Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (606. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
12.609
Cevap
137
Favori
1.300.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 604605606607608
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mimar38

Motul'un sitesinden araç modeliyle arama yaptırdım. SPECIFIC 2312 0W-30 yağ öneriyor. Yağlama haznesi 3,75 lt Filtre haznesi 0,5 lt olarak belirtilmiş. Sanırım 4 lt yağ yeterli olacaktır. 0,25 lt lik kısım problem olmaz diye düşünüyorum. 0W-30 yağ çok ince değil mi? Bir problem yaşamayız inşaAllah. Ayrıca PSA grubu için de bu yağ uygunmuş.
    Blue Hdi motorlarda 0-30 kullanılıyor. Bildiğim kadarıyla Motul iyi bir yağ.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • IronHasan kullanıcısına yanıt
    Evet IronHasan bey, ayrıca bu specific Motulun diğer yağlarından 2 kat daha pahalı. Benim aracım düz HDI 2011 Model 508 Access. Motul iyi bir yağ, % 100 sentetik olan nadir yağlardan. Benim alacağım marka bu, fakat hangi yağını almalıyım işin içinden çıkamadım. Ustalardan, bilgisi olan üstadlardan cevap bekliyorum. Hayırlı günler.
  • mimar38 kullanıcısına yanıt
    Blue Hdi için 0-30 Euro 6 olduğu için.

Euro 5 motorlarda, yani sizin araç için 5-30.

Aslında servisler veya bakım yapanlar bu konuda bilgili olmalı.

Motul pahalı derseniz Total da iyi yağ.

• IronHasan kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlaşılma olmuş Hasan bey, Motul un yağları diğer bilindik iyi yağlarla 3 aşağı 5 yukarı aynı. Hatta biraz daha ekonomik. Fakaaat Motul'un Specifik serisi 0w30 yağları, Motul'un 5w30 yağlarının 2 katı, belki biraz daha pahalı bile. Evet 5w30 kullanmama gerek, fakat ilk mesajımda da belirttiğim gibi hangi 5w30? Aşağıdaki yağların farkları nelerdir? Bu soruya cevap arıyorum. Şimdiden teşekkürler. Hayırlı günler.

Motul 8100 Eco-Lite dexos1 gen2
    Motul 8100 Eco Nergy
    Motul 8100 X-Clean FE
    Motul 8100 X-Clean EFE Dexos2 Partiküllü
    Motul 8100 X-Clean+ Plus
  • Arkadaslar merhaba
    2012-2013 allure + jbl 100000 km ve alti bakimli bir 508 ariyorum. Satacak arkadaslar iletisime gecebilirler.

• Bu arada jbl le normalin farkini test edebilen oldu mu? Tercih sebebi olmali mi jbl? Tesekkurler.

• sir_recep kullanıcısına yanıt
    100 bin isterler benden söylemesi.

70 küsur e aliniyordu 150 bin alti ama suan 100 bin alti satilik olmadigi gibi 150 bin olanlara temiz adi altinda, agir bakimlari hakkinda hic bilgi vermeden ilana koymuşlar 90 bin tl ve üstüne.

100 e cikacak olsam al sati kolay olan b7 passat bakarim acikcasi, kimse kusura bakmasin.

Bende yil sonuna aradiginiz ozelliklerde arac bakiyorum. 508 favorimde ama fiyatlar ve alternatifleri o zamanda ne durumda olur ona gore karar verecegim.

Sizde ins aradiginiz araci bulursunuz. Buradan da yol göstermesi acisindan yazarsaniz sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myzade16

Selamlar
    Harita ve Araç versiyon güncellemesi.... Daha yeni çıkmış kendi aracımda yaptığımda burda da paylaşıcam....

Aşağıda linki paylaşıyorum ve yapmanız gerekenleri yazıyorum ( Bilmeyenler için bilenler alınmasın ) https://mega.nz/#!bx5EECAC!xhWZC0lxxwHCDkV8R9HahXGhmHQibUPEHzgKdYQZOr4
    https://mega.nz/#!GkxxTTbC!aBnjpCMKwL15nS6jJeJW1gUY6fHM35lknBstSVg-Ots
    https://mega.nz/#!XgB3jCQT!pFWgcM0eFL44YNzkEF6B4oiHnUnts1peDCZ8S9HpsRc

Yapılması gereken en önemli şey aracın çalışır vaziyette kalması ve start-stop devreye girmemesidir.
    Linkten indirdiğiniz dosyayı açın... Map Activator Key dosyası altındaki generator dosyasını çalıştırın... açılan pencerede VIN: olan yere aracınızın şase numarasını yazın bir alt satırındaki CCT.DAT.inf olan yerin sağındaki BROWSE yazan yere tıklayıp dosyayı açtığınız yerdeki MAP TR altındaki CCT.DAT dosyasını işaretleyip GENERATE tuşuna basın altta harita güncellerken size lazım olacak kodu verecektir ve bunu bence cep telefonu ile resmini çekin....

Yapmanız gereken 1 Adet USB flash diski FAT32 ile formatlamak ve indirdiğiniz dosyadaki MAP TR klasörünün altındaki tüm dosyalarınızı flash diske kaydedin/Kopyalayın daha sonra flash diski aracınız çalışır durumda iken USB girişine takın... NAV tuşu ile navigasyona girerek Güncelle/Update yazan yere tıklayın sizden kodu isteyecektir cep telefonuna resmini çektiğiniz kodu girin ve daha sonrada bitmesini bekleyin... Ekranda ilerleme durumunu gösterecektir. Sanırım doğru anlatmışımdır. Benim aracım 2013 508 Allure aracıma yükledim ve sorunla karşılaşmadım...
    Merhaba,

2017/2018 2ed Harita güncellemesi aşağıdaki Linktedir.
    https://mega.nz/#!bx5EECAC!xhWZC0lxxwHCDkV8R9HahXGhmHQibUPEHzgKdYQZOr4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Myzade16 -- 17 Ağustos 2019; 22:4:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Myzade16

Merhaba,

2017/2018 2ed Harita güncellemesi aşağıdaki Linktedir.
    https://mega.nz/#!bx5EECAC!xhWZC0lxxwHCDkV8R9HahXGhmHQibUPEHzgKdYQZOr4

Alıntıları Göster
    Öncelikle teşekkürler..

Bir arkadaşın aldığı 508'e alıntıladığınız mesajdaki yolu izleyerek yükleme yapmak istedik. Ancak tam bir uyum göremedik.

Linkten indirdiğiniz dosyayı açın... AÇTIK

Map Activator Key dosyası altındaki generator dosyasını çalıştırın... Böyle bir dosya ve altındaki generator dosyası bulamadık. Dolayısıyla devamını da yapamadık.

Bir yerde hatamı yapıyoruz? Yoksa bu yeni güncelleme farklı bir yoldan mı gerçekleştiriliyor?

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    Sonraki sahibini düşünerek araç alacaksak yayan gezelim hocam.
    Araç kolay satılır veya satılmaz, böyle düşüncelerle araç aramam ben.
    1,5 sene Peugeot 508 2.2 GT araç kullandım.
    Efsane motor efsane bir araçtı, halen içim cız eder, satmasaydım derim bazen kendi kendime.
    Eline vermediğim araç yoktu muadilleri içinde.
    Ne kadar tanıdığım, eşim dostum varsa hepsi son sahibi sensin hayatta satamazsın derdi.

İlana koydum, 1 hafta sonra gitti araç..

• quote:

Orijinalden alıntı: IronHasan

Öncelikle teşekkürler..

Bir arkadaşın aldığı 508'e alıntıladığınız mesajdaki yolu izleyerek yükleme yapmak istedik. Ancak tam bir uyum göremedik.

Linkten indirdiğiniz dosyayı açın... AÇTIK

Map Activator Key dosyası altındaki generator dosyasını çalıştırın... Böyle bir dosya ve altındaki generator dosyası bulamadık. Dolayısıyla devamını da yapamadık.

Bir yerde hatamı yapıyoruz? Yoksa bu yeni güncelleme farklı bir yoldan mı gerçekleştiriliyor?

Alıntıları Göster
    Hocam eskisinden vardır dedim yoksa ekledim linkini

• Merhaba,

Ben de 2015 508 BlueHDI aracıma kavuştum.

Gncelleme yapmak istedim ancak belirttiğiniz linkteki dosya sanırım silinmiş. Oradan bir şey indirmek mümkün olmuyor.

Yeniden eklemek veya farklı bir link varsa güncellemeyi denemek isterim.
  • Bu arada araca Android ekran taktırmayı düşünüyorum... BEnim için navigasyon çok önemli ve online olmazsa olmazım.

Offline navigasyon yeterince bilgi vermekten uzak. O nedenle yandex veya google haritaları kullanabileceğim bir ekrana ihtiyacım var. Aranızda Android ekran taktıran var mı?

Varsa memnun mu? Daha önceki aracım olan 308'e Corvin taktırmıştım. Çok memnun kalmıştım.
  • Merhabalar, 2015 e hdi access almayı düşünüyorum. Vites yeni eat6 mı oluyor bunlarda yoksa eski olandan mı. Birde önerir misiniz 87 bin tl fiyatı var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necdet_Pek

Bu arada araca Android ekran taktırmayı düşünüyorum... BEnim için navigasyon çok önemli ve online olmazsa olmazım.

Offline navigasyon yeterince bilgi vermekten uzak. O nedenle yandex veya google haritaları kullanabileceğim bir ekrana ihtiyacım var. Aranızda Android ekran taktıran var mı?

Varsa memnun mu? Daha önceki aracım olan 308'e Corvin taktırmıştım. Çok memnun kalmıştım.
    Bende Navimex var. Genel olarak android ekranlar çok kullanışlı. Navimex de ön park sensörü ve bazı fonksiyonlarda kayıplar var. Çünkü canbus iletişimini sağlayan konnektör benimkinde tam 508 uyumlu değil. peugeot 2008 olanı takılmış. Firmayla iletişime geçtim, orjinal 508 konnektör getirecekler yada ayarlayacaklarını söylediler. Sorun çözülürse tavsiye ederim. Yoksa başka markalara bakın derim.

• merhabalar, aracımı satmayı düşünüyorum. henüz ilan açmadım, buraya öncelik vermek istedim. sonrasında malum siteye de ekleyeceğim.

2012 model 1.6 e-hdi allure
    78.000 km
    tüm bakımları yetkili serviste yapıldı
    JBL, sunroof, adaptif far, koltuk ısıtma vs. mevcut.

ilgilenenler pm ile ulaşabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: suntalam

Bende Navimex var. Genel olarak android ekranlar çok kullanışlı. Navimex de ön park sensörü ve bazı fonksiyonlarda kayıplar var. Çünkü canbus iletişimini sağlayan konnektör benimkinde tam 508 uyumlu değil. peugeot 2008 olanı takılmış. Firmayla iletişime geçtim, orjinal 508 konnektör getirecekler yada ayarlayacaklarını söylediler. Sorun çözülürse tavsiye ederim. Yoksa başka markalara bakın derim.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler.

Aracın orjinal özelliklerini kaybetmeden bir çözüm arıyorum. Sorununuz çözülürse Navimex de seçeneklerim arasına girecektir.

• 2012 508 Allure almak niyetindeyim. Allure bulamazsam Active+. Baktığım aktive lerde bazılarında otomatik . el freni var bazısında yok. Bu neye göre değişiyor?

Allure modelinde ise joystick etrafındaki 6 bölme dolu değil. Bunun 6 sı da dolu olan var mı ve o özellikler nedir? Ayrıca vitesin yanıında s yazan yerin öteki tarafında yine karşılığı yok attığım fotoğrafta ama dolu olup kar işaretli bir düğme olanını gördüm.

Fotoğrafta işaretlediğim bölgeler

• LEONEL L kullanıcısına yanıt
    Bos olan yerler, inceledigim bazi yurt dışı videolarinda doluydu. Mesela yolcu tarafindaki vitesin yanindaki boslukta kirmizi bir dugme vardi uzerinde s.o.s yazan.

Bizde pek kullanilan bir ozelllik değil haliyle donanım olarak sunulmamis herhalde.

Kar modu hakkinda ise bilgim yok maelsef. Muhtemelen oda öyle birseylerdir.

• LEONEL L kullanıcısına yanıt
    Yolcu bölümü S.O.S ve arama ilgili başka bir şey
    S'in sağında kar modu var. Kar modunda 2.viteste başlayıp hızlanmadan vites atmaya çalışıyor.
    Bende sadece kar modu var, sürücü tarafındaki orta tuş var fakat alt tuş yok. Orta tuş uzun-kısa otomatik değiştirme tuşu. Araç ışık-araba bakıp tespit ettiğinde kısaları yakıyor.

• 
Sayfa: önceki 604605606607608
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.