Şimdi Ara

Peugeot 407 alınır mı? (alındı) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
153
Cevap
1
Favori
92.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ask.Makinası

quote:

Orijinalden alıntı: albati

Arkadaşlar bugün 2006 1.6 HDI Executive bir araca baktım.
    Yaklaşık yarım saat boyunca sürdüm ama açıkçası hayal kırıklığına uğradım.
    Fakat hayal kırıklığım o arabaya mı özel yoksa 407'lerin hepsinde mi aynı emin değilim.
    Lütfen 407 kullananlar yardımcı olsun yoksa hasta olduğum bu arabadan vazgeçmek istemiyorum.
    Şöyle söyleyim ben benzinli Getz kullanıyorum.
    407 bana aşırı derecede hantal geldi. Gaza basıyorum araba gitmiyor.
    Kalkarken gazı sonuna kadar yapıştırmam gerekiyor, ayrıca 3. ve 4. viteste araba acayip titriyor.
    Sizde de aynı durum var mı? Yani aracı kaldırırken ya da vites geçişlerinde gazı sonuna kadar köklüyo musunuz.
    Dizel araçların kullanımı böyle diycem ama daha önce kullandığım dizellerde böyle bişey yaşamadım.

Kullandığınız arabayı allah bilir nasıl kullanmışlar.Bahsettiğiniz sorunların hiçbiri benim aracımda yok.Bendeki araç 2007 model 2.0 HDI Executive otomatik vites 122500de kmsi.Aracı sıfır almıştım.İlk günden beri şikayet edeceğim hiçbirşey yapmadı.20.000'de bir mutlaka komple bakımını yaptırırım.Temizini bulursan dikkat edeceğin tek husus çukurlara tümseklere biraz çaprazdan 1.viteste yavaşça girmek.Başka türlü arabaya yazık olur.Altı bana göre engin değil hemen hemen civicle aynı fakat burnu çok uzun kalıyor ön tekerden sonra ufak tefek sürtmeler olabilir baslangıcta tamponun altına plastik koruma yaptr tampona zarar gelmesin.Onun dışında çok keyifli bir araç özellikle uzun yolda çok seri, rahat ve konforlu.

Mersindeki dayımda da 2008 1.6 hdi manuel executive black var (siyah) 65.000e geldi o arabada çok temiz değişensiz boyasız kazasız satıyor aracını istersen ilanı bir incele dostum.36bine bırakıcak en son

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-peugeot-407-peugeot-407-black-cd-executive-1-6-hdi-sunroof-33614204/detay

O ilanı daha önce görmüştüm fakat o aralığa çıkmam pek mümkün değil, çıkarsam da sıfırdan başka düşünmem herhalde.

• Tekrar merhaba.
    Bugün bir araç daha baktım, işten anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    2007 1.6 HDI Comfort
    105.000 km
    2-3 parça boya var.
    28.000 TL isteniyor.

Araba genel olarak temiz, kullandım bugün, gayet seri. (yukarıdaki mesajlarda bahsettiğim hantal ,gitmeyen 407'de bi sorun varmış demek ki, onu anladım bugün). Adam arabanın ikinci sahibi, henüz ekspertiz yapmadım ama hasar ve kaza sorgusunda şunlar çıktı:

Hasar: xxxx şasi nolu aracın 4 adet hasarı mevcuttur,
    HSR1:23/09/2009 Çarpma
    HSR2:02/06/2009 Çarpma
    HSR3:01/06/2009 Çarpma
    HSR4:25/07/2007 Çarpma 425 TL

Kaza: 102xxxx ihbar nolu kaza tespit tutanağı kapanmıştır. Kusur oranları 35xx xx (%100) - 35xx980 (%0) (ilki bizim araç)

Özellikle hasar kısmı kafamı karıştırdı, iki gün üst üste hasar nasıl olur? Acaba aynı kaza tutanaklara 2 kez geçmiş olabilir mi?
    Bir de sondaki 425 TL acaba sadece son kazaya mı ait yoksa toplam kaza tutarı mı?

• Onları bence pek takma kafana, önemli olan yapılan ekspertiz. Sonuçta küçük bir çizik bile olsa, yetkili servis onu kaskoya hasar diye bildiriyor ve fiyatını yüklüyor. Zaten 400-800 tl'lik rakamlar boya masraflarıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bethesta

Onları bence pek takma kafana, önemli olan yapılan ekspertiz. Sonuçta küçük bir çizik bile olsa, yetkili servis onu kaskoya hasar diye bildiriyor ve fiyatını yüklüyor. Zaten 400-800 tl'lik rakamlar boya masraflarıdır.

Bethesta teşekkürler, yarın falan ekspertiz yaptırcam, sigortacı arkadaşa sordum o da ekspertizde çıkar dedi.
  • 1-2 parça boya önemli değil bence. Önemli olan aracın diri olması.

Bu arada merak ettim senin bahsettiğin araç bu mu?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-peugeot-407-doktordan-cok-temiz-407-1-6-hdi-dizel-36212671/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antalya

1-2 parça boya önemli değil bence. Önemli olan aracın diri olması.

Bu arada merak ettim senin bahsettiğin araç bu mu?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-peugeot-407-doktordan-cok-temiz-407-1-6-hdi-dizel-36212671/detay

Evet bu, fakat akşam görüştüm doktor bey ameliyattan çıkmış yorgundu 28 binden bi kuruş aşağı inmedi, ben de biraz daha bekleyim diyorum, bütçeyi zaten misliyle aştım, aldığım zaman arabanın %100 içime sinmesini istiyorum.

• bu araç 4 göstergelimi 5 göstergelimi acaba ?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazminator

bu araç 4 göstergelimi 5 göstergelimi acaba ?..

Valla 4 ya da 5 olunca ne oluyor hocam?
    Benim bildiğim 1.6 comfortlarda 2009 makyajından önce hepsi aynı.
  • Şu şekildeydi işte.

Peugeot 407 alınır mı? (alındı)
  • bu eski tip göstergeli bendekide böyle 2006 model , bunlar 2007 ya da 2008 de değiştiler ortada üstte bir kadrandaha var 5 kadranlı yeni modeller !.. ama bir fark yok sanırım , bende aradaki farkı pek bilmiyorum !..

bu şekilde !..
     Peugeot 407 alınır mı? (alındı)
  • araba arayan bir tanıdığımla şaka ile başlayan muhabbet gerçeğe döndü ve sanırım arabamı sattım...bu günlerde hiç aklımda olmayan bir satış...sıfır aldığım 46000km'deki sigara içilmemiş arabamı kış lastikleriyle birlikte 34500tl'ye satmış bulunuyorum...eşime alacağım hyundai getz ile idare edeceğim 1-2 ay ve sonrasında niyetim toyota corolla d4d almak...seneye peugeot 508 2.ele düşene kadar bekleyeceğim...ama içim hala buruk,kendi aracım kadar temiz bir araç mümkün değil bulamayacağıma da eminim...
  • Hayırlısı olsun, arabanız temizmiş, tanıdığınıza gitmesi daha iyi, arada görürsünüz en azından.
    Bende de Getz var ama 407 alıcam gerçi ikinci araba olarak alıcam, getzi satmıycam, 5 yılı devirdi ailemizin bir parçası oldu artık, oğlumun abisi sayılır :)
  • Arkadaşlar bugün tekrar başka bir 407'ye baktım;
    2007 1.6 HDI Comfort / 106.000 km'de, araç temiz duruyor, adam yeminler ediyor kesinlikle orjinal, eğer ekspertizde boya ya da değişen çıkarsa ben ödeyecem diyor, fakat 28.500'de diretti, daha da indiremedim, yarın ekspertiz yaptırıp almayı düşünüyorum artık, bu paraya "sıfır benzinli, 5 kapı focus" alınıyor ama arka camları bile manuel , bizim hatun da ikinci ele bu kadar para veririlir mi muhabbeti yapıyor, habire kafamı kurcalıyor.
    Dün bahsettiğim arabadan 500 TL daha fazla ama hiç boya yoksa 500 TL fazla vermeye değer mi?
    Bir de 28.500 olanda hız sabitleyici yokmuş, ne kadar işime yarar, arabanın temizliği bunu telafi eder mi?
  • Araba expertizde temiz çıkarsa hiç durmayın alın. önceki arbadan temizse elbette 500 tl fazla vermeye değer.
    hız sabitleyici meselesine gelince çok uzun yol yapmayan biriyseniz zaten fazla işinize yaramaz.ama ihtiyaçlarınızı en iyi kendiniz bilebilirsiniz. tercih sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superhead

Araba expertizde temiz çıkarsa hiç durmayın alın. önceki arbadan temizse elbette 500 tl fazla vermeye değer.
    hız sabitleyici meselesine gelince çok uzun yol yapmayan biriyseniz zaten fazla işinize yaramaz.ama ihtiyaçlarınızı en iyi kendiniz bilebilirsiniz. tercih sizin.

Yazın memlekete gitme dışında pek 1 saati geçen uzaklıkta yolculuk yapmam.
  • quote:

quote:

Araba expertizde temiz çıkarsa hiç durmayın alın. önceki arbadan temizse elbette 500 tl fazla vermeye değer.

Yılda bir kere uzun yol yapıyorsanız hız sabitleyiciyi kafaya takmayın hiç. 90km ile boş yolda giderken tasarruf için iyi. Onun dışında şehiriçinde kullanamıyorsunuz. Park sensörü, dijital klima, yağmur-far sensörleri var mı bu donanımda? Araba temizse bu donanımlarle güzel bir seçim olur. İkinci el-28bin durumuna pek takılmayın bu şartlarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: caldexter

quote:

quote:

Yılda bir kere uzun yol yapıyorsanız hız sabitleyiciyi kafaya takmayın hiç. 90km ile boş yolda giderken tasarruf için iyi. Onun dışında şehiriçinde kullanamıyorsunuz. Park sensörü, dijital klima, yağmur-far sensörleri var mı bu donanımda? Araba temizse bu donanımlarle güzel bir seçim olur. İkinci el-28bin durumuna pek takılmayın bu şartlarda.

Park sensörü hariç diğerleri var, zaten park sensörünü kullanmam, benim için bi anlamı yok.

Bugün yetkili serviste ekspertize soktum arabayı ne bir boya ne bir değişen ne de başka bir arıza çıktı, servis şefi kız gibi araba dedi.
    Adam zaten bişey çıkarsa ekspertizi ben ödeyecem demişti.
    Pazarlığı 28.500'e kestik, yarın bi miktar kredi bi miktar peşin ödeme yapıp alıcam arabayı hayırlısıyla.

• kardeş hız sabitleyiciyi kafana takma serviste maksimum 200 tl. ye orjinal kolu takıyorlar !.. benim araçta da yoktu taktırdım 165 tl. tuttu !..
  • quote:

Fakat hayal kırıklığım o arabaya mı özel yoksa 407'lerin hepsinde mi aynı emin değilim.
    Lütfen 407 kullananlar yardımcı olsun yoksa hasta olduğum bu arabadan vazgeçmek istemiyorum.
    Kalkarken gazı sonuna kadar yapıştırmam gerekiyor, ayrıca 3. ve 4. viteste araba acayip titriyor.
    Sizde de aynı durum var mı? Yani aracı kaldırırken ya da vites geçişlerinde gazı sonuna kadar köklüyo musunuz.
    Dizel araçların kullanımı böyle diycem ama daha önce kullandığım dizellerde böyle bişey yaşamadım.

Sıfırını kullanmıstım , mepada test surusunde.Benımde tereddutlerım vardı 1.6 HDI motor için.Arac yerınden fırlamıyor tabıı kı ama sızın anlattıgınız kadar da hantal degıl.3. ve 4. vıteste tıtreme varsa bence kullandıgınız aracta sorun var.Bır arkadasımın getz'ı var.Arac 90 ı gecmıyordu ,fıltrelerı yagı fılan degıstırdı yıne duzelmedı sorun daha cıddıymıs.Bence kullandıgınız aracta cıddı bır sorun var.Baska bır 407 ye bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: TAVCI

quote:

Sıfırını kullanmıstım , mepada test surusunde.Benımde tereddutlerım vardı 1.6 HDI motor için.Arac yerınden fırlamıyor tabıı kı ama sızın anlattıgınız kadar da hantal degıl.3. ve 4. vıteste tıtreme varsa bence kullandıgınız aracta sorun var.Bır arkadasımın getz'ı var.Arac 90 ı gecmıyordu ,fıltrelerı yagı fılan degıstırdı yıne duzelmedı sorun daha cıddıymıs.Bence kullandıgınız aracta cıddı bır sorun var.Baska bır 407 ye bakın

ben 2006 modelini kullanıyorum 1.6 hdi olanı ve kalkışlarda tam gaz ya da 3. , 4. viteslerde titreme gibi sorunum yok !.. olan bir 407 de hiç görmedim !..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.