Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (602. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.075
Cevap
114
Favori
1.409.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 600601602603604
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melodramm

Bu sorunun cevabine yazık ki yok.

Alacağınız Aracın sahibine bakip alin.
    Yetkili servis bakımlı ve bakımları kayıtlı bir araç alırsanız sorunsuz binersiniz.

Ancak araca bakmayan yada al satci birinden alırsanız sorun yasama ihtimaliniz herhangibir ikinci el araçtaki kadardir.

Iyi forumlar...

Alıntıları Göster

teşekkür ederim.

• Merhaba herkese,

arkadaşlar başınıza gelirse diye yazıyorum buraya önemli bir nokta..3008 2019 model 31,000 bn de arabam.

istanbuldan izmire giderken, malum dalgınlıktan aracın yakıtı bitti.bu herkesin başına gelebilir.İlk petrole giriş yaptım araç stop etti iterek pompaya yanaştırıp yakıt alımı yaptım. Full depo tabi . Araç çalışmıyor, elektrik açık bu şekilde kaldı. Daha sonra bekledim biraz arabanın hiç bir şekilde elektriğini kesemedim. Yetkili servis asistanı aradım konuştum, birileri ile görüştü, en son dedilerki aracı en yakın yetkili servis, bornova oraya götürün veya çekici yönlendirelim.Aracı kapatıp bekleyin dediler. Araç kapansa sorun çözülecek zaten araç elektrik açık start stop kapatamıyorum, ama motor da çalışmıyor tabi.Tamam dedim yönlendirin. Bu esnada araç park freni sıkılı yazıyor, ekranda bir sürü arıza lambası yanıyor, yakıt yok gösteriyor vs.

O esna aklıma aküden elektriği kesmek geldi, akıllı elektronik beyin olduğu için kafayı yedi dedim😂

Neyse akü kablosunu söktüm tüm her şey devre dışı oldu haliyle. 1 dk sonra tekrar taktım ve start verdim . Yakıtı pompaladı, arıza lambaları söndü ve problem düzeldi. Ayak üstü 2-3 bn liralık edeceklerdi. Araç birde garantili ve kaskolu böyle bir hizmet saçmalığı olamaz..

telefon asistan hizmeti sıfır ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkanozturk2020

Merhaba herkese,

arkadaşlar başınıza gelirse diye yazıyorum buraya önemli bir nokta..3008 2019 model 31,000 bn de arabam.

istanbuldan izmire giderken, malum dalgınlıktan aracın yakıtı bitti.bu herkesin başına gelebilir.İlk petrole giriş yaptım araç stop etti iterek pompaya yanaştırıp yakıt alımı yaptım. Full depo tabi . Araç çalışmıyor, elektrik açık bu şekilde kaldı. Daha sonra bekledim biraz arabanın hiç bir şekilde elektriğini kesemedim. Yetkili servis asistanı aradım konuştum, birileri ile görüştü, en son dedilerki aracı en yakın yetkili servis, bornova oraya götürün veya çekici yönlendirelim.Aracı kapatıp bekleyin dediler. Araç kapansa sorun çözülecek zaten araç elektrik açık start stop kapatamıyorum, ama motor da çalışmıyor tabi.Tamam dedim yönlendirin. Bu esnada araç park freni sıkılı yazıyor, ekranda bir sürü arıza lambası yanıyor, yakıt yok gösteriyor vs.

O esna aklıma aküden elektriği kesmek geldi, akıllı elektronik beyin olduğu için kafayı yedi dedim😂

Neyse akü kablosunu söktüm tüm her şey devre dışı oldu haliyle. 1 dk sonra tekrar taktım ve start verdim . Yakıtı pompaladı, arıza lambaları söndü ve problem düzeldi. Ayak üstü 2-3 bn liralık edeceklerdi. Araç birde garantili ve kaskolu böyle bir hizmet saçmalığı olamaz..

telefon asistan hizmeti sıfır ..

Bu durum her sektörde her yerde bu şekilde.
    Gecen evde internet yok sercis sağlayıcıyı aradım.
    Uğraştık felan fabrika ayarı attik.
    Devamında bana modeminiz baglanmiyorne yaptınız dedi.
    Bende fabrika ayari attik beraber, ne olmasının bekliyordunuz dedim.
    Asgari ücret tam olarqk anlamını bulmakta ve her hizmetimiz asgari olarak yerine getirilmekte.

Ben 1996 da askerden geldiğimde vasifli oldugum için tecrübem olmamasına karşın, iki asgari ücret ile işbaşı yapmış ve 3. Ayda asgari maas ile yola devam etmiştim.

Bizim dönemde para kazanıyor ve isimizi seviyorduk.

Şimdiki nesil ise emekli olamayacağını biliyor, asgari ücret alınca da kalite yerlerde.

Bunlar daha iyi günlerimiz.

Yakındır ciddi bir çöküş yaşarız.

Iyi forumlar...

• Merhabalar herkese.2012 model 1,6 ehdi aracım için tecrübelerinize ihtiyacım var. Daha önce başına gelen olabilir diye buraya sormayı doğru buldum kendimce. Aracımda herhangi bir problem olmamasına karşın 160 km hızı geçemiyorum. Turbo vs sıkıntısı olduğunu düşünmedim çünkü performans kaybı yaşamıyorum 160 km kadar. Hız sınırlayıcı da devrede değil. Şimdiden teşekküür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: esk__

Merhabalar herkese.2012 model 1,6 ehdi aracım için tecrübelerinize ihtiyacım var. Daha önce başına gelen olabilir diye buraya sormayı doğru buldum kendimce. Aracımda herhangi bir problem olmamasına karşın 160 km hızı geçemiyorum. Turbo vs sıkıntısı olduğunu düşünmedim çünkü performans kaybı yaşamıyorum 160 km kadar. Hız sınırlayıcı da devrede değil. Şimdiden teşekküür ederim.

Yanı araç 3100 devri geçmiyor.
    5. Viteste 3100 devri geçiyor mu bunu kontrol eder misiniz

Iyi forumlar...
  • quote:

Yanı araç 3100 devri geçmiyor.
    5. Viteste 3100 devri geçiyor mu bunu kontrol eder misiniz

Iyi forumlar...

Alıntıları Göster

Akşam iş çıkışı bunu da deneyeceğim, sonuçları bildiririm.Teşekkürler.

• quote:

Akşam iş çıkışı bunu da deneyeceğim, sonuçları bildiririm.Teşekkürler.

Alıntıları Göster

Merhabalar tekrar. Akşam araç manuel kullanımda zorlayarak 170 km ye kadar hızlandı. Yine de sabah servise bıraktım onlarda eco modunu da devre dışı bırakarak 175 km kadar yolun elverdiği kadar hızlandırabilmişler ve sorun olmadığını, araç cihaza bağlandığında verilerin normal olduğunu belirttiler. partikül filtresi %65 oranında doluluk vermiş onu da temizlediler sağolsunlar. Merak ettiğim bu aracı kullanan arkadaşların ortalama son hızları 180 km olarak mı geçiyor? Bu arada sürekli bu şekilde kullanmıyorum tabiki sadece bir sorun olup olmadığını tespit etmek için denedim .

• quote:

Merhabalar tekrar. Akşam araç manuel kullanımda zorlayarak 170 km ye kadar hızlandı. Yine de sabah servise bıraktım onlarda eco modunu da devre dışı bırakarak 175 km kadar yolun elverdiği kadar hızlandırabilmişler ve sorun olmadığını, araç cihaza bağlandığında verilerin normal olduğunu belirttiler. partikül filtresi %65 oranında doluluk vermiş onu da temizlediler sağolsunlar. Merak ettiğim bu aracı kullanan arkadaşların ortalama son hızları 180 km olarak mı geçiyor? Bu arada sürekli bu şekilde kullanmıyorum tabiki sadece bir sorun olup olmadığını tespit etmek için denedim .

Alıntıları Göster
    Ben 180 i gördüm
    Hanim 191 km yi gördü
    191 km yi Eskişehir ankara rotasinda duz yolda gördük.
    Hani rampa aşağı felan degil.

Bu hızlarda çok çıkılmadığı için çok dert değil.
    Ancak yine de merak ediyor insan

Iyi forumlar...

• quote:

Ben 180 i gördüm
    Hanim 191 km yi gördü
    191 km yi Eskişehir ankara rotasinda duz yolda gördük.
    Hani rampa aşağı felan degil.

Bu hızlarda çok çıkılmadığı için çok dert değil.
    Ancak yine de merak ediyor insan

Iyi forumlar...

Alıntıları Göster

Gerçekten öyle   , ama tahmin ediyorum ki uzun bir otobanda çıkıcaktır bu hızlara. Bir sorun olmaması sevindirdi beni Aracımdan memnunum çünkü. Bu arada 2011 - 2015 model arası aynı kasa 3008 kullanıcıları için bir whatsupp grubu varmıdır ? Bir öndeki aracımda bu tarz bir grup vardı ve parça tedariği vs gibi yardımlaşmalar oluyordu. Cevaplar için teşekkür ediyorum tekrar

• quote:

Gerçekten öyle   , ama tahmin ediyorum ki uzun bir otobanda çıkıcaktır bu hızlara. Bir sorun olmaması sevindirdi beni Aracımdan memnunum çünkü. Bu arada 2011 - 2015 model arası aynı kasa 3008 kullanıcıları için bir whatsupp grubu varmıdır ? Bir öndeki aracımda bu tarz bir grup vardı ve parça tedariği vs gibi yardımlaşmalar oluyordu. Cevaplar için teşekkür ediyorum tekrar

Alıntıları Göster
    Ozelden yazdım

Iyi forumlar...

• Mrb arkadaşlar.Malesef dun ıtıbarıyle adblue arızasıyla bende tanıstım.Aracım 2015 model 3008 85000km de dun arıza verınce kocaeli peugeot servıse gittim adblue sıvısı tamamlandı bılgısayara baglayıp arıza uyarısını sondurduler ama tekrar yandı.Servıstekı arkadaslar deponun degişmesi gerektiğini yaklasık 7000tl masrafı oldugunu soylediler arıza desteği için genel merkeze form doldurup gonderdıler h.içi cevap gelecek bakalım ınsallah ucretsız(hiç ihitmal vermiyorum) yada makul bi ucret karsılıgında değişim yapılır yoksa kocaeli sanayide öncelikle depoyu sokturup temizletme,olmazsa adblue ıptali yaptırmayı dusunuyorum.Bu arada kocaelinde olupta bu ıkı ıslemi yaptırabileceğim usta-servis tavsiyelerine acıgım...

• randa R kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun... bende daha önceki 2015 model 3008 de aynı sorunu yaşadım servis aynı sizdeki şekilde değişim demişti... ve fiyat o zaman 5000tl idi...bende deneyimli özel bir peugeot servisinde depo içerisindeki adblue sıvısını boşaltıp, yerine kaliteli adblue sıvısı doldurup , motor ısındıktan sonra Manuel viteste aracı en az 50km mümkünse engebeli yolda 3000-3500 devirle kullanmamı söyledi... bu şekilde kalitesiz yakıt vve adblue nedeniyle sistem üzerindeki kurumlanma gerekli olan artan ısı ile yakılarak atılabileceğini ve sorunun çözüleceğini belirttiler...bende 80 km lik seyahatte 3000 devir üstü kullandım...ve hatayı sildiler sonrasında sorun çözüldü... tabiki mekanik bir hata yoksa denenebilir... yada servis ücretsiz değişim yaparsa direkt değişim yaptırın... şu andada aynı araçtan kullanıyorum bunda da adblue depo kapak çontasından kaçırıyormuş...dolduruyorum boşalıyordu... servis ücretli depo değişecek dedi bende özel serviste yine uyumlu bir çanta ile sorunu çözdük... kolay gelsin...

• mrb.arkadaslar adblue arızası için servis tarafından 250 tl işçilik ücreti karsılığında ücretsiz depo değişimi yapıldı ayrıca arac ıcın ucretsız triger kayısı değişimi kampanyası varmıs onuda yaptılar sağolsunlar.

Gerek pejo genel merkez gerek yetkili servisin bu konudakı tutumları gercekten cok takdır edılecek bır davranıs hıc magdurıyet yasatmadan her turlu yardımcı oldular

• ozgurdogrul O kullanıcısına yanıt

cevap için tesekkurler servis tarafından sorunum cözuldu

• randa R kullanıcısına yanıt

merhaba. ben de aynı arızadan muzdaribim maalesef. aracım da 2015 model 3008 yalnız benden 6400 TL istiyorlar. garanti sadece 2700 TL destek veriyor. aracım 31.000 km.de ve tüm bakımları her yıl haldızlar yeni adı ÇETAŞ servisinde yapıldı. aynı sizin gibi ücretsiz değişim yapılacağını bekliyordum halbuki. sizin durumunuzu örnek gösterip genel merkeze tekrar talepte bulunmayı düşünmüyorum. bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.

• Iyi forumlar...

• herkese merhaba, geçtiğimiz hafta 2012 model 508 aracımı satarak, 2015 feline 3008 ile aranıza katılmış bulunuyorum. bir selam vereyim dedim. :)

• free33 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun...bende de aluresi var...
  • free33 kullanıcısına yanıt

Kazasız belasız, hayırlı olsun

• merhaba arkadaşlar, peugeot 3008 2015 model 1.6 bluehdi allure eat6 start&stop aracım için akü değişimi yapacağım ama akünün ne olduğunu göremiyorum kapalı muhafazası var, nasıl öğrenebilirim, trendyoldan filan alırsam daha uyguna geliyor.

• 
Sayfa: önceki 600601602603604
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.