Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.074
Cevap
54
Favori
638.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Büyük R

Hava sıcaklığı +4 derecenin altında olduğu zamanlar da bu uyarı vermesi gayet normaldir çoğu araç bu uyarıyı verir. Kimisi sesli kimisi ışıklı kimisi de yazılı olarak.

Anladım... Evin ilk aracı olunca ilk defa karşılaşıyoruz tabi.. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EuroAsia

quote:

Hava sıcaklığı +4 derecenin altında olduğu zamanlar da bu uyarı vermesi gayet normaldir çoğu araç bu uyarıyı verir. Kimisi sesli kimisi ışıklı kimisi de yazılı olarak.

Anladım... Evin ilk aracı olunca ilk defa karşılaşıyoruz tabi.. :)

Bunlar güzel şeyler keyif verici
  • geçenleede bende yazdım .. araç her geçen gün kendini daha çok sevdiriyor. buzlu yol uyarı sistemi de varmış demek. tabi istanbulda ısı daha o dereceye inmedi. kışı bekliyoruz ki mevsimler dengeli olsun ama üzücü şu ki ısı belli derecenin altına inince hemen kış lastiğin takılması için yetkililerin kanun çıkarmasıdır. geçen yıl biraz ufukta kar görülünce valilik ve belediye yazıyı yayınladı ve polisler ocak ayında bazı yerlerde araçların tümünde kış lastiği kontrolünü yaptılar. konuyu başka yere getiriyor gibi isem de ben araçta ikaz görünce veya ısının buzlanma derecelerine yaklaştığını gürünce hemen aklıma aracı bırakıp başka yollarla gitmek gelir . kış lastiği işin sadece yüzde 10 u hatta 5 i belki. yollar kötü olursa kış lastikli aracını da yolda mahsur kalır. döneyim 301 imize araca gittikçe daha çok bağlanıyorum. ne büyük ne ufak ne hızlı ne yavaş ama ekonomik , sürüş pozisyonu da rahat. hafta sonu edirneye gittik geldik yorulmadık ,sileceklerinin çalışması çok iyi. son silmeyi yapmıyor ve fıskiye 6 noktadan camı ıslattığı için lastik yıpranmıyor. ve iyi siliyor. araçla ilgili olumlu veya olumsuz fikirlerinizi bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: himzo

geçenleede bende yazdım .. araç her geçen gün kendini daha çok sevdiriyor. buzlu yol uyarı sistemi de varmış demek. tabi istanbulda ısı daha o dereceye inmedi. kışı bekliyoruz ki mevsimler dengeli olsun ama üzücü şu ki ısı belli derecenin altına inince hemen kış lastiğin takılması için yetkililerin kanun çıkarmasıdır. geçen yıl biraz ufukta kar görülünce valilik ve belediye yazıyı yayınladı ve polisler ocak ayında bazı yerlerde araçların tümünde kış lastiği kontrolünü yaptılar. konuyu başka yere getiriyor gibi isem de ben araçta ikaz görünce veya ısının buzlanma derecelerine yaklaştığını gürünce hemen aklıma aracı bırakıp başka yollarla gitmek gelir . kış lastiği işin sadece yüzde 10 u hatta 5 i belki. yollar kötü olursa kış lastikli aracını da yolda mahsur kalır. döneyim 301 imize araca gittikçe daha çok bağlanıyorum. ne büyük ne ufak ne hızlı ne yavaş ama ekonomik , sürüş pozisyonu da rahat. hafta sonu edirneye gittik geldik yorulmadık ,sileceklerinin çalışması çok iyi. son silmeyi yapmıyor ve fıskiye 6 noktadan camı ıslattığı için lastik yıpranmıyor. ve iyi siliyor. araçla ilgili olumlu veya olumsuz fikirlerinizi bekliyoruz.

Kar yağdığı zaman aracı garajdan çıkarmayı düşünmüyorum toplu taşımaya dönerim. Bursa'da pek 0 derecenin altına inmiyor zaten hava genellikle 3-7 derece arasında seyrediyor.

Aracımı seviyorum sürekli cd yapmakla veyahut auxla bağlamakla uğraşmıyorum Bluetooth ile işimi hallediyorum. Aynı şekilde birisi aradığında da bluetooth ile rahatça konuşabiliyorum.

Yakıt cimrisi. Şu kış ayında şehir içi 5-5.1lt yakmak nedir? 19-20 kuruşlara tekabül ediyor.
    Uzun yola çıktığım da bu ortalama 3.4-3.5lere inmekte 13-14krş demek. Muazzam bir şey.

1.6HDI Allure donanım bu yaz 47.200TLye sıfır almıştık. Evet belki aşırı kaliteli bir araç olmayabilir,içi plastik olabilir yüksek hızlarda ses yalıtımı zayıf olduğundan dolayı zayıf olabilir... Ama bu fiyata sıfır bu donanımda bu cimrilikte başka araç yok ne yazık ki.. Hoş seste artık pek rahatsız etmiyor şehir içi 77km şehirler arası 99kmye sabitleyip sürdüğümden dolayı...

Ve son olarak... İç hacmi! Çoğu C sınıfı araçtan daha ferah D sınıflarına kafa tutan bir genişlik. Abartmıyorum.. Ağabeyimin boyu 2 metre. Benim 1.83. Ön koltuk sondayken arkasında sıkışmadan oturabiliyorum.. Daha ne diyebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• EuroAsia E kullanıcısına yanıt
    süper . tüm yazdığınızı paylaşıyorum. ama herşeyi.. bende telefonu bluetooth la kullanıyorum . ama ben yaklaşık 800 karışık parçayı flasha yükledim ve karışık seçimle dinliyorum. ve son olarak havada kar veya tehlike varsa aracımı otoparkta bırakıyorum lafumayı giyip yola çıkıyorum. bursa ya selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi himzo -- 24 Aralık 2014; 21:54:07 >
  • Henüz 3500 km de olan aracımdan gelen seslerden dolayı 2 ön porya bilyası değişimi yapılacak. Ancak Peugeot sayıma girdiği için yeni yıla kadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XYAĞMUR

Henüz 3500 km de olan aracımdan gelen seslerden dolayı 2 ön porya bilyası değişimi yapılacak. Ancak Peugeot sayıma girdiği için yeni yıla kadı.

Nasıl bir ses geliyordu hocam?

merhaba ..bugün istanbulda sıfır dereceyi gördük. ama dikkat buzlanma tehlikesi ibaresi yoktu. acaba nerede yazıyordu ve hangi hızda devamlı mı yanıyordu..
  • quvardci Q kullanıcısına yanıt
    Ileri ve geri kalkışlarda çıtlamaya benzer metal sesi geliyor. Aslında şikayetin tam olarak nerden geldiği anlaşılamadı. Porya bilyası değişimi yapılıp kontrol edilecek. Bu arada araç yokuşda geri çıkarken zorlanmaya başladı. Sanki stop edecekmiş gibi. @quvardci

• quote:

merhaba ..bugün istanbulda sıfır dereceyi gördük. ama dikkat buzlanma tehlikesi ibaresi yoktu. acaba nerede yazıyordu ve hangi hızda devamlı mı yanıyordu..

aracınızın donanım paketi nedir ?
  • quote:

Merhaba

Orta konsolda vermekte. Bugün aracı çalıştırır çalıştırmaz o uyarıyı verdi ayrıca Bursaya kar yağmakta ve hava sıcaklığının yanında kar işareti var. Anlamadığım 1 derece olan hava açıkken bu işaret yoktu kapalı garaj arabası daha garajdan çıkartmadan bu havayı nasıl algıladı hayret :)

• allure donanım . bugün sabah çalıştırırken o cümleyi gördüm ama sadece çalıştırırken gördüm . ve ısı derecesini yazan yerde ufak bir buzlanma işareti var . gördüm
    evet bugün sabah aracı çalıştırırken dikkat buzlanma ibaresi gördüm . sonra kayboldu ve bir daha çıkmadı. ayrıca derecenin yanında ufak bir buzlnma işareti var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi himzo -- 30 Aralık 2014; 21:38:01 >
  • quote:

allure donanım . bugün sabah çalıştırırken o cümleyi gördüm ama sadece çalıştırırken gördüm . ve ısı derecesini yazan yerde ufak bir buzlanma işareti var . gördüm

Hocam hava sicakligi algilayici sağ ayna içerisinde 4 derece altinda bu uyariyi vermesi normal. Belirli araliklarla cikar. Ekranda kayitlara geldiginizde de görebilirsiniz

• Üç derecenin altına düştüğünde buzlanma uyarısını otomatik verir. Uyarı ilk çalıştırmada kısa süre çıkar ve kaybolur kar işareti
    derecenin yanında devamlı gösterir sesli uyarı olmaması bana göre eksiklik.
  • 26 Aralıkta 138000 km'deki 2001 Model Polo Classic Beyaz renk arabamı 17000TLye verip 20000TL 20 ay 0 faiz kampanyasından 52000TLye Alüminyum Gri 1.6HDI Allure 301 aldım. Arabamı Ocak ayının ilk haftası yada 2. haftası teslim edeceklerini söylediler. Kartel koruma, kaput keçesi ve kauçuk paspası hediye olarak aldım. Satış elemanı 3000 TLye 4 yıl garanti paketini önerdi. 4 yıl boyunca tüm servis masrafları ve amortisör patlaması vs gibi kullanıcı hatası masrafları karşıladığını söyledi. (Kaza ve lastik yarılması dışında her türlü masraf) Sizce bu paketi alsam kârlı olur mu benim için? Servis bakım masrafları ne kadar? Arabayı almadan önce kontrol etmem gereken kronik sorunu olabilecek yerleri var mı acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExCaLiBuR58 -- 5 Ocak 2015; 5:44:12 >
  • ExCaLiBuR58 kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun güzel tercih olmuş.

İlk mtv yi bayi ödeyecek değil mi ?

Sigortayı uzattınız mı yoksa ?

Ben hiç bir zaman bakıma yetkili servise gitmedim (: ilk bakım 400 küsür lira falan yetkili servisde özel de 100 lira :)

Aracı alır almaz yakıt almayı ihmal etmeyin yoksa yol yardımına ihtiyacınız olur :)
  • quote:

Aracınız hayırlı olsun güzel tercih olmuş.

İlk mtv yi bayi ödeyecek değil mi ?

Sigortayı uzattınız mı yoksa ?

Ben hiç bir zaman bakıma yetkili servise gitmedim (: ilk bakım 400 küsür lira falan yetkili servisde özel de 100 lira :)

Aracı alır almaz yakıt almayı ihmal etmeyin yoksa yol yardımına ihtiyacınız olur :)

Teşekkür ederim :) Evet bayi ödedi. Bugün plaka çıkmış ruhsat çıkmadı diye aradılar. Teslim aldım arabayı getirdim. Sigortayı uzatmadım ama 3 yıl 50bin km 1750 TL mantıklı geldi. Çıkacak tüm masrafları karşılıyor kaza ve lastik yarılması hariç. Amortisörleri dayanıksız diyenler var doğru mu?
  • Merhabalar ;

1.6 HDI kullanıcıları 15.000 bakımını kaça yaptırdınız acaba? Ve hangi ilde
  • bir iki amortisör şikayeti okumuştum ama arabanın tanıtımında dağ tepe bozuk yollardan geçiyor. bir de citroen ki aynı araba oda tanıtımında aynen çok kötü şartlarda deniyorlar. bakalım 10 bin oldu bir şikayetimiz yok hatta çok ta sessiz maşallah. bu arada evet standart bir ilk bakım ücreti bilen var mı ..
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.