Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (198. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.819
Cevap
56
Favori
1.476.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ali-34 geçmiş olsun mu diyelim hayırlı olsun mu diyelim bilemedim

oto_glr en son scirocco düşünüyordun Sen ne özellik istiyorsun merak ettim bu arada RX8 bak diyecektim ama tükenmiş sanırım. Abi msne gelsen şu ampül işine de bakardık.

krmypr hayırlı olsun güzel günlerde kullanın.

evrenay aracınız 308 Comfort Auto6R, aracınızda stil paket yani al. jant ve sis farı var ise elekt. paketide vardır. Çünkü Auto6R de Stil paket2 oalrak adlandırılır ve elektrik paketi dahil olur.
  • karaborsaya yamı dusecek araclar aceba
  • Türkiye'de bir otomotiv iki turizm sektörü çok felakattir-bana göre-turizmciler yandık bittik derler. tatil yapmak için tur firmasına gidersin. burnundan getirirler. otomotivciler yandık bittik derler paranla araba almaya gidersin. burnundan getirirler. araba karaborsaya düşmez. şuanda parası olan ve talebini bekletenler ilk birkaç hafta araçları alırlar ardından durgunluk devam eder.tabii stoktaki araçlar seçilmiş olur, renk ve donanım için sıkıntılar olur. ardından klasik laflar başlar önümüzdeki ay alırsanız zamlı olur derler. mesela auto 6R kırmızı istersiniz yok derler buluruz ama şu fiyat olur derler. dedim ya burnunuzdan getirirler. ama kısa süreli indirim dönemlerinde bunlar hep olur. indirim döneminde ilk günler elbise almaya giderseniz istediğinizi ve bedeninize göre olanını bulursunuz sonrasında bulduğunuzu almak zorunda kalırsınız gibi bir şey bu
    Sevgili Omer RX-8 mükemmel seçimdir ama serie limited edition olan özel seri zaten 69.000 TL gibi komik ucuz bir fiyattan gelmişti.onlarda bitti. RX-8 deki Wankel motor 1.3 lt hacimli fakat tur zamanını 2 çevrimde tamamladığından pek çok avrupa ülkesinde vergilendirmede 1.3 lt değil 2.6 lt olarak hesaplanır tabii bizim ülkemizde bu böyle değil iyi ki de değil. bence kaçırılmayacak mükemmel bir araç ama tabii hiçbir zaman MK-2 ve MK-3 kasa RX-7 lerin yerini tutumaz MK-2 kasa 1980lerin sonu 1990ların başında gelmiş Porsche 928 e benzeyen harika kasaydı. hala 2.eli vardır. temizi bile bulunur. 1990 lı yılların ortalarında çok az sayıda gelmiş olan MK-3 ve son RX-7 adlı kasa ise resmen sanat eseri bir dizayna sahipti. bunlar Türkiye'de sadece koleksiyonculara kalmıştır. bir tane siyah olanı eski manken Rita Fink kullanırdı. Etilerde bol bol gezerdi. Bu arada mermerlerin şimdiki yönetim kurulu bşk.yrd. olan Murat ,benim kolejden sınıf arkadaşım olduğundan tüm Mazdaları sıfır km.iken test etmişliğim vardır.

• ahmet dostum premium ön ızgara işi ne oldu ? ses çıkmadı hala.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ddurusu

Bu arada benim bu ay sonunda yıllık bakım var. Bu 15000 bakımı yaptıran oldu mu nelere bakılıyor ne kadar tutar yaklaşık. Dikkat etmemiz gereken özellikle kontrol etmesini isteyeceğimiz bir kısım var mıdır?

15000 bakımında yağ+yağ filtresi değişiyor, genel kontrolu yapılıyor. ben 2 hafta önce yaptırdım 140 tl tuttu. fiyata hava filtresi dahil değil.
    kirlendiyse onuda değiştirmek gerekiyor. standart total QUARTZ 7000 yağ kuoyuyorlar. istersen total INEO koydur. hdi araçlara daha çok ineo tavsiye ediyorlar.
    doğruysa 18000kmde 1 depo yakıt tasarrufu sağlıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsMuh -- 19 Mart 2009; 10:49:21 >
  • koyulacak yağ markaları çok açık olarak kullanım kitabında yazıyor hatta o kadar ayrıntıya girmişlerki Fransa da iseniz şu yağ Fransa dışında iseniz muadili şu yağ diyorlar.
    bir de konulan yağın yakıt tasarrufu ile bir ilişkisi görünürde yoktur. bir makineye yağ koyulmasının sebebi hareketli parçaların zarar görmeden hareketini sağlamaktır.Kaliteli ve o makineye uyan yağ kullanımı ve yağın viskositesinin aynı seviyede kalması hareketli yüzeylerin bozulmasını önler ve parçalar ilk üretildiği zamana yakın performans sergiler; böylece makineninin yakıt tüketimi veya performansı ilk üretim dönemi gibi olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reisG -- 19 Mart 2009; 10:59:01 >
  • konulan yağın yakıt tasarrufu ile doğrudan bir ilişkisi vardır. motorunuzdaki sürtünmeyi ne kadar azaltırsanız enerji kaybıda o seviyede düşecektir.
    enerji kaybındaki düşüş, performans ve yakıt tüketimi olarak size geri dönecektir. ayrıca yeni nesil motor yağları kurum oluşmasını da önleyerek motorun
    daha rahat çalışmasını sağlamaktadır. öyle aşırı bi tasarruf elbette değil ama total in iddiasına göre 18000kmde yaklaşık 1depo (depoyu 30 lt olarak düşünmüşler) tasarruf. buda 100kmde 0,15 lt
    yapıyorki bence gerçekten iyi bir değer.
  • quote:

Orjinalden alıntı: InsMuh

konulan yağın yakıt tasarrufu ile doğrudan bir ilişkisi vardır. motorunuzdaki sürtünmeyi ne kadar azaltırsanız enerji kaybıda o seviyede düşecektir.
    enerji kaybındaki düşüş, performans ve yakıt tüketimi olarak size geri dönecektir. ayrıca yeni nesil motor yağları kurum oluşmasını da önleyerek motorun
    daha rahat çalışmasını sağlamaktadır. öyle aşırı bi tasarruf elbette değil ama total in iddiasına göre 18000kmde yaklaşık 1depo (depoyu 30 lt olarak düşünmüşler) tasarruf. buda 100kmde 0,15 lt

bende dediğinizi anlatmak istemiştim.görünürde yoktur derken bu yağı koyun yakıtınız azalsın mantıksız bir söylem. sizin ve benim yazmaya çalıştığım şekilde anlatsalar daha doğru olur .......motoru korur ve aşınma olmazsa aşınma ve performans düşmesi azalacağından ilk günküne yakın yakıt tüketimi olur gibi....

• arkadaşlar 308sw nin eski fiyatı nedir yani bu fiyata 308 sw alınırmı???

308 SW Panoramic Fiyat Listesi
    Versiyon Anahtar Teslim Liste Fiyatı
    PREMIUM - 1.6 HDi 110 hp - MANUEL 38.464 Hesapla

Yukarıda belirtilen fiyatlar 2009 model araçlarımız için geçerlidir. Fiyatlar TL cinsindendir. 17 Mart 2009 tarihinden itibaren geçerli yeni ÖTV oranları uygulanmış fiyatlardır.
    --------------

308 HB Fiyat Listesi
    Versiyon Anahtar Teslim Liste Fiyatı Mart Ayı Kampanyalı Fiyatı Blue Lion Özel Kampanyalı Fiyatı
    COMFORT - 1.6 VTi 120 hp - MANUEL 29.581 29.440 - Hesapla
    COMFORT - 1.6 VTi 120 hp - TIPTRONIC 32.369 31.155 - Hesapla
    COMFORT - 1.6 HDi 90 hp - MANUEL 31.546 30.450 29.950 Hesapla
    COMFORT - 1.6 HDi 110 hp - MANUEL 32.862 32.862 31.862 Hesapla
    COMFORT - 1.6 HDi 110 hp - AUTO6R 34.637 34.540 33.540 Hesapla
    PREMIUM - 1.6 VTi 120 hp - MANUEL 33.260 33.140 - Hesapla
    PREMIUM - 1.6 VTi 120 hp - TIPTRONIC 36.144 34.860 - Hesapla
    PREMIUM - 1.6 HDi 110 hp - MANUEL 36.108 36.108 35.108 Hesapla
    PREMIUM - 1.6 HDi 110 hp - AUTO6R 37.862 37.862 36.862 Hesapla
    PREMIUM PACK - 1.6 THP 150 hp - MANUEL 40.109 40.109 - Hesapla
    PREMIUM PACK - 1.6 HDi 110 hp - MANUEL 40.974 40.974 39.974 Hesapla
    PREMIUM PACK - 1.6 THP 140 hp - TIPTRONIC 42.360 41.800 - Hesapla

• 308 sw premium babylone kırmızı 3.sıra koltuk hediye ve auto 6 R 20 gün önce Kadıköy Açıda 44.000 TL idi.
    308 SW tam bir aile aracıdır. karar sana kalmış. bir de 308 sw iyi olmasına rağmen 307 sw nin ilk geldiği dönemki kadar yoğun satmadı. istersen biraz daha baskı ypıp az biraz indirim alabilirsin. bu tarz bir araç için fiyat iyi; çünki ben 307 sw kullanmıştım çok geniş çok donanımlı bir araçtı.
    bu arada yazmış olduğun liste fiyatına göre
    COMFORT - 1.6 VTi 120 hp - MANUEL 29.581 29.440 -
    29.440 'a +stil paket 1.400 +elektrik paket 200 + metalik boya 810 TL=31.850 yapıyor.
    ben 22 ocak ta 32.400'e almıştım. yani 550 TL zararım olmuş iyiki 2 ay beklememişim. bu demektir ki bu ötv indirimine yakın indirimleri bayiler zaten yapıyorlarmış.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reisG -- 19 Mart 2009; 14:10:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: reisG

quote:

Orjinalden alıntı: InsMuh

konulan yağın yakıt tasarrufu ile doğrudan bir ilişkisi vardır. motorunuzdaki sürtünmeyi ne kadar azaltırsanız enerji kaybıda o seviyede düşecektir.

bende dediğinizi anlatmak istemiştim.görünürde yoktur derken bu yağı koyun yakıtınız azalsın mantıksız bir söylem. sizin ve benim yazmaya çalıştığım şekilde anlatsalar daha doğru olur .......motoru korur ve aşınma olmazsa aşınma ve performans düşmesi azalacağından ilk günküne yakın yakıt tüketimi olur gibi....

İlk günkü yakıt tüketimi olmasın valla. 3.000 km ye geldim hala tüketim azalacak diye bekliyorum.ilk günden şu yana 3.000km ortalamam 6.6 /100 km (sürekli şehir içi)

Ortalamayı 5 - 5,5 lt /100km görsem çok hoşuma gidecek.

• Ben şunu anlayamıyorum kriz yok muydu insanımız bu kadar mı araç alımına aç...
    Bugün Mepa Otom. deydim 99 bağlantı yapmışlar birçok markada araç yok. İnsanlar araç almak için yarışıyor ve ben bu durumu yadırgıyorum.
    Bende muhtemelen bir araç alacağım ama sebebi astramız artık ömrünün sonuna ulaşmış olması...

Lütfen ihtiyacı olanlar gerekli görüp alanlar üstüne alınmasın Keza bende potansiyel alıcıyım tabi araç kalırsa...
  • Şu anda araç alacakların hemen hemen hepsi yatırımlık araç alıyolar. çok da akıllıca bir davranış yapıyorlar .
    Ben 2 ay önce 308 dizel Auto6r primium u 41.800 e aldım. Muhtemelen şimdi bu arabayı alanlar 35-36 ya alacaklar. 2-3 sene kullanacaklar ve yine 35-36 ya satabilecekler. Ben de 2-3 sene sonra 35-36 ya satabileceğim.

Ben 6 milyara yakın bir zarar ederken. şimdi araç alanlar bedava araç kiralamışlar gibi hiç zarar etmeyecekler.
    Bize de bir bardak soğuuUk su...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinnn -- 19 Mart 2009; 17:03:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: krmypr

yanlıs olmus ıyı motorlu araba olabılır ama 16 ınc jantla 1300 motor araba yerınden kalkmıyor test ettım bırde altı vıtes koymuslar.bırde arabada 4 kısı ve klimanın acık oldugunu hesaplarsan araba calısmayabılır))

6 ileri vites koymuşlarsa vites aralıkları kısadır.. bu durumda oldukça seri olmalı
    CDTi motoru yabana atmayın arkadaşlar.. Bence Astra oldukça güzel bir araç. Ben olsam kesinlikle benzinli twinport olanından alırdım ama bu CDTi motoru beğenmediğim için değil, benzinli olanının sesi ve seriliğini daha çok beğendiğim için. Kişisel beğenilerimiz yüzünden diğer markalar kötü vs dememeliyiz bence. Sonuçta yıllarca araştırma yapılıyor ve o kadar emeğin sonunda üretiliyor bu araçlar.

• Bizim PSA & BMW üretimi valvetronic özellikli, nerdeyse düşük basınçlı turbolu motorlar kadar erken max.torka ulaşan ve az benzin yakan VTi motoru yabana atmamak lazım ne de olsa son 2-3 yıldır ödül üstüne ödül aldı.....şehir içinde 5.viteste 2500-3000 devir arasında 90 km hızla giderken (eğer yol bulabilirsen) ortalama 4.7-5.3lt arası yakıyor. gaza basınca da fırlıyor. daha ne olsun. GM motorları iyidir -ki yazmıştım- ama twinport teknolojisi biraz geride kaldı. tabii sürekli geliştiriliyor ama insignia benzeri araçlarda öncelikle kullanıyorlar.
  • 308 dizel Auto6r prEmium YOKMUS,URETILMIYOR YADA GETIRILMIYOR GIBI BAHANELER BULDULAR EN SON FIYATTA 38000 YTL YMIS.
  • firmalar ülkelere göre üretim yapıp gönderdikleri donanım gruplarını değiştirebilirler. fakat bu distribütör firma tarafından duyurulur. şu anda böyle bir duyuru yok. o bayinin elinde yok olabilir. pek çok bayiye sormak lazım. comfort auto 6R baz donanım fiyatı 38.000 ise bana yüksek geldi. tolganın fiyat listesinde 33.540 gözüküyordu.
    bunun üzerine stil+elk+metalik eklerseniz bile=35.950 yapar bu rakam bile 38.000 den düşük.
  • Merhaba,

Hatırlar mısınız bilmem 62. sayfada geçmiş sayfalardan edindiklerimle uzunca bir değerlendirme yazısı yazmış sizden de kefalet istemiştim 308 için.

Yazdıklarınız ve olumlu referanslarınızdan sonra Auto6R Premium 308 de karar kıldık

Öncelikle teşekkürler..

Bayiden edindiğim (ki uzaktan da olsa tanıdıktı) birkaç bilgiyi sizlere ve yeni araç alacak arkadaşlara da aktarayım istedim:

** Cruise control taktırmak aracın garantisini bozduğu için sadece bunu takan bayide garanti gerektiren işlemleri yaptırmanız gerekiyormuş. Şehir dışında ya da taktırdığınız bayinin aracınıza ulaşamayacağı bir noktada bir sıkıntı ile karşılaştığınızda (kaza, arıza vs.) garanti bozulduğu için problem yaşayabilirsiniz dedi.

** Xenon far için de aynı şeyin geçerli olduğunu söyledi.

** Ve en bombası diğer bayilerde ilk verilen hediye olan metal karter korumanın kendilerine maliyetinin 90 TL olduğunu, oysa bunu takmak için araçtan söktükleri karbon olanın değerinin 450 TL civarında olduğunu söyledi!

Tabi o tüm bunları söyleyince biz de tüm bu isteklerimizden vazgeçtik.

Arabamıza da birkaç gün içerisinde kavuşuyoruz. Yine kendisine ön park sensörü konusunu sordum ve bana:

"Biz takmıyoruz çünkü bunu takmak için ön tarafta bir noktanın elektrik kablosundan güç almamız gerekecek. İlerde o kablonun beslediği nokta ile ilgili sıkıntı çıkarsa yetkili servis o noktayı garanti kapsamı dışında değerlendirebilir" dedi.

Buna rağmen ben yine de ön tarafa hanım için (tamam tamam..... itiraf ediyorum! bana da lazım) park sensörü taktırmak istiyorum. İçinizden taktıran oldu mu? Sorun yaşanır mı? Bana marka model vs. tavsiyesi verebilecek var mıdır?

Sevgiler, iyi günler..

• Bu arada 67. sayfa hayırlı olsun
  • şu an servisten yazıyorum arkadaşlar.aracı bakıma getirdim.aracın diskleri ve fren balataları degişiyor.toplam 750 civarı bir masraf çıktı anlayacagınız.artı siyah paspas istedim onlarda geldi.premium ızgara siparişi verdim ancak su an 800 lira gibi bir fiyatla karşı karşıyayım zor durumdayım:)250 lira verebilecek gücüm kalmadı ızgara gelecek ancak bekletecegim biraz
  • 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.