Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (491. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.820
Cevap
56
Favori
1.475.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 489490491492493
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fatihsisli arkadaşıma teşekkür ederim ve BL@de arkadaşımın başına gelen için üzgünüm. bu işler biraz şans meselesi ben de opel corsa var ama şu bozuk yolda geelen tıkırtı sesi beni öldürüyor gerçi alıştık ama sonuçta kullanımı da zevkli. artık benim için miladını doldurdu 308 sportium bir araç buldum kendiminkini satınca alacağım. bende 308 konusunda biraz araştırma yaptım genel olarak kronik bir arızasını duymadım bilemem belki aldıktan sonra benim de başıma gelebilir ama 308 şık çekici bir araç sınıfına göre bagajı oldukça geniş bana göre güzel bir araç .en güzel araç herkesin kendi olan aracı. ben opel corsasın eksileri konusunda tereddüt etmeden söylerim herkeste bunu yapmalı. artık 308 ile bir üst sınıfa inşallah atlayacağız.
  • Tazcan kardeşim öncelikle dediğimiz gibi bu işler kısmet gerisi boş, herşey olabilir hatta yolda bile kalınabilir biz 407 aldık 1.6 valla aldığımızn akşamı yolda kaldık hatta yerinden kıpırdatamadık bile 1.5 tonluk araba gelde kıpırdat, şimdi biz 407yi kaldırıp çöpemi atsaydık, yada pug kötümü deseydik hiçte bişey demedik sadece bir parça arızalıymış sabah değişti araba tank gibi şimdi yani kusuru kendimize bulmalıyız bakım zamanı üstünkörü bir bakım yaptırıyoruz buna bende dahil sonra araba kötü ben bunu kabul etmiyorum, ama hatasız araba olmaz hata mutlaka olur, ama yukarıda dediğim gibi kesinlikle alınacak bir araba ben sıfırları pahalı buluyorum 60binlira gerçekten bu arabalar için çok para arkadaşlar, ben 2. el düşünüyorum kısmetse ama nezaman alırım bunu Allah bilir, ama kesinlikle güzel bir araba birde temizini bulmak lazım diye düşünüyorum hor kullanılmamalı araba ben hep orjinal kullanırım parçaları bunada dikkat etmek lazım, valla kimse alınmasın ama ben henüz bu sınıfta 308le kıyaslayacak bir araba bulamadım, yine dediğim gibi bu zevk meselesi elbette. herkese hayırlı günler blade arkadaşım kızacak belki ama :)) insana zevke veren bir araba bikere devasa bir konsola sahip ben konsolcuyum ilk önce konsol diyorum heran arabanın konsoluyla beraberiz birde şehirler arası yolda insanı sıkmaz ama lötü bir konsol çirkin bir kadına benzer insanı sıkar dıştan bile en önemli
    bence konsol, herkese hayırlı akşamlar

• Arkadaşlar daha öncesnde 207 vardı sonra focus aldım focusdan sonra 308 aldım kısacası pejo bnce gayet gzl araba her arabada srunlar war tamam dier arabalara gre pejoda da srun war ama esksi gbi degl artık araçlarda prblem yok bnlerce tesden geçiyor araçlar sonçta merdiven altında üretilmiyor bnm ilk aracım 106 gti 8 takla attım sonra gittim dacia logan aldım hiç prblem yaşamadm ondan sonra 207 aldım yne prblem yaşiamadm focus aldım turbosu patladı onlardada turbo prblemi varmış yksek devrde kullanınca patlyrmş daha sonra 0 km 308 aldım prblem yok şmdilik araçalrmda kısacası hiç prblem yaşamadım kullanmaya baglı bnce ben çukdan gçerken arkamda konvoy olyr arabamı byere gdnce sırf gneşte bırakmama k adına gidecegm yre 30 dk mesafye çekyrm ki gneşte kalmasn saglam yerde dursun çizilmesn kısacası kullanmaya baglı herşey sen aslnda gzl kullangnı aracı yormadgnı zannedeblrsn ama sna göre bu tabi :)

• Önce araçımızla barış yapmamız lazım benim fanatikliğim bu bazıları diyor ki, cok kötü ben buna karşıyım hiç bir araç o kadar kötü olamaz 307'ye o kadar sorunlu diyor bazıları ama ikinci elline bakınız nasıl, iyi ki sorunlumuş yoksa bu araç rekor kıracakmış dedim, dağ taş tepe kullananlardanım bende beni üzmedi 308, ufak problemler olabilir doğrudur büyükde olabilir seri üretim ve arkadaşın dediği gibi biraz kullanıma bağlı olarak görüyorum.
  • fatihsisli arkadaşım sana katılıyorum 308 in ön konsolu bana göre de çok şık tabi bu zevk meselesi ama göstergeler iyi ön ferah insan sıkılmaz ford focusa bindim sanki göstergeler kucağında ve fiestanın teybi ile aynı ve bence kötü
  • S.a. Görüşlerinize katılıyorum arkadaşlar, valla iyiki böyle şehir efsanesi var yoksa pugada binemez olacaktık :)) sıfırıyla başabaş olurdu pug, çok şükür bunları çıkaranlaraki dilediğimiz puga biniyoruz işin şakası tabiki ama gerçeklik payıda yok değil hani :)) 1.6 benzinlilerinin fiyatları çok güzel 15-20 bindeki arabalar 26-28 arası var çok temizlerini bulabiliyorsunuz gaz düşünülebilir bence, ben 307ye brc taktırdım cebimde rahat etti bende çok şükür bu günleride gördük keşke alır almaz taktırsaymışım, kısa mesafelerde içiyodu kereta, şimdi 0.20-0.25 arası şehirler arası 0.136 krş yaktım ama 90-100 km ortalaması ile, pug gerçekten değişti arkadaşlar aslında 307yi çıkardığında bile çığır açmıştı çok iyi hatırlıyorum, arakasından bakmayan yoktu kimse inkar etmesin şimdi bile bir çok araç ona benzemeye çalışıyo fort toyota honda hangi markayı derseniz kimse buna kızmasın ama bunlar gerçekler, ama 307nin üretimindede ufak tefek bir sürü gözden kaçan şeyler gördüm mesela kablolama sistemi alenen açıkta suya girseniz toksitlenme olabilir ben ayazağada selede kapıldım böyle bişey yaşamadım ama bilemiyorum artık, ama düşünün 2001 de yaptı 307 yi allah aşkına ozaman üretilen arabaların hangisi 307den daha konforlu ve gösterişliydi, kalmışki 308 halen bu birinciliği elinde tutuyor gerçekten şöyle bir baktım piyasadaki arabalara, 308den üstün bir araba göremedim elbette üstünü vardır daha iyiside vardır ama benim gözümde yok, golf çok sıradan geliyor bana en yeni kasası bile çok sıradan halen kare ve dikdörtgen bir şekilde üretiliyor, alfanın yeni modeli çok dehşet ama pahalıdır diye düşünüyorum audiyede bindim bmw 1 serisinede bindim ya valla hiçbir albenisini göremedim, hele bmw 1deki konsol tofaştan farksız geldi bana, 308in ön konsoluna yolculuğa çıktığınızda serin bi halil ibrahim sofrası keyiften geri bırakmaz bence :))) arka tarafının beğenilmediğini sık sık duyuyorum ama sonuçta bu çizgin pejonun çizgisi önceside öyle sonrasıda öyle en eski modellerine bakın birde en son modellerine bakın arması olmasa bile bu araba pug diyorsunuz, şimdi eski bir toyotaya bakın mesela en eski korollaya bakın birde aurise yarise bakın arması olmasa bu araba toyota diyebilirmiydik hiçbirimiz yani bu çizgi meselesi daha doğrusu kimlik meselesi, pugta sorun var yok demeyelim, halen süspansiyonlardan şikayet eden var meselaa, ben çok kızıyorum kardeşim sen zaten bu süspansiyonlardan zaten mimlisin koysana pamuk gibi bir süspansiyon yapsana sıkı bir çalışma, sistem bile aynı gelde kızma şimdi buna, yemişim yol tutuşunu ilk planda önce bi konfora önem ver insanlar bunu bekliyo ben yol tutuşunu arıyorum ama 90'ı biliyorumki konfora önem veriyor, bana hak verin arkadaşlar bu türkiyede böyle bence, debriyajı çok sert mesela, hatta kütük gibi kardeşim şu hidrolik pompayı büyütmek bukadarmı zor vallahi ben bile büyütürüm bunu, 307nin debriyajı 308den yumuşak mesela, neden buralarda birde direksiyonda bir çalışma yapmıyosun ya kendini bazı konularda yenile be kardeşim, aynı tas aynı hamam 20 yıldır, tamam pugu beğeniyorum ve severek keyif alarak kullanıyorum ama bu söylediklerimde kendimi haksızda görmüyorum, yukarıdaki şikayet eden arkadaşlarada sonuna kadar katılıyorum OBJEKTİF olmak hak yememek lazım, ama piyasayla kıyaslayınca 308 çoğu modelden üstün görünüyor ve çok zevkli bir kullanıma sahip elbette gene diyorum bu benim görüşüm bütün görüşlerede saygılı olmamız lazım arkadaşlar, çok kötüleyende olabilir onlarda kendi görüşlerinde haklıdırlar, herkese güzel günler diliyorum, kazasız belasız sürüşler ve yolculuklar diliyorum, 308'i tek geçiyorum genede...

• selam herkese bu auto 6r sadece hdilerdemi var?yada 16 vti 120 beygirlik benzinlilerde de mi var?demek istediğim bu peugeotlarda tam otomatik vites seçeneği yokmudur?mahkummuyuz bu tırt uyuz auto r sistemine?beğenen vardır elbette saygı..fakat tam otomatik istiyorum ben yok mu bu büyük !!! peugeotta.kıçı kırık hyundai i 20 de bile tam otomatik şanzıman kullanıyor.
    yok gaz verirken ayagımı kaldıracam yo çok basmıcam yok arabayı tanıcam bana tüm bunlardan ben otomatik şanzıman istiyorum tam otomatik var mı yok mu?bakıyorum 308 lere o yüzden bir bilen varsa kısaca var yok dese yeter ...tşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akrep-Ateş

selam herkese bu auto 6r sadece hdilerdemi var?yada 16 vti 120 beygirlik benzinlilerde de mi var?demek istediğim bu peugeotlarda tam otomatik vites seçeneği yokmudur?mahkummuyuz bu tırt uyuz auto r sistemine?beğenen vardır elbette saygı..fakat tam otomatik istiyorum ben yok mu bu büyük !!! peugeotta.kıçı kırık hyundai i 20 de bile tam otomatik şanzıman kullanıyor.
    yok gaz verirken ayagımı kaldıracam yo çok basmıcam yok arabayı tanıcam bana tüm bunlardan ben otomatik şanzıman istiyorum tam otomatik var mı yok mu?bakıyorum 308 lere o yüzden bir bilen varsa kısaca var yok dese yeter ...tşk.

Akrep-ateş arkadaşım tam otomatik şanzıman pogda yok, dizelde yarı otomatik var ama benzinlilerde tam otomatik buylabilirsin, birde 407 dizel 2000 cc deki modelde sanırım tam otomatik var, ama auto r6 güzel bir sistemdir manuelin kullanım gücüyle otomatiğin rahatlığını aynı anda bulabilirsin, bu vitesin üretimindeki sebep yakıt kaybını minumuma indirmek ve güç kaybınıda ortadan kaldırmaktı sevgilerle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslankral3460 -- 1 Kasım 2011; 14:32:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihsisli

quote:

Orijinalden alıntı: Akrep-Ateş

selam herkese bu auto 6r sadece hdilerdemi var?yada 16 vti 120 beygirlik benzinlilerde de mi var?demek istediğim bu peugeotlarda tam otomatik vites seçeneği yokmudur?mahkummuyuz bu tırt uyuz auto r sistemine?beğenen vardır elbette saygı..fakat tam otomatik istiyorum ben yok mu bu büyük !!! peugeotta.kıçı kırık hyundai i 20 de bile tam otomatik şanzıman kullanıyor.

Akrep-ateş arkadaşım tam otomatik şanzıman pogda yok, dizelde yarı otomatik var ama benzinlilerde tam otomatik buylabilirsin, birde 407 dizel 2000 cc deki modelde sanırım tam otomatik var, ama auto r6 güzel bir sistemdir manuelin kullanım gücüyle otomatiğin rahatlığını aynı anda bulabilirsin, bu vitesin üretimindeki sebep yakıt kaybını minumuma indirmek ve güç kaybınıda ortadan kaldırmaktı sevgilerle.

Bir bilgide ben ekleyim :) auto 6R dediğimiz sistem elle F1 sanzıman gibi tak tak cıkatıyorsun yani otomatik olmaması buradan geriyor yarı otomatik ama istersen sende direksiyondan müdahale ile hızlı ve devirli kullanıma sahip oluyor, ve bildiğiniz gibi peugeot yavas araç değildir biraz hız olur en güzel yanıda yüksek hızlardaki keyfini seviyorum kolay kolay senle ugrasan olmaz Diğer tam otomatiklerde bu sistem tamamen kendi kontrolünde spor mod var ama bu sistem karşışında başarısı daha pasif.

• Bir bayan gözüyle 308.(autoturkiye_2011kasim yayınlanmıştır internet indirebilir)

url:https://store.donanimhaber.com/e9/a1/b1/e9a1b15635bdde8698197ac2531e663f.png

url:https://store.donanimhaber.com/5c/cb/02/5ccb028b869eb18aec6299e0eba1431e.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melihdk -- 2 Kasım 2011; 11:47:28 >

• Arkadaşlar herkese iyi forumlar... Uzun zamandır 2 araç arasında kaldım 1 tanesi megane hb ve diğeride tabiki peugeot 308 ... sonuç olarak meganın fiyatları çok uçuk olduğu için birazda şekil itibarı ile yeni makyajlı 308 de karar kıldım bayramdan önce inşallah alacağım aracımı ancak fiyat konusunda sizlerinde görüşlerini almak isterim bir bayiden 92 hp accses+alu. jant+met boya anahtar teslim 45.000-TL fiyat aldım (2012 mod) fiyat sizce uygunmudur... yorumlarınız için şimdiden tşkler... daha öncede peugeot kullandım bu araçtan vazgeçemiyorum bir türlü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mstt.2010 -- 2 Kasım 2011; 17:01:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Bir bayan gözüyle 308.(autoturkiye_2011kasim yayınlanmıştır internet indirebilir)

url:https://store.donanimhaber.com/e9/a1/b1/e9a1b15635bdde8698197ac2531e663f.png

url:https://store.donanimhaber.com/5c/cb/02/5ccb028b869eb18aec6299e0eba1431e.png

Ablam dikkat etsin o bedeni peugeot nun narin yürüyen aksam ve direksyon mili kaldırmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mstt.2010

Arkadaşlar herkese iyi forumlar... Uzun zamandır 2 araç arasında kaldım 1 tanesi megane hb ve diğeride tabiki peugeot 308 ... sonuç olarak meganın fiyatları çok uçuk olduğu için birazda şekil itibarı ile yeni makyajlı 308 de karar kıldım bayramdan önce inşallah alacağım aracımı ancak fiyat konusunda sizlerinde görüşlerini almak isterim bir bayiden 92 hp accses+alu. jant+met boya anahtar teslim 45.000-TL fiyat aldım (2012 mod) fiyat sizce uygunmudur... yorumlarınız için şimdiden tşkler... daha öncede peugeot kullandım bu araçtan vazgeçemiyorum bir türlü

Yeni 308 Access - 1.6 HDi 92 hp - 5 ileri man. ise bu fiyat şu an için normal piyasada araçların fiyatları yükseldi ama yinede bu rakam yüksek geldi bu aracın normal fiyattı çat çatlasın 42.500 civarı sağlam pazarlık yapmalısın 45 cok yüksek hemde 92 bglik için o zaman 112 bg'yi al o fiyatta dene derim. Araştır araştır inen olur mutlak

• quote:

Orijinalden alıntı: ftk44

quote:

Bir bayan gözüyle 308.(autoturkiye_2011kasim yayınlanmıştır internet indirebilir)

Ablam dikkat etsin o bedeni peugeot nun narin yürüyen aksam ve direksyon mili kaldırmaz...

Bizim bir sözümüz vardır arkadaşım ''Bir kere aslanın sirtina bindin mi inmek zordur.'' derler sen en iyisi binince bir daha geri dön buraya fazla tatışmaya girmeyeceğim ne demiş atalarımız; ''Asiri kalabalik tavuk kümesi normalden az yumurta üretir. '' fazla kalabalık yapma

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mstt.2010

Arkadaşlar herkese iyi forumlar... Uzun zamandır 2 araç arasında kaldım 1 tanesi megane hb ve diğeride tabiki peugeot 308 ... sonuç olarak meganın fiyatları çok uçuk olduğu için birazda şekil itibarı ile yeni makyajlı 308 de karar kıldım bayramdan önce inşallah alacağım aracımı ancak fiyat konusunda sizlerinde görüşlerini almak isterim bir bayiden 92 hp accses+alu. jant+met boya anahtar teslim 45.000-TL fiyat aldım (2012 mod) fiyat sizce uygunmudur... yorumlarınız için şimdiden tşkler... daha öncede peugeot kullandım bu araçtan vazgeçemiyorum bir türlü

Yeni 308 Access - 1.6 HDi 92 hp - 5 ileri man. ise bu fiyat şu an için normal piyasada araçların fiyatları yükseldi ama yinede bu rakam yüksek geldi bu aracın normal fiyattı çat çatlasın 42.500 civarı sağlam pazarlık yapmalısın 45 cok yüksek hemde 92 bglik için o zaman 112 bg'yi al o fiyatta dene derim. Araştır araştır inen olur mutlak

dizel almak benim için en uygun olanı çünki çok km yapıyorum. bakalım kasım fiyatları ne olacak biraz belicem anlaşılan ....

• quote:

Orijinalden alıntı: BL@DE

ftk44 hocam valla doğru söze ne denir babamıda kaldıramadı peugeot'un yürüyen aksamı daha 0 km'de dökülüverdi kendisi sert araç kullanan birisidir uyardım kaç kere mitsubishi değil bu peugeot dedim dökülür dedim ama sürüş karakteri sert adamın seri kullanıyor aracı babam sürerken peugeot'un alt takımı resmen ağlıyor alttan bam güm sesler eşliğinde ilerliyoruz pederde anladı son arızadan sonra aracın ona gelmeyeceğini ilk fırsatta gidici araç birde bazı 308 kullanıcıları aracına 18'' jant falan takıyorlar bu alt takıma 18'' jant takmak şaka gibi nasıl katlanıyorlar o arızalara aracın içindeki konforsuzluğa gerçekten büyük sabır

saygılar...

Blade kardeş en kısa zamanda satmanız dileğiyle, ben sizin yerinizde olsam ne yapar eder sattığınız o lanceri bulup alırdım, hatta üzerinede 3-5 fazla verirdim mis gibi kullanırdım valla, :)) demek pugdan böylesine canınız bağrınız yandı demek, bende 306 vardı 3-5 sene önce, tokata gittik ama gaz dibine kadar basılıydı, şöyle anlatayım devirler hep üst sınırdaydı 6500-7000 civarıydı, babam arka koltukta resmen arabayla bütünleşmiş haldeydi çok acil işimiz vardı, trafik cezasınıda hiç umur etmedik hızım 160la 200 arası değişiyodu, ve inanın 4-5 satte gittik aslında okadar hızlı kullanmayı sevmem 140-150 basayım diye düşündüm giderken, 306 8 valfti ve motor sesi oldukça fazlaydı, bu sebepten bu sese katlanmamak içinde Allah ne verdiyse bastım babam bu araba patlar gidemeyiz okadar yolu bu hızla dedi arabam 98 model bir greff'ti ve stop bile etmeden gittik tokata, valla şaşırdık böylesine bir sağlamlık ben hiçbir arabada görmedim, bilemiyorum başka bir araba olsaydı ne iş çıkarırdı başıma acaba diye düşündüm, vallahi tık demedi maşallah, yani ben yaşadığımı söylüyorum sizin kafanızdakini değiştirmek gibi bir niyetim yok, odur budur pugtan şaşamadım birtürlü, hemde bir depo yakıt harcadım böylesine bir yüksek devirle 750 km yol yaptım. Tokat ist. yaa sevgili blade kardeşim, işte böyle.....

• ha bu arada çok sıcaktı hava hatta çöl sıcağı gibi, ısı göstergesi yerinden bile oynamadı, 5 çekmedi 4 devir en tepede, 4 çekmedi 3 devir geen 6000-7000 motor yerinde fırlayacak gibi gürlüyodu ama valla tıkı çıkmadı, süspansiyon konusuna gelince, oda çok sert bi arabaydı, ama ben bir milim yattığına şahit olmadım, yeğenimde clio vardı hcbk, onunla 306nın girdiği viraja girmeye kalkıştık az kalsın cenazemizide bulamayacaklardı yani Allah korudu, okmeydanı ulusoy kavşağından geçerken hızlı girdik viraja az kaslın köprünün ayağına saplanacaktık, şaka gibi ama eve geldik renoyu bıraktık 306yı aldık ve aynı yerden aynı hızla aynı sayı ile ( 5 kişi) döndük bunu test ettik yani bile bile test ettik :)) şimdi gelelim konfor konusuna, okadar güven var varsın konforda olmayı versin :)) ben 307 ile girdiğim viraja yeni kasa lagunayla bile giremedim, üzerine tanımıyorum yol tutuşunda, 306 virajlarda insanın başını ağrıtıyodu çünkü okadar hızlı giriyodumki virajlara arabanın içindekiler yerlerinden fırlamamak için koltuklara yapışıyorlardı, bunlar yaşanmış tecrübeyle sabittir tekrar sevgiler saygılar...

• 2009-2010 model 308 1.6 vti almayı planlıyoruz. LPG takıp günde 200-300 km civarı yol yapıcak. Bu aracın şehir içi tüketimi nedir benzinde 100km de ne yakıyor ? Forumda googlda her yerde aramama rağmen devlet sırrı gibi saklanıyor sanki bu 1.6 vti 120 hp 100km de şehir içi kaç LİTRE yakıyor?
  • Sadece Peugeot ile VW DONANIM SEVİYELERİNİ kıyaslamak isteyenler buraya :http://resim.donanimhaber.com/m_54287651/mpage_1//tm.htm#54287691
  • quote:

Orijinalden alıntı: s3quatro

2009-2010 model 308 1.6 vti almayı planlıyoruz. LPG takıp günde 200-300 km civarı yol yapıcak. Bu aracın şehir içi tüketimi nedir benzinde 100km de ne yakıyor ? Forumda googlda her yerde aramama rağmen devlet sırrı gibi saklanıyor sanki bu 1.6 vti 120 hp 100km de şehir içi kaç LİTRE yakıyor?

Manuel vites karma 7.5 lt yakıyor 100km'de. Yanlız vti'a tüp takılmıyor diye biliyorum ben...
  • 
Sayfa: önceki 489490491492493
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.