Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1152. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11501151115211531154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: omerka48

peugeot istanbul u da unutmayalım tek amortisör düşüncesi için bir alkış da onlara gönderelim

Aslında tek bir amortisörü alıp, o İST. MERKEZ de görev yapamayan, zatı muhtereme kargolamak vardı ya.

Neyse, sorununuz çözülmüş ve gerek kalmamış

İyi forumlar...

dedim ya amaç eğer müşteri memnuniyeti ise peugeot merkezin bunu tekrar gözden geçirmesi gerekir, amortisörler diğeri yani eşi sağlam olsa bile daima çift olarak değiştirilir ve hatta ideali dördünün birden değiştirilmesidir......böyle bir zihniyet geçmişteki peugeotun imajıyla örtüşüyor ....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Orijinalden alıntı: omerka48

melodramm amortisör için hiç endişelenme ,ses yapan eski seri amortisörlerin yenisi takılınca da ses yapmaya devam etmiş ve tekrar sökülerek üzerindeki kendi amortisörleri takılmıştı....hewesin bahsettiği ses titreşim önleyiciler de takılmıştı ses yine vardı...
    ama bugün takılan yeni parti amortisörler seninde belirttiğin gibi öncekilerden farklı.yeni parti amortisörler takılınca hemen fark etti,tık ses yok ..kolay kolay ses yapacak gibi görünmüyor..
    buradan peugeot turmak muğla ve başta servis müdürümüz serkan bey,servis kabul de görevli irem hanım ve bilgen hanım olmak üzere tüm servis çalışanlarına,ilgi ve alakalarından dolayı çok çok teşekkür ederim....
    peugeot turmak muğla yı ......

Sizin adınıza çok sevindim..darısı diğer arkadaşların başına..

teşekkür ederim inşallah onların da sorunu(peugeot merkeze göre sorun değil) biran önce çözülür hewes,jonjonbaba...peugeot merkez bunu sorun olarak görmüyor,neymiş kulağımız iyice hassaslaşmış neymiş,amortisör yağ sızdırmamış o yüzden ses yapması sorun değilmiş efendim....yahu ben kulağıma işitme cihazı takıpta hassas dinleme mi yapıyorum yapmayın Allahaşkına....bariz şekilde müziğin sesini kıs lokur ,lukur sesleri rahat bir şekilde duyabilirsiniz....
    yine de peugeot merkeze çift amortisör değişiminden dolayı teşekkür ederim......
    peugeot ta değişim hızlandı....;)

• 5008 de bu gibi sorunlar ortaya çıksa da ,yine de bu sorunlar çözüldükten sonra mpv lerin içinde 1 numara.....ne c- max,ne grand scenic,ne zafira, ne de verso....5008 her yönüyle teknoloji,konfor,ekonomi,tasarım açısından diğerlerinden üstün bir aile arabası...

• quote:

Orijinalden alıntı: turkkan79

Güzel temennileriniz için hepinize çok teşekkürler...Hemşehrime de selamlar bu arada.
    Alma işini hallettim de şimdi esas zor olan bekleme safhasına geçtim, daha zor kesinlikle... Bir hafta on gün kadar sürermiş prosedür.
    Benim de hastanemde 5008 azımsanmayacak sayıda var, baya bi başlarını ağrıttım aklıma gelen herşeyi onlara da sorarak...
    Sattığım araç civic 2008 otomatik idi. Üzeri bir miktarı nakit, gerisi kredi oldu.

Evet bende aynı kampanyadan almıştım,aralık ta almanın şöyle bir dez avantajı var hem aralıh hem ocakta MTV ödenmesi.Bende bu yüzden 3 hafta bekleyip ocak ayında teslim almıştım. Kasko ve sigorta konusunda mutlaka kendi fiyatlarınızı alın GÖRAL kendisi yapmak istemişti bende araştıracağımı söyleyerek ilk başta yaptırmadım ve ikinci gün hem kasko(groupama) hemde trafik sigortasında(mapfre) indirime gittiler.Bu da anlaşmalı oldukları birden fazla şirket olmasından.
    Tekrar hayırlı olsun,allah kazasız belasız günler eylesin tüm 5008 ailesine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saskin57 -- 23 Kasım 2013; 4:37:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanakt

quote:

Sıfır mıydı ikinci el miydi, 2010 muydu 2013 müydü derken benim için tam zamanında başlayan ilksan kampanyasından aracı aldım. Önceki gün ilksana parayı havale ettim, onlar da yarın peugeot ya aktaracaklarmış.
    3008, ix35, sportage, 5008, yeni picasso arasında gidip gelmeler son buldu böylece. üç önceki aracım olan 2010 model 308 den şanzımanı biliyordum, ekonomisine hayrandım, iki önceki aracım olan tiguan yüzünden benzinli araca tövbe etmiştim neredeyse, bu yüzden dizelden vazgeçmedim yine...
    Forumda ilksan dan araç alan arkadaşlar vardı, bundan sonraki süreci bana bi anlatabilir misiniz acaba?

hayırlı olsun..doğru kararı vereceğinizi tahmin ediyordum ve tahminimde yanılmadım..şimdiden sizin ve tüm eğitim emekçilerinin 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ kutlu olsun..

teşekkürler.

• quote:

Sıfır mıydı ikinci el miydi, 2010 muydu 2013 müydü derken benim için tam zamanında başlayan ilksan kampanyasından aracı aldım.

Önceki gün ilksana parayı havale ettim, onlar da yarın peugeot ya aktaracaklarmış.

3008, ix35, sportage, 5008, yeni picasso arasında gidip gelmeler son buldu böylece.

üç önceki aracım olan 2010 model 308 den şanzımanı biliyordum, ekonomisine hayrandım, iki önceki aracım olan tiguan yüzünden benzinli araca tövbe etmiştim neredeyse, bu yüzden dizelden vazgeçmedim yine...

Forumda ilksan dan araç alan arkadaşlar vardı, bundan sonraki süreci bana bi anlatabilir misiniz acaba?

Hayılrısı olsun dostum.

İyi günlerde sevdikleriniz ile kullanın.

İyi forumlar...

Not :ARAÇ RENGI bilgilerini paylaşırsanız sizi de listemize dahil edebiliriz... (turkkan79~Araç Rengi~Aydın~Doktor)

• 03.01.2013 tarihinde annemin bunu alacaz demesiyle 42.500 e aldık gerçekten 2008 civic den sonra çok iyi deneyim oldu.Anneme hala derim iyiki almışız.Bayideki satış görevlisi bunu satın yine aynısının sıfırını alacaksın demişti dogru söylemiş.Tek kelimeyle harika şuan aracım 20.000 de içinden inesim gelmiyor,iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: connected71

03.01.2013 tarihinde annemin bunu alacaz demesiyle 42.500 e aldık gerçekten 2008 civic den sonra çok iyi deneyim oldu.

Anneme hala derim iyiki almışız.

Bayideki satış görevlisi bunu satın yine aynısının sıfırını alacaksın demişti dogru söylemiş.

Tek kelimeyle harika şuan aracım 20.000 de içinden inesim gelmiyor,

iyi forumlar

5008 den daha iyisi, yeni 5008 olacaktır.

İyi forumlar...
  • Diğer flaş bilgi işe yaramadığı için iptal edilip yerine yeni tasarım amortisörler takılmaya başlandı.

SERİ ÇÖZÜM Kısmında Yazan "OPR 13510" detayı arabalarımızın üretim kodu. Ve bu üretim tarihine kadar olan araçların hepsinde değişmesi gereken bir durum diyebilirim. Yada Türkçe meaili garantisi bitmiş arkadaşları bilmiyorum ancak garantisini uzatmış, devam eden kişiler bu amortisörler temin ediliyor. Gelelim sorunu çözecekmi? Valla onu bende bilmiyorum. Ancak 20 bin 30bin hatta 40-50bin giderse sorun çözülür ama 10 binden önce veya 20 bin arasında tekrar ederse artık yapacak birşey yok...

Buda tüm Peugeot servislerine düşen Peugeot 5008 amortisör sorununu çözmesini umduğumuz Fransa fabrikasıının çözümü...

• Bu arada bu amortisörlerin çifti değil tek tek değişim kararıda verilebilinir. Ve edindiğim bilgiye göre bu zamana kadar araçta bulunan amortisörden çok daha pahalı olduğunu öğrendim. Zaten Melodrammm fiyat paylaşmıştı.

Cümleten iyi forumlar...
  • arkadaşlar hafta sonu araca bişeyler uygulamayı düşündüğümü söylemiştim hatırlarsanız. Ve...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte...

• Yorumlarınızı bekliyorum dostlarım..

• quote:

İşte...

hocam naptın tam olarak anlamadım ama bence kötü olmuş..

• quote:

Orijinalden alıntı: hewes

Diğer flaş bilgi işe yaramadığı için iptal edilip yerine yeni tasarım amortisörler takılmaya başlandı.

SERİ ÇÖZÜM Kısmında Yazan "OPR 13510" detayı arabalarımızın üretim kodu. Ve bu üretim tarihine kadar olan araçların hepsinde değişmesi gereken bir durum diyebilirim. Yada Türkçe meaili garantisi bitmiş arkadaşları bilmiyorum ancak garantisini uzatmış, devam eden kişiler bu amortisörler temin ediliyor. Gelelim sorunu çözecekmi? Valla onu bende bilmiyorum. Ancak 20 bin 30bin hatta 40-50bin giderse sorun çözülür ama 10 binden önce veya 20 bin arasında tekrar ederse artık yapacak birşey yok...

Buda tüm Peugeot servislerine düşen Peugeot 5008 amortisör sorununu çözmesini umduğumuz Fransa fabrikasıının çözümü...

üretim tarihine nerden bakıyoruz..ulen zorla değiştirteceksiniz banada..1 ay kaldı aracın garantisinin bitmesine..olmassa bir servis ziyaretide ben yapayım..

• quote:

İşte...

Vayyy güle güle kullann
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Orijinalden alıntı: hewes

Diğer flaş bilgi işe yaramadığı için iptal edilip yerine yeni tasarım amortisörler takılmaya başlandı.

üretim tarihine nerden bakıyoruz..ulen zorla değiştirteceksiniz banada..1 ay kaldı aracın garantisinin bitmesine..olmassa bir servis ziyaretide ben yapayım..

Valla sen bilirsin ama üretim tarihi kısmını ben bilmiyorum OPR nedir ne değildir. Sürücü iç kapı fitili + Ön kapı üst fitilleri değiştirildi garantiden. Eee sanırım + garantiyi iyiki yaptırmışım yoksa baya masraf açılacakmış. Sadece bu arka amortisörlerin değişim maliyeti bana sorarsanız 850TL işçilikde dahil. MElodramm'ın faturasında ki mebla Peugeot İstanbulun servislere verdiği direk fiyatmış bu arada. Yani Bayii kar'ı ıvırı zıvırı yok. Yani tek amortisör'ü garanti dışından aldığımızda 166,00TL'ye alamayız. Şimdi mesela melodramın faturasına baktım gariplerim işçilik saat fiyatını 70TL'den yazmışlar. Hepiniz açıp bakım faturalarınıza bakın işçilik saat birim fiyatı 70TL ' yi göremezsiniz.

Ve benim bir kaç üste koyduğum işçilik zamanlarına bakın sol:1,6 saat, sağ:1.8 saat diye Peugeot belirlemiş. Yani toplamda 2,4 Saat. Hay Allah Melodramm'ın faturasında da harcanan birim 2,4 ile çarpılmış.

Şimdi bu bedeli Peugeot İstanbuldan tahsil edeceği için Peugeot İstanbulun ödeyeceği miktardan fatura edilmiş. Ama size şöyle söyleyeyim. Garanti dışı bu işlem yapılsa idi işçilik saatlik bedeli 70TL yerine 100TL, harcanan zamanda 2,4 saat yerine 3,5 saat olurdu. Sadece işçilik 350TL denirdin. Parçalarda 166TL yerine 250TL olurdu. Yani toplam arka amortisörler 850TL ye değişmiş olurdu en az bide + KDV yi unutmayalım. Ben 1.000TL'ye yuvarladım 2 arka amortisör + İşçilik + KDV fiyatını. Eee bide bana iyileştirmede yapıldı. Zaten serviste iyileştirme parçalarının bedeli 200TL idi - tabi müşteri fiyatı. Bi 700TL oradan desem. Ön salıncak burçları + garantiden değişti, sürücü ve yolcu iç fitilleri değişmişti + Garantiden şimdi sadece sol iç kapı fitili ve kapı üstünde bulunan yolcu + sürücü plastikleri değişti. Yani nerden baksam 2.500TL 3.000TL + garantiden oldu. Şimdi + garantim 1 yıl 1 ay daha var o nedenle rahatım. İyi ki yaptırmışım valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hewes -- 23 Kasım 2013; 17:18:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: saskin57

quote:

Güzel temennileriniz için hepinize çok teşekkürler...Hemşehrime de selamlar bu arada.
    Alma işini hallettim de şimdi esas zor olan bekleme safhasına geçtim, daha zor kesinlikle... Bir hafta on gün kadar sürermiş prosedür.
    Benim de hastanemde 5008 azımsanmayacak sayıda var, baya bi başlarını ağrıttım aklıma gelen herşeyi onlara da sorarak...
    Sattığım araç civic 2008 otomatik idi. Üzeri bir miktarı nakit, gerisi kredi oldu.

Evet bende aynı kampanyadan almıştım,aralık ta almanın şöyle bir dez avantajı var hem aralıh hem ocakta MTV ödenmesi.Bende bu yüzden 3 hafta bekleyip ocak ayında teslim almıştım. Kasko ve sigorta konusunda mutlaka kendi fiyatlarınızı alın GÖRAL kendisi yapmak istemişti bende araştıracağımı söyleyerek ilk başta yaptırmadım ve ikinci gün hem kasko(groupama) hemde trafik sigortasında(mapfre) indirime gittiler.Bu da anlaşmalı oldukları birden fazla şirket olmasından.
    Tekrar hayırlı olsun,allah kazasız belasız günler eylesin tüm 5008 ailesine.

Çok sağolun, evet mtv işinin farkındayım ama artık bayi ve forum gezmekten yorulmuştum, 2. el düşünürken ilksan kampanyası süreci biraz hızlandırdı, iyi bir indirim olunca da kaçırmak istemedim... Kaskoyu ve sigortayı dediğiniz gibi araştırmaya başladım dışarıdan, bilgi aldıkça yazarım buraya da...
    Hepimize iyi sürüşler...

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Sıfır mıydı ikinci el miydi, 2010 muydu 2013 müydü derken benim için tam zamanında başlayan ilksan kampanyasından aracı aldım.

Önceki gün ilksana parayı havale ettim, onlar da yarın peugeot ya aktaracaklarmış.

3008, ix35, sportage, 5008, yeni picasso arasında gidip gelmeler son buldu böylece.

üç önceki aracım olan 2010 model 308 den şanzımanı biliyordum, ekonomisine hayrandım, iki önceki aracım olan tiguan yüzünden benzinli araca tövbe etmiştim neredeyse, bu yüzden dizelden vazgeçmedim yine...

Hayılrısı olsun dostum.

İyi günlerde sevdikleriniz ile kullanın.

İyi forumlar...

Not :ARAÇ RENGI bilgilerini paylaşırsanız sizi de listemize dahil edebiliriz... (turkkan79~Araç Rengi~Aydın~Doktor)

Siz de çok sağolun melodramm, araç 2013 sedefli beyaz, allure (eski premium pack yani), wıp, park ve video paketli...
    Aydın merkezdeyim ve doktorum yazdığın gibi... Yaş da 34...
    İyi sürüş ve forumlar...

• 
Sayfa: önceki 11501151115211531154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.