Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (623. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.608
Cevap
137
Favori
1.300.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 621622623624625
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rolanti titreşimi ve 120 km/saat üzeri masaj şiddetinde titreşim için iki servise gittim ama çözemedim.
    Bu konuda deneyimi olan var mı ?
  • Forever79 kullanıcısına yanıt
    Rölanti titreşimi konusunda ben motor takozlarını değiştirince düzeldi. Şuan sıfır titreşim desem yeridir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forever79

Rolanti titreşimi ve 120 km/saat üzeri masaj şiddetinde titreşim için iki servise gittim ama çözemedim.
    Bu konuda deneyimi olan var mı ?
    Yüksek hızlarda titreşimin motor kaynaklı olacağını sanmıyorum.
    Rot balans ayarlarınızı en son ne zaman kontrol ettirdiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Necdet beyin de dediği gibi balans veya jantta eğrilik vardır. iyi bir balansçıya gitmeniz gerek. ben 3 veya 4 usta değiştirdim. ankarada şaşmazda arıcanlar var kendilerinden çok memnunum. tavsiye ederim.
  • 2012 model aracım için navigasyonun güncel linkini nereden bulabilirim.

42067 olanı buldum ama güncel değil sanırım
  • narcobs kullanıcısına yanıt
    selamlar, ben kendim güncelleme yapabilmek için uğraştım ancak yapamadım. galiba sadece servislerde güncelleme yapılabiliyor bizim araçlara.
  • TheTURK kullanıcısına yanıt
    Aracınız smeg ekrana sahip sanırsam. Ben kendim hem sistem yazılım güncellemesini hemde navigasyonı ayrı ayrı güncelledim.

https://peugeotmerkezi.com/bakim-guncelleme-kampanyalar-f42/tum-smeg-yazilim-frimware-guncellemeleri-t8.html

• Temiz bir usb bellek icerisine ( fat32 formatında formatlanmıs olmalı ve max. 32 gb olmalı ) dosyaları attıktan sonra araca takıp güncelleme yönergelerini takip edip 15-20 dakika bekliyorsunuz hepsi bu.

• Selamlar, 2012 model dizel otomatik active x aracimi satmayi düşünüyorum, ilgilenen olursa malum site ilan numarasıni veririm.

• Güncelleme sonrası nasıl kazanımlarının oldu yaptığınıza değdi mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheTURK

Necdet beyin de dediği gibi balans veya jantta eğrilik vardır. iyi bir balansçıya gitmeniz gerek. ben 3 veya 4 usta değiştirdim. ankarada şaşmazda arıcanlar var kendilerinden çok memnunum. tavsiye ederim.
    Rolanti titreşimi için takozları değiştirdik ama yine çözülmedi. (Serviste)
    Yüksek hızda titreşim konusunda, rot balans kolay bir konu. 3 farklı yerde yaptırdım. Yinede düzelmedi. (Hem servis hem lastikci vs...)
    Böyle bir tecrübesi olan varsa , bilgi verirse sevinirim.
  • Arkadaşlar merhaba. Aracım 2011 active paket 508. Teybe bluetooth ile bağlanıp müzik açtığımda sanki tweeterlar bozuk gibi seste çok ufak bozulmalar oluyor, fakat telefonu aux ile bağlayıp aynı müziği çaldığında en ufak bir pürüz yok. Bunun sebebi ne olabilir acaba?

• Ansub A kullanıcısına yanıt
    Yazılım güncellemesi sonrasında örneğin araç ses sistemi sessizde iken telefon gelip görüşmenizi bitirdiğinizde otomatik olarak müzik çalmaya başlıyordu. Sessiz olarak devam etmiyordu onu düzeltmişler. Sonra bluetooth ile müzik calmaya basladıgınızda telefonda 4 veya 5. Saniyede göstermesine rağmen müzik hala başlamamış oluyordu. Bu gecikme ve senkron hatası düzeltilmiş. Sistem açılışıbaya hızlanmış durumda.

Aracınızın herhangi bir kazası vs yoktu değil mi ? Şaselerde eğilme vs var mı?

valla balans konusunda çok problem yhaşayan biriyim. titreşimi halletseler sağa sola çekme işini yapamıyorlar. onu yapsalar başka birşey çıkıyor. düzgün balans yaptırmak gerçekten zor işmiş onu öğrendim. son 2 senedir gittiğim arıcanlar bu konuda çok iyiler. iki senedir balans, titreme , sağa sola çekme yaşamıyorum.

rölanti titreşimi konusunda ise bizim araçlar daha doğrusu motorlar biraz sıkıntılı. ben aracı aldığımda üst ve alt takozu değiştirdim. bir hafta kadar sıkıntı yaşamadım sonra bigün geri titreme başladı. ustaya götürdüğümde motor takozunun gene dağıldığını söyledi. arabayı nasıl titiz kullandığımı bildiğinden garantiden değiştirdi. ogün bugundür sıkıntı yaşamıyorum. klima açıkken az bi titreme oluyor o da normal kardeşimde f10 5.20i var onda da bendeki kadar titreşim oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan_G.

Yazılım güncellemesi sonrasında örneğin araç ses sistemi sessizde iken telefon gelip görüşmenizi bitirdiğinizde otomatik olarak müzik çalmaya başlıyordu. Sessiz olarak devam etmiyordu onu düzeltmişler. Sonra bluetooth ile müzik calmaya basladıgınızda telefonda 4 veya 5. Saniyede göstermesine rağmen müzik hala başlamamış oluyordu. Bu gecikme ve senkron hatası düzeltilmiş. Sistem açılışıbaya hızlanmış durumda.
    şu gecikmeyi düzelttilerse çok iyi olmuş. haftasonu ben de gönderdiğiniz bilgilerle güncelleme yapacağım. bilgileri burdan paylaşırım. ama ilk dediğiniz olay bende olmuyordu. telefonla konuşma bittikten sonra müzik tekrar başlamıyor. bugun bi deneyim yine de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delimatrock

Arkadaşlar merhaba. Aracım 2011 active paket 508. Teybe bluetooth ile bağlanıp müzik açtığımda sanki tweeterlar bozuk gibi seste çok ufak bozulmalar oluyor, fakat telefonu aux ile bağlayıp aynı müziği çaldığında en ufak bir pürüz yok. Bunun sebebi ne olabilir acaba?
    Problem güncel arkadaşlar, bilgisi, çözüm önerisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: delimatrock

Problem güncel arkadaşlar, bilgisi, çözüm önerisi olan var mı?

Alıntıları Göster
    Öncelikle Akü kutup başını söküp 1 dakika bekleyip yeniden takınız.
    Devamında sistemi yeniden deneyiniz.
    Akü + kutbunu söküp, yeniden taktığınızda araç kapıları güvenlik sebebi ile kilitlemek isteyebilir. Bu sebep ile kontak anahtarı cebinizde ve kapısı açık olsun.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba. 2008 model honda city aracım var. aile kullanımında, bakımlı aracım. araç al sat ile uğraşmamak için sahibinden üzerinden 2011-2013 arası 508 ilanlarına takas için mesaj atıyorum. bir miktar bütçem var üzerine verip, 508 almayı düşündüm. ama aklımı karıştıran 3 soru var;

1- thp motor nedir, vti ve hdi motor nedir? e-hdi var bir de. açıkçası en az 5 yıl kullanacağım o yüzden bilmek istedim aralarındaki farkları. genel olarak sakin araç kullanan, şehir dışı 110 km hızı geçmeyen birinde yakıt sarfiyatı nedir bu motorların?
    2- manuel ya da otomatik farketmiyor benim için. eğer otomatik denk gelirse, tavsiye eder misiniz kronik sorunu var mıdır 508 şanzımanlarının?
    3- 508'in kronik problemleri var mıdır?

cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 621622623624625
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.