Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (589. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.075
Cevap
114
Favori
1.409.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozgurdogrul

merhaba arkadaşlar, 3. 3008 imi 2013 model 48.000km de 2 hafta önce aldım...bir kaç sorum olacak...

1) Araç kalkışta ve gaza yüklenince özellikle de yokuş yukarı çıkarken, titreşimli bir şekilde sallanıyordu, sağa çekme vardı( kafa sallıyor) ben de lastik değişimi rot balans yaptırdım değişmedi, en sonunda ÖN SAĞ AKS komple değişmeli dediler Yetkili servisten( orjinal parça 1200TL + işçilik), neyse özel servis tamiri deneyelim diyerek söktü gres yğı ile yağ ladı takti hafta iyiydi şimdi yine eskisi gibi olmasada sallanma başladı, parça değişim SAĞ ÖN AKS Komple orjinal 1200TL+ işçilik=1480TL, en iyi-pahalı yan sanayi (GPS marka) 550TL+İşcilik=700TL..... bu aks tamiri ile ilgili bilgisi olan varmı...

2) Aks problemi ile uğraşırken yetkili ve özel servis ustaları Ön disk lerin ve balataların değişmesi gerektiğini söyledi....balataları anladık ancak disklerin değişimi erken gibi araç 48 Bin....sizler diskleri kaç km de değiştiniz....

3) daha öncede 2 3008 kullandım ancak bu araçta gaza basınca ilk tepkimede ve gazı bırakınca devirden düşerken tar tar tar traktör sesi gibi bir ses geliyor ama her zaman yapmıyor sanki gelişigüzel bir dağılımla yapıyor...ve sanki motor diğer 3008 lerime göre daha gürültülü...(eşim bile farketti) yetkili ve özel servise göstedim 2 serviste bir problem yok dedi...dizeller böyle gibi açıkladılar...hani daha önce 2 farklı 2010 model euro4 ve 2013 model euro5 motor 3008 kullandım ikisindede böyle sesler hatırlamıyorum....benzer durumu yaşayan varmı? teşekkürler...

4) birde 2013 model olduğu için start stop verimli çalışmıyor aküde sanırım değişecek...ölçüldü70 Amp 760mah AGM(jelli) Start stop aküler pahalıymış....Yetkili servis Varta 820TL, özel serviste İnci 700TL, mutlu 610TL, yiğit 520TL ..... tavsiyeniz nedir? yolda kalıncaya kadar gitsekmi? ayda yiğit aküyü aradım, merkezden yiğit akü AGM grubunda Varta aküden alıp markasını basıyormuş kendisi üretmiyormuş doğruysa mantıklı gibi...sizlerin aküleri kaç km de değişti...

bu arada 5 yıllık bir araç alıyorsanız...bazı sarf malzemelerin masrafını göze almak gerekiyor sanırım....yinede 3008 konforü ve zevki için değer
    1-Önce AKS'ın balansını tornacılara gösterin yapılabilir,
    2-Diskleri de tornalattırın sorun kalmaz, diskler+balatların ömrü kullanımla ilgilidir 50-60 bin gidende var.
    3-Motor gürültüsünün kalkması için motor yağının markasını değiştirin, MOTUL 5-30 öneririm.
    4-Aküyü de hemen değiştirmeyin sabahları tek kontakta basıyorsa bir uzun yol yapın (1 saat boyunca 90 KM ve üzeri gitmeniz lazım) düzelir

Tecrübelerimdir.

• hatan873 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler...dediklerinizi yapacağım...ben genelde total 5-30 kullanıyorum. aracı aldığım kişi bakımını yeni yaptırmış hangi yağ olduğunu bilmiyor....

bu ara imzanızdaki 3008 benimde ilk 3008 imdi...
  • axellus1 A kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler

navigasyon montajında GPS anteninin soketini takıp navigasyonun arkasına konsol içinde bıraktılar, daha sonra montaj yapanlara gittiğimde söyledim sıkıntı yok dediler bunlarda anteni bu şekilde yaptıkalrını söylediler...iş başa düştü, önce teyp sökme aparatı bulup navigasyonu söküp hem ekranı takıp hemde GPS ekranını dediğiniz yere montajlıyayım, GPS anteninde, ön konsolun ortasında cama yakın otomatik far sensörü ile cam arasına konsolun içindemi yada dışındamı montajayacağız...dışardan bakınca görecekmiyiz PEUGEOT 3008

• ozgurdogrul O kullanıcısına yanıt
    Tam olarak dediğim yer orası. İç taraftan taktım. Görünüyor ama aracın orijinal parçası imiş gibi durdu. Akşama resim çekmeye çalışayım daha net olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurdogrul

teşekkürler...dediklerinizi yapacağım...ben genelde total 5-30 kullanıyorum. aracı aldığım kişi bakımını yeni yaptırmış hangi yağ olduğunu bilmiyor....

bu ara imzanızdaki 3008 benimde ilk 3008 imdi...
    Rica ederim, yeni aracınız hayırlı olsun kazasız sürüşler. Siyah İnci 3008'den ben de çok memnunum. Motor yağında hepsini denedim diğerlerinde gürültü artıyor, değiştirin kesin düzelir.
    Fırsatınız olunca iki 3008 arasında motor gücü/hızlanma, sarfiyat, sessizlik, konfor karşılaştırmalarını en iyi Siz yapabilirsiniz, ilerde haberleri bekleriz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatan873 -- 31 Mayıs 2018; 17:8:23 >
    Benim yaptığım böyle oldu.

PEUGEOT 3008 PEUGEOT 3008

teşekkürler, olayı anladım, bu hafta sonu denerim...
    sanırım navigasyon çihazlarımız aynı sanırsam, benim yüklediğim foto bir önceki 3008 imin Cloyne marka windows işletimli idi, size anten yeri göstermek için elimdeki eski fotoyu kullandım... bu 3008 i 1 ay önce aldım ve navigasyonu ben taktırdım...Markası Navin android 7.1.1 işletimli, genel olarak memmunum, ancak bir önceki cloyne nin arayüzü ve bizim araca tam uyumluluğu daha kullanışlı idi...Bu çihazın arayüz görselliği zayıf ve aracın kantrol ve uyarı sistemi ile tam uyumlu değil, yada benim montajı iyi yapamadılar...Mesela otomatik far, silecekler aç kapa start-stop aç kapa yapılınca yada arıza uyarıları (el freni hatası....) ekranda görülmüyor...yada lastik basınc uyarısı v.b uyarılar görülmüyor...önceki Cloyne de göstergeler arasındaki ekranda gördüğümüz herşeyi ve tüm işlem uyarıları navigasyon ekranında da görülüyordu ve uyarı belirgin ve netti...bunda kapı, park sensörü v.b uyarılar çıkıyor sadece...sizdede aynımı? tabiki android işletim sitemi artık daha kullanışlı ve faydalı istediğiniz gibi şekillendiriyorsunuz merak ettim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurdogrul -- 1 Haziran 2018; 11:5:22 >

Bende ki ürünün markası navnet. Android 7.1 Dediğiniz uyarılar teyp ekranında görülmüyor veya ben dikkat etmedim. Kapı açık uyarılarını ekranda gösteriyor, hangi kapının açık olduğunu vs. ama sesli uyarı yok. Birde araç viteste iken çalıştırmaya çalışırsam vitesi boşa alın uyarısı çıkıyor ama çok silik bir pencere ile. Unutmadan android olduğu için geç açılıyor:D Android alma sebebim iptv kullanıyorum. Bunun için kullandığım program var ve androidte çok iyi çalışıyor vede uyumlu navigasyon programları daha fazla. Ben igo kullanmayı seviyorum ama şu anda sygic yükledim. Sıkıldıkça değiştirebilme ihtimalim olması güzel bir şey.
    Teşekkür ederim üstadım 3008 tecrübeniz hayli fazla imiş her 3008 sahibi faydalanabilir. Dediğiniz gibi kullanım çok etkiliyor şu anda ortalama 40 kuruş falan yakıyor bir önceki kullandığım civic lpg li olmasına rağmen 35 kuruş yakıyor diye dizel araba tercih ettim özellikle 2013 sonrası fabrika verilerine göre şehir içi 5 lt tüketim değerini görünce hoşuma gitmişti ama o değerleri tutturmak çok zormuş onu anladım :) yine de benden önceki sahibi 3000 km 6 lt yakıt tüketimi değeri görünce bir sıkıntı mı var acaba araçta dedim. Mesela bakım yaptırırken mazot filtresi değiştiği sırada usta yanılmıyorsam mazot pompasının içinde bir parçanın önceden kırılmış olduğunu söyledi günahlarını almak istemem ama önceden kırıldığına emin olamadım çünkü usta elemanların yanına bir gidip geldi o esnada da kırılmış olabilir diye düşündüm bu da yakıt tüketimini etkiler mi bilmiyorum. Bakalım hayırlısı bir düzen oturturuz inşallah. Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba. 2009 model 3008 premium pack 1.6 hdi grip control sahibiyim. Aracım 159 bin km.de. İlk lastiklerim michelin’di ancak sonra çok pahalı olduğunu düşündüğümden petkas velox sport aldım ve petlasların kullanım önrünü doldurdum. Şimdi lastik değiştireceğim. En son lastik almamın üzerinden 4 sene geçti ve muhtemelen başka markalarda çıkmış olabilir.

Son zamanlarda lastik değiştirip tavsiye edebileceğiniz farklı bir marka model var mı? Petlaslar 300₺ civarında alağı yukarı aynı fiyatlarda alternatif ürünlere yönelebilirim.

Kendim araştırırken lassa driveways, nokian weather proof, Kleber Quadraxe gibi marka/modeller gördüm.

Önerileriniz varsa memnun olurum. Herkese iyi günler dilerim.

• ben dunlop almıştım, özellikleri continentalle aynıydı aşağı yukarı fiyatı biraz daha uygundu.
  • 2011 model beyaz renk aracımda, sıcaktan dolayı orta havalandırma ile göğüs arasında yarım parmak boşluk oluştu, bir iki yere sordum göğüs sökülecek falan dendi, zaten trim sesi çok oluyor, sökülse hepten coşar diye korkuyorum, ince bir şeritle kapatsam mı bilemedim, başına gelen yada çözümünü bilen var mıdır ?

resim temsilidir,teşekkürler.
  • resim eklemeyi unutmuşum

PEUGEOT 3008
  • quote:

Orijinalden alıntı: ostrah

2011 model beyaz renk aracımda, sıcaktan dolayı orta havalandırma ile göğüs arasında yarım parmak boşluk oluştu, bir iki yere sordum göğüs sökülecek falan dendi, zaten trim sesi çok oluyor, sökülse hepten coşar diye korkuyorum, ince bir şeritle kapatsam mı bilemedim, başına gelen yada çözümünü bilen var mıdır ?

resim temsilidir,teşekkürler.
    Sıcaklar da belki olumsuz etkilemiş olabilir, ama genelde orta havalandırma kanalının iç kısmında 3-4 tane geçmeli tırnaklar var onlar eğer yerinden çıkmışsa veya tam oturmadığında da aynı görüntü olur. Kanalı yerinden çıkarıp onları bir kontrol edin, düzelir.
  • hatan873 kullanıcısına yanıt
    Elimin ayarı yoktur böyle işlerde, ankarada bakabilecek bir yer var mıdır tavsiyeniz.
  • quote:

Elimin ayarı yoktur böyle işlerde, ankarada bakabilecek bir yer var mıdır tavsiyeniz.
    Anladım, Şaşmaz'da Genç Emek Oto (Oto Sanayi Sitesi 1/A 2. Cad. & 35. Sok)'da Haydar ve Sinan Usta var.
  • quote:

Göğüs sökülmesine gerek yok.

Güneşe maruz kalan döşeme kaplaması zamanla kendini bırakıyor.

Yapıştırıcı uygulaması ile yerine yapıştırmak yeterli olur.

Ben sürekli kokpit üzerine örtü sererek koruma yapıyorum.

Bu sayede bu problemi yaşamadım.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: hatan873

Anladım, Şaşmaz'da Genç Emek Oto (Oto Sanayi Sitesi 1/A 2. Cad. & 35. Sok)'da Haydar ve Sinan Usta var.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler fırsat bulunca uğrayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Göğüs sökülmesine gerek yok.

Güneşe maruz kalan döşeme kaplaması zamanla kendini bırakıyor.

Yapıştırıcı uygulaması ile yerine yapıştırmak yeterli olur.

Ben sürekli kokpit üzerine örtü sererek koruma yapıyorum.

Bu sayede bu problemi yaşamadım.

İyi forumlar...

Alıntıları Göster
    Teşekkürler, aslında bende çok dikkat ederim özellikle beyaz rengi seçtim araç için, ön camlar standart dışı olduğundan özel güneşlik aldım hatta kolçak kısmının bile güneşliği ayrı ama geçen sene bayramda baskı balata değiştirmek zorunda kaldım, serviste güneşte yatırdılar aracı teslim alırken fark ettim ama uğraşmaya vaktim yoktu iyice gözüme takılıyor umarım çözülür.

• 
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.