Şimdi Ara

Peugeot 406 Hakkında Herşey (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.007
Cevap
46
Favori
753.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: rb.atasoy

quote:

Orjinalden alıntı: Soylukan

quote:

Ha birde bunda jbl müzik sistemi var demi yanlış olmasın

Hoperlörler JBL, Müzik sistemi Clarion

Eyvallah daha ne olsun.110bin kmdeki arabayı verip 145bindekini alcaz.Babam hayatta böyle bişey yapmazdı ama arabanın ağır bakımları yapılmış.Trigeriydi ıvırıydı zıvırıydı.Vatan amca da 150bin km daha masraf etmezsin deyince...

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun,plaka çok güzel.Yalnız şunu merak ettim;aracın rengini mavi olarak yazmışlar ama,rengi "şato gri" değil mi?Yani acaba yanlış mı gördüm diye soruyorum sen zaten rengini görmüşsündür.
    Kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: monoton

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Soylukan

quote:

Ha birde bunda jbl müzik sistemi var demi yanlış olmasın

Hoperlörler JBL, Müzik sistemi Clarion

Eyvallah daha ne olsun.110bin kmdeki arabayı verip 145bindekini alcaz.Babam hayatta böyle bişey yapmazdı ama arabanın ağır bakımları yapılmış.Trigeriydi ıvırıydı zıvırıydı.Vatan amca da 150bin km daha masraf etmezsin deyince...

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun,plaka çok güzel.Yalnız şunu merak ettim;aracın rengini mavi olarak yazmışlar ama,rengi "şato gri" değil mi?Yani acaba yanlış mı gördüm diye soruyorum sen zaten rengini görmüşsündür.
    Kolay gelsin.

Teşekkür ederim ama daha arabayı almadık ya nolur nolmaz

Arabayı ben görmedim.Söylemesayıp hastanedeydim ben.Arabayı abim ve babam görmüşler.Onlar da bana mavi dedi ve ben fotoğrafta mavi olarak görüyorumAyrıca araç sorgulamada da mavi yazıyor

http://www.trafik.gov.tr/IAS/IAS/wfAracBilgSorgulama.aspx

Saygılar.
  • Cevabın için sağol hocam.
  • arkadaslar merhaba dun ıs yerınden bı arkadasımın 98 mod. 406 sını kullandım
    arabaya bayıldım.cok konforluydu,otomatık vıtes,oto. klıma , sunroof falan
    araba 138000 bınde,13 e verelım dedı sana ,bende 98 megane coupe var acaba satıp alsam mı dıyorum,
    arabayı cok begendım ama bazı soru ısaretlerı var kafamda,malum araba 2000cc ne kadar yakar,benzınıyle bas edebırmıyım,km fazla buyuk bı problem cıkartır mı acaba,anladıgım kadarıyla pek kronık arızası yok 406 nın,birde sizce fiyat ı nasıl
  • Fiyatı iyi gibi geldi bana.Ama sonuçta 9 senelik araç alıyorsun ince eleyip sık dokumak lazım.
  • d9 motor 2000 modellerde de var mı
  • soylukan 406 yı çok süper tanıtmışsın eline sağlık. bide bizim 306 topiğine el atsan böyle detaylıca
  • quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

soylukan 406 yı çok süper tanıtmışsın eline sağlık. bide bizim 306 topiğine el atsan böyle detaylıca

Ayıp oluyo Cihan abi
  • quote:

soylukan 406 yı çok süper tanıtmışsın eline sağlık. bide bizim 306 topiğine el atsan böyle detaylıca

teşekkür ederim hocam

@mekeles1: evet 2000 modeller d9 dur
  • Hocam sana devrediyoruz bütün klüpleri.Bizimki yürümüyo böyle.Baksana arada çatlaklar çıkmaya başladı
  • quote:

quote:

Ayıp oluyo Cihan abi

son mesajında sen ayıp etmişsin

soylukan anladı ne demek istediğimi. daha öncedende takip ettiğim gibi yazılarını baya detay var kendisinde. o garip siteyi bana verdiği gibi orda da detaylar var. onları paylaşacak.. bu viraj da tekerlerin dönmesi değişen motor teknolojisi vss
  • SATILIK 406

arkadaşlar 2001 mdel 80000 de trigel kayışı ve baskı balatası değişmiş 406 sv 2.0 full bej deri döşeme ve larcivert renk ( fenerli olduğum için almıştım) arabmı 407 almak için uygun bir fiyata satıyorum kendime uygun 407 buldum kendi arabamıda uygna vereceğim bilginiz olsun 17500 ytl ye vereceğim bilgilerinize telefonum 536 443 73 96 kendi arabam kazası ve boyası yok sadece alt plastik tampno kloruyucuda çatlak var 200 ytl masrafı var son fiyattır çünkü 19000 ytl istiyordum ama uygun araba bulduğum için fiyatı indim.
  • quote:

quote:

quote:

Ayıp oluyo Cihan abi

son mesajında sen ayıp etmişsin

soylukan anladı ne demek istediğimi. daha öncedende takip ettiğim gibi yazılarını baya detay var kendisinde. o garip siteyi bana verdiği gibi orda da detaylar var. onları paylaşacak.. bu viraj da tekerlerin dönmesi değişen motor teknolojisi vss

Şakaydı be abi.Kusura bakma.
  • estafurullah, takip ettiğim kadarı ile rb.atasoy ve serkan arkadaşım çok güzel iş çıkarıyorlar 306 ve 106 başlıklarında, kullandıkları ve çokça deneyimledikleri araçlar olduğu için benden daha iyi bildiklerinden emin olabilirsiniz, benim uzmanlık alanım 406
  • Yok be abi benim deneyimli olduğum söylenemez.Ben sadece ilgiliyim.
  • sorun yok
  • 2000-3000 devir arasında kullanmak gerçekten işe yaradı sağol soylukan
  • Merhaba arkadaşlar, öncelikle Soylukan ın gerçekten ellerine sağlık,çok güzel bir iş... Benim sorularım 406 2.0HDI lar hakkında olacak,2 sayfayı da okudum fakat HDI hakkında yeterli bilgi bulamadım. Bu HDI ların şehiriçi ve şehirdışı yakıt tüketimleri nasıl,bakım maliyetleri parça fiyatları nasıldır,ortalama bir periyodik bakımdan ne kadar masrafla çıkarım mesela, bir de turbo sistemlerinin ömrü ne kadar olur,maliyeti ne tutar? şimdiden teşekkür ederim tekrardan ellerinize sağlık paylaşımlar için...
  • Soylukan;Yeni kasa 307 HDI Premium modeli aracımı satmak zorunda kaldım.

406 HDI 2001 model bir 2 ci el araç arıyorum.406'lar konusunda bilgiyi sizden temin etmekte fayda mülahaza ediyorum,bu babda yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Temiz km si düşük D9 motora sahip 2 el 406 HDI satın almam konusunda yardımın dokunurmu,bildiğiniz varsa aracı inceleme ve satın alma konusunda yetkiyi size devredebilirim.Benzinli motorların yakıtının çok olduğu ifade ediliyor.Birde Rover marka araç önerirmisiniz.2 ci el temiz görünümlü bir adet buldum internette.Evden işe,işten eve gelmek için araç lazım özetle.Baçka önerebileceğiniz varsa veya forumda ki arkadaşlarında bu konuda bilgi birikimleri varsa yardımcı olmalarını istirham ediyorum.
  • mvasik@ uzun süreli olarak deneyimlediğim bir 406 HDI açıkçası olmadı ancak yakıt tüketimi konusunda sahiplerinin oldukça memnun olduklarını kesinlikle söyleyebilirim, performans olarak da benzinli kardeşinden farklı değil, dolayısı ile kesinlikle tavsiye edebilirim, dayanıklılığı konusunda ise benim gittiğim serviste 300 bine yaklaşmış bir dizel var bakım masrafı ilk 40 bin km ye kadar benzinlilerden daha az olduğunu biliyorum ancak turbo maliyeti konusunda bir bilgim yok, turbo arızası yapmış veya turboyu erken değiştirmiş bir dizele de rastlamadım. Servis maliyetleri ise gittiğiniz servise göre çok değişkenlik göstereceği için bir tahminde bulunmakta zorlanıyorum ama dediğim gibi 206,307 ve 406 larda servis maliyetleri dizel ve benzinlilerde çok fazla fark etmiyor. Özellikle 407 nin bakım masrafları oldukça düşük.

spirdal@ merhabalar dostum seni tekrardan pug arayışında görmek güzel :) Öncelikle belirteyim alım konusunda gerek birebir gerekse de burdan yardım edebileceğim her ne varsa iştirak etmek isterim, sağlıklı bir sonuca ulaşmanızı bende çok arzu ederim. Benzinli motorlar D9 olması kaydı ile çok aşırı bir yakıt tüketimleri olduğunu açıkçası düşünmüyorum, daha önce de dediğim gibi sakin kullanımla 10 litrenin altına inebilen hacmine göre sağlıklı tüketimleri var. Ancak hdi ların da çok başarılı bir motor seçeneği olduğunu da kabul etmek gerekir, şayet temizi ve az km yapmışı bulunabilirse yerinde bir tercih olurdu. Ki zaten genel olarak da Peugeot nun dizel motorlarını çok başarılı buluyorum. Rover konusunda ise kesinlikle tavsiye etmediğimi belirtmek isterim, parçası ve ustası çok zor bulunmasının yanı sıra bir Çin firmasına satılıp Roewe adını alması ile mevcut modelllerin parça konusunda çok daha sıkıntılı bir döneme gireceğini düşünüyorum o yüzden bu aşamada kesinlikle uzak durulması gerektiğini düşünüyorum bende bir ara MG Roadster bakıyordum bu olaydan sonra vazgeçtim. Başka araç tavsiye etmiyorum çünkü fiyat/fayda anlamında baktığımızda ve alınan donanım göz önünde bulundurulduğunda 406 kesinlikle çok iyi bir tercih. Bu arada limitinizi de belirtirseniz tabiki ona uygun bir seçim konusunda hepimizin bir önerisi olabilir diye düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun, aracın alım aşamasında benimle irtibata geçebilmeniz için Pm den msn adresimi atıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.