Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1778. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17761777177817791780
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar,

2010 1,6 HDI auto6r kullanıyorum geçen hafta Giresuna 911km için 4,8 litre yaktım. Ortalama hız 87 kmh

İstanbul için yakıt tüketimi yazarım fakat kişiye göre değişir. Bulunulan semt katedilen mesafe kullanım süresi vesair...

Ben 5km çaplık bir alanda araba ısınmadan sabah, öğlen, akşam döngüsüyle nerdeyse ana yola çıkmadan üçgen çiziyorum. (Çocuğun kreşi, iş, spor ve ev döngüsü) 7,5 litre yakıyorum.
    Geçen ay arabam serviste olduğu için 2 hafta jetta tdi 7 ileri dsg kullandım. Aynı döngü için 8,8 litre yaktım. Kıyaslama yapabilirsiniz.

5008 dizeller yakıt olarak kullanıcılarını üzecek arabalar değiller, onun dışında merak ettiğiniz birşey varsa seve seve yardımcı oluruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Daha iyisi sizlerin olsun.

Oyuncağı bol bir araç, ancak ferahlık anlamında 5008 in gerisinde.

Tüketim ilk 600 km de 5.6 yaktı. Uzun vadede 4.5 mümkün olur.

Tam otomatik keyifli

İyi forumlar...
    Hayırlı olsun,

aynı sebepten değişime ikna edemiyoruz aileyi =)
  • CxOm C kullanıcısına yanıt
    Sağolasın hocam
  • ARKADAŞLAR NORMALDE hiç niyetim yokkken bir anda bir ilan görüp bu aracı inceleme ihtiyacı hissettim.

Bu araçın malum modelleri var vs.

Öncelikle manuel ile otomatik arasında fark var mıdır varsa farklar nelerdir?

Yakıt ve performans olarak soruyorum.

İkincisi şu araç bu bilgilerle ne demek istiyor:)

Peugeot - 2017 - 5008 ALLURE 1.6 BLUEHDI 120 EAT6

yani otomatk sanırım eat6 nedir mesela allure paket midir:)?

Tavsiyeleriniz nelerdir?_
  • quote:

Eyvallah kardeşim cümlemize.

Daha iyisi senin olsun.

İyi forumlar...

Alıntıları Göster
    Maşallah diyeyim nazar değmesin... kırmızı da yakıyor hani..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Başkan hayırlı uğurlu olsun hatasız kazasız sürüşler diliyorum. Tekerine taş değmesin...

Selamlar.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

Maşallah diyeyim nazar değmesin... kırmızı da yakıyor hani..

Alıntıları Göster
    Eyvallah kardeşim daha iyisi senin olsun.

Bu araca kırmızı yakışıyor.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Balkes09

Başkan hayırlı uğurlu olsun hatasız kazasız sürüşler diliyorum. Tekerine taş değmesin...

Selamlar.

İyi forumlar...
    Eyvallah hocam, daha iyisi senin olsun.

Ancak mevcut araçların kıymetini bilin.

Yeni kasa 3008 ve 5008 eskisine göre dar ve basık.

İyi forumlar...

• quote:

Eyvallah hocam, daha iyisi senin olsun.

Ancak mevcut araçların kıymetini bilin.

Yeni kasa 3008 ve 5008 eskisine göre dar ve basık.

İyi forumlar...

Alıntıları Göster
    Başkan ilk önce aracın hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler dilerim
    yeni kasa 5008 ler bizimkilere göre dar basık olduğu doğrudur acaba bu seyahat esnasında size sıkıntı oluşturdumu ben bunu merak ediyorum ben sivas pejoda deneme sürüşü yaptım araç çok güzel fakat tavan kısmının basık olması bende araç da sıkışmışlık hissi oluşturdu

• quote:

Orijinalden alıntı: mavisever

ARKADAŞLAR NORMALDE hiç niyetim yokkken bir anda bir ilan görüp bu aracı inceleme ihtiyacı hissettim.

Bu araçın malum modelleri var vs.

Öncelikle manuel ile otomatik arasında fark var mıdır varsa farklar nelerdir?

Yakıt ve performans olarak soruyorum.

İkincisi şu araç bu bilgilerle ne demek istiyor:)

Peugeot - 2017 - 5008 ALLURE 1.6 BLUEHDI 120 EAT6

yani otomatk sanırım eat6 nedir mesela allure paket midir:)?

Tavsiyeleriniz nelerdir?_
    eat6 tam otomatik şanzımanı ifade eder 2016 dan sonra çıkan eski kasa 5008 ve yeni nesil 5008 modelerde kullanılır. 2015 2014 modellerde etg 6 şanzıman kullanıldı ondan önceki modellerde R6 yarı otomatik şanzıman kullanıldı. ben 2011 model aracımda R6 şanzıman lı aracı kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: att1971

Başkan ilk önce aracın hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler dilerim
    yeni kasa 5008 ler bizimkilere göre dar basık olduğu doğrudur acaba bu seyahat esnasında size sıkıntı oluşturdumu ben bunu merak ediyorum ben sivas pejoda deneme sürüşü yaptım araç çok güzel fakat tavan kısmının basık olması bende araç da sıkışmışlık hissi oluşturdu

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim, daha iyisi senin olsun

Basık be dar alan bizden çok arkada oturanlar tarafindan hissediliyor.

Oyuncağı bol ve havalı bir araç, şahsi fikrim eski 5008 satılıp yenisi alınmaz.

İyi forumlar...

• quote:

Aracı dün teslim aldık.

İlk 400 km için güzel değerler yakaladık.

5000 km sonrası biraz daha düşeceğini umuyorum.

İyi forumlar...

Başgan ni ittin ? :-)

Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin.
    Uzun zamandır girmiyordum, bir bakayım dedim.

5008 mi 3008 mi hangisi iyi ve niye nin cevapları sendedir elbet :-)

• Sevgili forumdaşlar,

2004 ten beri Peugeot kullanıcısıyım, 2011 yılında aldığım 5008 ile ilgili yaşadığım sıkıntıyı paylaşmak istedim. Araç 2011 model 1,6HDI Auto6R. Motoru 5008’lerdeki 2. Jenerasyon olan. Aracım 156000 km de ve yeniliğinden beri yetkili serviste. Servis harici ampül bile değişmedi. Bakımları hiç aksatmadan yaptırırım ki Triger (120000) ve baskı balata (140000 civarı) son büyük değişenleri. Geçen ay Antalya’dan dönerken aracın tüm parametreleri normalken, hiçbir arıza ışığı yanmadan Piston kırdı ve krank kilitlenip Afyon Sandıklıda yolda kaldım. Ne hararet yaptı ne de yağı eksikti. Diyagnoz ekranı sorun yok diyordu. Motor ışığı bile yanmadı. Peugeot Türkiye bu hasarın benim önleyebileceğim bir hasar olmadığında hemfikir ama iş olayı çözmeye gelince en fazla yaptıkları 26000 TL verin motoru değiştirelim demek. Güya sadık müşteri sayılıyorum. Peugeot Fransa’ya yazayım dedim ama yazacak veya ulaşılacak yer yok. Uluslararası sayfa İngiltere’ye yönlendiriyor. Onlara da yazdım ama cevapları Peugeot Türkiye’nin numarasını vermek oldu. Peugeot Türkiye motor yaşlı diyor haberiniz olsun Peugeot motorların ömrü bu demeye getiriyorlar. Umarım başınıza gelmez ama ben burada Peugeot defterimi kapatıyorum. 150000 de motor değiştireceksem niye Peugeot alayım bir daha 😡

• quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

Başgan ni ittin ? :-)

Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin.
    Uzun zamandır girmiyordum, bir bakayım dedim.

5008 mi 3008 mi hangisi iyi ve niye nin cevapları sendedir elbet :-)

Alıntıları Göster
    Evallah üstad.

Daha iyisi senin olsun.

3008 ve 5008 arasında tabii ki 5008

Ama eski ksa yeni kasa dersek eski 5008.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Pandorax

Sevgili forumdaşlar,

2004 ten beri Peugeot kullanıcısıyım, 2011 yılında aldığım 5008 ile ilgili yaşadığım sıkıntıyı paylaşmak istedim. Araç 2011 model 1,6HDI Auto6R. Motoru 5008’lerdeki 2. Jenerasyon olan. Aracım 156000 km de ve yeniliğinden beri yetkili serviste. Servis harici ampül bile değişmedi. Bakımları hiç aksatmadan yaptırırım ki Triger (120000) ve baskı balata (140000 civarı) son büyük değişenleri. Geçen ay Antalya’dan dönerken aracın tüm parametreleri normalken, hiçbir arıza ışığı yanmadan Piston kırdı ve krank kilitlenip Afyon Sandıklıda yolda kaldım. Ne hararet yaptı ne de yağı eksikti. Diyagnoz ekranı sorun yok diyordu. Motor ışığı bile yanmadı. Peugeot Türkiye bu hasarın benim önleyebileceğim bir hasar olmadığında hemfikir ama iş olayı çözmeye gelince en fazla yaptıkları 26000 TL verin motoru değiştirelim demek. Güya sadık müşteri sayılıyorum. Peugeot Fransa’ya yazayım dedim ama yazacak veya ulaşılacak yer yok. Uluslararası sayfa İngiltere’ye yönlendiriyor. Onlara da yazdım ama cevapları Peugeot Türkiye’nin numarasını vermek oldu. Peugeot Türkiye motor yaşlı diyor haberiniz olsun Peugeot motorların ömrü bu demeye getiriyorlar. Umarım başınıza gelmez ama ben burada Peugeot defterimi kapatıyorum. 150000 de motor değiştireceksem niye Peugeot alayım bir daha 😡
    Öncelikle geçmiş olsun.

Gerçekten tatsız bir tecrübe olmuş.

Yetkili servisin durumu araştırıp çözüme kavuşturması elzem.

3.000.000 km ömür biçilen motorun 150.000 km de bu şekilde hasarlanmasi normal değil.

Gelişmelerden haberdar ederseniz seviniriz.

Bu vesile ile tekrar geçmiş olsun.

İyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
    @melodramm hocam aracınız hayırlı olsun. Allah kazasız belasız hayırlı binmeyi nasip etsin inşallah.

Yeni kasaya dıştan bakınca içi de geniştir diye düşünüyordum, eski kasa dan içi dar demişsiniz.

Bizde elimizdekinin kıymetini bilelim o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asavas -- 20 Temmuz 2018; 9:7:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asavas

@melodramm hocam aracınız hayırlı olsun. Allah kazasız belasız hayırlı binmeyi nasip etsin inşallah.

Yeni kasaya dıştan bakınca içi de geniştir diye düşünüyordum, eski kasa dan içi dar demişsiniz.

Bizde elimizdekinin kıymetini bilelim o zaman.
    Teşekkür ederim, daha iyisi sizin olsun

İç hacim olarak aynen öyle, koltuklar bile küçülmüş.

Biz bu sebep ile eski 5008 i elden çıkarmadık.

İyi forumlar...

• quote:

Teşekkür ederim, daha iyisi sizin olsun

İç hacim olarak aynen öyle, koltuklar bile küçülmüş.

Biz bu sebep ile eski 5008 i elden çıkarmadık.

İyi forumlar...

Alıntıları Göster
    Hocam kaç öncesi 5008 lere eski 5008 diyorsunuz:) Yabancıyım da ben bu pegueota.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavisever

Hocam kaç öncesi 5008 lere eski 5008 diyorsunuz:) Yabancıyım da ben bu pegueota.

Alıntıları Göster
    2016 ve öncesi eski kasa

2016 ve sonrası yeni kasa

Zaten kasa komple değişti anlamama şansınız olamaz

İyi forumlar...

• Pandorax P kullanıcısına yanıt
    Öncelikle çok geçmiş olsun, başınıza gelenler 5008 kullanıcısı olarak bizleri bir hayli üzdü. Normalde olacak bir durum değil yaşadıklarınız umarım başka kimsenin başına gelmez. Ama bu bizim markaya has bir durum değil sanırım. Çünkü çok yakın bir arkadaşımın da başına böyle bir hadise gelmişti yıllar önce. Sıfır aldığı opel marka aracı 2 yılında garantisinin yeni bittiği aylarda motoru sekman yaktı. Daha aracı 30 bin km de falandı yanlış hatırlamıyorsam. Böyle durumlar olur diye aracına LPG bile yaptırma dı benzinde biniyordu. Benzini de özellikle aynı yerden ve shell markasından alırdı. Ama olan oldu Almanya ile yazıştı falan ama maalesef garantiye sokmadılar. Aldığı yerden yakıt numuneleri aldırdı tüketici mahkemesine bile verdi ama netice değişmemişti o dönem. Herşeyi cebinden yaptırdı. Sonra da baktı benzinde bindiğinde bile sıkıntı çıkıyor motoru yaptırır yaptırmaz LPG taktırdı. Yani diğer markalarda aynı yaklaşımı sergiliyor bu durumlarda maalesef.

• 
Sayfa: önceki 17761777177817791780
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.