Şimdi Ara

:: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.019
Cevap
35
Favori
532.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devirsiz kullanmak, soğuk hava şartları.. ama kmde 66 kuruş yapıyor o da çok fazla. Bu kadar olmaması lazım.
  • devirsiz kullandığımız doğru uzun yoldada deneme fırsatım olmadı ama ne olursa olsun çok yakıyor sanki.
  • Arkadaşlar
    Ben bi arabamı değiştirmeye kadar verdim,
    Uno ve tipo lara baktım biraz
    aama burda birisinde Peugeot 306 XT 96 model 185 binde bir araç var.
    Görüldüğü kdarıyla temiz yarın bi konuşacaz 8500 tl istiyor.

Acaba bu araç alınırmı, yakıtı performansı nasıldır,
    parçasını bulabiirmiyiz parça fiyatları nasıldır ,
    kullanan bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boyvatt

quote:

Orijinalden alıntı: CeCoLi

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar acil cevap lütfen.aracımın rölantisi çok düzensiz çalısşıyor bazen yolda giderken bile stop ediyor ama gaza geçince yapyor bunu.benzindede rölanti bozukluğu var ve araç traktör gibi hır hır diye çalışıyor.sübop ayarı yaptır dediler sorada gazcıya git dediler.bilgisi olan lütfen.

motorun neydı once onu bır ogreneyım ?

ayrıca benzınde ıyıce bır dene. kesınlıkle yapmadıgına emın olursan problem lpg sıstemınde aranabılır. montaj ayar veya arıza kaynaklıda olabılır...

aracım 2001 platinum 1.6 motor.benzinde azda olsa rölanti oynaması var ama gazda bu baris şekilde devir 1den 0 a kadar düşüp çıkabiliyor.yavaşlayıp vitesi boşa alıp tam durmaya yakında stop bile ediyor yarım gaz yarım fren kullanır oldum ayagımı cok sinir bozucu.bu aracı kullanmak çok keyifli ama gidrilemeyen sorunlarıda itici geliyor.şaşırdım yani önce sübap ayarı yaptırıp sora gazcıya mı gitsem.yoksa direk gazcıya gidip enjektör vesaire onlarımı değiştirsem bilemiyorum.ayrıca baskı balatadanda kayış sesi gibi ses geliyoe.o değisecek artık yapcak bişey yok kaça değisir maliyet konusundada yardımlarınızı beklerim.çok yazdık teşekkürler

Nerede ikamet ediyorsun ?

Öncelikle motorun benzinde de bunu yapmaması lazım. Ayrıca iyi bir usta gözüyle bu durumun kontrol edilmesi gerekiyor...

benzinde yapıyor ama çok az belirgin oda eğer gazdansa sorun benzinide etkiliyor olabilir diye düşğnüyorum.vala doğru diyosun kardeşimde memlkette usta cok usta yok anladın umarım.ataşehirde oturuyorum.

Bostancı Oto sanayide Harun Ustamız var. Kendisi hem piyasanın bilinen ustalarındandır hemde PeugeoTTeaM sponsorudur. Ona gidip bir kontrol yapmasını ıstersen kafan rahatlamıs olur. Gıdecek olursanda PeugeoTTeaM den Cem in selamı var dersin :) Kendısı yardımcı olur sana...

bostancıya yakınım ama sanayinin neresinde tel yada tam adres yazarsan memnun olurum

Aşağıdaki linkten görebilirsin...

http://www.peugeotteam.com/forum/showthread.php?t=274

• quote:

Orijinalden alıntı: yakari1907

merhaba arkadaşlar ben 3 aydır 2001 model otomatik 306 sedan kullanıcısıyım.yakıtımdan şikayetim var araç benzinli 60 litre full depoyla 450 km yol yaptım daha sonra 100 tl lik benzinle 150 km yaptım.eşimde bende acemiyiz ve ilk arabamız sürekli şehir içi ve devirsiz kullanıyoruz.sizce sorun araçtamı yoksa bizim acemiliğimizden kaynaklımı öğrenmek isterim.

Acemilik durumunu bilemiyorum ama birde aracın bakım durumu nedır buna bakmak lazım. Oncelıkle bujı hava fıltresı motor yagı vs gıbı bakımlar yapılmalı. harıcen bırcok sensor yakıtın artmasında etken olabılır. Gaz pedalını cok darbelı kullanıyorsanız bu da yakıtı artırır...

lpg taktırmayı dusunun ıstersenız !

İstanbuldamısınız ?
  • 306 otomatik kaç vites 4 mü 5 mi?
  • arkdaşım aynı sorun bende de vardı. izmir de muğlada bodrumda kaç tane gazcıya gittim olmadı daha 15 gün önce bursaya gittim gezmeye arkadaşımın gaz ustası varmış ona gittik. o bir ayar yaptı ve tamirciye bujileri 50 ye göre ayarlat dedi. yaptırdım. arabam şimdi saat gibi 3. vitez 1500 devir gidiyorum sekme bile yapmıyor. sadece uzun yolda 2 3 saat yol gittikten sonra stop etme yaptı o da neden bilmiyoru. ama şu anda gayet iyi yakıt ta düştü biraz şehir dışı 0,29 kuruş yaktı. yani kısacası iş ustada bitiyor.
  • arkadaşlar... 306 1.8 8 valf 1995 model aracım var. aracımda bazı sorunlar vardı başımdan geçenleri anlatayım belki birilerine yardımcı olur. öncelikle araçımdan yeterli performans alamıyordum. eksantriği kayıkmış araçımın triger kayışını değiştirken ortaya çıktı. triger kayışını usta birinin değiştirmesi gerekiyormuş bence onu anladım. gaz da giderken sekme ve rolantide stop etme sorunu vardı. onuda bir sürü usta gezdikten sonra bir usta buldum o ayar yaptı bujileri 50 ye göre ayarlat dedi tamirciye sorunum kalmadı hem yakıt düştü hem sekme ve stop etme sorunu ortadan kalktı. arabayı lift e kaldırdığımızda gördük ki susturucunun dibinden çatlamış kirli havayı oradan veriyordu. 150 tl ye yeni susturucu taktırdım bu da yakıtı ve çekişi etkilemiştir. şu anda araç 160 flan rahat yapıyor. 3000 devir 5. viteste 110 km yapıyor arabamdan artık çok memnunum sadece lastiklerim eski onlarıda değiştirdim mi hiç sıkıntım kalmıyor. bagajında tüp tankı var o da olmasa bagajıda küçük değil.
    birilerine fikir verebildiysem ne mutlu ben de sorunlarım varken buradan fikir edinmeye çalışıyordum çünkü....

• quote:

Orijinalden alıntı: maghapas

306 otomatik kaç vites 4 mü 5 mi?

Peugeot nun AL4 kodlu otomatik şanzumanları 4 ileridir...
  • 10.000 tl civarı 1994 - 1997 arasında 306 otomatik vites ve klimalı olması şart bu özelliklerdeki 306 lar el verişlimidir ne gibi sorunlar çıkarabilir bayan kullanacak şimdiden teşekkürler...
  • Arkadaşlar Mrb. Ben 4 gün önce peugeot 306 Griff h.b. aldım.Araç 117.000 km de.Sırali sistem var işli.Bir sıkıntısıda yok.Bu benım ılk arabam.Neler yapmam gerekli bakımlarını nasıl yapmalıyım.Nelere dıkkat etmeliyim.Aynı araçdan kullanan varmı?bilgilendireme yapabılecek varmı.Bu arada aracı 11.500 e aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wyloa

10.000 tl civarı 1994 - 1997 arasında 306 otomatik vites ve klimalı olması şart bu özelliklerdeki 306 lar el verişlimidir ne gibi sorunlar çıkarabilir bayan kullanacak şimdiden teşekkürler...

Bu modellerdeki otomatik şanzumanlar eski tiptir. dolayısıyla alınacağı zaman iyi kontrol ettirilmeli ve ona göre alınmalıdır. Bayanın kullanabılmesı adına bır problemı yoktur. yeterkı duzgun kullanılmıs ve bakımları yapılmıs olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneryamac

Arkadaşlar Mrb. Ben 4 gün önce peugeot 306 Griff h.b. aldım.Araç 117.000 km de.Sırali sistem var işli.Bir sıkıntısıda yok.Bu benım ılk arabam.Neler yapmam gerekli bakımlarını nasıl yapmalıyım.Nelere dıkkat etmeliyim.Aynı araçdan kullanan varmı?bilgilendireme yapabılecek varmı.Bu arada aracı 11.500 e aldım.

Canercim seni burada da görmek güzelmiş :)
  • MERHABA ARKADAŞLAR

2000 MODEL 306 PLATİNUM XR aracım var elektirik arızası olurştu gebze tuzla civarında pejo elektirik işinden iyi anlayan bir ustaya ihtiyacım var

araçta göstergeler kendiliğinden harekete geçiyor marş kısa farları yakıyorum ekranda uzun far göstergezi yanıyo tavan lanbasını yakıyorum göstergelere çok canlı değil ama az ışık geliyor hararet göstergesi kendiliğinden en üst seviyeye çıkıyor kilometre saati kendiliğinden hareket haline geçiyor bazen duruyor bazen çalışıyor

daha önce bu durumla karşılaşan varmı acaba ne gibi cözüm buldular beyinde falanmıdır sorum yoksa basit bi şase falanmı vardır araçta
  • quote:

quote:

Arkadaşlar Mrb. Ben 4 gün önce peugeot 306 Griff h.b. aldım.Araç 117.000 km de.Sırali sistem var işli.Bir sıkıntısıda yok.Bu benım ılk arabam.Neler yapmam gerekli bakımlarını nasıl yapmalıyım.Nelere dıkkat etmeliyim.Aynı araçdan kullanan varmı?bilgilendireme yapabılecek varmı.Bu arada aracı 11.500 e aldım.

hocam 2001 modelini aldık aracın son kasa sanırım aracın vites geçişleri vede bazı çukurlara girerken sağ önden bir bildiğimiz cıkkırtı geliyor vede araç bazen özelliklede ön tarafı yokuş yukarı gelecek şekilde bırakıldığında benzinde çalışmıyor gaz düğmesine basılı tutup marşa basınca gazda direk çalışıyor bunlar neden kaynaklı olabilir bi bilginiz varmıdır? saygılarımla...

• quote:

quote:

quote:

hocam 2001 modelini aldık aracın son kasa sanırım aracın vites geçişleri vede bazı çukurlara girerken sağ önden bir bildiğimiz cıkkırtı geliyor vede araç bazen özelliklede ön tarafı yokuş yukarı gelecek şekilde bırakıldığında benzinde çalışmıyor gaz düğmesine basılı tutup marşa basınca gazda direk çalışıyor bunlar neden kaynaklı olabilir bi bilginiz varmıdır? saygılarımla...

Öncelikle yeni aracın hayırlı hayırlı olsun. Aracı alırken bir kontrol yaptırmadınız mı veya test süüşüne çıkmamışmıydınız ? Bu önden gelen sesler ön düzendeki herhangi bir parçadan olabilir kontrol etmeden yorum yapmak zor.

Çalışmama durumu için ise benzin çok ise yeterli gelmiyor olabilir ve bu durum benzin pompasının yanmasına neden olur. Benzin pompasıda orjinal olarak sadece pompası yoktur şamandıra ile beraber komple olarak gelir. Bu da yaklasık 350 tl gibi bir rakamı bulabılır. Egerkı benzın az ıse aracta en azından ceyrek depo olacak kadar benzın koyup tekrar denemenı tavsıye ederım.

Nerede ikamet edıyorsun ??? İmzamdaki linke de tıklarsan buluşmalarımızı görebilirsin. Eğer istanbuldaysan aracına bizzat beraberce bakabiliriz...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Öncelikle yeni aracın hayırlı hayırlı olsun. Aracı alırken bir kontrol yaptırmadınız mı veya test süüşüne çıkmamışmıydınız ? Bu önden gelen sesler ön düzendeki herhangi bir parçadan olabilir kontrol etmeden yorum yapmak zor.

Çalışmama durumu için ise benzin çok ise yeterli gelmiyor olabilir ve bu durum benzin pompasının yanmasına neden olur. Benzin pompasıda orjinal olarak sadece pompası yoktur şamandıra ile beraber komple olarak gelir. Bu da yaklasık 350 tl gibi bir rakamı bulabılır. Egerkı benzın az ıse aracta en azından ceyrek depo olacak kadar benzın koyup tekrar denemenı tavsıye ederım.

Nerede ikamet edıyorsun ??? İmzamdaki linke de tıklarsan buluşmalarımızı görebilirsin. Eğer istanbuldaysan aracına bizzat beraberce bakabiliriz...

teşekkür ederim. alırken kontrolleri yaptırdım usta genel sesler ve aracın durumu muayyer her hangi bir anormal durum yok dedi kendisi de deneme sürüşünü yaptı benzin çeyreğin biraz altında duruyor birde dediğiniz gibi çeyrek depo haliyle test edeyim... ben ANKARA dayım linkinize ufak bi göz gezdirebildim iş yoğunluğundan dolayı aynı şehirde olsaydık keşke dediğiniz gibi beraber kontrol edebilirdik. genel olarak araçtan memnunuz yakıt sarfiyatı vede konfor olarak birde sanırım bunlar avrupa yapımı oldugu için üst model 206 lardan falan daha sağlam gibi geldi bana...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim. alırken kontrolleri yaptırdım usta genel sesler ve aracın durumu muayyer her hangi bir anormal durum yok dedi kendisi de deneme sürüşünü yaptı benzin çeyreğin biraz altında duruyor birde dediğiniz gibi çeyrek depo haliyle test edeyim... ben ANKARA dayım linkinize ufak bi göz gezdirebildim iş yoğunluğundan dolayı aynı şehirde olsaydık keşke dediğiniz gibi beraber kontrol edebilirdik. genel olarak araçtan memnunuz yakıt sarfiyatı vede konfor olarak birde sanırım bunlar avrupa yapımı oldugu için üst model 206 lardan falan daha sağlam gibi geldi bana...

Ben bır dahakı haftasonu Ankara' da olacağım ve 24 u pazar gunu "Ankara Bulusması" yapacağız. Katılmak isterseniz sitemizden gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Hafta başında konusu açılacaktır. gelirsenız hem tanısır sohbet ederız resım cekerız hemde aracınıza bakarız.

206 ların üst modelleride avrupa yapımdır uretımde farklılık yok. ayrıca 206 farklı segmentte bır arac bunu goz ardı etmeyelım. Ama genel olarak 306 lar daha sağlamdır...

• selam,

dostlar 94 model xr aracım var xs yada xt bunlar arasında bir birlerini uymicak bir ön tampon var mı? mesela xs nin ön tamponu xr a uyar mı ? konuyla alakalı olarak bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34aykiri

selam,

dostlar 94 model xr aracım var xs yada xt bunlar arasında bir birlerini uymicak bir ön tampon var mı? mesela xs nin ön tamponu xr a uyar mı ? konuyla alakalı olarak bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.
    teşekkürler.

Emin olmamakla birlikte sadece S16 ların tamponu farklı olması lazım. Birde saydığın modellerin arasında sis farı farklılıkları olabilir...
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.