Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (56. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.074
Cevap
54
Favori
638.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Halk arasında İstanbuldan araç alınmaz derler ama bu tabuyu Ankara yıktı. Asıl Ankara dan araba alınmaz köstebek yuvası gibi yollar. Biz 36000 km yi devireli epey oldu ama maşAllah hiç bir aksam amortisörler dahi tık demedi tıkır tıkır çalışmakta.

Özetle öyle bi sorunla ben ve çevremdekiler karşılaşmadılar (:

İlk 15000 bakımı da 400 tl civarında.
  • ExCaLiBuR58 kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın Ben kronik bir sorunla karşılaşmadım. Siz kullanım pozisyonunuza göre günde fazla kilo metre yol yapıyorsanız ve
    dört yıl bu araca binerim diyorsanız genişletilmiş garanti bana göre makul ben şahsen biraz fazla versem de yetkili servisten şaşmam.
  • 30 bin bakımında sanırım 700tl civarı birşey tutmuştu balatalar falan değişmişti araç 2013 1.6 HDİ active
  • quote:

Orijinalden alıntı: West Coast

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın Ben kronik bir sorunla karşılaşmadım. Siz kullanım pozisyonunuza göre günde fazla kilo metre yol yapıyorsanız ve
    dört yıl bu araca binerim diyorsanız genişletilmiş garanti bana göre makul ben şahsen biraz fazla versem de yetkili servisten şaşmam.

Teşekkürler. Arabayı ayın 5'inde aldım şuan 944 km'de. Senede 15-20bin km yapıyorum. Aracın ağır bakımları kaç km'de yapılıyor acaba? Aracı en az 3 yıl kullanmayı düşünüyorum. Şu 2 yıllık garanti verme mevzusu baya düşündürüyor. Diğer firmalar en az 3 yıl veriyormuş. Daha alır almaz ufak tefek sorunlar çıktı.
    Aracı aldığım gün yağmur yağıyordu silecekler çizik çizik sildi. Deforme olmuş dedim değişimini istedim sadece sol silecek değişti o da zıplayarak sildiği için. Sol ön kapıyı kapatınca tıkırtı geliyor 17'sine gün verdiler silikondan dediler. Kapı içi sökülüp silikonlanıp takılacakmış ne alaka bilemiyorum. Arkada camın oralarda bir yerden tıkırtı geliyor soğuktan dediler. Sıfır arabada böyle şeylerin olması insanın canını sıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExCaLiBuR58 -- 16 Ocak 2015; 1:41:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ExCaLiBuR58

quote:

Teşekkürler. Arabayı ayın 5'inde aldım şuan 944 km'de. Senede 15-20bin km yapıyorum. Aracın ağır bakımları kaç km'de yapılıyor acaba? Aracı en az 3 yıl kullanmayı düşünüyorum. Şu 2 yıllık garanti verme mevzusu baya düşündürüyor. Diğer firmalar en az 3 yıl veriyormuş. Daha alır almaz ufak tefek sorunlar çıktı.
    Aracı aldığım gün yağmur yağıyordu silecekler çizik çizik sildi. Deforme olmuş dedim değişimini istedim sadece sol silecek değişti o da zıplayarak sildiği için. Sol ön kapıyı kapatınca tıkırtı geliyor 17'sine gün verdiler silikondan dediler. Kapı içi sökülüp silikonlanıp takılacakmış ne alaka bilemiyorum. Arkada camın oralarda bir yerden tıkırtı geliyor soğuktan dediler. Sıfır arabada böyle şeylerin olması insanın canını sıkıyor

Bende aldığımda forumlarda okuduğum sorunlara tek tek baktım ama hiçbiri yoktu..Bir süre sonra sol ön amortisör ses yaptı gittim test sürüşüne çıkarıp baktılar kabul edip garantiden değiştirdiler..Bagaj amortisörümde aldığım zaman tutuyordu artık tutmuyor ama kabul etmediler normal dediler..Herşey güzel hoş tatile gittim geldim falan 1 haftada 2000 km yaptım hiçbir sıkıntı görmedim..Ama bu aralar sorunlar baş vermeye başladı..şöyle sıralayayım;

-Geri vitese alıp kavrama noktasına gelince dişli sürtünme sesi geliyor tekrar debriyaj ve geriye takınca alıyor ses yapmıyor ve bunu bazen yapıyor..Ama en önemli sıkıntısıda şu ki dün hafiften dik bi yokuşta durdum yanlış yöne gidiyorum diye geri çıkacaktım, geriye taktım elim vitesin üstünde yarı debriyaj yaptım kavradı yani frensiz tutuyordu arabayı yokuşta ve hareket alacak gibi olduğu anda vites birden boşa fırladı elime vurarak...Korktum şanzımana zarar vermemek için düz devam ettim..

-Bagaj sorununu bazı bayiler hallediyor amortisör yani altındaki iki adet geçmeli demir çubuğu değiştirerek ama benim geçen gittiğim ŞANMAK(bursa) bayisi yapmadı..

-Frenler bazen çok iyi tutuyor bazen ise absde çok düşük hızda bile olsam uzun mesafede duruyor..

Bi ara çimler sulanırken yola su sıçramıştı bende U dönüşü yapacaktım oradan 15 km hız falandım direksiyonu çevirdim esp girdi ama tutamadı bu seferde komple kilitledi ön lastikleri çapraz gittim kaldırıma doğru ama yarım metre kala durdu..ESP yazılımıyla alakalı olabilir çünkü kuru zeminde bi kere zorladım çok iyi şeride soktu..

• quote:

Orijinalden alıntı: yunus_emre1991

quote:

quote:

Bende aldığımda forumlarda okuduğum sorunlara tek tek baktım ama hiçbiri yoktu..Bir süre sonra sol ön amortisör ses yaptı gittim test sürüşüne çıkarıp baktılar kabul edip garantiden değiştirdiler..Bagaj amortisörümde aldığım zaman tutuyordu artık tutmuyor ama kabul etmediler normal dediler..Herşey güzel hoş tatile gittim geldim falan 1 haftada 2000 km yaptım hiçbir sıkıntı görmedim..Ama bu aralar sorunlar baş vermeye başladı..şöyle sıralayayım;

-Geri vitese alıp kavrama noktasına gelince dişli sürtünme sesi geliyor tekrar debriyaj ve geriye takınca alıyor ses yapmıyor ve bunu bazen yapıyor..Ama en önemli sıkıntısıda şu ki dün hafiften dik bi yokuşta durdum yanlış yöne gidiyorum diye geri çıkacaktım, geriye taktım elim vitesin üstünde yarı debriyaj yaptım kavradı yani frensiz tutuyordu arabayı yokuşta ve hareket alacak gibi olduğu anda vites birden boşa fırladı elime vurarak...Korktum şanzımana zarar vermemek için düz devam ettim..

-Bagaj sorununu bazı bayiler hallediyor amortisör yani altındaki iki adet geçmeli demir çubuğu değiştirerek ama benim geçen gittiğim ŞANMAK(bursa) bayisi yapmadı..

-Frenler bazen çok iyi tutuyor bazen ise absde çok düşük hızda bile olsam uzun mesafede duruyor..

Bi ara çimler sulanırken yola su sıçramıştı bende U dönüşü yapacaktım oradan 15 km hız falandım direksiyonu çevirdim esp girdi ama tutamadı bu seferde komple kilitledi ön lastikleri çapraz gittim kaldırıma doğru ama yarım metre kala durdu..ESP yazılımıyla alakalı olabilir çünkü kuru zeminde bi kere zorladım çok iyi şeride soktu..

Benim arabada da bazen geri viteste aynı sorun oluyor tam geçmiyor galiba. Kapıdan gelen sesi hallettiler. Kapı içindeki şeritin slilikonu gitmiş soğuktan yeniden silikonlamışlar. Kapı içinde ne şeriti var? Aldığımda zaten bu ses vardı. Ben malzeme kalitesine çok güvenemediğimden 3 yıl 50bin kmlik full servis paketini alacağım 1750TL 6 taksitmiş. 3yılda servis bakımı yaklaşık o kadar tutabilir. Ayrıca lastik yarılması ve kaza dışındaki tüm masraflar ücretsizmiş.

Benimde bi bilgim yok o konuda ama şöför koltuğunda otururken arkadaşlarım bindiğinde kapı kapanınca sanki tıkırtı gibi ses yapıyor ama dışardan kapatınca bi sorun yok..Pazartesi servis randevusu aldım bursa Nilkar dan bakalım ne yapılacak..Bagaj sorununu orada halledenler olmuş daha önce bakalım anlıyacaz servis farkı varmı..
  • quote:

Benimde bi bilgim yok o konuda ama şöför koltuğunda otururken arkadaşlarım bindiğinde kapı kapanınca sanki tıkırtı gibi ses yapıyor ama dışardan kapatınca bi sorun yok..Pazartesi servis randevusu aldım bursa Nilkar dan bakalım ne yapılacak..Bagaj sorununu orada halledenler olmuş daha önce bakalım anlıyacaz servis farkı varmı..

Ben Sivas'tayım buradaki bayiye alırken sormuştum bagaj mevzunu. Şimdiye kadar öyle bir şikayetle gelen olmadı dediler. Olursa garanti kapsamında hallederiz demişlerdi. Silecekler normalde garantiden değişmiyormuş merkeze söylediler. 2 gün sonra merkezden cevap gelmiş değiştiler. Bence o kapak sorunu bayiyle alakalı çözmek isteseler çözerler. Benim MTV'yi daha yatırmamışlar. Son günü mü bekliyorlar bayiler bilginiz var mı?

Muhtemeldir çünkü o parayıda değerlendiriyorlar repo yatırım falan..Eğer satın alma sözleşmenizde mtv dahilse alış fiyatınıza ve bu yazılı olarak varsa elinizde sorun olmaz..Bayi ile görüşün yinede..sonra yatırmasalar uğraştırır ama kanıtınız olduğundan her türlü o parayı yatırmak zorunda kalırlar..
  • Selamlar

Benim 301 23.000 kmde ve şöyle bir sorun var. Hızım 80 km ve üzerne çıktığında camlardan hem hava hem de ses geliyor.

Servis test sürüşünde var olduğunu kabul etti ama daha sonra garanti kapsamında yapılmadığını, kendi test araçlarında da böyle bir şey olduğunu ve pejo'nun bunun için bir çözüm önermediğini söyledi.

Bu forumda benzer sorunu olan arkadaşlar vardı diye hatırlıyorum? siz nasıl hallettiniz? garantikapsamında mı yapıldı ? ve tam olarak ne işlem yapıldı camlara ? ben çekmeköy pejoya gittim(öztek oto) ama bu sorun ile ilgili bir çözüm bulamadım.

Yaptıran varsa eğer hangi bayi de yaptırdığını, nasıl bir işlem olduğunu ve işe yarayıp yaramadığını söyleyeiblir mi?

Teşekkürler
  • quote:

Muhtemeldir çünkü o parayıda değerlendiriyorlar repo yatırım falan..Eğer satın alma sözleşmenizde mtv dahilse alış fiyatınıza ve bu yazılı olarak varsa elinizde sorun olmaz..Bayi ile görüşün yinede..sonra yatırmasalar uğraştırır ama kanıtınız olduğundan her türlü o parayı yatırmak zorunda kalırlar..

Sözleşmede yazıyor yarın arayıp soracağım bakalım durum neymiş. Yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

quote:

Sözleşmede yazıyor yarın arayıp soracağım bakalım durum neymiş. Yardımlarınız için teşekkürler.

Benimkini de geç yatırmışlardı sorun olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quvardci

quote:

quote:

Benimkini de geç yatırmışlardı sorun olmaz.

Son günü mü bekliyorlar yatırmak için?

• Benimkisi Şubat ayında yatmıştı.

• Herkese merhaba,

araçla ilgili bir sıkıntımı dile getirmek istiyorum sorun yeni başladı.
    Araç henüz 12.000 kilometrede fakat dünden beri marşla birlikte motor çalıştırılırken motorda bir sarsılda,titreme meydana geliyor. Başına gelen var mı? Nedeni ne olabilir?

Yakıtla ilgili olabilir mi diye düşünmüyor değilim hani. Aracı aldığımızdan bu yana hep Totalden yakıt aldık. Fakat geçen depoyu fullerken Total bulamadığımızdan Opetten fulledik. Ve fulledikten yaklaşık bir 5-6 gün sonra başladı bu sorun. Sanki motor daha sesli çalışmaya başladı ve çekişten hafifte olsa düşme var gibi. Ama bu marş olayı canımı sıkmaya başladı aracın motoruna sanki zarar geliyormuş gibi hissediyorum?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkese merhaba, ben de aranıza yeni katıldım. Peugeot 301 1.6 HDI Active Dizel 2013 model sahibiyim. Şöyle bir sorum var; Ankara Gaziosman Paşa'da yaşıyorum ve iş yerime gidip gelirken cinnah Caddesi ve Vedat Dalokay Caddesi gibi uzun ve dik yokuşlardan geçiyorum yakıt tüketimimi 6.2'nin altına düşüremedim sizce bu durum normal mıdır? Bu arada aracımda Continental marka kış lastiği var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunK23 -- 25 Ocak 2015; 12:47:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarunK23

Arkadaşlar herkese merhaba, ben de aranıza yeni katıldım. Peugeot 301 1.6 HDI Active Dizel 2013 model sahibiyim. Şöyle bir sorum var; Ankara Gaziosman Paşa'da yaşıyorum ve iş yerime gidip gelirken cinnah Caddesi ve Vedat Dalokay Caddesi gibi uzun ve dik yokuşlardan geçiyorum yakıt tüketimimi 6.2'nin altına düşüremedim sizce bu durum normal mıdır? Bu arada aracımda Continental marka kış lastiği var.

Eğer yokuş dikse ve motorda tam olarak ısınmadan o yolu kat ediyorsanız bence çok normal bir değer hatta üzerinde dahi olsa pekte şaşılacak durum olmazdı.
    Yazın o değer 5.5 civarlarına iner aynı güzergahta
  • Cevabınız için çok teşekkür ederim.

• EuroAsia E kullanıcısına yanıt
    Yakıttan olduğuna eminim..Ben eski aracım benzinliydi o zamandan beri hep opetten alıyordum tüketim konusunda iyi sonuç veriyor opetin yakıtı ama performansı iyi değil gibi geliyor banada..Şimdi 1.6 dizel var ilk günden beri opetten alıyorum..6500 km oldu ama bazen çok iyi sessiz çalışıyor bazen ise sesli çalışıyor..Performansta aynı şekilde bazen çok iyi bazen farkedilir derecede düşük..Bu indirimler oldu diye seviniyoruz ama sanki yakıta bişeyler katıyorlar..Total nasıldı tüketim olarak nerede yaşıyorsunuz ve ne kadar yakıyor aydınlatırsanız sevinirim
  • quote:

Yakıttan olduğuna eminim..Ben eski aracım benzinliydi o zamandan beri hep opetten alıyordum tüketim konusunda iyi sonuç veriyor opetin yakıtı ama performansı iyi değil gibi geliyor banada..Şimdi 1.6 dizel var ilk günden beri opetten alıyorum..6500 km oldu ama bazen çok iyi sessiz çalışıyor bazen ise sesli çalışıyor..Performansta aynı şekilde bazen çok iyi bazen farkedilir derecede düşük..Bu indirimler oldu diye seviniyoruz ama sanki yakıta bişeyler katıyorlar..Total nasıldı tüketim olarak nerede yaşıyorsunuz ve ne kadar yakıyor aydınlatırsanız sevinirim

Opet gerçekten Totale nazaran PERFORMANS açısından çok çok aşağıda.Totalde TURBO devrinin altında dahi olsa araç ivmelenirdi.Opette ise turbo devrede olmadığı anlarda araba gitsem mi diye düşünüyor ciddi ciddi.
    Tüketim olarak 3 aşağı 5 yukarı aynı hesabını yapmadım inanın ama performans olarak araç resmen geriledi Opetle birlikte.Totalden şaşmayacağım bundan sonra ama yine zorda kalırsak el mahkum doldurmak zorunda kalıyoruz işte..

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.