Şimdi Ara

:: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı :: (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.019
Cevap
35
Favori
532.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: rb.atasoy

Bence problem oluşturcak bişey değil.Sen neden bu kadar kızdın? LPG taktırdığım için utanmıyorum ki.Görsünler herkes lpg taktırdığımı.

ben estetiklik açısından kötü olduğunu söylemeye ve benden habersiz yapılacak bir işin sonucunda hiçte sakin kalamıyacğımı söyledim.sence çok güzel bir görüntü oluşturuyorsa bir kaç tane daha delik açtırabilirsin benim için fark etmez.ama ben arabanın tamponunda griy tonun içerisinde öyle bir renk değişikliği pürüz olsun istemem.ayrıca ben lpg taktırdığım için niye utanayım millet in çoğu maddiyat yüzünden taktıramıyor eğer adamın fırsatı olsa oynaya oynaya taktırır.km de 300 krş yakacağına 120 ..130 yakması kim istemez.kim ne derse desin ayrıca.

• quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

quote:

Bence problem oluşturcak bişey değil.Sen neden bu kadar kızdın? LPG taktırdığım için utanmıyorum ki.Görsünler herkes lpg taktırdığımı.

hayırlı olsun buğra.. eğer problem çıkmazsa brc li ilk 306 olcak.. bakalım durum iyi giderse bizde brc taktırırız. tatildeyim pek giremiyorum. 1 ağustos itibariylede askerim yani dün. 12 sinde birliğime teslim olcam inş 10 austos ta belli olcak yerim. yd subay istiyorum olursa hemen tüpü bağlatırız.

Sağol cihan abi.İnşallah gönlüne göre olur senin de.Bağlatırız tabi sen yedek subay ol hemen.Zaten arabanın bakımı da gelmiştir artık.

Sanada teşekkürler mert abi.

pejo306 hocam estetik açıdan diyosanız tabiki haklısınız.Ama bizim için pek önemli değil ya.Ben babama söylemiştim deldirme diye ama o elemanlara söyledimi bilmiyorum.Elemanların da suçu yok yani.Zaten delmişler babamı da sorguya çekmedim sonrasında
    Saygılar

Bugün çıktık yola önümüze bizim arabanın aynısından denk geldi.Renk felan herşey birebir aynı.Hatta onda da lpg vardı depo girişi de aynı yerdeydi.Dejavu gibi uzun süre arka arkaya gittik.

• Değerli 306 kullanıcıları;
    Aracımın üzerinde orijinal olarak bulunan Philips RC220 oto teybi bir entegre arızası nedeniyle şu anda çalışmıyor, Philips servisi çözüm bulamadı, başka bir tamirci de 95$ fiyat çıkardı.
    Yeni bi cihaz alacağız artık da, acaba direksiyondaki kumandayı başka bir teyp ya da cd/mp3 çalar ile kullanan var mı? Yoksa o kumandayı unutacak mıyız?
    Bir de
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=253965&productid=otminca710
    bu adresteki cihaz hakkında ne düşünürsünüz, alır mıydınız?
    Teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: enginkom

Değerli 306 kullanıcıları;
    Aracımın üzerinde orijinal olarak bulunan Philips RC220 oto teybi bir entegre arızası nedeniyle şu anda çalışmıyor, Philips servisi çözüm bulamadı, başka bir tamirci de 95$ fiyat çıkardı.
    Yeni bi cihaz alacağız artık da, acaba direksiyondaki kumandayı başka bir teyp ya da cd/mp3 çalar ile kullanan var mı? Yoksa o kumandayı unutacak mıyız?
    Bir de
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=253965&productid=otminca710
    Teşekkürler...

arkadaşım KAMASONIC i alırsın 6 ay kullanır 2 ay tamircide bekletirsin.. mintonuda 8 ay kullanır 1 ay tamircide bekletirsin..
    kamasonicin tuşları 2 ay basar sonra basmaz. 2. haftada da parmaklarının acıdığını hssetmeye başlarsın minton için+1 ay +1 hafta..

• Tekrar selamlar

Gördüğüm kadarıyla forumda konuşulan yakıt sarfiyatı değerlerinin çoğu 1.6 ya ait,1.8 motorlu 306 kullanan arkadaşlar ne yakıyor acaba??
    Benim araç 98 1.8 XR 7000 km önce lpg taktırdım,aracım şu anda 62000 kmde ilk sahibiyim,daha önce 270 ykr civarı yakarken şu anda lpgde 175 ykr civarı sizce bu değerler makulmu??

Km si gelmesede 5 yılda bir triger setini değiştirmekte fayda var ne olur ne olmaz :)))
  • quote:

Orjinalden alıntı: enginkom

Değerli 306 kullanıcıları;
    Bir de
    Teşekkürler...

Kumandayı hallediyorlar.Kullanabilirsin yeni teyp ile.Mintona felan bencede girme.Almışken sony al.Fiyatları da öyle pahalı değil yani.230dan başlayıp gidiyor.
    http://www.hepsiburada.com/department.aspx?Categoryid=26082

• Arkadaşlar merhaba. Bende 2001 model 306 platinium var. Yakıt konusunda biraz tereddütlerim var. km de 0,28 filan yakıyo sizce normal mi bu? birde yakıt fazla ise bunu etkileyen şeyler nedir? Aracı bakıma sokmayı düşünüyorum en azından onlarada baktırayım..
  • ya benim arabanında triger kayısı değişim zamanı geldi.vatan da ne kadar a yapıyorlar bu işi birde 1 gunde verebılıyorlarmı aracı?
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Mnt1907

85.000 km de 306 griffe aracım var. bugün aracın bakımını yaptırmak için rb.atasoy arkadaşımızın tavsiyelerine uyarak vatan peugeot a gittim. kendisine buradan teşekkür ederim.

Yapılanlar

triger kayışı
    şarj kayışı
    klima kayışıya filtresi
    benzin filtresi
    hava filtresi
    motor yağı
    şanzuman yağı (baskı balatayı değiştiren yer yanlış yağ koymuştu o da değişti)
    ön diskler
    hortum
    ön fren balataları
    buji
    üst kapak contası

bütün bunlar+işçilik 600 ytl tuttu (ödeme kredi kartıyla tek çekim şeklinde gerçekleşti). peugeot göral ın sadece triger için 800-900 ytl istediğini düşünürsek bence çok iyi bir fiyat çıktı. ben memnun kaldım sizlere de tavsiye ederim.

Hocam ben haberinizi aldım. Memnun kaldıysanız ne mutlu bize.İşini temiz yapar vatan amcam Birde bana ismimle hitap edebilirsiniz.Adım buğra.Eğer izin verirseniz bende size isminizle hitap etmek isterim.

Cihan abi sen ilk bakıma bi telefon çek atlar gideriz beraber sen merak etme.

quote:

Orjinalden alıntı: LordOfEldorado

Bizde lassa var türkiye nin yollarına uygun ama çok ses yapıyor.Değiştirmeyi düşünüyoruz.Michelin lerin balon yaptığını duydum
    hiç böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

Bizim arabayı ilk aldığımızda michelin vardı.Orjinal lastikleri.Bizde yine michelin aldık.Geçen sene abim sağolsun park ederken biraz hızlı yanaşıp düşmüş bir kaldırım taşına girdi.Ön sol lastik.Sonra tabi ön ikisi değişcekti.Baktılar zaten sağdaki de balon yapmıştı.Türkiye şartlarında normal heralde.Hele de abim gibi biri kullanırken...

• 2001 Platinum 85000 orjinal... Benim bebeğim...

:: Peugeot 306 topluluğu, paylaşım ortamı ::

• çok güzel araba Allah kaza bela vermesin bendede aynısının fümesi var...
  • 1 günde vereceğini sanıyorum.Fiyat konusunda ben bişey söyleyemem.Siz gidin sorun hem bilgi almış olursunuz.Aklınıza yatarsa bakımı yaptırırsınız.Bence yatar yani arkadaşın durumu gördünüz.Göral sadece trigere 800 lira istemiş.

Buğra Atasoy tavsiye etti dersiniz.
    quote:

Orjinalden alıntı: alcat81

ya benim arabanında triger kayısı değişim zamanı geldi.vatan da ne kadar a yapıyorlar bu işi birde 1 gunde verebılıyorlarmı aracı?
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Mnt1907

85.000 km de 306 griffe aracım var. bugün aracın bakımını yaptırmak için rb.atasoy arkadaşımızın tavsiyelerine uyarak vatan peugeot a gittim. kendisine buradan teşekkür ederim.

Yapılanlar

triger kayışı
    şarj kayışı
    klima kayışıya filtresi
    benzin filtresi
    hava filtresi
    motor yağı
    şanzuman yağı (baskı balatayı değiştiren yer yanlış yağ koymuştu o da değişti)
    ön diskler
    hortum
    ön fren balataları
    buji
    üst kapak contası

bütün bunlar+işçilik 600 ytl tuttu (ödeme kredi kartıyla tek çekim şeklinde gerçekleşti). peugeot göral ın sadece triger için 800-900 ytl istediğini düşünürsek bence çok iyi bir fiyat çıktı. ben memnun kaldım sizlere de tavsiye ederim.

Hocam ben haberinizi aldım. Memnun kaldıysanız ne mutlu bize.İşini temiz yapar vatan amcam Birde bana ismimle hitap edebilirsiniz.Adım buğra.Eğer izin verirseniz bende size isminizle hitap etmek isterim.

Cihan abi sen ilk bakıma bi telefon çek atlar gideriz beraber sen merak etme.

quote:

Bizde lassa var türkiye nin yollarına uygun ama çok ses yapıyor.Değiştirmeyi düşünüyoruz.Michelin lerin balon yaptığını duydum
    hiç böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

Bizim arabayı ilk aldığımızda michelin vardı.Orjinal lastikleri.Bizde yine michelin aldık.Geçen sene abim sağolsun park ederken biraz hızlı yanaşıp düşmüş bir kaldırım taşına girdi.Ön sol lastik.Sonra tabi ön ikisi değişcekti.Baktılar zaten sağdaki de balon yapmıştı.Türkiye şartlarında normal heralde.Hele de abim gibi biri kullanırken...

• teşekkürler buğra bu arada ben de ahmet ankaradan .otelcilikle ilgile ne lazım olursa sorabilirsinizbana oranın numarasını veya adresini verirsen çok iyi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alcat81

teşekkürler buğra bu arada ben de ahmet ankaradan .otelcilikle ilgile ne lazım olursa sorabilirsinizbana oranın numarasını veya adresini verirsen çok iyi olur.

Memnun oldum Otelcilikle işimiz olursa seni rahatsız ederiz artık.1. sayfadaki mesajımı alıntı yapıyorum:

quote:

Özel servis olarak önerim:

Karttaki adres eski adrestir.Onun karşısında şimdi.Güzergah yine aynı.Carrefouru geçince volvo plazadan hemen sonra sağa dönün.

• Dün 306 mızın kırılan sağ ön sis farını yaptırmak için Başaran Servise gittik.Serviste çalışan bir arkadaşla sohbet ederken.Bizim arabayı satıpta 307 alsak mı diye sordum.Sakın öyle birşey yapma dedi.Attan inip eşşeğe binmiş olursun dedi.Arabanız çok iyi bakımlarını aksatmayın yeter dedi.Uzun süredir 306 mızı değiştirmeyi düşünüyoduk ama dünki konuşma sayesinde vazgeçtik.Aracın birkaç eksiği var.Radyo açılmıyo.Yeni Cd çalarlı radyo lazım.250 kağıdı bulur.Silicekler değişicek.Yolcu tarafında kapı açma kolunun çevresinde yıpranmalar var onu düzelttik mi araba cillop gibi olucak.
  • quote:

Dün 306 mızın kırılan sağ ön sis farını yaptırmak için Başaran Servise gittik.Serviste çalışan bir arkadaşla sohbet ederken.Bizim arabayı satıpta 307 alsak mı diye sordum.Sakın öyle birşey yapma dedi.Attan inip eşşeğe binmiş olursun dedi.Arabanız çok iyi bakımlarını aksatmayın yeter dedi.Uzun süredir 306 mızı değiştirmeyi düşünüyoduk ama dünki konuşma sayesinde vazgeçtik.Aracın birkaç eksiği var.Radyo açılmıyo.Yeni Cd çalarlı radyo lazım.250 kağıdı bulur.Silicekler değişicek.Yolcu tarafında kapı açma kolunun çevresinde yıpranmalar var onu düzelttik mi araba cillop gibi olucak.

Senin yaşadığına benzer bir durum benim de başıma gelmişti. Geçen sene araba ararken, 98-99 Astra almayı düşünüyordum, ama arabayı almadan düğün işlerinde lazım diye bir arkadaşın 307'sini (2003 1.6 HDI) 10-15 gün kullanınca Peugeot almaya karar verdim, ve de bizim 306'yı aldım. İlk bakımlar esnasında servise bu tecrübemi anlatınca servisin bana söylediğini aynen aktarıyorum:
    "En doğru kararı vermişsin, 3 tane Astra 2 tane 307'yi eskitir, hala da binersin 306'ya. Rahatlığı da cabası..."

• Arkadaşlar ,
    Ankara da Göral LPG takıyormuş. Ben uzun süredir düşünüyordum. Hatta burdan bi arkadaşla da konuşmuştum. Lavoto taktırmaya karar da vermiştim gibi... Ama bunu duyunca birde onlarla konuşayım dedim. Pazartesi yada salı gidip görüşecem .Telefonla sorduğumda atiker takıyoruz demişlerdi. 1200 ytl 10 taksit. Garantili montaj diyorlar. Formda da Atiker için fena şeyler söylemiyorlar.Bu garanti olayı beni cezbetti .Birde arabayı götürüp yüzyüze konuşacam. Göral kendi servisi uyumsuz birşey yapmaz diye düşünüyorum.
    Gelişmeleri burdan da yazarım.
    Bu arada benin arcım 306 XR , 2000 model. Ankaradayım...
    Vatan Pejo için yazılanları okudum. Orasıda aklımızın bi köşesinde bulunsun.
    Göral dan iyi olacağına emin de nasıl bi yer gidip görmek lazım...
    Yıldırım.
  • Merhaba arkadaşlar,

Bu lpg işi baya iyi oldu.40ltlik depo ile 420km yaptık.Denemek için memleket gittik.Araba ne çekti bizden bir bilseniz 420kmnin bir kısmı şehir içi, bir kısmı şehir dışı(120-130km/s) bir kısmı da dağ yolu (1.-2. vites) Bu 420km 2 gün içinde oluyor.Bizim pek karımız olmayacak galiba çünkü daha fazla binmeye başladık aynı parayı yine harcıyoruz

13krş yakıyor şimdi.Daha düşermi acaba.
  • arkadaşlar bütün 306 cılara meraba 306 almayı dusunuyorum 98 99 model civarı sedan olmayacak
    bakıyorumda birsuru model var siz hangi model tavsiye edersiniz birde parcaları pahalımıdır motor 1,6
    olacak birde lpg olmassa taktıracak yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: reyyan

arkadaşlar bütün 306 cılara meraba 306 almayı dusunuyorum 98 99 model civarı sedan olmayacak
    bakıyorumda birsuru model var siz hangi model tavsiye edersiniz birde parcaları pahalımıdır motor 1,6
    olacak birde lpg olmassa taktıracak yardımcı olursanız sevinirim

Birsürü model var derken? Bence araca bakın donanımına felan, sis farı, sunroof gibi işte.Zaten o model araçlarda çok fazla donanım olmaz ki bunlar da öyle.Sonraki makyajla(2000) donanımı iyice zenginleştirmişler.Motoruda gösterirsiniz güvenilir bir servise.LPG olarak da atiker, lovato, brc(biz) taktıranları biliyoruz sorunsuz olarak.

Bence şimdi sizin için önemli olan temiz bir araç bulmak.10-12bin lira civarı da en iyi alternatif 306dır bence.
  • cevabın için sağol birde dun arkadaşla konusurken bana ne alacaksın dedi bende 306 aman ha alma sakın teneke gibi araba sakın alma filan dedi kafamı karıstırdı 306 cılar olarak bu işe ne dersiniz haklımı yoksa kulaktan dolma laflarmı
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.