Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (54. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.075
Cevap
54
Favori
637.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bendede bluetooth km vs yazan ekran takılı kaldı kontağı kapatsam bile ışıklar yanıyor nasıl düzeltebiliriz bunu bilgisi olan varmı sabaha akü gidecek yoksa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kontağı kapatın aracı kilitleyin bi 10 - 15 dakika kadar uzak kalın kendisi otomatik olarak enerjiyi kesecektir.

Eğer yine de olmuyorsa akü kutup başlarını söküp bi süre sonra tekrar takıp deneyiniz.
  • Arkadaşlar merhaba,
    aranıza yeni katıldım. 301 1.6 hdi allure almak üzereyim. tecrübelilere danışmak istedim.

şimdi bende 2006 focus trend HB5Kapı var. arabayı elden satmakla uğraşmak istemedim.alıcı çıksa uygun fiyata da vericem ama işte yıl bitmeden arabayı almak istiyorum.

takas için şubelere gittim, megane için görüştüm falan olması. en uygun fiyatı pejo verdi. o yuzden acıkcası 301 dusuncem. aslında 308 için gittim ama uygun gelmedi.

şimdi benim aklımda seçenekler (segment model farklı olsa da bütce açısından) pevgeot 301 hdi allure - fiat linea - hyundai accent blue

dediğim gibi en uygun fiyatı pejo verdi üstelik full modeline. o yuzden kullnanlardan fikir almak istiyuorum.

forumu okudum baya. genel olarak cam düğmesinden, rüzgar ve motor sesinden ve savrulma yönünden güven vermemesinden şikayet. cam düğmesine alışılır benim fikrim.
    motor sesi çok mu farklı linea dan?
    savrulma yönünden de , ben temkinli sürücüyüm. en hızlı gitttiğm zamanlar sürekli olarak en fazla 130 km, anlık olarak beliki 150 lere cıkarım. virajlara da aşırı hızda girmem. bu konuda sıkıntı yaşar mıyım ki.
    bilemedim kararsızım. arada 5 bin falan oynasa megane alırım ama daha fazla oynuyor bir de takasa girince.
    fikirlerinizi alabilirmiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.stern

Arkadaşlar merhaba,
    aranıza yeni katıldım. 301 1.6 hdi allure almak üzereyim. tecrübelilere danışmak istedim.

şimdi bende 2006 focus trend HB5Kapı var. arabayı elden satmakla uğraşmak istemedim.alıcı çıksa uygun fiyata da vericem ama işte yıl bitmeden arabayı almak istiyorum.

takas için şubelere gittim, megane için görüştüm falan olması. en uygun fiyatı pejo verdi. o yuzden acıkcası 301 dusuncem. aslında 308 için gittim ama uygun gelmedi.

şimdi benim aklımda seçenekler (segment model farklı olsa da bütce açısından) pevgeot 301 hdi allure - fiat linea - hyundai accent blue

dediğim gibi en uygun fiyatı pejo verdi üstelik full modeline. o yuzden kullnanlardan fikir almak istiyuorum.

forumu okudum baya. genel olarak cam düğmesinden, rüzgar ve motor sesinden ve savrulma yönünden güven vermemesinden şikayet. cam düğmesine alışılır benim fikrim.
    motor sesi çok mu farklı linea dan?
    savrulma yönünden de , ben temkinli sürücüyüm. en hızlı gitttiğm zamanlar sürekli olarak en fazla 130 km, anlık olarak beliki 150 lere cıkarım. virajlara da aşırı hızda girmem. bu konuda sıkıntı yaşar mıyım ki.
    bilemedim kararsızım. arada 5 bin falan oynasa megane alırım ama daha fazla oynuyor bir de takasa girince.
    fikirlerinizi alabilirmiyim

3000 devir sonrası rahatsızlık vermeye başlıyor motor sesi.
    110km üzerinde rüzgar sesini duymaya başlıyorsunuz.
    135-140 arasından sonrası da hakimiyet zorlaşıyor.

Cam düğmelerine alışmam 2-3 günümü aldı o sorun değil.

Yazın 4.9-5lt arası yakıyordum şehir içi 2500-2600da vites atarak şuan 5.6-5.7 arasına yükseldi yine ayrı devirde kullanarak. Bursa gibi bir şehirde şehir içi muazzam bir rakam demek...

• Tesekkür ederim.
    Evet yakıt tüketimi hakkında zaten yorumlar cok iyi dediginiz gibi. işte ben dizel araba sadece 2013 model linea kullandım 2500 km kadar acıkcası. o yuzden bilemedim bu ses normalden de mi fazladır diye. bir de savrulma riski nasıl diye. gerci ben de bundan da önce renault 12 ts vardı 83 model o yuzden kolay alısırım sankı. focusumun konforunu yol tutusunu seviyorum. bakalım nasıl olacak.

yani benim anlamak istedigim sonucta bu dediğim modelleri şartları zorlayarak alma şansım var. hangisine karar versem bilemedim o yuzden. ama su an 301 e cok yakınım dediğim gibi.

bir de merak etttiğim, bagaj kapagına piston taktıran var mı, alırken orda serviste taktırsam mı ki. bi de kaput kecesi kuulanmanın etkisi oluyor mu.
  • dr.stern D kullanıcısına yanıt
    arkadaşım hız istiyorsan hyundai al. ama şunu söyliyim. 10.000 yapınca 301 ile 5000 km daha bedava gidersin okadar yakıt farkı var. ayrıca 301 uslu bir arabadır. ve inanki sevdikçe daha çok seversin. yaşını bilmiyorum hyundai biraz daha hareketli bir araç ama 301 sakindir. bagaj muazzam büyük. çok ekonomik . güzel de özellikleri var. yinede ne alırsan allah kaza vermesin hayırlı olsun inşallah .
  • Teşekkür ederim. Pejo ya karar verdim gibi. aksilik çıkmazsa h sonu halledeceğim. haberdar ederim .. Herkese aracı hayırlı olsun..
  • Arkadaşlar bu aracın dizelinin otomatiği var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.stern

Teşekkür ederim. Pejo ya karar verdim gibi. aksilik çıkmazsa h sonu halledeceğim. haberdar ederim .. Herkese aracı hayırlı olsun..

Hakkınızda en hayırlısı neyse o olsun.Eğer alırsanız,pişman olmazsınız :)

quote:

Orijinalden alıntı: braveheartgs43

Arkadaşlar bu aracın dizelinin otomatiği var mı

Malesef yok..
  • Aracı servise götürmüşken satış kısmında sordum bu yıl mart, nisan gibi 2015 dizel otomatik gelebilir dendi.
    Ne kadar doğru bilemiyorum araştırmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi West Coast -- 15 Aralık 2014; 16:42:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: West Coast

Aracı servise götürmüşken satış kısmında sordum bu yıl mart, nisan gibi 2015 dizel otomatik gelebilir dendi.
    Ne kadar doğru bilemiyorum araştırmadım.

15bin bakımı mı? Ne kadar tuttu acaba?

• EuroAsia E kullanıcısına yanıt
    45 bin periyodik bakımı İndirimli kampanya fiyatı 320 lira. Extralar hariç bende mazot filitresi ön balatalar vs. değişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: West Coast

45 bin periyodik bakımı İndirimli kampanya fiyatı 320 lira. Extralar hariç bende mazot filitresi ön balatalar vs. değişti.

1.6HDI sanırım aracınız.Gerçekten uygun görünüyor diğer markalara nazaran bakımı.
    15 bakımı ne kadar tutmuştu hatırlıyor musunuz acaba
    33 binde aldım ilk servisim 1.6HDI Allure .
  • West Coast kullanıcısına yanıt
    merhaba mazot filtresi ve ön balatalar 320 nin içinde mi . ve balatalar kaç para acaba..
  • Dahil değil faturasına bakmak lazım.
  • Arkadaşlar aracımın arka cam rezistansı bazen kendiliğinden çalışıyor
    bu normal mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: quvardci

Arkadaşlar aracımın arka cam rezistansı bazen kendiliğinden çalışıyor
    bu normal mi?

Anormal bi durum mutlaka paneldeki butona basınca çalışması gerekmektedir.

Ben bu sorunla hiç karşılaşmadım.
  • Dün araçla seyir halindeyken Bursada hava sıcaklığı yaklaşık olarak 2 dereceydi. 70-80km arasında gidiyordum ve panelde "Dikkat buzlanma tehlikesi" ibaresi çıktı bende hızımı düşürdüm. Bu tarz uyarıyla karşılaşan oldu mu? :)

Hava sıcaklığı +4 derecenin altında olduğu zamanlar da bu uyarı vermesi gayet normaldir çoğu araç bu uyarıyı verir. Kimisi sesli kimisi ışıklı kimisi de yazılı olarak.
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.