Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (590. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.076
Cevap
113
Favori
1.403.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 588589590591592
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozgurdogrul

merhaba arkadaşlar, 3. 3008 imi 2013 model 48.000km de 2 hafta önce aldım...bir kaç sorum olacak...

1) Araç kalkışta ve gaza yüklenince özellikle de yokuş yukarı çıkarken, titreşimli bir şekilde sallanıyordu, sağa çekme vardı( kafa sallıyor) ben de lastik değişimi rot balans yaptırdım değişmedi, en sonunda ÖN SAĞ AKS komple değişmeli dediler Yetkili servisten( orjinal parça 1200TL + işçilik), neyse özel servis tamiri deneyelim diyerek söktü gres yğı ile yağ ladı takti hafta iyiydi şimdi yine eskisi gibi olmasada sallanma başladı, parça değişim SAĞ ÖN AKS Komple orjinal 1200TL+ işçilik=1480TL, en iyi-pahalı yan sanayi (GPS marka) 550TL+İşcilik=700TL..... bu aks tamiri ile ilgili bilgisi olan varmı...

2) Aks problemi ile uğraşırken yetkili ve özel servis ustaları Ön disk lerin ve balataların değişmesi gerektiğini söyledi....balataları anladık ancak disklerin değişimi erken gibi araç 48 Bin....sizler diskleri kaç km de değiştiniz....

3) daha öncede 2 3008 kullandım ancak bu araçta gaza basınca ilk tepkimede ve gazı bırakınca devirden düşerken tar tar tar traktör sesi gibi bir ses geliyor ama her zaman yapmıyor sanki gelişigüzel bir dağılımla yapıyor...ve sanki motor diğer 3008 lerime göre daha gürültülü...(eşim bile farketti) yetkili ve özel servise göstedim 2 serviste bir problem yok dedi...dizeller böyle gibi açıkladılar...hani daha önce 2 farklı 2010 model euro4 ve 2013 model euro5 motor 3008 kullandım ikisindede böyle sesler hatırlamıyorum....benzer durumu yaşayan varmı? teşekkürler...

4) birde 2013 model olduğu için start stop verimli çalışmıyor aküde sanırım değişecek...ölçüldü70 Amp 760mah AGM(jelli) Start stop aküler pahalıymış....Yetkili servis Varta 820TL, özel serviste İnci 700TL, mutlu 610TL, yiğit 520TL ..... tavsiyeniz nedir? yolda kalıncaya kadar gitsekmi? ayda yiğit aküyü aradım, merkezden yiğit akü AGM grubunda Varta aküden alıp markasını basıyormuş kendisi üretmiyormuş doğruysa mantıklı gibi...sizlerin aküleri kaç km de değişti...

bu arada 5 yıllık bir araç alıyorsanız...bazı sarf malzemelerin masrafını göze almak gerekiyor sanırım....yinede 3008 konforü ve zevki için değer
    bana hasarlı (pert bile olabilir) araç almışsınız gibi geldi. 30 yıllık dinazor bir araç kullanıyorum. hiçbir şekilde sağa sola çekme veya yana yatma olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 4 Temmuz 2018; 21:12:59 >
  • Arkadaşlar 15 gün icinde 55 bin liraya kadar manuel veya otomatik 3008 almayı düşünüyorum. Benzin, dizel fark etmez. Genel ve donanım olarak tavsiye edermisiniz? Kronik arızası varmı? Ve alırken nelere dikkat etmeliyim.

Acil cevap verirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayalp9 bende 2011 3008 1.6 vti motor BRC lpg işli siyah deri koltuklu şuan 132000 km de. 125000 km de ilk sahibinden aldım. hatasız boyasız(sol arka camurlukta 1 karış boya) değişensiz ve hasar kayıtsız araç var , 52000 tl pazarlık var
    ihtiyac hasıl olmazsa satılmazdı .
    05068521248
  • 2014 modeli var bunun bende, dizel. 20-60 arası falan hızlardayken dip gaz yapınca direksiyonu birden yumusuyor ve bi anda yanlışlıkla arabayi oraya buraya çekiyorum. bunu benden başka yaşayan var mi? genel olarak direksiyonu cok agir bi arabanin dip gaz yapinca direksionunun birden yumusamasi?

ön çeker oluşuna ve tekerlerin hafiften yolla temasini kaybediyor olmasina verdim ilk başta, ama başka on çeker arabalarda yaşamadım daha önce böyle biur şey. deneyimi, fikri olan var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: f117a

2014 modeli var bunun bende, dizel. 20-60 arası falan hızlardayken dip gaz yapınca direksiyonu birden yumusuyor ve bi anda yanlışlıkla arabayi oraya buraya çekiyorum. bunu benden başka yaşayan var mi? genel olarak direksiyonu cok agir bi arabanin dip gaz yapinca direksionunun birden yumusamasi?

ön çeker oluşuna ve tekerlerin hafiften yolla temasini kaybediyor olmasina verdim ilk başta, ama başka on çeker arabalarda yaşamadım daha önce böyle biur şey. deneyimi, fikri olan var mi?
    İlk gaza bastığınız anda artan motor devri ile artan hidrolik basıncı sayesinde direksiyon hafifler ancak sonrasında direksiyon basıncı dengelenir ve normal haline gelir.

İyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
    çok mantıklı, teşekkür ederim

• arkadaslar yeni kasa 3008'lerde 2016 modelinin 2017 veya 2018'den ne gibi farkları var? eksikleri cok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spongebobsquarepants

arkadaslar yeni kasa 3008'lerde 2016 modelinin 2017 veya 2018'den ne gibi farkları var? eksikleri cok mu?
    Sorunsuz versiyon 2018 dir.

2016 larda ve 2017 lerde seriye bağlı olarak bir çok sorun vardı ve bunlar iyileştirme yada parça değişimi ile çözüldü.

Piyasaya sürülen her yeni araç gibi 3008 de de ilk üretim aşamasında sorunlar oluştu.

Şimdiden yeni aracınız hayırlı olsun.

İyi forumlar...

• Arkadaşlar benim head up display bazen kafasına göre çalışıyor. Araç stop ediyor içeri giriyor ben araçtan inince tekrar yerinden çıkıyor. Böyle yaptığı zaman kontrol düğmeside çalışmıyor. Bazen aracı çalıştırdığımda dırt diye ses çıkıyor cam yerinden çıkıyor ama görüntü vermiyor. Düğme ile kapatıp açtığımda düzeliyor. Sorunun ne olduğuna dair fikri olan varmıdır acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: axellus1

Arkadaşlar benim head up display bazen kafasına göre çalışıyor. Araç stop ediyor içeri giriyor ben araçtan inince tekrar yerinden çıkıyor. Böyle yaptığı zaman kontrol düğmeside çalışmıyor. Bazen aracı çalıştırdığımda dırt diye ses çıkıyor cam yerinden çıkıyor ama görüntü vermiyor. Düğme ile kapatıp açtığımda düzeliyor. Sorunun ne olduğuna dair fikri olan varmıdır acaba?
    Temizlik ile çözümlenir.

Dişli grubunda bulunan yağ zamanla toz ile temas sayesinde çamurlaşma yapıyor.

Mevcut yağın temizlenmesi ve yeni yağ uygulanması ile sorun çözümlenir.

İyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Peki yağlama işlemini orayı söküp mü yapmam gerekecek?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar hangi model yılından sonra eat6 tam otomatik bu araçlar acaba iyi forumlar

• camokan kullanıcısına yanıt
    tam otomatik olan Modeller 2015 Yılında başladı...
  • camokan kullanıcısına yanıt
    Yeni kasalar ile başladı
  • 2011 model 3008 e 215 60 16 kış lastiği yerine başka hangi lastik ebatları kullanabilirim
  • 215/65 r16 kullandım ben önlere.

• Arkadaşlar peugeot 3008 1.6 hdi 2011 model euro 5 otomatik auto 6r aracım var. Volantı hareketli olanlar yani. Volant baskı balata rulman sadece parça fiyatları 4000 tl civarında çıkıyor. Fakat internette valeo marka volant dahil seti 2000 tl civarlaruna bulabiliyorum fakat ustalar bunu kesinlikle tavsiye etmediklerini söylüyorlar. Acaba baskı balata volant değişiminde orjinali dışında set taktırıp tecrübe eden var mıdır. Bir de orjinal diye sattıkları kutuların içinde ne marka vardır acaba. Çünkü internette birkaç yerde orjinal diye valeo marka satıyorlar.

• petlas kış lastiğini önerir misiniz arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nizzzzzy

2011 model 3008 e 215 60 16 kış lastiği yerine başka hangi lastik ebatları kullanabilirim
    Lastik sitelerinde hesaplamaları var, bunlara göre aradaki fark eğer %3 den daha büyük veya daha küçük ebatlarda ölçüler ise "yakıt tüketimi", "yol tutuş" ve "fren güvenliği" açısından tavsiye etmiyorlar. Sizin için bir örneği hesaplattım "205-65-16" için %1.26 uygun oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doganerahmet

Arkadaşlar peugeot 3008 1.6 hdi 2011 model euro 5 otomatik auto 6r aracım var. Volantı hareketli olanlar yani. Volant baskı balata rulman sadece parça fiyatları 4000 tl civarında çıkıyor. Fakat internette valeo marka volant dahil seti 2000 tl civarlaruna bulabiliyorum fakat ustalar bunu kesinlikle tavsiye etmediklerini söylüyorlar. Acaba baskı balata volant değişiminde orjinali dışında set taktırıp tecrübe eden var mıdır. Bir de orjinal diye sattıkları kutuların içinde ne marka vardır acaba. Çünkü internette birkaç yerde orjinal diye valeo marka satıyorlar.
    2011 ve sonrasında hareketli volan kullanıldı.

Ucuz olan setler, muhtemelen sabit volan içerir.

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 588589590591592
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.