinirim, iyi forumlar.

Pf1500g 1400 lümen 150 bin kontrast
    Pf100ut 1000 lümen 150 bin kontrast
    Pf80g 1000 lümen 100 bin komtrast

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• pf1000ut mutlaka duvara yansıtmalısın. duvarınız müsait ise bence pf1000ut tercih edin derim. çok kısa mesafeden dev görüntü açıyor bence bu anlamda çok başarılı.
    duvar müsait değil mutlaka perde kullanacağım derseniz pf1500g tercih edin.
    nereye yansıtacağım önemli değil, ortam müsait diyorsanız bu iki cihazdan lg pf1500g nin görüntü performansı daha iyi olduğunu çok net söyleyebilirim.
    pf80g yi ise boşverin.

şunlarıda söylemeden edemeyeceğim.
    lg nin gerçek kontrast değerlerini hesaplarken, sitesinde yazılan rakamı 100 e falan bölerek hesaplamak gerekiyor sanırım. kesinlikle bahsi geçen kontrast değerlerini vermiyor. yanından bile geçmiyor. bir tarafta benq w2000 veya w3000 yada epson tw6700 kontrast değerlerine bakıp oturup 2 saat film izleyip sonra dönüp diğer tarafta lg nin kontrast değerlerini okuyunca hangi test ortamı bu değerleri ölçmüş diye şaşırıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: newonw1

pf1000ut mutlaka duvara yansıtmalısın. duvarınız müsait ise bence pf1000ut tercih edin derim. çok kısa mesafeden dev görüntü açıyor bence bu anlamda çok başarılı.
    duvar müsait değil mutlaka perde kullanacağım derseniz pf1500g tercih edin.
    nereye yansıtacağım önemli değil, ortam müsait diyorsanız bu iki cihazdan lg pf1500g nin görüntü performansı daha iyi olduğunu çok net söyleyebilirim.
    pf80g yi ise boşverin.

şunlarıda söylemeden edemeyeceğim.
    lg nin gerçek kontrast değerlerini hesaplarken, sitesinde yazılan rakamı 100 e falan bölerek hesaplamak gerekiyor sanırım. kesinlikle bahsi geçen kontrast değerlerini vermiyor. yanından bile geçmiyor. bir tarafta benq w2000 veya w3000 yada epson tw6700 kontrast değerlerine bakıp oturup 2 saat film izleyip sonra dönüp diğer tarafta lg nin kontrast değerlerini okuyunca hangi test ortamı bu değerleri ölçmüş diye şaşırıyorum.

Peki lg pf85u hakkında bilginiz var mı ? Kontrast değeri 10.000 lümen değeri 1000 olduğu halde pf1500g ve pf100ut'tab daha iyi görüntü veriyor bu nasıl oluyor anlayamadımhttps://youtu.be/CKIJDNYV43M

• pf85u yu denemedim.
    ancak şunu söyleyebilirim ki aynı anda iki farklı ışık kaynağını amatör kamera ile çekerseniz kamera sensörü birisinin ışık kaynağından etkilenip diğerini farklıymış gibi gösterebilir. yani parlak olanı netleyebilmek için daha sönük olan yüzeyleri karartabilir ve bu iki ışık kaynağı projeksiyon olunca sönük olan ekran yüksek kontrastlı gibi görünürken yüksek ışık gücüne sahip cihazda renkler patlıyor hissi yaratabilir. o yüzden youtube ta çekilen videoları çok fazla referans almamaya çalışıyorum.
    bu şekilde test edilecek ise de cihazları sırayla açıp tek tek videolarını çekip sonra bu çekilen videoları yan yana karşılaştırmak daha sağlıklı olurdu.
    aynı marka farklı iki model arasında kalsaydım öncelikle üretim yılı en yeni veya teknik değerleri iyi olan cihazı alırdım.
    lg pf1500 2015 yılında üretime başlanmış,
    lg pf85u ise 2014 yılında üretime başlanmış, sanırım üretmden kalkmış.
    kaynak:http://www.projectorcentral.com/LG-PF85U.htm

• sesenyoung kullanıcısına yanıt
    hocam pf1500 ü edinip, pf80 nin yanına koydum ve sonra pf 1500 ü elden çıkarttım.
    kağıt üzerinde daha üstün olmasına rağmen pf 1500 den ben beklediğim görüntüyü alamadım.
    tabi uçurum yok aralarında ama pf 80 in görüntüsü açıkçası beni daha çok tatmin etti..
    1000 ut ise içimde hep merak. yakında bu iş halletmesi müthiş bi şey açıkçası.
    fakat duvardaki ve perdedeki dalgalanmayı çok hissettirmesi belki tek handikapı ve beni caydırıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: newonw1

pf85u yu denemedim.
    ancak şunu söyleyebilirim ki aynı anda iki farklı ışık kaynağını amatör kamera ile çekerseniz kamera sensörü birisinin ışık kaynağından etkilenip diğerini farklıymış gibi gösterebilir. yani parlak olanı netleyebilmek için daha sönük olan yüzeyleri karartabilir ve bu iki ışık kaynağı projeksiyon olunca sönük olan ekran yüksek kontrastlı gibi görünürken yüksek ışık gücüne sahip cihazda renkler patlıyor hissi yaratabilir. o yüzden youtube ta çekilen videoları çok fazla referans almamaya çalışıyorum.
    bu şekilde test edilecek ise de cihazları sırayla açıp tek tek videolarını çekip sonra bu çekilen videoları yan yana karşılaştırmak daha sağlıklı olurdu.
    aynı marka farklı iki model arasında kalsaydım öncelikle üretim yılı en yeni veya teknik değerleri iyi olan cihazı alırdım.
    lg pf1500 2015 yılında üretime başlanmış,
    lg pf85u ise 2014 yılında üretime başlanmış, sanırım üretmden kalkmış.
    kaynak:http://www.projectorcentral.com/LG-PF85U.htm

Bilemiyorum değer olarak geride olmasına rağmen daha üstün bir cihaz gerek yorumlar gerek fiyatı her şekilde daha üstün.

• quote:

Orijinalden alıntı: yerliyerli

hocam pf1500 ü edinip, pf80 nin yanına koydum ve sonra pf 1500 ü elden çıkarttım.
    kağıt üzerinde daha üstün olmasına rağmen pf 1500 den ben beklediğim görüntüyü alamadım.
    tabi uçurum yok aralarında ama pf 80 in görüntüsü açıkçası beni daha çok tatmin etti..
    1000 ut ise içimde hep merak. yakında bu iş halletmesi müthiş bi şey açıkçası.
    fakat duvardaki ve perdedeki dalgalanmayı çok hissettirmesi belki tek handikapı ve beni caydırıyor..

Pf1000ut, pf1500'den biraz daha kötü görüntüye sahipmiş.Benim anlamadığım bu 80f ve 85u daha kötü değerlere sahipken nasıl daha iyi görüntü verebiliyorlar özellikle 85u pf1500'den çok bariz daha iyi görüntü veriyor

aslında bu aletler biraz şans işi. her ne kadar fabrikasyon olsa da standart ürün çıkmıyor bence.
    Bendeki pf 1500 köşeleri netleşmiyordu. ha film izlerken farkedilmiyor ama ben kafaya takıyorum böyle şeyleri.
    pf80 de bu sorun yoktu.
    tam tersi de olabilirdi. dediğim gibi aslında şans bu.
    renkler ve parlaklık pf 80 de plazma gibi pf1500 de led tv gibiydi.
    malzemede pf80 daha kaliteli geldi bana.
    ikisi de 2. el idi.
    1000 lümen ışık ise beni tatmin ediyor. gün ışığında izleme gibi bi beklentim zaten yok.
    karanlıkta ise fazlası rahatsız ediyor.
    tabi hepsi kişiden kişiye değişen şeyler aslında. ben pf80 seçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yerliyerli

aslında bu aletler biraz şans işi. her ne kadar fabrikasyon olsa da standart ürün çıkmıyor bence.
    Bendeki pf 1500 köşeleri netleşmiyordu. ha film izlerken farkedilmiyor ama ben kafaya takıyorum böyle şeyleri.
    pf80 de bu sorun yoktu.
    tam tersi de olabilirdi. dediğim gibi aslında şans bu.
    renkler ve parlaklık pf 80 de plazma gibi pf1500 de led tv gibiydi.
    malzemede pf80 daha kaliteli geldi bana.
    ikisi de 2. el idi.
    1000 lümen ışık ise beni tatmin ediyor. gün ışığında izleme gibi bi beklentim zaten yok.
    karanlıkta ise fazlası rahatsız ediyor.
    tabi hepsi kişiden kişiye değişen şeyler aslında. ben pf80 seçtim.

Kafam allak bullak oldu 1500mü 80g mi 85u mu alayım bilemedim sadece film ve maç için alacağım karar veremedim

• Bence hiç biri. Çünkü lg yeni bir minik lazer projeksiyon çıkardı. Onu bekleyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prosecutor

Bence hiç biri. Çünkü lg yeni bir minik lazer projeksiyon çıkardı. Onu bekleyin.

Link var mı hocam

• http://www.lg.com/us/home-video/lg-HF80JA-projector

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG PF1000UT kullanıcısıyım. Öncelikle bu seri çok kısa mesafeden görüntü veren bir model. Diğer projeksiyon cihazlarından farkı bu. Teknik verileri daha düşük olmasına rağmen özel bir kullanım imkanı sağlıyor. Ben sırf bu özelliği için aldım. Diğer cihazlar gibi ev içinde bir yerlere montaj, güç ve görüntü kablolarının da cihazın olduğu yere kadar çekilmesi vs. gibi sorunların hepsini ortadan kaldırıyor. Benim için direk tercih sebebiydi.

Teknik veri olarak 100inch ekran belirtilmiş olsa da ben 120inch perdede rahatlıkla kullanıyorum.

Doğruyu söylemek gerekirse çok memnunum.

Gördüğüm olumsuzlukları:

1. Odanın karanlık olması gerekiyor. Eğer oda ışık alıyorsa görüntüsü zayıflar. Akşam üzeri ve gece itibariyle hiç sorun değil. Gündüz kullanım için odaya karartma perde takılması iyi olur. Daha doğrusu gerekli.

2. Fan sesini bazıları fazla buluyor. En yüksek seviyede dahi, bir şeyler izlerken fan sesi duyma şansınız yok. Açık ve net.

3. Duvardaki/perdedeki eğimli bükümlü yerlerde görüntü dalgalanması olabiliyor. Bu sanırım biraz cihazın teknolojisinden kaynaklı.
    Ama tüm sorunu cihazda görmemek gerekiyor. Adı üstünde "duvarda/perdedeki eğimli/bükümlü yer".
    Benim perdem SPECTA 265cm x 150cm Motorlu 120 inch perde. Eğimli/bükümlü alan uçlarda falan çok az oluyor. Beni öyle rahatsız eden bir durum olmadı.

Merak ettiğiniz bir şeyler olursa sorabilirsiniz.

1000UT bu sene 1000UW adı ile ve WebOS eklenmiş hali ile yenilendi. Aradaki temel fark bu. UT modelinde Smart TV özelliği var. Kendi uygulama marketi üzerinden program yükleniyor. Mesela ben Digiturk Play uygulaması üzerinden maçları doğrudan projeksiyondan izliyorum. Web OS onun daha gelişmişidir. Ama genel olarak cihazların (TV, projeksiyon vb.) smart özelliklerini yeterli bulmam ve ya doğrudan tablet ya da medya player bağlarım. Ama UT bile temel ihtiyaçlarımı karşılayan programlara sahip.

Yeni lazer model teknik olarak tabiki üstün ama fiyat farkı azımsanacak gibi değil.

UT/UW serisi resmi fiyatı 1149USD. UT serisinin şu an TR fiyatı dahi 4100-4300TL. UW modeli TR'de yok gördüğüm kadarıyla. Amazondan alsanız kargo vergi vs. dahil 5200TL oluyor neredeyse. TR geldiği zaman en düşük UT fiyatına veya az biraz üzerine girse fiyatı 4500-4600TL civarı olur.

Lazer model fiyatı 1499USD. Aradaki 350USD fark muhtemelen ülkemizde 1500-1600TL olarak yansır ve cihazın fiyatını 5750-6000TL aralığına çeker.

Bütçenize göre değerlendirirsiniz.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 21 Nisan 2017; 10:56:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oup59

LG PF1000UT kullanıcısıyım. Öncelikle bu seri çok kısa mesafeden görüntü veren bir model. Diğer projeksiyon cihazlarından farkı bu. Teknik verileri daha düşük olmasına rağmen özel bir kullanım imkanı sağlıyor. Ben sırf bu özelliği için aldım. Diğer cihazlar gibi ev içinde bir yerlere montaj, güç ve görüntü kablolarının da cihazın olduğu yere kadar çekilmesi vs. gibi sorunların hepsini ortadan kaldırıyor. Benim için direk tercih sebebiydi.

Teknik veri olarak 100inch ekran belirtilmiş olsa da ben 120inch perdede rahatlıkla kullanıyorum.

Doğruyu söylemek gerekirse çok memnunum.

Gördüğüm olumsuzlukları:

1. Odanın karanlık olması gerekiyor. Eğer oda ışık alıyorsa görüntüsü zayıflar. Akşam üzeri ve gece itibariyle hiç sorun değil. Gündüz kullanım için odaya karartma perde takılması iyi olur. Daha doğrusu gerekli.

2. Fan sesini bazıları fazla buluyor. En yüksek seviyede dahi, bir şeyler izlerken fan sesi duyma şansınız yok. Açık ve net.

3. Duvardaki/perdedeki eğimli bükümlü yerlerde görüntü dalgalanması olabiliyor. Bu sanırım biraz cihazın teknolojisinden kaynaklı.
    Ama tüm sorunu cihazda görmemek gerekiyor. Adı üstünde "duvarda/perdedeki eğimli/bükümlü yer".
    Benim perdem SPECTA 265cm x 150cm Motorlu 120 inch perde. Eğimli/bükümlü alan uçlarda falan çok az oluyor. Beni öyle rahatsız eden bir durum olmadı.

Merak ettiğiniz bir şeyler olursa sorabilirsiniz.

1000UT bu sene 1000UW adı ile ve WebOS eklenmiş hali ile yenilendi. Aradaki temel fark bu. UT modelinde Smart TV özelliği var. Kendi uygulama marketi üzerinden program yükleniyor. Mesela ben Digiturk Play uygulaması üzerinden maçları doğrudan projeksiyondan izliyorum. Web OS onun daha gelişmişidir. Ama genel olarak cihazların (TV, projeksiyon vb.) smart özelliklerini yeterli bulmam ve ya doğrudan tablet ya da medya player bağlarım. Ama UT bile temel ihtiyaçlarımı karşılayan programlara sahip.

Yeni lazer model teknik olarak tabiki üstün ama fiyat farkı azımsanacak gibi değil.

UT/UW serisi resmi fiyatı 1149USD. UT serisinin şu an TR fiyatı dahi 4100-4300TL. UW modeli TR'de yok gördüğüm kadarıyla. Amazondan alsanız kargo vergi vs. dahil 5200TL oluyor neredeyse. TR geldiği zaman en düşük UT fiyatına veya az biraz üzerine girse fiyatı 4500-4600TL civarı olur.

Lazer model fiyatı 1499USD. Aradaki 350USD fark muhtemelen ülkemizde 1500-1600TL olarak yansır ve cihazın fiyatını 5750-6000TL aralığına çeker.

Bütçenize göre değerlendirirsiniz.

Selamlar.

Sağolun hocam, bu pf1000ut'da cihazı illa perdenin yakınına mı getirmek gerekiyor misal diğer cihazlar gibi 3 metreden yansıtabilir miyiz? Bir fark olur mu görüntüde ?

Hocam bu cihazın en büyük özelliği ve temel olayı perde/duvarın yakınından (40-60cm) çalışması zaten. 3 metreden yansıtma yapacaksanız normal projeksiyon cihazlarına bakın.
  • quote:

Hocam bu cihazın en büyük özelliği ve temel olayı perde/duvarın yakınından (40-60cm) çalışması zaten. 3 metreden yansıtma yapacaksanız normal projeksiyon cihazlarına bakın.

Bu cihazı yakın bir arkadaştan ederinin çok altına temin edeceğim ama pf1500g kafamı karıştırıyor çok bariz bir fark varsa sıfır pf1500g almayı düşünüyorum

Hocam PF1500G Ansi lümen değeri(1400) PF 100UT'ye göre (1000) daha yüksek. Bu da en azından ışıklı ortamda kullanım açısından bir avantaj. Birebir özellikleri karşılaştırıp bakamadım.

Şuarada inceleme ve ana konusu var.

https://forum.donanimhaber.com/lg-pf1500-ve-karsinizda-turunun-en-iyisi-lg-pf1500--105401192

PF1500 özelliklerine göre 1.25m uzaklıktan 40 inch, 2.5metre uzaklıktan 80 inch görüntü veriyor.
    120 inche kadar ekran verebildiği söylenmiş. Orantı yapsanız bu durumda bu boyut için yaklaşık 4 metre uzağa koymanız gerekir.

PF1000 ile ben 120 inch ekranı 60-70cm'den alıyorum.

Dediğim gibi benim kullanım şeklim ve isteğim tamamen çok kısa atım projeksiyona göreydi.

Diğer cihazı ne kadara alacağınızı bilmiyorum. PF1500 TR fiyatı 3900TL seviyesinde.

Alımı hem fiyatlara hem de kullanım şekline göre kendiniz belirlersiniz.

• quote:

Hocam PF1500G Ansi lümen değeri(1400) PF 100UT'ye göre (1000) daha yüksek. Bu da en azından ışıklı ortamda kullanım açısından bir avantaj. Birebir özellikleri karşılaştırıp bakamadım.

Şuarada inceleme ve ana konusu var.

https://forum.donanimhaber.com/lg-pf1500-ve-karsinizda-turunun-en-iyisi-lg-pf1500--105401192

PF1500 özelliklerine göre 1.25m uzaklıktan 40 inch, 2.5metre uzaklıktan 80 inch görüntü veriyor.
    120 inche kadar ekran verebildiği söylenmiş. Orantı yapsanız bu durumda bu boyut için yaklaşık 4 metre uzağa koymanız gerekir.

PF1000 ile ben 120 inch ekranı 60-70cm'den alıyorum.

Dediğim gibi benim kullanım şeklim ve isteğim tamamen çok kısa atım projeksiyona göreydi.

Diğer cihazı ne kadara alacağınızı bilmiyorum. PF1500 TR fiyatı 3900TL seviyesinde.

Alımı hem fiyatlara hem de kullanım şekline göre kendiniz belirlersiniz.

Teşekkür ederim hocam biraz daha bekleyip 1500g alayım o zaman

• PF1000UT almayı düşünüyom uydu alıcı ile günlük 4 saatlik 20:00 - 00:00 kadar maç-dizi-sinema izlemek istiyom DLP li ledli uzun ömürlü lamba olsun 120hz gibi titreme yapmayan siyah görüntü veren hangi marka projeksiyon Tavsiyeniz nedir?
  • enginsen10 E kullanıcısına yanıt
    PF1000UT yi yansıtacak bir sabit gergin bir perdeniz yoksa başınız iş açar . Keza alttan ışık verdiği için perdedeki veya yansıttığınız duvardaki en küçük dalgalanmaları görüntüye yansıtır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.