Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (607. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.608
Cevap
137
Favori
1.300.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 605606607608609
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Boş tuşlar GT modellerinde biri peugeot amblemi, diğeri SOS tuşu diğeri de park asistanı tuşu olarak işlev görmektedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar Elimde 2006 model kia cerato 1.6 crdi vardı. Geçen ay sattım. Bir süredir üyesi olduğum fuzul ev den eylül 27 de araç için verilecek paramı teslim alacağım 75.000 tl civarı 508 bakıyorum 100.000 km civarı mümkünse. Daha altını bulmak zor var olanada ne kadar guvenebilirim bilmiyorum. Sizce çok sey mi ıstiyorum.

• Eveettt. Tabii ki kaç model istediğine de bağlı. 2011-2012 Active alabilirsin. Onlar da 100K üzeridir zaten.
    Bol şans, ama 508 seçimin çok mantıklı. Benim naçizane tavsiyem ana paranın üzerine 50.000TL kredi çekip; 2016 Aktive 60.000Km. civarında bir araç alabilirsin.
  • Necdet_Pek kullanıcısına yanıt
    Hocam Linkleri aşağıda veriyorum... Bazı arkadaşları beklettiğim için üzgünüm işlerim yoğundu... Sorun yaşayan yazarsa elimden geleni yaparım
    Güncel harita buldukça paylaşırım...

https://mega.nz/#!bx5EECAC!xhWZC0lxxwHCDkV8R9HahXGhmHQibUPEHzgKdYQZOr4
    https://mega.nz/#!GkxxTTbC!aBnjpCMKwL15nS6jJeJW1gUY6fHM35lknBstSVg-Ots
    https://mega.nz/#!XgB3jCQT!pFWgcM0eFL44YNzkEF6B4oiHnUnts1peDCZ8S9HpsRc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Myzade16 -- 7 Eylül 2019; 20:53:16 >

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    Selam,

Ben passat kullanan birisi olaraktan passatsa kesinlikle 508 derim konfor yol tutuş vs.. vs... tek sorun vites geçişinin seriliği başka hiçbir eksisi yok
    Ben aldığım aracın full olanını alırım paramın yettiği kadar tabii ki, bende 2013 508 allure var. Bazı arkadaşlar Allurede ne fark diye yazmış bunu da cevaplıyayım.
    Bende 2013 Allure Isıtmalı koltuklar, JBL ses sistemi ( Gerçekten ses farkı çok ) Isıtmalı koltuklar (Kışın müthiş Birşey) Start Stop , Otomatik Uzun kısa far ( Bunu neden yapmışlarki dedim antalyadan akşam yola çıkınca yolda yapana Allah razı olsun dedim ) Bi-Xenon farlar , Arka ve yan perdeler ( Yazın çok iyi birşey) Aklıma gelenler bunlar...

Aracımı bugüne kadar kemdim güncelledim zaten işimde buna müsait sizlerle de elimden geldiğince paylaşıyorum ve paylaşmayada devam edeceğim.
    Bu arada aracımı satma niyetine girip ilan koydum sonrada buna yakın olan bir araç alamayacağım için ilanı kaldırdım :) ki ben 3 yıldan fazla bir araca binmem satarım..

Herkese İyi akşamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Myzade16

Selam,

Ben passat kullanan birisi olaraktan passatsa kesinlikle 508 derim konfor yol tutuş vs.. vs... tek sorun vites geçişinin seriliği başka hiçbir eksisi yok
    Ben aldığım aracın full olanını alırım paramın yettiği kadar tabii ki, bende 2013 508 allure var. Bazı arkadaşlar Allurede ne fark diye yazmış bunu da cevaplıyayım.
    Bende 2013 Allure Isıtmalı koltuklar, JBL ses sistemi ( Gerçekten ses farkı çok ) Isıtmalı koltuklar (Kışın müthiş Birşey) Start Stop , Otomatik Uzun kısa far ( Bunu neden yapmışlarki dedim antalyadan akşam yola çıkınca yolda yapana Allah razı olsun dedim ) Bi-Xenon farlar , Arka ve yan perdeler ( Yazın çok iyi birşey) Aklıma gelenler bunlar...

Aracımı bugüne kadar kemdim güncelledim zaten işimde buna müsait sizlerle de elimden geldiğince paylaşıyorum ve paylaşmayada devam edeceğim.
    Bu arada aracımı satma niyetine girip ilan koydum sonrada buna yakın olan bir araç alamayacağım için ilanı kaldırdım :) ki ben 3 yıldan fazla bir araca binmem satarım..

Herkese İyi akşamlar
    Km ve araç durumunuzu bilmiyorum ama beyaz renk bir 2012 ve üstü (115hp olanlardan) allure + jbl bulursam bende yil basi gibi 508 düşünüyorum.

Yanliz fiyatlar iki uc aydir yukseldi. 70-80 arasi olan araclara 90 100 arasina cikti.

• Myzade16 M kullanıcısına yanıt
    Start stop tüm versiyonlarda var allure'a has bir şey değil ve benim 2012 active aracımda da bi xenon far var. opsiyon olarak alınabiliyormuş demek. diğer söyledikleriniz allure özelliği...
  • quote:

Hocam Linkleri aşağıda veriyorum... Bazı arkadaşları beklettiğim için üzgünüm işlerim yoğundu... Sorun yaşayan yazarsa elimden geleni yaparım
    Güncel harita buldukça paylaşırım...

https://mega.nz/#!bx5EECAC!xhWZC0lxxwHCDkV8R9HahXGhmHQibUPEHzgKdYQZOr4
    https://mega.nz/#!GkxxTTbC!aBnjpCMKwL15nS6jJeJW1gUY6fHM35lknBstSVg-Ots
    https://mega.nz/#!XgB3jCQT!pFWgcM0eFL44YNzkEF6B4oiHnUnts1peDCZ8S9HpsRc
    Çok teşekkürler.

Hemen indirdim dosyaları. Açtım, fakat generator kalsöründe sadece uzantısı clas olan dosyalar var ve yükleme işlemlerini anlattığınız adımları hayata geçiremiyorum.

Örneğin anlattığınız şu adımları atmam mümkün olmuyor.

Yapılması gereken en önemli şey aracın çalışır vaziyette kalması ve start-stop devreye girmemesidir.
    Linkten indirdiğiniz dosyayı açın... Map Activator Key dosyası altındaki generator dosyasını çalıştırın... açılan pencerede VIN: olan yere aracınızın şase numarasını yazın bir alt satırındaki CCT.DAT.inf olan yerin sağındaki BROWSE yazan yere tıklayıp dosyayı açtığınız yerdeki MAP TR altındaki CCT.DAT dosyasını işaretleyip GENERATE tuşuna basın altta harita güncellerken size lazım olacak kodu verecektir ve bunu bence cep telefonu ile resmini çekin....

Ayrıca benim araç 2015 active 508. Farklılık mı var diye de düşünüyorum. Çünkü navigasyon için flash diske navigasyon dosyalarını atıp denediğimde güncelleme yapacağına dair bir yazı çıkıyor. 40 dakika bile beklememe rağmen herhangi bir ilerleme olmuyor. Flashı sökünce güncelleme iptal edildi diyor. :) Kaç gün sürecek emin değilim. Ve yine aracın Navigasyon ekrarnında güncellemeyi onaylama ile ilgili bir mesaj da çıkmıyor.

NAV tuşu ile navigasyona girerek Güncelle/Update yazan yere tıklayın sizden kodu isteyecektir cep telefonuna resmini çektiğiniz kodu girin ve daha sonrada bitmesini bekleyin... Ekranda ilerleme durumunu gösterecektir.

Dolayısıyla yukarıda anlattığınız adımları da yaşayamadım. Belki de ben beceremiyorum. Ama sonuç olarak güncelleme hem Firmware hem de Navigasyon açısından başarısız oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Km ve araç durumunuzu bilmiyorum ama beyaz renk bir 2012 ve üstü (115hp olanlardan) allure + jbl bulursam bende yil basi gibi 508 düşünüyorum.

Yanliz fiyatlar iki uc aydir yukseldi. 70-80 arasi olan araclara 90 100 arasina cikti.

Alıntıları Göster
    ÖTV sonrası bütün araçların fiyatları en az 10 bin TL arttı ki bu normal bir durum. Sıfır B sınıfı bir aracın üst donanımını 150 bin civarına alırken 90 bin TL ye tam donanımlı bir allure alıp 5-6 bin TL masraf yapıp binmek çok daha mantıklı olsa gerek :). Bu arada ben de bu allure donanımlı aracımı 3.5 yıl önce aldım ve alırken 2 yıl sonra satarım diye düşünüyordum ama satamıyorsun be arkadaş. Baktığım araçları beğenmez oldum. O kadar donanım var ve malzeme kalitesi de gayet iyi ki, işçilik kusurlu ve kalitesiz malzemeyle dolu yeni araçlara kafamı çevirir oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

ÖTV sonrası bütün araçların fiyatları en az 10 bin TL arttı ki bu normal bir durum. Sıfır B sınıfı bir aracın üst donanımını 150 bin civarına alırken 90 bin TL ye tam donanımlı bir allure alıp 5-6 bin TL masraf yapıp binmek çok daha mantıklı olsa gerek :). Bu arada ben de bu allure donanımlı aracımı 3.5 yıl önce aldım ve alırken 2 yıl sonra satarım diye düşünüyordum ama satamıyorsun be arkadaş. Baktığım araçları beğenmez oldum. O kadar donanım var ve malzeme kalitesi de gayet iyi ki, işçilik kusurlu ve kalitesiz malzemeyle dolu yeni araçlara kafamı çevirir oldum.

Alıntıları Göster
    Sorunda burada, bende farki gorebiliyorum haliyle baska araclara pek icim sinmiyor, ama...

100 bin li fiyata gelince isler değişiyor. 150 bin km 7-8 yasindaki artık elektronik aksami her an ariza verip sıkıntı çıkarabilir bir arac ve karsisinda sifir yada sifira yakin orta dolulukta araclar çıkıyor.

Otomatik vites sıkıntısı da ayri bir konu zaten. Tam otomatik olsa zaten daha cok tutulur bu araç. Kendi adima test etmeden bu vitesi almayi dusunmuyorum.

Suan icin 80 ler normal ama 100 e dayandi ilanlar. Km yuksekligi ve yasi itibari ile rakipleri arasindaki bilinilirlik ve elden cikarma orani düşük oldugundan mantikla değil de ancak aşk ile alinir bu araç.

Birde vergi düşünce arac fiyatlari tekrar düşmez, her ilana koyan en ust ilan fiyatinin uzerine koyarak fiyat cekiyor. Kusura bakmasinlar ama herseyin bir ederi var. Piyasa zaten belli, alana satana hayirli olsun. Belki bize de kismet olur belli olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Necdet_Pek

Çok teşekkürler.

Hemen indirdim dosyaları. Açtım, fakat generator kalsöründe sadece uzantısı clas olan dosyalar var ve yükleme işlemlerini anlattığınız adımları hayata geçiremiyorum.

Örneğin anlattığınız şu adımları atmam mümkün olmuyor.

Yapılması gereken en önemli şey aracın çalışır vaziyette kalması ve start-stop devreye girmemesidir.
    Linkten indirdiğiniz dosyayı açın... Map Activator Key dosyası altındaki generator dosyasını çalıştırın... açılan pencerede VIN: olan yere aracınızın şase numarasını yazın bir alt satırındaki CCT.DAT.inf olan yerin sağındaki BROWSE yazan yere tıklayıp dosyayı açtığınız yerdeki MAP TR altındaki CCT.DAT dosyasını işaretleyip GENERATE tuşuna basın altta harita güncellerken size lazım olacak kodu verecektir ve bunu bence cep telefonu ile resmini çekin....

Ayrıca benim araç 2015 active 508. Farklılık mı var diye de düşünüyorum. Çünkü navigasyon için flash diske navigasyon dosyalarını atıp denediğimde güncelleme yapacağına dair bir yazı çıkıyor. 40 dakika bile beklememe rağmen herhangi bir ilerleme olmuyor. Flashı sökünce güncelleme iptal edildi diyor. :) Kaç gün sürecek emin değilim. Ve yine aracın Navigasyon ekrarnında güncellemeyi onaylama ile ilgili bir mesaj da çıkmıyor.

NAV tuşu ile navigasyona girerek Güncelle/Update yazan yere tıklayın sizden kodu isteyecektir cep telefonuna resmini çektiğiniz kodu girin ve daha sonrada bitmesini bekleyin... Ekranda ilerleme durumunu gösterecektir.

Dolayısıyla yukarıda anlattığınız adımları da yaşayamadım. Belki de ben beceremiyorum. Ama sonuç olarak güncelleme hem Firmware hem de Navigasyon açısından başarısız oldu.

Alıntıları Göster
    Biz de denedik ve ne yazık ki başaramadık. Yalnız değilsiniz.

• Selamün Aleyküm. Hayırlı günler. Bugün aracımın ön kapı hoparlörlerini söktüm. Çünkü ses gelmiyordu. Sadece twitter lardan ses geldiğini anladım. Ön kapı hoparlörleri çok ince. Yani bildiğimiz o kaba mıknatıslı hoparlör gibi değil. Kalınlığı yaklaşık 3-3,5 cm civarı. Bu hoparlörlerden nerede bulabilirim? Orjinalleri muhtemelen epey pahalıdır. Muadil bir ürün de işimi görecektir. Hoparlörün Orjinali ebay sitesinde kullanılmış olarak satılıyor. Aliexpress te de aynı kalınlıkta bir hoparlör var. Fakat benim acelem var, döşemeleri söktüm bagajda duruyor. Orjinal Parça Kodu : 9665231880-01 Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Linkler aşağıdadır :

https://www.ebay.co.uk/itm/2011-Peugeot-508-Front-Speaker-96652318880/273953102913?epid=16032023688&hash=item3fc8e09c41:g:FpoAAOSwnkldQ-HS

https://tr.aliexpress.com/item/32999152559.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2b3f7e21rP2dyM&algo_pvid=bf7fb679-7fb1-48ac-9706-01512ba44117&algo_expid=bf7fb679-7fb1-48ac-9706-01512ba44117-2&btsid=de0bbb92-dc83-4125-b091-8cf031a0ec1d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3,searchweb201603_52

• free33 kullanıcısına yanıt
    Active araçlara hiç bakmadım 18" janta opsiyonel alınır JBL de vss vsss ben allure standartından bahsettim.
    Hocam aracım 98xxx aktif kullanıyorum bende satsam 99-100 isterim. Fakat aracımın baskı balata volant + akü + lastikler + motor kulaklarını değiştirdim
    genelde bunlardan bahsetmiyorlar.
  • Necdet_Pek kullanıcısına yanıt
    Hocam Generator altındaki class dosyasını sağ klik yapıp birlikte çalıştır dedikten sonra java ile çalıştırın küçük bir kutu açılıp sizden VIn ( şase no ) ve bilgisayardaki haritayı attığınız yerdeki MAP içindeki CCT.DAT dosyasını seçin... Yinede yapamazsanız şase noyu özelden atın ben size kodu göndereyim.

Flashı taktığınızda otomatik update ekranı geliyor hatırladığım ve yaklaşık 30 dk sürüyor eğerki daha uzun sürüyorsa başka flash ile deneyin...
    Eğer Bursada iseniz müsait bir zamanda yardımcı olurum...
  • Myzade16 M kullanıcısına yanıt
    Sizin araci inceledim, sadece sonroof yok. Km ve onemli yerde boya degisen vs olmamasi guzel.

Guzel de bir kombinasyonu var. Yaptiginiz değişiklikler de ucuz şeyler değil tabi.

İnsallah istediginiz rakama satarsiniz. Bakimlari tam guzel arac. Benim 70 -80 bandinda iken radarimdaydi ama artik temizleri icin 100 lu rakamlar beni aşıyor. Yoksa güzel arac. Kismet de ne olur bilinmez, alacak olsam forumdan güvenilir kisiden almak isterdim.

• quote:

Hocam Generator altındaki class dosyasını sağ klik yapıp birlikte çalıştır dedikten sonra java ile çalıştırın küçük bir kutu açılıp sizden VIn ( şase no ) ve bilgisayardaki haritayı attığınız yerdeki MAP içindeki CCT.DAT dosyasını seçin... Yinede yapamazsanız şase noyu özelden atın ben size kodu göndereyim.

Flashı taktığınızda otomatik update ekranı geliyor hatırladığım ve yaklaşık 30 dk sürüyor eğerki daha uzun sürüyorsa başka flash ile deneyin...
    Eğer Bursada iseniz müsait bir zamanda yardımcı olurum...
    Çok teşekkür ederim. Bugün ilk fırsatta deneyeceğim.
    Selam,

Hocam bende A4 bakıyordum satacağım dediğim zaman 125-135 arasıydı şimdi aynı araçlara bakıyorum 150-160 civarı olmuş
    Tüm araçlarda bir artış mevcut bence de... İnşallah gönlünüze göre aracı bulursunuz
  • Arkdaslar aracımda aşırı su eksiltme var bulamıyoruz.
    conta yakma belirtileri yok hararet yaptırmadım.
    dururken su eksiltmiyor.
    arac calışma ısısı 90 na geldıgınde su eksiltiyor.
    iki kutu antifiriz kontu kırmızı olan ondan sonra bu sorun oldu.
    muhtemelen bır yerden kacırırıyor sonra buharlasıyor fakat eksilen su cok fazla bu kadar hızlı nereden kacırırkı buharlaşır
    bir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.
    egr sogurtması ve devir daim olabilir mi?
    şimdiden yarum yazan arkadaşlara teşekkürler
    arac 508 vti
  • Tüp varsa lpg sistemindendir,komple incelenmesi gerekir...
  • 
Sayfa: önceki 605606607608609
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.