Şimdi Ara

Peugeot 406 Hakkında Herşey (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.006
Cevap
45
Favori
754.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • soylukan araba da hiç bir sorun yok çok şükür ben şimdiye kadar hiç hava basmamıştım lastiklere kapıda da yazdığına göre 33 psi yazıyo bu derce yi bastım araba çekmeye başladı babam da dedi fazla hava basmışsın ne yapmalıyım? hangi dereceyi önerirsin?
  • soylukan bi sorum daha olucak benzin ibresiyle ilgili seri kalktığımda ve arabayı istop ettirir sem özellikle seri kalkışlarda benzin ibresi düşüyo o a doğru özellikle yaz aylarında bu nedendir? normalmi? yoksa ibrede bi problem mi var tesekkürler yine çok soru sordum ama:)
  • merhaba soylukan hatırladınmı benı babamı 406 hdı almaya ıkna ettım dızel ıstese bıle 2000motor ıstemıyordu neyse onada ıkna ettım ama cok yuksek bu kmler ne yapacagım onu bılmıyorum bır tanıdık var dı bızım 307hdı almıstı 60 bınde sımdı arac yenı model araclara fazla kılometreye bakmayın dıyor yerlı arabalar gıbı falan ama ınsan ıster ıztemez 150 bın 160bın olunca kılometre suphelenıyor yardıncı olurmusun bırde 100km hıza kac sanıyede cıkar bu araclar hdılar tesekkurler
  • cevap yokum cevap yardım lutfeeeeeennn
  • kusura kalmayın foruma pek giremiyorum..

blade: ibrende veya şamandıranda bir problem olabilir göstermeni tavsiye ederim ben böyle bir durumla karşılaşmadım.

1453: Yapılan km tabiki önemlidir çünkü bu sadece aracın dayanıklılığı ile ilgili bir sorun değil misal alt aksamlar çamur ile ne kadar etkileşime geçerse çeliğin stabilitesi o denli bozulur.. amma velakin mekanik derseniz bu araçların çok rahatlıkla 400 bini çıkarabileceğini hem birebir gördüm hemde şu ana kadar kendi araçlarımda edindiğim inziva da budur. Zaten modern motor teknolojileri sayesinde, düzgün kullanım ile 300 bin çıkartamayacak bir motor yoktur, bence araç iyi durumdaysa km nin pek de bir önemi yok mekanik açıdan.
  • soylukan dostum yol bilgisayarı konusunda beni bilgilendirirsen sewinirim yani yol bilgisayarı arabanın donanımına göre farklılıklar gösteriyomu? ve hangi bilgileri sunuyor şimdiden teşekkürler..
  • soylukan 406 hdı 0dan 100e kac sanıyede cıkar bıldıgım kadarıyla arabalr fabrıka vberısınden daha ıyı sonuclar cıakrtıyor bırde km de kaclıra yakar
  • soylukan dostum birde 406 nın tüm otomatik viteslerinde spor ve kar modu varmı ? yoksa oda opsiyonel mi? teşekkürler
  • soylukan d8 kasaya sıralı lpg ye ne dersin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: blade__tr

soylukan d8 kasaya sıralı lpg ye ne dersin?

lpg ye hiç bulaşma derim yinede karar senin tabii
    bir arkadaşım 306 sına sıvılaştırılmış bor yakıt sistemi taktırdı ve lpg kadar olmasada yakıtta %40 a kadar bir düşüş olduğunu söyledi istersen bir araştır lpg kadar yaygın değil ama en azından tehlikesi lpg kadar değil (gerçi yetkili kişilerce yapılan lpg dönüşümünün tehlikesi yok ama)

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=128888

• saol by serkan bu bor işlemi mi yeni mi çıktı peki yada vardı da ben mi bilmiyodum
  • kardeş ben ankaradayım ve 406 d8 e sıralı taktırdım klima açık şehir içi 19/20 ykr yakıyor ne devir saatine nede ortalama tüketime bakar oldum ama montaj yaptıracağın yer önemli
    quote:

soylukan d8 kasaya sıralı lpg ye ne dersin?
  • tesekkürler dayıcım taktırıcağın yer önemli diyosun peki performansta bi şey yaşadınmı yada herhangi bi olumsuzluk ??
  • bide hangi lpg dönüşüm firmasına yaptırdınız?
  • kardeş hava atmaya hiç gerek yok evet performansta düşüş var bide arada bi gaz yememezlik oluyor yalnız otobanda hala 200 e kadar rahatca çıkıyorum daha da gider ama ben korktum bide ilk çalıştırmada benzinden gaza geçene kadar rölantide dengesizlik vardı ama o konuyu hallettim arabada çok az benzin varmış bi arkadaşımda d9 var oda taktırdı ve gayet memnun ankarada isen tavsiye edebileceğim yerler var şöyle söyleyeyim kardeş rahatca arabaya biniyorum yakıt masrafını düşününce performanstaki düşüş hiç umurumda değil daha fazla gaza basıyorum telafisi var bence taktıralı 3000 km oldu büyük bi sorunla karşılaşmadım pm den kafana takılanları sor selamlar
    quote:

tesekkürler dayıcım taktırıcağın yer önemli diyosun peki performansta bi şey yaşadınmı yada herhangi bi olumsuzluk ??

• helal olsun dayıcım, aracının sadece iyi taraflarını söyleyen, işlerine gelmeyen yönleri biz burada söyleyincede polemiğe girip topicin içine edenlere, körü körüne aracını savunanlara örnek olsun burdan
  • ARKADAŞIM NEDEN KANDIRALIMKİ BİRBİRİMİZİ BU FORUM BİLGİ ALILVERİŞİ İÇİN İSE DOĞRU KONUŞMAK LAZIM.NEYSE
    ŞİMDİ BUGÜNKÜ HÜRRÜYET İLANLARINA BAKIYORDUM VE GÖRDÜĞÜM İLANA ÇOK ŞAŞIRDIM ANKARALILAR BİLİRLER PEUGEOT ANKARA YETKİLİ SERVİSİ GÖRAL İLAN VERMİŞ HER ARACA LPG TAKILIR DİYE BUNDAN DAHA SAĞLAM TAVSİYE OLMAZ HERHALDE...
    SELAMLAR...
    quote:

Orjinalden alıntı: BySerkan

helal olsun dayıcım, aracının sadece iyi taraflarını söyleyen, işlerine gelmeyen yönleri biz burada söyleyincede polemiğe girip topicin içine edenlere, körü körüne aracını savunanlara örnek olsun burdan
  • çok sağol dayıcım bende zaten taktırıcam kısmetse de internette araştıyorum bide sizin gibi kullananlardan bilgi alıyorum birde bu gün bi lpg formunda bizim araçların bir bölümü gurp ateşlemesi ve lpg yle pek arası yok bir bölümüde gayet performanslı gibi bi bayi cvp atmış da bu grup ateşlemesi hakkında bilgin varmı dayıcım tesekkürler.
  • bu arada ben istanbuldayım
  • KARDEŞ BAK SENİN ARAÇ YA 98 YADA 99 MODEL BENCE, ŞİMDİ BEN BU İŞLERİ ÇOK ARAŞTIRDIM BİZİM ARAÇLARIMIZIN ENJEKTÖR SİSTEMLERİ DİĞER MARKALARINKİNDEN ÇOK FARKLI FULL GRUP ENJEKTÖR SİSTEMİ DENİYOR VE ÇOĞU MARKA LPG SİSTEMİ BİZİM ARAÇLARA UYMUYORDU BUNDAN DOLAYIDA PEUGEOT LPG Yİ SEVMEZ DENİYOR NEYSE UZATMADAN ANLATAYIM SENİN ARACINA İSTANBULDA LPG TAKACAK BİR YER VAR DİYE BİLİYORUM(BU FORUMDAN)LEVENTTE ŞAFAK OTOGAZ VARMIŞ FİRMA SAHİBİNİNDE LPG Lİ 406d8 İ VARMIŞ BAŞKA YERE GİTME GİT Bİ ADAMIN ARABASINI İNCELE BEN NEREDEYSE ANKARADAN İSTANBULA GİDECEKTİM SEN ARABAYA Bİ BİN BAK BEĞENİRSEN TAKTIRIRSIN BU İŞTE MARKADAN ÖNEMLİSİ MONTAJI YAPACAK USTA. SELAMLAR. BU ARADA GELİŞMELERDEN HABER VERİRSİN...
    DİP NOT:406 NIN KM DE 20 YKR YAKMASI ÇOOOOOOK GÜZEL.
    quote:

çok sağol dayıcım bende zaten taktırıcam kısmetse de internette araştıyorum bide sizin gibi kullananlardan bilgi alıyorum birde bu gün bi lpg formunda bizim araçların bir bölümü gurp ateşlemesi ve lpg yle pek arası yok bir bölümüde gayet performanslı gibi bi bayi cvp atmış da bu grup ateşlemesi hakkında bilgin varmı dayıcım tesekkürler.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.