Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1202. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12001201120212031204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ik1971

Şöle bi süpürge var arkadaşlar ihtiyacı olan var ise fiyat uygun gibi

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/BLACK-%26-DECKER-ACV1205-12-V-Şarjlı-Süpürge,103452,465742,853796.html?langId=-14

bim"dekinin aynısı ve 15 lira daha ucuzu..

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Orijinalden alıntı: Doxx

arkadaşlar;

Birde 110 km hızdan sonra rüzgar sesi çok artıyor. bununla alakalı çözüm fikirleriniz varmı?

Cam rüzgarlığı iş görürmü?

birde şöyle bir durum var sizin rüzgar sesi dediğiniz olay yan aynalardan geliyor olabilir..

melodramm"ın öyle birşey başına gelmişti..

aynayı biraz izalasyon yapıp ses kesilmişti..

o daha ayrıntılı biliyor olayı..

Evet UNALLAR PEUGEOT, profesyonel bir yöntem ile sağ aynamdan gelen rüzgar sürtünme sesini başarı ile çözmüşlerdi.

Ve vitesi M konumuna alsakta 4000 d/d sonrasında otomatik olarak bir üst vitese, motoru korumak için sistemin attığını tecrübe etmiştir.

İyi forumlar...

• peugeot culara selam olsun :) peugeot208 arabam! iyi seyirler olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Navy SEALs

peugeot culara selam olsun :) peugeot208 arabam! iyi seyirler olsun

Hocam videoyu kendin çektiysen valla helal olsun süper olmuş.. bir ara araba programı seyrediyorum sandım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Hocam videoyu kendin çektiysen valla helal olsun süper olmuş.. bir ara araba programı seyrediyorum sandım..

evet hocam başka kim ne yapsın benim arabamı da çeksin :)) satıyorum bunu da böyle bir şey yapayım dedim..aynı zamanda peugeot 208 GTI sahibiyim..gayet memnunum tavsiye ederim beğendiğin içinde teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

quote:

arkadaşlar;

Birde 110 km hızdan sonra rüzgar sesi çok artıyor. bununla alakalı çözüm fikirleriniz varmı?

Cam rüzgarlığı iş görürmü?

birde şöyle bir durum var sizin rüzgar sesi dediğiniz olay yan aynalardan geliyor olabilir..

melodramm"ın öyle birşey başına gelmişti..

aynayı biraz izalasyon yapıp ses kesilmişti..

o daha ayrıntılı biliyor olayı..

Evet UNALLAR PEUGEOT, profesyonel bir yöntem ile sağ aynamdan gelen rüzgar sürtünme sesini başarı ile çözmüşlerdi.

Ve vitesi M konumuna alsakta 4000 d/d sonrasında otomatik olarak bir üst vitese, motoru korumak için sistemin attığını tecrübe etmiştir.

İyi forumlar...

Evet çok profesyonel çalışıyorlar.. zaten oradaki amaç araçlarımızda ki güvenlik önlemlerini bizzat yaşatarak göstermek..yoksa ortada bir unutkanlık,laubalilik yada dikkatsizlik yok..

• quote:

quote:

quote:

evet hocam başka kim ne yapsın benim arabamı da çeksin :)) satıyorum bunu da böyle bir şey yapayım dedim..aynı zamanda peugeot 208 GTI sahibiyim..gayet memnunum tavsiye ederim beğendiğin içinde teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: ayblrdija

quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

quote:

Orijinalden alıntı: abidin0

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: boylum

2012 35000 de aracım.
    2 yıla yaklaştı alalı.
    Araçtan çok memnunum her anlamda.

Şu anki sorun, bozuk yollarda kapılardaki gıcırtılar artmaya başladı.

Bunun en büyük sebebinin aracın cam tavan olduğu söyleniyor.

Tavan komple kaynaklı sac olmadığı için gövde yekpare değil ve bu sebepten burkulmalar fazla ve zamanla boşluklar artıyormuş.

Bende cam tavanlı Mercedes e200 de var.

Onda da bu sorun görünüyor.

Çıtırtı şeklinde bi şikayet ise, aracın dört camını da sonuna kadar açıp; camın çalıştığı kanalları nemli bez ile silmenizi önerebilirim.

Aynı işlemi, kapı fitillerinde de uygulayabilirsiniz.

İyi forumlar...

Aracını yeni almış birisi olarak bu tarz bilgiler beni endişelendiriyor.

Canınızı sıkmayın. Ben 3 yıl, 96bin km deki aracımda henüz gerek duymadım. Size de gerekmeyebilir.

Saygıdeğer üstadım senin geri vites kamerasında da ara ara görüntü kesikliği oluyor mu ?

Hocam ne geri viteste ne de dvd izlerken görüntü ile ilgili sorun yaşamadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

arkadaşlar;
    Lastiklerinizin basıncını kaç yapıyorsunuz?
    ben 4 lastiğe de 33 basıyorum.
    205 60 17 galiba ölçüler.

Birde 110 km hızdan sonra rüzgar sesi çok artıyor. bununla alakalı çözüm fikirleriniz varmı? Cam rüzgarlığı iş görürmü?

Ayrıca aracımın beğenmediğim bir özelliğide direksiyon yüksek süratlerde çok yumuşak geliyor. Sanki direksiyonda bir boşluk var gibi. Örneğin yüksek hızda direksiyonu sağ sol yapınca sanki ilk önce boşluk var sonra tepki veriyor. Tabi bu benim yorumum. sizde de durum böylemi acaba? eski aracım Focus2 den sonra direksiyon aşırı hafif geldi.

Benim bir önceki aracım da focus2 idi. Direksiyonu daha sertti. 5008in direksiyonunun yüksek hızda daha yumuşak olduğu doğru. Ancak ben boşluk hissetmedim.

Cam rüzgarlığı kullanıyorum. Sesi azaltmayı bırakın yüksek hızda kendisinin de ses yaptığından bahsetmişlerdi, ben değişiklik hissetmedim. Hafif aralık camda faydası tartışılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drsnrky -- 16 Ocak 2014; 20:56:04 >

• quote:

quote:

Başkan elektronik uzmanlığına girdiği için fikrini almak istediğim bir konu ;

Geri vites kamerası ara ara görüntü kesikliği yapmakta ve birden gelmekte..

Geçen sene tesisat kontrolu yaptırdığımda ; gerek kamerada gerek kablolarda temassızlıkla ve su almakla ilgili bir sorunu yoktu. Monitör ekranında da sorun yoktu.Söküp dvd bağlamıştık ve olumluydu.

Sadece bağlantı kompozit çıkışlarını söküp yeniden taktırmış ve uzunca bir süre problemle karşılaşmamıştım.

Kamerada , kablolarda ve akranda sorun gözükmemesine istinaden görüntü bazen kesiliveriyor ..

Yanlış olmakla beraber vardığım kanı ve soracağım soru ;

Kamera ve kablo içinde , sıcak-soğuk farkından dolayı nem oluşması mümkünmüdür ?

Kompozit çıkışları bu yüzden ara ara geçirgenlik temassızlığı yapabilir mi ? Sök-takla düzeldiğine göre....

Benzeri bir örnek ;

Zamanında soğuk ve karlı günlerde kablo tv , mahalle hat bakımı esnasında görüntü parazitlenmesi ve kumlanma yapmasına sebep olmuştu birçok evde .

1 hafta kadar böyle idare etmiştik.Servis geldiğinde bina içerisindeki bağlantı kutusundan anten uçlarını söküp tekrar taktığında sorunda ortadan kalkmıştı..

Ustaların kendisi de şaşırmış ve bu sayede birçok şikayet olan evde görüntü sorununu bu şekilde çözmüşlerdi.

Örnek 2 : dvr cihazıma bağlanan kameralarımda da bazen görüntü kaybı yaşanmakta.Dvr arkasından kompozit çıkışları çıkartıp taktığımda da görüntü geliyor...

Anlayacağınız sök-tak işlemi ...

Araçta da aynı işlem geçen sene böyle çözümlenince aklıma bu soru geldi ! Yoksa tesadüf mü ? Yanıtlayabilirsen sevinirim....

Zaman içinde oksidasyon sebebi ile bu tür durumlar olabilmekte.

En çözümsel yaklaşım kablo bağlantısını soket yerine lehimleme ile tespit etmek olacaktır.

Tabii benim elimin altında lehim havyası olduğu için, hava bana hoş geliyor

Ama dediğim gibi soket ile yapılan bağlantılarda bu tür durumlar yaşamak oldukça olası

İyi forumlar...

Demek ki teşhisim doğru.Size göre oksidasyon bana göre sıcak-soğuk farkından geçirmemezlik etmesi.Tşk.ler toprağım ilgine ....

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2012 35000 de aracım.
    2 yıla yaklaştı alalı.

Tavan komple kaynaklı sac olmadığı için gövde yekpare değil ve bu sebepten burkulmalar fazla ve zamanla boşluklar artıyormuş.

Çıtırtı şeklinde bi şikayet ise, aracın dört camını da sonuna kadar açıp; camın çalıştığı kanalları nemli bez ile silmenizi önerebilirim.

İyi forumlar...

Canınızı sıkmayın. Ben 3 yıl, 96bin km deki aracımda henüz gerek duymadım. Size de gerekmeyebilir.

Saygıdeğer üstadım senin geri vites kamerasında da ara ara görüntü kesikliği oluyor mu ?

Tşk.ler.Muhtemelen kamera farkı ve yalıtımdan çabuk etkilenmesi sebebi benimki.Sorunsuz sürüşlere devam ....

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2012 35000 de aracım.
    2 yıla yaklaştı alalı.

İyi forumlar...

Tşk.ler.Muhtemelen kamera farkı ve yalıtımdan çabuk etkilenmesi sebebi benimki.Sorunsuz sürüşlere devam ....

Hocam sorunsuz sürüş var mı? Peugeot kullanıcısıyız biz

• Tamam bende basıncı 35-36 civari yapayim.
    Melodramm ustanin aynalar icin yaptirdigi yalitim hakkinda bilgi alabilirmiyim acaba? Nasil bir yalitim ve ne kadara mal oldu?
    Cevaplar icin cok tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doxx -- 16 Ocak 2014; 21:29:25 >
  • quote:

Melodramm ustanin aynalar icin yaptirdigi yalitim hakkinda bilgi alabilirmiyim acaba?

Nasil bir yalitim ve ne kadara mal oldu?

Cevaplar icin cok tesekkurler.

Ayna gövdesinin birleşim yerlerine kağıt bant uygulayarak teste çıktık ve sorunun plastik birleşim yerlerinden içeri giren hava akımı sebebi ile meydana geldiğini tespit ettik.

Ayna camını sökerek içeriden bu ek yerlerine sıcak silikon uyguladık ve sorunu çözdük.

Sorunun ayna kaynaklı olup olmadığını anlamak için, rüzgar sesi oluştuğunda aynaları kapatarak sürüşe devam edin.

Aynalar kapalı iken ses yok ise, aynalara benzer bir uygulama yapabilir yada yaptırabilirsiniz.

Bu işlem için herhangi bir ödeme yapmamıştım.

İyi forumlar...

• Arkadaşlar son zamanlarda HUD açılmamaya başladı. Sabahları bazen oluyor. Araç çalışıyor ama ekran açılmıyor. Sonra torpidodan kapatıp açıyorum. Bu sefer açılıyor. Günün ilerleyen saatlerinde sorun yok. Acaba soğukla ilgili mi diye düşünüyorum. Sizler böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

• quote:

Arkadaşlar son zamanlarda HUD açılmamaya başladı. Sabahları bazen oluyor. Araç çalışıyor ama ekran açılmıyor. Sonra torpidodan kapatıp açıyorum. Bu sefer açılıyor. Günün ilerleyen saatlerinde sorun yok. Acaba soğukla ilgili mi diye düşünüyorum. Sizler böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

ben böyle bir sorunla karşılaşmadım ama günün ilerleyen saatlerinde sorunsuz çalışıyorsa soğuktan olabilir diyeceğim ama oda saçma geliyor..belki mekanizmasında bir sorun vardır tuşlardan sorunsuz açıldığına göre..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serkanakt

quote:

quote:

abi otur oturduğun yerde..12 binde araç mı satılır.. yeni picassonun donanımları falan iyi ama tipini beğenmedim..eskisinin tipi daha iyi..zaten ilk çıkan modelden bir kaç sene uzak durmak gerekiyor..malum kronik sorunlar olabilir..ben bu günki şartlarda beklemede kal derim..hem belki yeni 5008 bu donanımlara ilaveten hybrid özellikli falan gelir..şimdiden para biriktirmeye başlayalım..

Tamam , tamam söz veriyorum ve vazgeçiyorum!!!Yeni 5008 ler gelene kadar aslanla yola devam...

En doğru kararı verdiniz sayın hocam...

Teşekkür ederim üstadım.Cidden ani bir karar verebilirdim.Hatta 2 sene önce Chevrolet' e bile takmıştım ve yine Levent , Hewes ve Melodramm almaktan caydırmışlardı.

Ama Levent kardeşim yok dedikten sonra kafamdan sildim, sakince bekleyeceğiz...

Rica ederim...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi servismiş bu hocam..

İstanbul Avrupa yakası .... Mekanik kısmında - servis şefi ve servis müdür torpilide birazcık işlemiştir bu arada...

Şimdi anlaşıldı hocam

Esas mesele çok sevdiğim bir arkadaşımın oğlunun aralarında olması ve bu sayede tüm ekiple hızlı tanışma - kaynaşma vs. vs..

Aman sıkıntı yaşamayalım servislerde. Keşke bütün servisler böyle olsa...

• quote:

quote:

arkadaşlar;
    Lastiklerinizin basıncını kaç yapıyorsunuz?
    ben 4 lastiğe de 33 basıyorum.
    205 60 17 galiba ölçüler.

Birde 110 km hızdan sonra rüzgar sesi çok artıyor. bununla alakalı çözüm fikirleriniz varmı? Cam rüzgarlığı iş görürmü?

Ayrıca aracımın beğenmediğim bir özelliğide direksiyon yüksek süratlerde çok yumuşak geliyor. Sanki direksiyonda bir boşluk var gibi. Örneğin yüksek hızda direksiyonu sağ sol yapınca sanki ilk önce boşluk var sonra tepki veriyor. Tabi bu benim yorumum. sizde de durum böylemi acaba? eski aracım Focus2 den sonra direksiyon aşırı hafif geldi.

bana çok gibi gelsede standartı 36 ps...rüzgar sesi 140-150 gibi geliyor ama oda normal..birde şöyle bir durum var sizin rüzgar sesi dediğiniz olay yan aynalardan geliyor olabilir..melodramm"ın öyle birşey başına gelmişti..aynayı biraz izalasyon yapıp ses kesilmişti..o daha ayrıntılı biliyor olayı..direksiyon konusu ise boşluk varsa servise gidip bir rot başlarına baktırın derim..yumuşuk olması ise normal..aslında düşük hızlarda yumuşak yüksek hızlarda biraz daha sert olabilirdi..ama öyle yapmamış mühendisler..

Ben de 38 den 36 ya indirdim. Şuan gayet iyi..

• quote:

Gerçekten çok güzel olmuş...
  • 
Sayfa: önceki 12001201120212031204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.