Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (488. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.820
Cevap
56
Favori
1.476.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozgn26

quote:

Peugeot forumlarında bu sorun daha önce konuşulmuştu ve bazı arkadaşlar salıncak burçlarını değiştirerek çözüm bulduklarını söylemişlerdi.

Teşekkürler bunu servise bir sorucam bakalım.

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=68.0

Konuyu bu linkten inceleyebilirsin, eğer serviste salıncak burçlarını değiştirtirsen işe yarayıp yaramadığını söylersen sevinirim

• quote:

bugün 15000 bakımına gecikmelide olsaa yaptırdımm 240 liraya cok ıyı bır rakam gibi geldi bana herhalde gidip gelmektenn iyice akraba olduk, ancak bu titreme sorununa yine cözüm bulamadılarr önümüzdeki hafta randevu aldım seyyar balans gelecekmişş felan fişman yine bir düzelme olmıcağını düşünüyorum inş bu sefer yanılırım çünkü gayet sinirimi bozan bir durum böyle sorunu çözen varsa bana da bir yardımcı olsunn lütfennnn

OZGUN26 BAKIMI HANGİ SERVİSTE VE NE ZAMAN YAPTIRDIN FİYAT İYİYMİŞ, BENDE 15000 BAKIMI YAPTIRACAĞIM

• quote:

bugün 15000 bakımına gecikmelide olsaa yaptırdımm 240 liraya cok ıyı bır rakam gibi geldi bana herhalde gidip gelmektenn iyice akraba olduk, ancak bu titreme sorununa yine cözüm bulamadılarr önümüzdeki hafta randevu aldım seyyar balans gelecekmişş felan fişman yine bir düzelme olmıcağını düşünüyorum inş bu sefer yanılırım çünkü gayet sinirimi bozan bir durum böyle sorunu çözen varsa bana da bir yardımcı olsunn lütfennnn

aRKADAŞIM AYNI sorun bende 2 seneye yakındır vardı bu zaten çoğu peugeot da çıkıyor yani maalesef meşhur sorunsuz aracımızın kronik sorunlarından bir tanesi lastik mi değiştirmedil jant mı değiştirmedik en sonunda servisle kavga dövüş salıncak burcu değişimiyle giderildi diğer form da da yazmıştım salıncak burcunu servis değiştirsin çözüm olacaktır.
    Maalesef benimde baskı balata 25.000 de bitti şaka gibi..
    Yetkili servise inanamadım ismini vermeyeceğim ama çok meşhur bir ustaya gittim içini geçirerek maalesef bu şanzumanlar böyle dedi garantiden halledilmesi gerekir dedi fakat değiştirmiyorlar diye bahsetti kendi ustalığında olan yıllardır çalıştığı marka olan peugeot nun auto 6 r nin maalesef kötü bir şanzuman olduğunu üzülerek belirtti.
    Yıllardır yarı otomatik tam otomatikte kullandım ve bu yarı otomatklerin nasıl kullanılmasını da gayet bildiğim halde maalesef çok konforsuz ve can sıkıcı geliyor çoğu zaman özellikle yokuşlarda manuel kullanmak zorunda kalıyorum..üzücüü..

• 308 almayı düşünüyorum. dizel versiyonu. kullanıcılar olarak tavsiye eder misiniz? konfor, ekonomi, piyasa, sağlamlık açısından nasıl buluyorsunuz? bilgi verirseniz sevinirim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: toksin

Arkadaşlar merhaba,
    2010 model comfort+stil paketli dizel 29.700km de orjinal 308 arayan var ise bana pm atsın lütfen, hayırlısı ile aracımı satmaya karar verdim.
    İyi forumlar, saygılar.

ben almayı düşünüyorum. fiyat olarak ne düşünüyorsunuz. bu arada ben bursadayım. araba hakkında bilgi verebilir misin?
  • Düz vites 308 en keyiflisi kafan rahat sorundan daha daha uzak bende 110 hp hdi kullanmaktayım dağ taş geziyorum sağlam yapmışlar gibi şimdiye sorun cıkmadı sükür kalter muhafazı özellikle sağlamış onu diyebilirim, benim aracım özellikle rampada hızlanıyor düz yoldan daha hızlı gidiyor biraz zorlasam gariba 190 rampada görürüm bu yönü cok hoşuma gidiyor almaya değecek en büyük artısı sasesi ve motoru
  • merhaba,

peugeot'nun ön cam kırılmasını garantiden değiştirmeyip kaskodan değiştirmesi neticesinde, 1 yıldır peugeot yetkili servislerini kullanmıyorum. aracım 66binde. şimdi ufak bir bakım yaptırmam gerekiyor. birkaç ay evvel orijinal levent sanayide orijinal peugeot parçaları satan bir yer görmüştüm ama şimdi ne adını ne de adresini hatırlıyorum. orayı bilen var mıdır? eskiden maslakta idi, eski 307 için yılalr önce dikiz aynası değişimine oraya gitmiştim. öğrendim ki ordan levent sanayi sitesine geri taşınmış. yeni adresini bilen varsa, çok sevinirim.

(bu arada merak edenler için: aracım 306 dizel premium auto6r. 2008 model. ilk çıktığı zamanlarda aldım. çok memnunum. bugüne kadar bizim ona açtığımız belalar haricinde tek bir problem bile çıkarmadı, otomatik vitesi gayet güzel. aracın konforu harika. geçenlerde satışa çıkarayım dedim, 32 istedim, 1 hafta ilan durdu, 4 kişi teklif verdi, biri 30 bin idi, bir tanesi şahsen gelip inceledi, yani ikinci el satışı da gayet güzel. ama ben satmaktan vazgeçtim, sebebi ise araç ile ilgili değil kişisel nedenlerden dolayı)

• bir de şunu sorayım:
    dizel 60bin bakımı yaptıranlar, sizin aracınıza yetkili serviste ne gibi bakımlar yapıldı? hangi parçalar değişti?
  • quote:

OZGUN26 BAKIMI HANGİ SERVİSTE VE NE ZAMAN YAPTIRDIN FİYAT İYİYMİŞ, BENDE 15000 BAKIMI YAPTIRACAĞIM

Eskişehir banaz da yaptırdım ben kadir , ancak herkese aynı fıyat vermiyorlar randevu almak ıçin aradığımda 290 lira demişlerdi sonradan 240 indirdiler akraba olduk iyice herhalde ondann Birde 15000 de yağ yağ filitresi polen ve hava filitresi değişiyor
  • quote:

Konuyu bu linkten inceleyebilirsin, eğer serviste salıncak burçlarını değiştirtirsen işe yarayıp yaramadığını söylersen sevinirim

Seyyar balansa soktular serviste aracı şimdilik titreme azaldı gibi gözüküyor yarın bursaya gidicem bakalım asıl o zaman belli olucak. normal balans yaptıklarında tutmadı yalnız biraz daha prof. bir makineyle yaptılar. birde kasisler konusunda uyarı aldım balansı ciddi anlamda bozuyormuşş ona dikkat edersen iyi olur
  • Peugeot 308 2011 HDI

Tekirdağ Gönen Tekirdağ

270 km yaklaşık

540 ediyor yarım depo yaktı

giderken bagaj full e yakın klima full açık low da düşük seviye

dönerken bagaj full torpido full klima açık (torpido soğutmalı ya) low da düşük seviye

giderken çeyrek depo gidildi

dönerken full depo dönüldü

genelde 110 arada 130-150 görüldüğü oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalahamari -- 22 Eylül 2011; 2:56:30 >
  • ARKADAŞLAR PEUGEOT 308 ANAHTARLIK SATIYORUM SON 1 ADET KALDI YETİŞEN ALIYOR.

http://urun.gittigidiyor.com/INDIRIM-PEUGEOT-308-SUPER-ANAHTARLIK_W0QQidZZ43810471
  • 308 1,6hdi sw araç kullanan yada tecrübesi olan arkadaşlar nasıl araçtır tavsiye edermisiniz
  • yaw arkadaş hastamısınız siz bu arabaya vereceğin parayı bi gecede karıyla yesen o kadar üzülmezsin.
    Dünyanın en kalitesi düşük arabaları ıvırla zıvırla milletin gözünü boyuyor 10 sene oldu bi kasayı değiştirme
    marifeti gösteremedi makyajlayıp makyajlayıp kakalıyor nenemide makyajlasak oda hoşunuza gider.
    Buna verecegin paraya git en kötü Opel veya Skoda al beğenmedin Wv al beğenmedin audi al sonrası BMW Mercedes
    bunlar sıfır olacak diye bir kaide yok Audi WV 2. eliyle Pejo nun 2. ellerini karşılaştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonuldagi -- 23 Eylül 2011; 0:10:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gonuldagi

yaw arkadaş hastamısınız siz bu arabaya vereceğin parayı bi gecede karıyla yesen o kadar üzülmezsin.
    Dünyanın en kalitesi düşük arabaları ıvırla zıvırla milletin gözünü boyuyor 10 sene oldu bi kasayı değiştirme
    marifeti gösteremedi makyajlayıp makyajlayıp kakalıyor nenemide makyajlasak oda hoşunuza gider.
    Buna verecegin paraya git en kötü Opel veya Skoda al beğenmedin Wv al beğenmedin audi al sonrası BMW Mercedes
    bunlar sıfır olacak diye bir kaide yok Audi WV 2. eliyle Pejo nun 2. ellerini karşılaştırın.

sevgili ihsan hocam ben şuan 206 1.4 hdi araç kullanıyorum gayette memnunum sizin başınızdan herhangi bir olaymı geçti

• quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Hdi motorun özellikle 110 hp yada daha yüksek beygirine bakmanızı tavsiye ederim, 90 hp ile 110 hp arasında turbo farkı olmaktadır, geri özellikleri pakette göre alıyorsunuz, 308'le ilgili bir sorunum olmadı sükür sizin olacagını zannetmiyorum alacaksanız alınabilir araç sw yok ama hb motor olarak aynı sanırım.

1,6 hdi 110 beygir hocam teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgg

Arkadaşlar 308 comfort aracımainternetten sipariş vererek 150 liraya sis farı takımı aldım. Hemen sanayiye giderek elektrikçilerden takmalarını istedim. Gittiğim yerler bunun tamponunun öıkması lazım diyerek kaportacıya gönderdiler. Kaportacılarda(en az 4 ayrı yere gittim) bu iş uzun iş yeni hat öekmemiz lazım vs. diyerek 100 ile 150 lira arasında para istedi:( Ne dediysem adamları içinde tesisat olduğuna ve tamponu sökmeye gerek olmadığına inandıramadım.
    En son tavsiye üzerine iyi bir elektriköiye gittim adam zahmet edip arkadan bakınca sis lambalarının kolayca takılabileceğini gördü. içinden boş sokette çıktı soketlere taktık ancak lambalar yanmadı. şu anda sis lambalarım sokete bağlı olarak araca monte edildi ancak yanmıyor.
    Bazı arkadaşlar yeni yazılım atmak gerektiğini yazmışlar, bu konuda net bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. (Ayrıca bu araçlarda ön sis farı kolu yok. Yazılım atılırsa ön arka birliktemi çalışır)

Merhaba keşke ilk yetkili servisten yardım alsaydınız, 30-45dk işçilik ile olacağını düşünüyorum, neyse sis farlarınız takıldı ise sorun yok (ben yetkili serviste orjinal sis farı taktırmıştım) montaj sonrasında, araç beynine bilgisayar bağlayarak, araç sis farlı seçeneği seçilince aktif oluyor.

• Sayın 'gonuldagi' ;

Bu saydığınız araçlardan kaçını test ettiğinizi veya sahibi olarak kullandığınızı bilmiyorum ancak,

Bir kaç sene önce 110hp dizel 308 (sıfır olarak aldım kullandım) performansı ve yakıt ekonomisi inanılmazdı (kaldı ki o senelerde aynı segmentte onlarca marka model araç test etmiştim, özellikle opelin 1.3 dizel motoru Peugeotun yanına bile yanaşamaz (aracı kaldırmaya bile yetmiyor), yine önerdiğiniz opelin işçilik kalitesi (uzman olmaya gerek yok) kötü bir çift standart göz ile bile ne kadar yetersiz olduğu ayırt edilebiliyordu. Peugeottan memnun kalmam neticesinde yine sıfır 3008 satın almadan önce onlarca marka ve model test ederek Peugeot 3008 satın aldım, yine bir o kadar sorunsuz ve kaliteli olduğuna kefil olurum, 1.5 senedir kullanıyorum tık yok arabada saat gibi çalışıyor, eş değer diğer marka araçlar için forumlarda bir çok şikayet var, bence ön yargılarınızdan daha fazla test sürüşü ve yeni araçlar satın alarak kurtulun derim, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 25 Eylül 2011; 13:17:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: avsarane

308 almayı düşünüyorum. dizel versiyonu. kullanıcılar olarak tavsiye eder misiniz? konfor, ekonomi, piyasa, sağlamlık açısından nasıl buluyorsunuz? bilgi verirseniz sevinirim:)

Kesinlikle öneririm, halk arasındaki ' az yakar, çok kaçar' sözü bu araç için birebir geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hrnayn

quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Hdi motorun özellikle 110 hp yada daha yüksek beygirine bakmanızı tavsiye ederim, 90 hp ile 110 hp arasında turbo farkı olmaktadır, geri özellikleri pakette göre alıyorsunuz, 308'le ilgili bir sorunum olmadı sükür sizin olacagını zannetmiyorum alacaksanız alınabilir araç sw yok ama hb motor olarak aynı sanırım.

1,6 hdi 110 beygir hocam teşekkürler

110hp dizel öneririm ;)
  • 
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.