Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (489. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.819
Cevap
56
Favori
1.476.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar aracına sonradan cruse control taktıran varmı? ben sonradan taktırdım bazen bu çalışmşyor, yani 4., 5. viteste yüksek hızlarda sanki 2. viteste çalışmadığı gibi çalışmıyor. servise götürdüm, orda olmadı ama bu zaman zaman oluyor? bu sorunla karşılaşan oldumu?(araç 2009, 308 sw 1.6 110 hdi)
  • İmzamdaki aracımda orjinal olarak cruise control var, çok dikkat etmememe rağmen 70km hızın altında devreye girmediğini anımsıyorum, otomatik vites olduğu için alt vites aralığı konusunda bir fikrim yok hiç dikkat etmedim.
  • merhaba arkadaşlar.2008 model 1.6HDİ COMFORT modeli bir 308 var.boyasız 32500 istiyor?Sizce kaça kadar verilmeli bu araca?teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

merhaba arkadaşlar.2008 model 1.6HDİ COMFORT modeli bir 308 var.boyasız 32500 istiyor?Sizce kaça kadar verilmeli bu araca?teşekkürler...

Bu araç comfort ama hangi paketler var için söyle izah edebilirim, bu aracın jantı ojinaldan var mı yada orta kolçak gibi eğer varsa exlm. paket vadır (modelden dolayı paketlerde değişiklik göstermekte) ve bu aracın km eğer uygun km ise ve HP (beygirini) yazmanız daha sağlıklı bilgi vermemizi sağlar, aracınız bu modellerde 110luk dizelse boyasız temiz olduğundan bu civarlar etmekte ama yinede biraz daha indirime zorlamakta fayda vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

merhaba arkadaşlar.2008 model 1.6HDİ COMFORT modeli bir 308 var.boyasız 32500 istiyor?Sizce kaça kadar verilmeli bu araca?teşekkürler...

Bu araç comfort ama hangi paketler var için söyle izah edebilirim, bu aracın jantı ojinaldan var mı yada orta kolçak gibi eğer varsa exlm. paket vadır (modelden dolayı paketlerde değişiklik göstermekte) ve bu aracın km eğer uygun km ise ve HP (beygirini) yazmanız daha sağlıklı bilgi vermemizi sağlar, aracınız bu modellerde 110luk dizelse boyasız temiz olduğundan bu civarlar etmekte ama yinede biraz daha indirime zorlamakta fayda vardır.

çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

• Herkese merhaba, ya arkadaşlar görüyorumki 307 yi kötülemeyen kalmamış, bendede 2004 model 1.6 benzinli 110 hp 307 var ve 2.5 yıldır kullanıyorum, ve ben bir avcıyım doğa av balık ördek kaz peşinde koşan bir adamım, ben bu arabayı 4x4 gibi kullanıyorum girmediğim bir bozuk satıh :)) kalmadı, yada mıcırmı istersiniz çamuramı saplanmadım patinajamı düşmedim, çaydanmı geçmedim, bir kez olsun beni yolda koymadı, inanın 40bin km yaptım aldığımdan beri, daha ön takım bile yaptırmadım, akkayaya giderim özel servistir, daha bir parçasını değiştirmedim, yağ hava filtresi bilmemne, 1 ay önce ön takımları eskimiştir artık dedim değiştirelim dedim bir tık bile bulamadılar, acaba diyorum benim bindiğim pug değilmi, 308i daha çıkmadan kötülemeye başlamış arkadaşlar siyasi olarak bende fransızları sevmiyorum açık konuşayım, ama 308i test ettim herşeyiyle mükemmel, hele dizeli çok harika, hız makinesi gibi hızlanmalarıda çok süper, test etmeyen arkadaşlara tavsiye ederim gidin bi test edin, herkese selamlar saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihsisli

Herkese merhaba, ya arkadaşlar görüyorumki 307 yi kötülemeyen kalmamış, bendede 2004 model 1.6 benzinli 110 hp 307 var ve 2.5 yıldır kullanıyorum, ve ben bir avcıyım doğa av balık ördek kaz peşinde koşan bir adamım, ben bu arabayı 4x4 gibi kullanıyorum girmediğim bir bozuk satıh :)) kalmadı, yada mıcırmı istersiniz çamuramı saplanmadım patinajamı düşmedim, çaydanmı geçmedim, bir kez olsun beni yolda koymadı, inanın 40bin km yaptım aldığımdan beri, daha ön takım bile yaptırmadım, akkayaya giderim özel servistir, daha bir parçasını değiştirmedim, yağ hava filtresi bilmemne, 1 ay önce ön takımları eskimiştir artık dedim değiştirelim dedim bir tık bile bulamadılar, acaba diyorum benim bindiğim pug değilmi, 308i daha çıkmadan kötülemeye başlamış arkadaşlar siyasi olarak bende fransızları sevmiyorum açık konuşayım, ama 308i test ettim herşeyiyle mükemmel, hele dizeli çok harika, hız makinesi gibi hızlanmalarıda çok süper, test etmeyen arkadaşlara tavsiye ederim gidin bi test edin, herkese selamlar saygılar...

İnsanlarımız ön yargı olayını bırakamadılar, sağlam olan alman sağlam hurdalarıda alman her aracın bir kalite markası vardır bende siyasi olarak hiç mi hiç fransızları ve almanları sevmem hepsi kendini düşünür, işte türk aracı olmadıgından bunların eşekleri idare ediyoruz :S

• Bende biniyorum aynı marka aynı model araca fakat yağdan başka servise ugramadım o sizin sansınıza kalmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: BL@DE

merhabalar geçtiğimiz ağustos ayında çevremizden onca peugeot almayın diyenleri hiçe sayarak kendimiz tecrübe etmek adına aldığımız 2011 yeni peugeot 308 1.6 hdi active araç bugün itibariyle ikinci arızasını vermiş durumdadır araç makyajlı kasa artık hatalar düzeltilmiştir diye umduk ama nafile peugeot yaptı yine yapacağını daha 2 aylık olmamış sıfır araç 3500km'de 2 arıza vermiştir birinci arızası ilk aldığımız günden beri olan fabrikasyon hata yüzünden kaynaklanan frene basınca direksiyon titremesi arızasıydı salıncak burçları değiştirildi daha sıfır aracın ve çok şükür sorun çözüldü dedik ama bugün ailecek gezmeye çıktığımızda parke zeminde aracın direksiyon kutusunun lak lak ses yaptığını ve direksiyona vurduğunu farkettim buda 2 oldu şimdi çıkıpta kimse bunlar normaldir olur demesin araç mekanik arıza kaynamaktadır bundan önce mitsubishi opel gibi birçok marka araç kullandık opel aracımız yolda bırakmaya kadar birçok olumsuzluk ve arıza çıkardı tamam ama bu tür mekanik sorunlar hiç çıkarmamıştı 308'den önceki 2009 mitsubishi lancer aracımızı büyük memnuniyetlen kullanmıştık hiç arıza çıkarmamıştı ve 308 bize gerçekten lancer'ı mumlan aratıyor bugün aracı aldığımız bayii'ye gittim durumu anlattım alın aracınızı geri dedim ilgileneceklerini söylediler tabi her zamanki gibi ve 308'lerden şuana kadar hiç arıza görmedik dediler yani gözümün içine baka baka rahatça yalan konuşuyorlar interneti açın forumlara bakın peugeot araçlarından buna 308'de dahil birçok sorun yaşayan onlarca kullanıcı var dedim ya bunlar ve biz hep yalan konuşuyoruz ya da peugeot bize özellikle verdi bu sorunlu araçları dedim ben şuana kadar aldığımız onca araç içinden bu kadar kısa sürede ve fazla arıza yapan aldığımıza pişman eden bir araç hiç görmedim biz kullanıcılar olarak peugeot alacakları uyarmamız lazım bugün ben bayii'deyken bir aile araç bakmaya peugeot'a geldiler ben uyardım almayın dedim alıpta sinir stres yaşamayın paranızla rezil olmayın dedim bana değerlendireceklerini söylediler eğer yararlı olabilmişsem ne mutlu bana ben forumda peugeot düşmanlığı olduğuna inanmıyorum peugeot kullanmış memnun kalmamış kişilerin çıkıpta insanları uyarması en doğal haklarıdır burası sonuçta forum sitesi ateş olmayan yerden duman çıkmaz sonuçta diğer markalar değilde neden peugeot kötüleniyor bunu yargılamak gerekir bir peugeot kullanıcısı olarak ben peugeot'u asla kimseye önermiyorum kullandığımız malın fanatikliğini yapmaya hiç gerek yok aynı sorunları bir başka marka araç alıp onlanda yaşasaydım bunu çıkar söylerdim aracı aldığımızda aksesuar siparişi vermiştik aksesuar ellerinde yokmuş fransadan gelecekmiş tamam dedik birçok kez mail gönderildi servis tarafından hızlı göndermeleri için ama nafile bu zaman oldu hala aksesuar gelmiş değil peugeot'un Türk kullanıcılarına verdiği önem en basitinden buradanda bellidir.

saygılar...

Geçmiş olsun arkadaşım sende peugeot kurbanları arasına girmişssinn..Allah göstermesinde klasik peugeot arızları seninde başına gelirse benim başıma geldiği gibi vay haline..
    Zaten titreme direksyon kutusu kronik sorunlar peugeot bunu bildiği halde 2007 ekimden bu yana hiç bir geliştirme yapmıyor..
    Benim sana tavsiyem d ireksyon kutunu senin revizyona gönderecekler çünkü değişim yapmıyorlar kesinlikle bunu kabul etme yenisiyle değiştirilmesi istediğini başta söyle çünkü anlaşmalı bir tamircileri var oraya revizyona gidiyor.Benimki geçen hafta revizyona gitti gene ses yapıyor haberin olsun
    Geçmiş olsun inşaallah daha fazla sorun yaşamazsın??

• quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Bende biniyorum aynı marka aynı model araca fakat yağdan başka servise ugramadım o sizin sansınıza kalmış

SAna şans eseri iyisi gelmiş yoksa peugeotdan memnun kimse sayısı nadirdir..Ben bir tek bu forumda oda 3-5 kişi memnun gördüm onun dışında çoğu kullanıcıdan memnuniyetsizlik var.
    Çünkü müşteri memnuniyeti bu markada yok.Alırsan alırsın almazsan almazsın tok satıcı zihniyeti var..
  • İşte sizdeki önyargı bu arkadaşım bu olaylar en iyi dediğiniz firmalardada cıkıyor cıkmama gibi bir olay yok, şimdi o hiç sorun cıkmaz diye aldığınız marka kötü olarak mı nitelendiyorsunuz böyle ön yargı ile giderseniz hiç bir araçtan memmun olmazsanız o zaman gidin biraz daha para verin Volvo alın 0 sorun diyorlar cıkarsa geri verirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: BL@DE

merhabalar geçtiğimiz ağustos ayında çevremizden onca peugeot almayın diyenleri hiçe sayarak kendimiz tecrübe etmek adına aldığımız 2011 yeni peugeot 308 1.6 hdi active araç bugün itibariyle ikinci arızasını vermiş durumdadır araç makyajlı kasa artık hatalar düzeltilmiştir diye umduk ama nafile peugeot yaptı yine yapacağını daha 2 aylık olmamış sıfır araç 3500km'de 2 arıza vermiştir birinci arızası ilk aldığımız günden beri olan fabrikasyon hata yüzünden kaynaklanan frene basınca direksiyon titremesi arızasıydı salıncak burçları değiştirildi daha sıfır aracın ve çok şükür sorun çözüldü dedik ama bugün ailecek gezmeye çıktığımızda parke zeminde aracın direksiyon kutusunun lak lak ses yaptığını ve direksiyona vurduğunu farkettim buda 2 oldu şimdi çıkıpta kimse bunlar normaldir olur demesin araç mekanik arıza kaynamaktadır bundan önce mitsubishi opel gibi birçok marka araç kullandık opel aracımız yolda bırakmaya kadar birçok olumsuzluk ve arıza çıkardı tamam ama bu tür mekanik sorunlar hiç çıkarmamıştı 308'den önceki 2009 mitsubishi lancer aracımızı büyük memnuniyetlen kullanmıştık hiç arıza çıkarmamıştı ve 308 bize gerçekten lancer'ı mumlan aratıyor bugün aracı aldığımız bayii'ye gittim durumu anlattım alın aracınızı geri dedim ilgileneceklerini söylediler tabi her zamanki gibi ve 308'lerden şuana kadar hiç arıza görmedik dediler yani gözümün içine baka baka rahatça yalan konuşuyorlar interneti açın forumlara bakın peugeot araçlarından buna 308'de dahil birçok sorun yaşayan onlarca kullanıcı var dedim ya bunlar ve biz hep yalan konuşuyoruz ya da peugeot bize özellikle verdi bu sorunlu araçları dedim ben şuana kadar aldığımız onca araç içinden bu kadar kısa sürede ve fazla arıza yapan aldığımıza pişman eden bir araç hiç görmedim biz kullanıcılar olarak peugeot alacakları uyarmamız lazım bugün ben bayii'deyken bir aile araç bakmaya peugeot'a geldiler ben uyardım almayın dedim alıpta sinir stres yaşamayın paranızla rezil olmayın dedim bana değerlendireceklerini söylediler eğer yararlı olabilmişsem ne mutlu bana ben forumda peugeot düşmanlığı olduğuna inanmıyorum peugeot kullanmış memnun kalmamış kişilerin çıkıpta insanları uyarması en doğal haklarıdır burası sonuçta forum sitesi ateş olmayan yerden duman çıkmaz sonuçta diğer markalar değilde neden peugeot kötüleniyor bunu yargılamak gerekir bir peugeot kullanıcısı olarak ben peugeot'u asla kimseye önermiyorum kullandığımız malın fanatikliğini yapmaya hiç gerek yok aynı sorunları bir başka marka araç alıp onlanda yaşasaydım bunu çıkar söylerdim aracı aldığımızda aksesuar siparişi vermiştik aksesuar ellerinde yokmuş fransadan gelecekmiş tamam dedik birçok kez mail gönderildi servis tarafından hızlı göndermeleri için ama nafile bu zaman oldu hala aksesuar gelmiş değil peugeot'un Türk kullanıcılarına verdiği önem en basitinden buradanda bellidir.

saygılar...

Kardeşim yazdıklarını okudum geçmiş olsun diyorum, hayatta olmayan hiçbirşey elbette görüşlerine saygı duyuyorum, olmuş olabilir bu söylediklerin, bence arızalarını biran önce gider ve aracınıda iyi günlerde kullan ben pug çok iyidir şöyledir böyledir diye övecek değilim ama bende 15 yıldır pug kullanıyorum, memnunun çok şükür beni şaşırttığı bir arızası olmadı, 205-306-307 bunların hepsine sahip oldum, vebeni yarı yolda bırakmadı bikeresinde 205e 190 basmıştım hararet yaptı oda çok normal 1.1 motor vardı birde ben bile bile limitlerini zorladım, transporterle kapıştık ve inan beni geçemedi 2000 cc bir arabaydı onlarda şaşırdılar çünkü oda bizimdi :)) ama tam 4-5 saat kesintisiz kullandım arabada 5 kişiydik ve bagajımda doluydu inan bana opelimizde oldu 140ı geçmek için arkadan tuğ veriyoduk ve 1.4 tü, ama süspansiyon konusuna gelince bende çok şikayetçiyim traktör gibi sesi geliyo tan diye bi ses geliyo birde arkada 1-2 kişi varsa kabir azabı çektiriyo, ama önlerde bi sorun yok ne varsa arkada var, bir türlü şu süspansiyon işini halledemedi okadar kzııyorumki bu konuda pejoya, biriki mühendisini bulup şamarlamak bile istediğim oluyo valla :)) sorunsuz hiçbir araba yok, polomuzda oldu 98di inan en çok erken çürüdü mesela, kaloriferden sua bile attı üzerimize, tarnsporteride 100 bin kmde bitirdik :)) bilmiyorum bizmi çok hırpaladık, ısınamadıysan bence değiştirmende fayda var, ancak şöyle baktığımda 308 bi hayli fazla var piyasaya çoğuna soruyorum memnun olmayan henüz görmedim, bide kısmet meselesi bence hiçbir sorun yaşamayanda vardır, e bunada bakarak 308 on numara diyebilirmiyiz hayır tabiki, ama haddim olmadan bir tavsiyede bulunabilirim arabandaki sorunları gidermeye bak sonrada bak bakalım birdaha böyle sorunlarla karşılaşıyormusun, ben 308i test ettim 110 hp dizel otmtkti ve süper bir arabaydı bende almayı düşünüyorum tabii inşallah kısmetse, tekrar geçmiş olsun diyorum

• Dünden önce yağan dolu dikmen'de ortaya karışık dondurma misali yağmıştır. önce kafam kadarlı, sonra cevizli, sonunda da fındıklı kıvamında düşmüş, sonuç olarak arabaların tavanın ağzına etmiştir. boşuna dememişler ankara'nın dikmeni diye.. Arkadaşlar tavanda 6 tane göçük var hafif dün gittim ABC'ye aşagıda vakumla cektircektim adamlar mini onarım değilde normal kaskodan 1,5 milyara hasar var diye yapacaklardı yaptırmadım zaten belli olmuyor birde üç kağıtcılar onlara hiç birsey yaptırırmaz 6 tane göçük var fazla olsun diye her yere işaretlemişler ticarette dökmüşler. Sizce ne yapayım 6 tane hafif bellide olmuyor cok dikkatli bakmayınca bilede yada dursun sonra mı yaptırsam yeni bir tekneloji cıkınca

•  /// PEUGEOT 308 ///

/// PEUGEOT 308 ///

2007 sonbaharında pazara sunulan Peugeot 308, 307’nin açtığı başarılı yolda ilerliyor. Yaklaşık 100 ülkede ticarileştirilen Peugeot 308, uluslararası hedefleri doğrultusunda, Rusya ve Türkiye sırasıyla Peugeot 308’in en büyük 6. ve 10. pazarları oldular. Yenilenmesinden birkaç hafta sonra bir milyonuncu 308 – kilometrede sadece 98 g CO2 emisyona sahip 1.6 HDi HB – Sochaux Fabrikası’nın üretim bantlarından 5 Eylül günü çıktı.

Rekabetin her zaman yoğun olduğu “M1″ segmenti kapsamında kompakt aile modelleri sınıfında Peugeot’nun önemli bir oyuncu olarak kabul görmesini sağlayan 307’nin halefi Peugeot 308, öncelikle 2007 sonbaharında hatchback, 2008 ilkbaharında SW ve bir yıl sonra Coupe Cabriolet gövde tipleriyle satışa sunulmuştu. 2010 yılının ilkbaharında çıkarılan simgesel GTi versiyonu ile de ürün yelpazesi zenginleştirildi.

Bu farklı gövde tiplerinin her biri başarılı oldu: 2011 yılının ilk yarısında, toplam satışların %69’u 308 HB, %22’si SW versiyonlarından oluşurken, 308 CC (% 9) Avrupa Coupe-Cabriolet pazarında 207 CC’nin arkasından 2. liğini sürdürdü.

Gövde tipleri 308’in özellikle Avrupa pazarlarına yönelik olmasını sağlarken (satışların % 80’i), motor karması da %66 dizel motorlardan oluşuyordu.

Yaklaşık 100 ülkede ticarileştirilen 308 uluslararası hedeflere sahip: örneğin, Rusya ve Türkiye sırasıyla en büyük 6. ve 10. pazarlarıdır.

Yeni 308 ile Nisan 2011’de modelin ticari yaşamın ikinci dönemi başladı. Yenilenen 308 modeline Peugeot Markası’nın yeni tasarım kodları incelikle dahil edildi. Üç farklı gövde tipi, HB, SW ve CC, daha teknolojik bir zarafete doğru değişim gösterirken, siyah titanyum maskeli yeni xenon farlar veya özel GTi versiyonunda olduğu gibi dinamizm de her zaman ön planda tutuldu.

Yeni 308, bir yandan lansmanından bu yana kabul gören dinamik mükemmelliğini sürdürmeyi amaçlarken, aynı zamanda bundan böyle çevreye saygı anlamında da referans olarak anılmak istiyor. 25 kg azaltılmış ağırlığı, yuvarlanmaya karşı ultra düşük dirençli lastikleri, üzerinde yeniden çalışılan aerodinamik yapısı, optimize edilmiş motorları (98-200 hp arasında dört benzinli ve 92-163 hp arasında dört HDi motor) bu hedefini gerçekleştirmesine katkıda bulunacaklar.

Yenilikçi e-HDi Start&Stop teknolojisine sahip 112 hp gücündeki Euro 5 uyumlu 1.6 HDi FAP motor segmentinde bir rekor olan 98 g / km CO2 emisyonu sergiliyor.

Kentsel kullanımda yakıt tasarrufu, çalışma konforu ve sessizliği: e-HDi versiyonlarının argümanları yeni 308 siparişlerine de yansıyor ve siparişlerin üçte birini temsil ediyor.

Bir milyonuncu üretiminden, yeni üstünlüklerinden, 44 versiyon içeren zengin ürün gamından güç alan Peugeot 308’in 2011 yılında dünya çapında 220.000 satış hedefi var.

308 Fransa’da Sochaux ve Mulhouse fabrikalarında günde yaklaşık 1.000 adet üretiliyor.

• Arkadaşlar merhaba, geçtiğimiz pazar efeye bi uğradım ve şansımada açıktı, normalde pazar günleri test sürüşleri yok biliyorum ama bir bayan 308 bakıyodu ve almak için gelmiş sanırım, test sürüşüne çıktılar sonra bende rica ettim ve sağolsunlar kırmadılar, bende test sürüşüne çıktım ben böyle bir arabaya ne bindim nede sürdüm birçok arabayı kullandım, ama 308 inanın bunların çok ötesinde arabadanda öte birşey olmuş beğenmeyenlere saygı duyuyorum bu zevk meselesi ama bilende bilmeyende sürende sürmeyende yazmış buraya şöyle kötü böyle kötü diye, bir dizel arabada böylesine hızlanma ve yarı otomatikte bukadar güzel vites geçişleri olması doğrusu beni hayretler içinde bıraktı arka süspansiyonları çok sesli denmiş ama özellikle oto sanayi içine girdim süspansiyon testleri için, valla 10 numara olmuş, tık bile yok herşeyiyle tam bir eğlence makinesi haline gelmiş, bu şanzımanı kötülemeyende kalmamış, ama süper bir şanzıman sonuçta manuel özelliklerine sahip bir vites tipi autor6 dizel bir araba demeye bin şahit ister valla, kabin içinde ses bile yok, ara hızlanmaları çok güzel, manuel gibi vitese geçtiğini hissedebiliyorsunuz, zaten otomatik gibi bir geçiş beklenemezdi bu vitesten, sadece direksiyonu çok tepkili geldi bana yani en ufak şeyi sanki sürücüye hissettiriyor, belkide sürdüğüm araçta vardı bi sorun bilemem sonuçta test aracı, ama aracın herşeyini beğendim ve bindiğim araba donanımsız bir arabaydı, fiyatıda 54 binlira civarıydı sıfırını şuan alamam ama 2. el en yakın zamanda bakacağım inşallah kısmet olurda alırım, test etmeyen varsa bence gidip bir test etsin etkilenmemek elde değil, 270 nm tork vardı bu arabada 1.6 112 hp dizel 6 ileri yarı otomatik bir şanzıman, bilmeyen arkadaşlara duyurulur, sevgilerle, 307 ye artık binesimde gelmiyor :))

• quote:

Arkadaşlar merhaba, geçtiğimiz pazar efeye bi uğradım ve şansımada açıktı, normalde pazar günleri test sürüşleri yok biliyorum ama bir bayan 308 bakıyodu ve almak için gelmiş sanırım, test sürüşüne çıktılar sonra bende rica ettim ve sağolsunlar kırmadılar, bende test sürüşüne çıktım ben böyle bir arabaya ne bindim nede sürdüm birçok arabayı kullandım, ama 308 inanın bunların çok ötesinde arabadanda öte birşey olmuş beğenmeyenlere saygı duyuyorum bu zevk meselesi ama bilende bilmeyende sürende sürmeyende yazmış buraya şöyle kötü böyle kötü diye, bir dizel arabada böylesine hızlanma ve yarı otomatikte bukadar güzel vites geçişleri olması doğrusu beni hayretler içinde bıraktı arka süspansiyonları çok sesli denmiş ama özellikle oto sanayi içine girdim süspansiyon testleri için, valla 10 numara olmuş, tık bile yok herşeyiyle tam bir eğlence makinesi haline gelmiş, bu şanzımanı kötülemeyende kalmamış, ama süper bir şanzıman sonuçta manuel özelliklerine sahip bir vites tipi autor6 dizel bir araba demeye bin şahit ister valla, kabin içinde ses bile yok, ara hızlanmaları çok güzel, manuel gibi vitese geçtiğini hissedebiliyorsunuz, zaten otomatik gibi bir geçiş beklenemezdi bu vitesten, sadece direksiyonu çok tepkili geldi bana yani en ufak şeyi sanki sürücüye hissettiriyor, belkide sürdüğüm araçta vardı bi sorun bilemem sonuçta test aracı, ama aracın herşeyini beğendim ve bindiğim araba donanımsız bir arabaydı, fiyatıda 54 binlira civarıydı sıfırını şuan alamam ama 2. el en yakın zamanda bakacağım inşallah kısmet olurda alırım, test etmeyen varsa bence gidip bir test etsin etkilenmemek elde değil, 270 nm tork vardı bu arabada 1.6 112 hp dizel 6 ileri yarı otomatik bir şanzıman, bilmeyen arkadaşlara duyurulur, sevgilerle, 307 ye artık binesimde gelmiyor :))

Gerçekten,Peugeot 308'den bahsettiğinizden emin misiniz? (Bunu yeni 308 1.6 hdi active kullanıcısı olarak yazıyorum.)

• valla siz böyle söyleyince arabadan soğuyasım geliyo, e insan korkuyo tabii tereddüte düşüyo, mesela ben bu arabayı almayı çok istiyorum, elbetteki verilecek para az değil 30-40 binliradan bahsediyoruz, sizinde pugla sanırım biraz sorununuz oldu ama aslında her araba sorun çıkarabiliyor ben mesela sıfır bir polo gördüm serviste şanzımanı inmişti aşağıya yani merak ettim bu kadar çabukmu yedi bu araba şanzımanı diye sorununda kimde olduğunu bilemiyorum tabii, ama araba gerçekten çok hoşuma gitti 2009 eski kasasını test etmiştim daha önce sanki daha iyileştirilmiş geldi mesela süspansiyonları dış görünümü, ses yalıtımı ve hızlanmaları çok güzeldi 270 nm torka çıkmış arabanın gücü ve 112 hp olmuş valla ben çok beğendim hatta inesimde gelmedi, sanırım siz bayaa bi soğumuşsunuz peugeottan, bendede 2004 307 var benzinli ben aslında ondanda memnunum kardeş, yola gidişi motor sesi frenleri ve vites geçişleri çok çok iyi süspansiyon işine hiç değinmek istemiyorum tak diye kilitlemesi berbat, ama genel olarak ferah arabalar ve kullanışlı arabalar yapıyor pug, herkesin görüşüne saygılıyım elbette ama bende pug sorunlu diye genel bir kanı yok, ben yarış atı gibi kullanıyorum valla, bir alalı 2.5 yıl oldu 5-6 defa uzun yola çıktım yola gidişi yol tutuşu çok güzel, 308 dahada güzel 307 ile asla kıyaslanamaz vitesleri oyuncak gibi geçiyodu bindiğim arabanın, ben 2 saniye içinde 6dan 2ye kadar düştüm daha motor hızını bile kesmeden vitesler değişti anlık cevap verebiliyo güzeldi bence, bizde hondada var 7 ileri otmtk, ben bununla kıyaslamam bile, 308in ivmelenmesi 10 numara bence, yani sizi bilemem ama beni fazlasıyla tatmin ettiğini söyleyebilirim kardeşim,

• şimdiye kadar 2 tane 308 imiz oldu biri 1.6hdi 112hp diğeri de 1.6hdi auto-6r.
    iki model içinde genel olarak söyeleyebilecegim. motorların ivmelendmesi takalığı gerçekten çok iyi yani sollama yaparken kesinlikle sizi hayalkırıklığına uğratmaz , ama ben ne kadar denediysemde 6.4lt/100 km nin altına bir türlü düşemedim . zaman zaman 7.2lt/100km yi de gördüm .
    araç çok geniş yani ne golf ne astra nede o sınıftaki hiç bi araç 308 den iyi değil. ama direksiyon sistemi nedense iyi değil hem net değil hemde ele iyi oturmuyor ve yuksek hızlarda güven vermiyor. Motor gücü gaza basma şiddetine göre "Overboost" teknolojisine sayesinde tork seviyesi 240n.m den 260n.m ye çıkyor ve asfalta yapışıyor ve araba her türlü yolda bana mıısın demeden akıyor resmen .tabii çukurlarda arka akstan gelen vuruntuları saymazsak =)
    manuel olan vites te vites değişimleri plastik parçalar birbirne değiyormuş gibi bi izlenim bırakıyor ve geçişler çok net değil yani 3. vites diye 5. vitese çok kere takmışlığım var. Auto-6r ise gercekten kötü bir vites değil sadece yarı otomatik oldugu için geçişler sarsıntılı olabiliyor ve vites artışları ve vites düşürmelerinde karasız kalabiliyor , ayrıca vites değiştirirken eğer ayak gaz pedalından çekilirse araç hem bozulmuyor hemde sarsıntı düzeyi minimuma iniyor .
    Sonuç olarak : bence güzel bi araç ama benim hiç bir zaman ilk tercihim olmaz onun yerine Astra yada Golf ü tercih ederim yada Focus u , ama aracınızı hangi kritere göre aldıgınızla alakalı . tekrarlamak istiyorum 308 alınabilinecek bir araç ve parasını sonuna kadar hakediyor örneğin hyundai i30 dan uygun olmasına ragmen çok daha kaliteli ve marka degeri war
    ...

• quote:

Orijinalden alıntı: cacan

şimdiye kadar 2 tane 308 imiz oldu biri 1.6hdi 112hp diğeri de 1.6hdi auto-6r.
    iki model içinde genel olarak söyeleyebilecegim. motorların ivmelendmesi takalığı gerçekten çok iyi yani sollama yaparken kesinlikle sizi hayalkırıklığına uğratmaz , ama ben ne kadar denediysemde 6.4lt/100 km nin altına bir türlü düşemedim . zaman zaman 7.2lt/100km yi de gördüm .
    araç çok geniş yani ne golf ne astra nede o sınıftaki hiç bi araç 308 den iyi değil. ama direksiyon sistemi nedense iyi değil hem net değil hemde ele iyi oturmuyor ve yuksek hızlarda güven vermiyor. Motor gücü gaza basma şiddetine göre "Overboost" teknolojisine sayesinde tork seviyesi 240n.m den 260n.m ye çıkyor ve asfalta yapışıyor ve araba her türlü yolda bana mıısın demeden akıyor resmen .tabii çukurlarda arka akstan gelen vuruntuları saymazsak =)
    manuel olan vites te vites değişimleri plastik parçalar birbirne değiyormuş gibi bi izlenim bırakıyor ve geçişler çok net değil yani 3. vites diye 5. vitese çok kere takmışlığım var. Auto-6r ise gercekten kötü bir vites değil sadece yarı otomatik oldugu için geçişler sarsıntılı olabiliyor ve vites artışları ve vites düşürmelerinde karasız kalabiliyor , ayrıca vites değiştirirken eğer ayak gaz pedalından çekilirse araç hem bozulmuyor hemde sarsıntı düzeyi minimuma iniyor .
    Sonuç olarak : bence güzel bi araç ama benim hiç bir zaman ilk tercihim olmaz onun yerine Astra yada Golf ü tercih ederim yada Focus u , ama aracınızı hangi kritere göre aldıgınızla alakalı . tekrarlamak istiyorum 308 alınabilinecek bir araç ve parasını sonuna kadar hakediyor örneğin hyundai i30 dan uygun olmasına ragmen çok daha kaliteli ve marka degeri war
    ...

Teşekkürler cacan, bende genel olarak 308i beğendim ivmelenmesinide çok beğendim, ancak dediğimiz gibi direksiyonu gerçekten sert, alttan gelen yönlendirmeleri yani kuvvetleri kesecek herhangi bir sistem koymamışlar, lastikten gelen her haraketi direksiyona yansıtıyor hatta bunu satış sorumlusunada söyledim elbette oda karşı savunmaya geçip, ben dün bir passata bindim aynısı ondada vardı hatta ses geliyordu diye bir cevap aldım nekadar doğru bilmiyorum yeni kasa passatı bende kullanmadım çünkü, arka süspansiyon sistemi bana güzel geldi özellikle oto sanayi içine girim birazda bozuk yollarda kullandım, hatta memnun kaldığımı söyleyebilirim, belkide benim 307'ye alıştığım için bana güzel geldi bilemiyorum arka süspansiyonlarım adeta tank paleti gibi çalışıyor :) hatta tak diye bi ses geliyor zaten sırf bu yüzden artık pug almayacağım dedim, 306 vardı 307 den önce, 306 yı sattım araba araştırmaya başladım aklımda ww bora toyota corolla sol vardı hecbak, önce borayı test ettim sadece 100 metre sürebildim satıcıya al kardeşim arabanı bunu bedava versen almam dedim, kimse alınmasın ama onu evimin önüne bekçi diye bile koymam ama allah yokluğunu göstermesin tabii, ne bir ataklık var ne bir cezbedici yönü var arka koltuk mesafesi berbat yani çok dar, öylesine bir araba işte yani zevk meselesi elbette ama ben borayı beğenmedim, sonra corollaya bindim, konsolu iki kademeli sanki traktör konsolu gibi geldi onuda hiç beğenmedim, ve motor seside çok geldi bana yani yalıtımı hiç hoşuma gitmedi, aslında 307 aklımın köşesinde bile yoktu, sonra niyeti bozdum gidip honda alacağım dedim hondayıda beğeniyorum binilecek kasası yok ama marka olarak bana güven verdiğini söyleyebilirim, maslakta hondaya gittiğimde bir 307 gördüm siyahtı, satılıkmı dedim evet dediler içine binebilirmiyim dedim elbette dediler ve kapısını açarlen bile etkilendiğimi söyleyebilirim, valla karizma kokuyodu her yeri hele o konsol beni mesdetmişti kocaman ferah ve eğlenceliydi, pugdan ezelii vazgeçmiş birisi olarak 307nin içine bindiğim anda bu kararımdan vazgeçtim, 24 istiyodu honda bu arabaya onu almadım elbette, pahalı geldi bana gidip 19a 40 binde 2004 1.6 benzinlisini aldım ve hiçte pişman değilim yine olsa yine 307yi seçerim, hatta aldım ve kardeşlerime sürpriz yaptım akşamdı kardeşimi aradım in aşağı bir sürprizim var dedim geldi şaşırdı çünkü pejo beklemiyodu, kapısını açtı sağ öne bindi ve şöyle dedi, bu araba zırhlımı özel yapım filanmı dedi :) çok beğendik ailecek büyük kardeşim pugtan nefret eden birisi olarak o bile şaşırdı 307ye güzel araba halende öyle, ama 308 elbette daha üstün kat kat hemde, ben yalıtım olarakta ivmelenme olarakta vites geçişleri olarakta 308i beğendim sadece iki şikayetim var birincisi direksiyon, diğeri ise müzik sisteminin direksiyon altındaki kumandası, tuşları çok sert geldi bana sanki parmak kası yaptıracakmış gibi bir hali vardı yani bayaa bi kuvvet istediğini söyleyebilirim, vites değiştime hızları hiçte kötü değil tık tık diye dokununca o makanizma hiçte boş durmuyor ve istenen vitese lam cim anlamadan geçiriyor, ben 10 üzerinden 9.5 veriyorum herşeyiyle hele o konsolun devasaalığı herşeye değer bence, yemişim onun pejosunu farnsızını, ben öyle bir konsola sahip hiçbir araba görmedim belki bana öyle geldi bilemiyorum dediğim gibi zevk meselesi bu, cacan verdiğin bilgiler için teşekkür ediyorum, herkese iyi günler diliyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cacan

şimdiye kadar 2 tane 308 imiz oldu biri 1.6hdi 112hp diğeri de 1.6hdi auto-6r.
    ...

Teşekkürler cacan, bende genel olarak 308i beğendim ivmelenmesinide çok beğendim, ancak dediğimiz gibi direksiyonu gerçekten sert, alttan gelen yönlendirmeleri yani kuvvetleri kesecek herhangi bir sistem koymamışlar, lastikten gelen her haraketi direksiyona yansıtıyor hatta bunu satış sorumlusunada söyledim elbette oda karşı savunmaya geçip, ben dün bir passata bindim aynısı ondada vardı hatta ses geliyordu diye bir cevap aldım nekadar doğru bilmiyorum yeni kasa passatı bende kullanmadım çünkü, arka süspansiyon sistemi bana güzel geldi özellikle oto sanayi içine girim birazda bozuk yollarda kullandım, hatta memnun kaldığımı söyleyebilirim, belkide benim 307'ye alıştığım için bana güzel geldi bilemiyorum arka süspansiyonlarım adeta tank paleti gibi çalışıyor :) hatta tak diye bi ses geliyor zaten sırf bu yüzden artık pug almayacağım dedim, 306 vardı 307 den önce, 306 yı sattım araba araştırmaya başladım aklımda ww bora toyota corolla sol vardı hecbak, önce borayı test ettim sadece 100 metre sürebildim satıcıya al kardeşim arabanı bunu bedava versen almam dedim, kimse alınmasın ama onu evimin önüne bekçi diye bile koymam ama allah yokluğunu göstermesin tabii, ne bir ataklık var ne bir cezbedici yönü var arka koltuk mesafesi berbat yani çok dar, öylesine bir araba işte yani zevk meselesi elbette ama ben borayı beğenmedim, sonra corollaya bindim, konsolu iki kademeli sanki traktör konsolu gibi geldi onuda hiç beğenmedim, ve motor seside çok geldi bana yani yalıtımı hiç hoşuma gitmedi, aslında 307 aklımın köşesinde bile yoktu, sonra niyeti bozdum gidip honda alacağım dedim hondayıda beğeniyorum binilecek kasası yok ama marka olarak bana güven verdiğini söyleyebilirim, maslakta hondaya gittiğimde bir 307 gördüm siyahtı, satılıkmı dedim evet dediler içine binebilirmiyim dedim elbette dediler ve kapısını açarlen bile etkilendiğimi söyleyebilirim, valla karizma kokuyodu her yeri hele o konsol beni mesdetmişti kocaman ferah ve eğlenceliydi, pugdan ezelii vazgeçmiş birisi olarak 307nin içine bindiğim anda bu kararımdan vazgeçtim, 24 istiyodu honda bu arabaya onu almadım elbette, pahalı geldi bana gidip 19a 40 binde 2004 1.6 benzinlisini aldım ve hiçte pişman değilim yine olsa yine 307yi seçerim, hatta aldım ve kardeşlerime sürpriz yaptım akşamdı kardeşimi aradım in aşağı bir sürprizim var dedim geldi şaşırdı çünkü pejo beklemiyodu, kapısını açtı sağ öne bindi ve şöyle dedi, bu araba zırhlımı özel yapım filanmı dedi :) çok beğendik ailecek büyük kardeşim pugtan nefret eden birisi olarak o bile şaşırdı 307ye güzel araba halende öyle, ama 308 elbette daha üstün kat kat hemde, ben yalıtım olarakta ivmelenme olarakta vites geçişleri olarakta 308i beğendim sadece iki şikayetim var birincisi direksiyon, diğeri ise müzik sisteminin direksiyon altındaki kumandası, tuşları çok sert geldi bana sanki parmak kası yaptıracakmış gibi bir hali vardı yani bayaa bi kuvvet istediğini söyleyebilirim, vites değiştime hızları hiçte kötü değil tık tık diye dokununca o makanizma hiçte boş durmuyor ve istenen vitese lam cim anlamadan geçiriyor, ben 10 üzerinden 9.5 veriyorum herşeyiyle hele o konsolun devasaalığı herşeye değer bence, yemişim onun pejosunu farnsızını, ben öyle bir konsola sahip hiçbir araba görmedim belki bana öyle geldi bilemiyorum dediğim gibi zevk meselesi bu, cacan verdiğin bilgiler için teşekkür ediyorum, herkese iyi günler diliyorum

bi aksilik olmazsa bu hafta 3. 308 imizide alıyoruz 3. de gri renk. fatihsisli mesela 308 in iç mekanı çok ferah kokpitteki malzemeleride kaliteli ama kapı kolları mesela her an kırılacak gibi duruyor sonra vitesteki kumanda ve teybin üzerindeki tuşlar gecikmeli olarak çalışıyor. direksyon simidide ince ama kalkıp astra ile mukayase ettiğimde bana göre golf ve astradan tek avantajlı yanı koltuklardaki geniş diz alanı onun dısında motor konusunda zaten almanların üstünlüğü ortada . Ama 2008 model olan 308imiz hala ilk gunki gibi yepyeni 90.000 km de olmasına ragmen .
    ayrıca 307 yi de az çok biliyorum bence 307 nin koltuklarının yapısı 308 den daha iyi ve daha konforlu ki donanım seviyesi de 308 den daha yuksek, ama 308 teknoloji ve daha geniş yasam alanı üstünlüğüyle bence 1 adım onde onun dısında bence 308=307+ ismini hakediyor

• 
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.