Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (576. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.608
Cevap
137
Favori
1.300.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sorularınıza mümkün olduğunca, bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalışıyım.

1-) 2012 model almanızı tavsiye ederim. Benim head up ekranı beyaz. 2012 modeller, yarı otomatik olmasına rağmen otomatik vites araç gibi frenden ayağınızı kaydırdığınızda hareket etmeye başlar.

2-) Ben aracımı 150 bin km civarında aldım. Dizel 1.6 otom. 2012 model. Diriliğini vs kaybetmemişti, şu anda araç yaklaşık 180 bin km de herhangi bir sıkıntı yok. Şehir dışına en az 5 defa çıktım. Şehir içi şehir dışı herhangi bir sorun yok. Yakıtı gayet iyi.
    Trigeri de 180 bin de değiştirdim. Usta gerek yok daha kullanılırdı dedi. Ben tedbir amaçlı değiştirdim. Stop Start vs her şey güzel.

3-) Ben olsam ki ben öyle yaptım. Ucuz bir araç bakardım. Pahalı da alsanız ucuz da alsanız sahibi büyük bir ihtimalle aracına gereken önemi göstermeyen birisi olacaktır. Ucuz yollu bir araç alıp şanzuman ve motor bakımlarını yaptırıp binerdim. Çünkü 50 ye alacağınız aracın da 55 veya 60 a alacağınız aracın da büyük bir ihtimalle şanzuman (volan ve balata ile ufak tefek bazı şeyler) ve motor bakım (yağ, su, filtre) zamanı gelmiş olacaktır.

100 bin üzerinde 508 aldım sadece kaportasına baktırdım, başka bir şeye baktırmadım :-))) Sahibine baktım, temiz efendi bir adamdı. Sahibi temizse araba da temizdir diye aldım. Temiz çıktı, kısmetime. Bagajın su alması abartılacak bir şey değil. durduk yere su almaz bagaj. Sadece yağmurlu havada açtığınızda biraz içeriye bir iki damla su damlar o kadar. Yoksa bagaj sağlam, geniş ve kullanışlıdır.

4-)Vti motoru boşver alma. Dizel 1.6 e hdi motorlu yarı otomatik araç almanı öneririm. Sana çıkabilecek en büyük maliyet (sanmam ama) enjektörlerin değişimidir. o da sıfırı 2500 tl civarıdır. Ama artık teknoloji değişti, enjektörler ölü bile olsa, tanesini 100-150 tl ye yapıyorlar, eskisinden bile güzel oluyor. Hiç dert etme bence. LPG li aracın ıvırı zıvırıyla uğraşılmaz. Tasarruf ettiğini sanarsın ama motorun içine eder. LPG ye yapacağın masrafı dizel motora yaparsın, güzel güzel binersin. e hdi motor, lpg den daha az yakar. Senin için daha tasarruflu olacaktır.

Peugeot grubunun en büyük avantajı dizel motorudur. Sorunsuz ve dayanıklıdır. En az yakan dizel motorlardandır. Benzin+LPG ye bulaşmamanı tavsiye ederim. Dediğim gibi 2012 model 1.6 e hdi yarı otomatik al, güle güle bin bana da dua et. Araç bakımlı, temiz ise 100 bin 150 bin, 180 bin önemli değil. Alabilirsin. 100 bin KM dizel masalı 10-15 yıl geride kaldı. Şimdi en dandik dizel motor bile bakımları düzenli yapılır, yakıtı da Shell veya opet ten alınırsa en az 500 bin km gider, diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenangumus -- 5 Eylül 2017; 10:28:26 >

• Arkadaşlar merhaba ;

2013 Model 1-6 ehdi allure 82000 kmde otomatik aracımı satmayı düşünüyorum. İlgilenen olursa mesaj atabilir. Aracım sedefli beyaz,jbl ses sistemi yeni lastikler ve kış lastikleriyle verilecektir. Sağ 2 kapı sacı değişik ve sol arka çamurlukta boya vardır. Tramer kaydı bunlara istinaden vardır. Düşündüğüm fiyat 81000 TL'dir.
  • kenangumus K kullanıcısına yanıt
    aynen katiliyorum dizel arac 100bin km ustu onlar eskide kalmis bakimini yaptir bin servise gittigimde konusmustuk 360 binde araba sadece yag degisimi icin geliyor dedi bunlar 600 700 bin sorun olmaz bakimini aksatmassan demisti .birde bunlarin enjektorleri ayarini kendi yapiyormus arada uzun yol yap dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende aracımı satmayı düşünüyorum.aracım 2011 active 1.6hdi manuel sedefli beyaz 123.000kmde.orjinal olarak aldığım opsiyonlar navigasyon,head up ekran,yarı deri elektrikli koltuk,17 inç jant ve krom cam altı çıtalar. Aracımın hasar geçmişi;iş yerimin önünde park halinde hasar.ön sol çamurluğu değiştirdim.aslında değişmesi gerekmiyordu ama değiştirdim.fotoğraf ve güvenlik kamera görüntüleri mevcut.çıkan tramer kaydı 723 TL. Arabamın bakımını 3000km önce yetkili serviste yaptırdım.triger kayışı,devirdaim pompası,yağ bakımı,alternatör kayışı değişimi yapıldı.lastikleri 14.000km kullanıldı.tüm servis faturaları mevcut be sorunsuz bir araç.düşündüğüm fiyat 62.000 isteyen özel mesaj olarak ulaşabilir ama tel numara doğrulama yapamadığım için cevap yazamıyorum.özel mesajda telefon numarasını veren arkadaşlara ben ulaşıcam ve aracın güncel fotoğraflarını göndericem.hepinize iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sprinters03 -- 6 Eylül 2017; 22:36:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kenangumus

Sn Çağataybea

Sorularınıza mümkün olduğunca, bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalışıyım.

1-) 2012 model almanızı tavsiye ederim. Benim head up ekranı beyaz. 2012 modeller, yarı otomatik olmasına rağmen otomatik vites araç gibi frenden ayağınızı kaydırdığınızda hareket etmeye başlar.

2-) Ben aracımı 150 bin km civarında aldım. Dizel 1.6 otom. 2012 model. Diriliğini vs kaybetmemişti, şu anda araç yaklaşık 180 bin km de herhangi bir sıkıntı yok. Şehir dışına en az 5 defa çıktım. Şehir içi şehir dışı herhangi bir sorun yok. Yakıtı gayet iyi.
    Trigeri de 180 bin de değiştirdim. Usta gerek yok daha kullanılırdı dedi. Ben tedbir amaçlı değiştirdim. Stop Start vs her şey güzel.

3-) Ben olsam ki ben öyle yaptım. Ucuz bir araç bakardım. Pahalı da alsanız ucuz da alsanız sahibi büyük bir ihtimalle aracına gereken önemi göstermeyen birisi olacaktır. Ucuz yollu bir araç alıp şanzuman ve motor bakımlarını yaptırıp binerdim. Çünkü 50 ye alacağınız aracın da 55 veya 60 a alacağınız aracın da büyük bir ihtimalle şanzuman (volan ve balata ile ufak tefek bazı şeyler) ve motor bakım (yağ, su, filtre) zamanı gelmiş olacaktır.

100 bin üzerinde 508 aldım sadece kaportasına baktırdım, başka bir şeye baktırmadım :-))) Sahibine baktım, temiz efendi bir adamdı. Sahibi temizse araba da temizdir diye aldım. Temiz çıktı, kısmetime. Bagajın su alması abartılacak bir şey değil. durduk yere su almaz bagaj. Sadece yağmurlu havada açtığınızda biraz içeriye bir iki damla su damlar o kadar. Yoksa bagaj sağlam, geniş ve kullanışlıdır.

4-)Vti motoru boşver alma. Dizel 1.6 e hdi motorlu yarı otomatik araç almanı öneririm. Sana çıkabilecek en büyük maliyet (sanmam ama) enjektörlerin değişimidir. o da sıfırı 2500 tl civarıdır. Ama artık teknoloji değişti, enjektörler ölü bile olsa, tanesini 100-150 tl ye yapıyorlar, eskisinden bile güzel oluyor. Hiç dert etme bence. LPG li aracın ıvırı zıvırıyla uğraşılmaz. Tasarruf ettiğini sanarsın ama motorun içine eder. LPG ye yapacağın masrafı dizel motora yaparsın, güzel güzel binersin. e hdi motor, lpg den daha az yakar. Senin için daha tasarruflu olacaktır.

Peugeot grubunun en büyük avantajı dizel motorudur. Sorunsuz ve dayanıklıdır. En az yakan dizel motorlardandır. Benzin+LPG ye bulaşmamanı tavsiye ederim. Dediğim gibi 2012 model 1.6 e hdi yarı otomatik al, güle güle bin bana da dua et. Araç bakımlı, temiz ise 100 bin 150 bin, 180 bin önemli değil. Alabilirsin. 100 bin KM dizel masalı 10-15 yıl geride kaldı. Şimdi en dandik dizel motor bile bakımları düzenli yapılır, yakıtı da Shell veya opet ten alınırsa en az 500 bin km gider, diye düşünüyorum.

Hocam tane tane güzel güzel yazmışsınız elleriniz dert görmesin. Sizin aracınızda navigasyon varmıdır? Varsa orjinal mı? Aracınız access mı yoksa active mi? Birde ne güzel yazmışsınız 50ye alacağın araç... Bütçem 50-55 arası aklımdaki araç ise 2012 active. Heleki sedefli beyaz beni benden alıyor. Ancak bulamıyorum ufak tefek lokal boya bakmayacağım lakin gel gör ki böyle bir araç yok. 60-62den başlıyor dediğim kriterlerdeki araçlar. Başka söylemek istediğiniz bir şeyler, bir tavsiyeniz olursa dinlemek isterim. Tekrar çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataybea -- 8 Eylül 2017; 0:30:29 >

• Biraz sen çık biraz da arkadaş insin anlaşın aranızda araçta forumda kalsın.
  • StByErdeM kullanıcısına yanıt
    Dostum aslında 50.000tl bütçem var. Son sınırım zorlanarak 55 olduğu için arkadaşın arabasına hiç yanlamadım :) neyse internette 1-2 araba var. Epeydir araç bakıyorum birazda bunaldım. Kendime artık sınır koydum en geç önümüzdeki cumaya araba almış olacağım. Artık 508 buldum buldum bulamadım kendimi 2010-2011 Civic'in içerisinde bulmam muhtemel.... neyse bakalım hayırlısı olsun..

• cagataybea C kullanıcısına yanıt
    Özelden numaranızı atın görüşelim.bugün benim içinde son gün yeni alacağım araç için

piyasada kimse aracına iyi bakmıyor gibi yazmışsınız.
    aracına özen gösteren bakımlarını aksatmayan, aracı hor kullanmayan kişilere haksızlık olur.
  • Arkadaşlar 508 fiyat performans açısından alınacak en iyi araç.

Hem fiyatı makul, hem de donanımı full.

Başka model ve markalarda donanım aynı olan daha pahalı.

Bende 2.2 gt modeli var, normal kullanımda mazotu kokluyor.

Bastığımda bile öyle aşırı yakmıyor.

Yolda olsun Işık'larda olsun 320d vs araçlar ile kapışmak ve akabinde geride kalmaları hoşuma gidiyor 😎

Donanım deseniz full bir tek sunroof yok.

Oda Benim için önemsiz bir ayrıntı.

• sprinters03 S kullanıcısına yanıt
    Hocam hata veriyor PM göndermiyor. Siz numaranızı göndermeyi deneyin. Ya da plcagatay@gmail.com bu adrese mail atınız.

• @sprinters03 'in aracı manuel olduğu için alım-satim gerçekleştiremedik. Başka aracını satmayı düşünen arkadaşımız varsa talip olabilirim..

• Tekrar Merhaba!,

Sn cağataybea

Benim araç access, orjinal navigasyon var. Navigasyona çok kafanı takma, ben dahil hiç kullanan görmedim. Olsa da olmasa da benim için farketmiyor. Herkesin cep telefonunda var zaten.

Civic vs gibi japon araçlara bulaşma derim. Honda kullandım zamanında, arkadaşların var. Onlar da benim araçtan istiyorlar artık. Japonların yedek parça mercedes bmw den pahalı. Otomatikleri tam otomatiktir. Bozulunca masrafı ağır olur. 508 ler yarı otomatiktir. Otomatik şanzumancılar cüz i rakamlara tamir ederler. Orjinal gibi olur.+ Civic çok yakıyor, şehir içi insanın ocağını söndürür. lpg şu bu bir sürü hikayesi var. Her tarafı sert plastiktir, her yerinden ses gelir kafan şişer. Camı bile açıp kaparken kapı içi döşeme iğrenç bir şekilde oynar. Sanırsın yerinden fırlayacak...

508 d segmenti, civic c segmenti araçtır. Uzun yolda civic ile seyahat ederken yan koltukta oturan kişiyle gürültüden dolayı sohbet bile edemezsin. Ne dediğini duyamazsın. Hele stabilize yolda iner aracı yakmak için kendini zor tutarsın. Altı alçaktır, 4 kişi binince kasislerde mutlaka altı sürter. Yol sesi motor sesi aynı 94 model doğan L gibi. İstersen dene. Neymiş sorunsuzmuş. Motor aynı elektronik aynı, 20 yıl önce neyse o, geliştirme yok. E tabi risk de yok, arabanın gazına basıyosun hala telle kontrol ediliyor. Avrupa araçlar ise sensörle. Sürekli yenilik ve gelişme var. Yenilik olunca, elektronik çoğalınca da sorun çıkıyor elbette. Honda ların Üzerine kuş konsa kedi çıksa boyası çizilir. Birisi üzerine otursa kaportası çöker. Kaza yapsan akşam haber bültenine konu olursun.

508 almadan önce rakibi olan accord ları araştırdım. Hepsi de şanzuman yapıldı, motor yapıldı vs yazmışlar. Hani honda sağlamdı, sorunsuzdu. 200 bin km de araç motor mu ister.

508 le çık uzun yola, mis gibi, sinyal ver, geç sol şeride, uzun yolcular bu araçların yol performansını, hızını, gücünü, arka lambalarını, bildiklerinden her marka araç sahibi sırasıyla yol verir sana. İçeri ses almaz, yol sesi minimumdur. Araç dizel mi benzinli mi anlayamazsın. Bakan bir daha bakar tipine. Hele akşamları o ön ve arka farlar insanı mest eder. Açıp kaparken çıkan o cız cuz, civvv cuvvvv gibi elektronik sesler yok mu, sanırsınki uzay gemisi uçmaya hazır, sistem yüklendi, kontroller tamam, başka gezegene gideceksin hissi oluşturur. Bagajı ultra geniştir. Bagajımda daha bu Kurbanda iki tane koç u yükledik taşıdık. iki tane daha alırdı rahat. Yarın birgün Allah korusun deprem olsa gir bagaja yat. O derece geniş yani.

Access, active vs önemli değil. İkisi de civic den kat kat iyidir.

Bayramdan önce km bakımı yaptırdım. Malzeme işçilik 230 tl tuttu. Usta mazot filtresi temiz değiştirmedim.

Civic km bakımı en iyi ihtimalle 400-500 tutar. Her 2 yılda bir yada 40 bin km de araç lpg li olduğu için şanzuman yağı değişimi yapılması zorunlu. Yapılmazsa şanzuman kucağında. Şanzuman yağ değişimi (1 lt yağ ekliyolar, adı değişim oluyo) en iyi ihtimalle 400 tl. Ha dersin ki arkadaş önemli değil Ankara Bora Honda yetkili servisine sabah götürürüm aracı bu işlem yapılırken yukarda bekleme salonu girişteki o nefis böreklerden yemek istiyorum. Bak o zaman bişey demem. O böreklerin lezzeti için bile verilir 400 tl. Kimse de bişey diyemez.

Bi de bu civic ler yıl olmuş 2017, her 30-40 binde aynı doğan şahin gibi motoru sübap ayarı istiyo=200-300 tl. Yaptırmazsan yakıtı resmen içiyo, yaptırsan araç gitmiyo. Lpg filtresi, yedek lastik, lpg silindiri, bagajı küçültmesi, otopark sıkıntısı, muayenesi. Lpg li araç muayene prosedürü vs de her yıl değişiyor. Yeni yeni adetler çıkıyor. Yok borular egzoz un olduğu yerde olmayacakmış, lpg tankının altında plastik bişey olacakmış vs vs. Yani derdi bitmiyo. 508 de bunların hiçbiri yok, Yağı filtreleri değiştir (yağ su eksiltmez, honda da eksiltmez :-) )mazotu koy bin gez. Geniş geniş ferah ferah gez. Vuruk kırık pert mert al i tane dizel 508 ucuza bin. En kötü ihtimalle ucuza alır ucuza satarsın. Honda nın bakım maliyetiyle, yakıt masrafıyla bitik bi tane 508 dizel i bile toparlar adam edersin. Bakım masrafın bedavaya gelmiş olur. Acele etme ilanları sıkı takip et. Ben 58 demişti aracı en son 54 e bitirmiştim. Üç gün sahibine resmen yalvarmıştım. İnternet fiyatlarını 4-5 bin düşük gibi yorumla. İnternet fiyatlarına aldanma, satıcı 62 dese bile sen 55 ver. Bakarsın olur.

EN ÖNEMLİSİ DE SEDEF BEYAZ OLSUN..... BAŞKA RENK ALMA..

Hocam roman tadında yazmışsın valla güzel olmuş..
    Sen birde bunun bende olan gt modeline binsen iyice mest olursun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi john mclane -- 10 Eylül 2017; 12:52:31 >
  • john mclane kullanıcısına yanıt
    sevgili kenangumus bey,

vur deyince öldürmek olsa gerek sizin yaptığınız :) 12 yıl boyunca corolla ve civic'in son kasa hariç tüm modellerini kullanmış biri olarak son 2 yıldır 2012 508 e-hdi allure kullanıyorum.
    civic ile alakalı söyledikleriniz biraz abartı. biz 508 kullandığımız için duygusal davranabilirliz fakat iki aracında artı ve eksilerini doğru belirtmek gerekir.

1. civic şanzumanı tamamen mekaniktir. 50.000 km de bir 3 litre şanzuman yağı eklenir. 130 tl civarı değişimine de 100 tl verirsiniz tüm tamirciler değiştirebilir. ayrıca piyasadaki en sorunsuz Otomatik şanzumandır. arıza olasılığı çok
    düşüktür. tamir ve bakım masrafı da cüzidir. 508 baskı balata volant değişim ücreti ben yeni yaptırdım 2900 tl 'nin altına yapan yer yok. alışamazsan şanzumana 20,000 km de bile bitirebilirsin. ama kullanmayı öğrenirsen 150,000 km de
    halen değiştirmeyenleri gördüm.
    2. evet civic LPG takarsanız 30.000 km de bir sübap ayarı ister 150 tl ye falan yapıyorlar sanayide.
    3. Altı alçaktır 4 kişi bindimi amortisör kolları kasıslerde vurur ama bunun sebebi spor dizaynından kaynaklanıyor zevk meselesi.
    4- civic 10,000 km de bir bakım ister benzinli motor 10/40 yağ + filitre+polen+hava filitresi toplasan sanyide 250-300 tl ye çıkarsın. 508 yağı sedece 160-170 5-30 ineo total start stoplu yağ mazot filitresi 70-100 tl arası + polen + kava filitresi toplamı 40-75 tl arası markasına göre 500-600 tl yi bulur ayrıca civic motru bakımını yaparsan 1 milyok kilometre sana sorun çıkarmaz çok sorunsuz bir motordur. ama 508 momtoruda sorunsuzdur.
    5 508 D segmenti Civic C segmentidir.
    6- civic Atmosferik motorlu bir araçtır torku 145-155 bandındadır.bakmayın 125 beygir olduğuna 508 turbo motorludur 285 tork gücü vardır 115 beygirdir.
    7- Yol sesi alır.

ama sonuç itibari ile civic benzinli alacağın para ile diesel 508 alırsın.

• Sn ucanlaz,

Yazdıklarınıza katılmadığım yerler var.

Yazdığınız birkaç maddeyi düzeltmem gerekir. 508 in km bakımı sadece parçaları google dan aratabilirsiniz 200-250 tl yi geçmez. Mümkün değil. 50 tl de işçilik verirsiniz 300-350 tl ye malolur. Ankara dayım. İsterseniz yardımcı olabilirim.

Ben daha bayramdan önce sadece mazot filtresi hariç işçilik dahil km bakımını 230 tl ye yaptırdım. Hepsi orjinal yağ ve filtreler. Ayıp olmasın diye ustaya 250 tl ödedim. Söylediğiniz 500-600 tl çok yüksek geldi bana.

Volan başata değişimi de 2900 tl ödemeniz pahalı geldi. Önceki yazılarımda var aracı alır almaz bende şanzuman sorunu çıktı. Mekanize bilmem ne arızası. Ben mekanize tamiri+volan+balata için işçilik dahil 2800 tl ödedim daha en fazla 4-5 ay oldu. Bir sürü parça değişti şanzumanda. İsterseniz otomatik şanzumancıyı herkese tavsiye ettim. Bilgilerini de yazdım. Tel edip bilgi/fiyat alabilirsiniz. Bi tane usta sadece mekanize bilmem ne parçası işçilik hariç 2500 tutar demişti, diğer bir usta çıkma buluruz 1500 e işçilik hariç demişti. En sonunda otomatik şanzumanı otomatikçiler yapar dedi arkadaşlar. Önerdikleri otomatik şanzumancıya gittim yaptırdım. Hazır açılmışken volan+baskıyı da değiştirelim abi desiler peki dedim. Zaten bunların volan torna olmaz abi orjinal dışında sıkıntı yapıyor, orjinal takcaz dedi. Eyvallah dedim. Doğrusu neyse o olsun dedim. Şu an gayet memnunum.

Civic şanzuman yağı 3 lt 130 tl fiyatı da çok düşük geldi bana. Sadece 1 lt sini 180 tl gibi bir rakama satıyodu yetkili servis. Fakat piyasada yetkili servis dışında satılan muadil şanzuman yağları var. Çoğu sanayici usta ucuz diye kullanır ama doğru değil. İşini bilen honda ustası yağı daima yetkili servisten alır. Muadil kullanmaz. Honda da herşey muadil parça kullanılır ama şanzuman yağı asla. Mutlaka orjinal ve yetkili servisin sattığı olmalıdır.

Otomatik Şanzumancı tavsiyedir(akrabalığım, arkadaşlığım ilgim alakam yoktur):
    ANKARA ŞAŞMAZ DAKİ GENCAY USTA YI TAVSİYE EDERİM. 0532 307 40 89. Şaşmaz 2530 sokak 53 numarada. İşçilik ve kişilikleri 10 numaradır. Sadece otomatik şanzuman tamirhanesidir. Fiyatını olurunu söylerler. İlla yaptırdın demiyorum, götürün bi baksın. Zaten tipinden adamın işin ehli olduğunu anlarsınız. Cart, curt, olur olmaz yuvarlak konuşmaz, çok fazla iteleme yapmaz, insanın canını çok yakmaz. Pejo nuzu abuk subul ustalara emanet etmeyin, affetmezler.

Ankara da tavsiye edeceğiniz usta varsa paylaşırsanız sevinirim. Km bakımını yapan çocuk da efendi dürüst biriydi. Onun da bilgilerini alıp yayınlıcam. Tabsite ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenangumus -- 12 Eylül 2017; 2:40:7 >

Sn. Kenangumus güldürdün, ozendirdin, içimdeki 508 ateşine benzin döktün :) gayret uslu bir şekilde Corolla Felan takılıyordum. Ayrıca kanatlarımı taktım bankaya gidiyorum. Şu mesajın bana 6-7.000 TL kredi çekmeme malolacak :) 58-60.000 yapıp pusuya yatıp bekleyeceğim. Bekleyeceğim de çok bunaldım 1 aydır araç bakınıyorum. Eşim öğretmen malum okul arefesindeyiz pek zamanımda kalmadı açıkçası. İlanlara 3-4 aşağısını teklif ediyorum da kabul etmiyor kimse. anlamadım sanırım 508e talep arttı.

Civice gelince kerata biraz yakışıklı, ancak araç içerisinden gelen sesten nefret ederim. 508de ise Sedefli beyaz içi Siyah konsol baktığım tek araç açıkçası. Hakkımızda hayırlısı olsun

Bu arada size özel mesaj göndermeye çalıştım @kenangumus ancak sitede problem var göndermiyor. plcagatay@gmail.com adresine sakıncası yoksa numaranızı gönderirseniz birkaç ilan üzerinde fikir alışverişi yapmak isterim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataybea -- 12 Eylül 2017; 20:21:46 >

• sanirim bu araclarada talep artti ben almadan birtane gormuyordum yolda aldiktan sonra heryer 508 dolduheryerde onume cikiyolar benzinlige giriyorum abi bicay icelim diyo bendede 406 var diyor bu aracta aklim alacam bundan diyor yikamaya gidiyorum abi ici bmw ici gibi diyor demekki sadece bana guzel gelmiyormus bu arac

arkadaslar unutmadan bu aracta en iyi verimi totalin dizelinden aldim ona yakin opet totalde benzinli gibi calisiyor sanki shell begenmedim bp denemedim gazi kotuydu diye dizelinide almadim zaten yakit kapagindada total amblemi var

• antalya anamur gittim geldim klima acik 4 kisi 547 km anamur rampa ve vrajlarini bilen bilir isiklardada kokleyerek kalktim eco mod devre disi 5 litre ortalama yakmis arac duzde 4 de kadar sakin kullanimda duser gibime geliyor

• cagataybea C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ben de size kısaca da olsa görüş belirteyim.

Yılda 10- 12.000 km yapıyorsanız dizel araç almanın anlamı yok.

Aracım 2012 kasım çıkışlı vti ancak 2013 sonu sıfır olarak almıştım. 32.000 km de şu anda.

Şehir içi ortalaması 8 lt civarı, ş.dışı 100-110 km hız ortalama ile 5.2 -5.6 civarı (Ankara - Antalya ve Ankara - Marmaris ortalamaları). Yüksek tork ile 0-100 hılanması 6 sn beklentiniz varsa bu araç size göre değil. Çünkü düşük torku ile yavaş hızlanan bir araç (10-11 sn)
    Ferahlık bakımından dizel ile aynı, hatta iç gürültü seviyesi daha düşük olabilir bilemiyorum.

Hız tutkunuz yoksa, maliyetleri de göz önüne alarak bu tip bir araç da düşünülebilir. Ek olarak,Navigasyon şehir dışında da şehir içinde de oldukça işime yarıyor.Bulunmasını tavsiye ederim.

Tecrübe edilmemiş araçlar için ön yargılı olmamak gerekir diye düşünüyorum. İhtiyaç nedir ve bütçemle buna ne kadar yaklaşırımın cevabı bence önemlidir.

Sorunuz olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wisher -- 13 Eylül 2017; 14:49:38 >

• 
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.