Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (588. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.076
Cevap
113
Favori
1.408.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Orijinal ekran duoble teyp takılı iken taktım. Ekran takılı iken Türkçe oldu. Daha sonra çıkardığımda Türkçe olarak devam etmeye başladı. Herhalde ekran kendini teybe tanıttı.
    Özellikle android istiyorum o yüzden değiştirmek istemiyorum.
  • Arkadaşlar tekrar merhaba;
    Araç amortisör takozu patlatıyor. Son 4 ay içinde sağ tarafta 3. kez takoz patlattı.
    İlkinde sadece takoz değişti patladı. 2. de amortisörler ile birlikte takozlar değişti yine patladı. 3. de sadece takoz patladı şimdi yine değişti. Sıkıntı sadece sağ tarafta. Bu şekilde bir olay yaşayan var mıdır acaba? Veya sorunun kaynağı ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: axellus1

Orijinal ekran duoble teyp takılı iken taktım. Ekran takılı iken Türkçe oldu. Daha sonra çıkardığımda Türkçe olarak devam etmeye başladı. Herhalde ekran kendini teybe tanıttı.
    Özellikle android istiyorum o yüzden değiştirmek istemiyorum.
    Aracı kapatıp gidin. Yeniden açtığınızda yine ingilizce yada fransızca olacaktır.

Orijinal ekranı sürekli takmak durumundasınız.

İyi forumlar...
  • Aynen dediğiniz gibi fransızcaya dönüyor. Olmassa ekranı söküp devreyi teybin iç kısmına biryere montajlamaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axellus1 -- 26 Mayıs 2018; 1:4:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: axellus1

Aynen dediğiniz gibi fransızcaya dönüyor. Olmassa ekranı söküp devreyi teybin iç kısmına biryere montajlamaya çalışırım.
    Ekranın kablosu ayrıdır.

Ekranı soketine takın ve multimedya sistemin arkasında kalan yerden arka tarafa doğru saklayın.

Böylece hem göze görünmez hem de iş görür.

İyi forumlar
  • Merhaba, Beyaz renk 2013 model e-hdi Allure 48bin km 5 yıllık 3008 kullanıcısıyım. Severek kullandığım aracımda cam tavanının çatlamış olduğunu fark ettim... 4 gün önce tavan çıtası taktırdım, çıtanın ayaklarını montaj yapanın biraz fazla sıkması sonucunda çıta ayaklarından birinin baskısı sonrasında ve aracında sıcakta hareket halinde iken esnemesinin sonucunda çatlatmış gibi geldi...çünkü çatlak başlangıç yeri tavan çıtasının ayağının camın kenarına gelen alt taraftan...Tavan çktası taktıracakların buna dikkat etmesi için yazayım dedim.... sonuçta çatlak kullandıkça artıyor ve tamiri de mümkün değil, çıkmada olmuyor... Sonuçta değişim şart oldu ve kaskodan değiştireyim dedim...
    Cam tavan Yetkili serviste orjinal 4250+işcilik 4760TL - dışardaki anlaşmalı camcılarda yan sanayi tavan camı herşey dahil 1500TL, bu kadar fiyat farkı çok ama kaskodan orjinal serviste değiştereyim dedim...
    Cam tavan,kaskoda cam değişimi grubuna girmiyor ve yedek parça grubuna giriyor ve ayrıca kasko şirketleri %20 muhaafiyet( masrafın %20 sini bizden istiyor) ancak benim kaskoda böyle bir şey yazmıyor...kasko firmamın merkezi ile yaptığım uzun görüşmeler sonrası, Eğer çatlayan camım orjinal peugeot logolu ise ve sözleşmemde muaafiyet yazmadığı için, %20 muaafiyet uygulanmadı, tamamını kasko karşılayacak ve yetkili serviste yaptıracağım, ayrıca hasar kaydında CAM KIRILMASI:tavan camı kırılması yazacak, en azından yarın satarken de alıcıya net açıklama olur...(Kasko policelerimizi iyi okumalıyız bence)
    Sonuç, 1) araçlarımıza orjinal aksesuar tatırmalıyız (3008 erde tavan çıtası orjinalde yok)
    2) hangi konularda özellikle güvenlikle ilgili ve önemli parçalarda Yetkili servisleri tercih etmeliyiz yada deneyimli ustaları
    3) Kasko policelerimizi yapmadan önce iyi okuyup hakim olmalıyız haklarımızı bilmeliyiz...
    4) Cam tavanın güvenliği bende kuşku yarattı biraz... kazasız sağlıklı günler dileğiyle

• Yaklaşık 3 hafta önce 2014 e-hdi feline aldım arkadaşlar Yakıt tüketimini danışmak istiyorum ortalama 8 lt yakıyor araç yol bilgisayarına göre bu normal mi sizce fabrika verisi 5 lt olduğu için 6-7 lt falan yakar diye tahmin ediyordum ama bir sorun varsa baktırmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim...
  • ozgurdogrul O kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun - bende tavan çıtası taktırmayı düşünüyordum yaşadığınız bu tatsız tecrübe bana oldukça faydalı olacak...
  • santoryo S kullanıcısına yanıt
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın...Felline üst Model deri koltuklu v.s güzel bir araba. 8 lt. bence biraz fazla ancak mesajınızda trafik şartlarını ve kullanma özelliğinizi belirtmemişsiniz...sürekli dur-kalk gidilen sabah ve akşam trafiğinde sert kullanım ile 8 lt. çıkabilir...Sert kullanım demek - kalkarken gaza yüklenmek sonra sert ani fren ile durmak ve sürekli arabaları sollamak vs.

Normal olarak iyi durumda bakımlı bir 3008'in şehir içinde sakin kullanım ile 6-6,5 lt. bilemedin 6,6 - 6,8 aralığında yakıt tüketiyor olması gerekir. Aşırı sakin kullanırsanız 5,7-5,9 lt. bile düştüğü olur.

Servise gidip enjektörlerini kontrol ettirin....Ayar gerekebilir.... ( Herhalde Normal bakım yapılmış ve yağ & hava filitresi değiştirilmiştir diye kabul ediyorum. )

Arabanızın Kilometresine göre eğer 100 bin üzerinde ise Baskı Balatada eskimiş olabilir - bu da yakıt tüketimini az da olsa arttıran bir faktördür....Serviste aracı Bilgisayara bağlayarak bütün bu soruların cevaplarını alabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tornio -- 29 Mayıs 2018; 9:55:36 >

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi soketi ekrana taktım. Arka kısımdan içeriye sarkıttım vites kutusunun yanına kadar indirdim. Oraya sıkıştırdım duruyor. Şu anda ekranda Türkçe hiçbir sıkıntı yok.
  • axellus1 A kullanıcısına yanıt
    mrh, bende android 7.1 duble navigasyon taktırdım (navin marka) bendede ekranı sökmüşlerdi ve bilgi ekranı fransızca oldu...burada sorum olacak
    1) orjinal ekranın soketini tekrar takıp yeni navi. arakasına bırakıyorsunuz sanırım...türkçemi oluyor yada başka işlem gerekiyormu?
    2) bu şekilde direksiyondan araç bilgisayarı bilgilerini android navi de destekliyormu?

teşekkürler...
  • Tornio T kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevap için cümlemiz kazasız belasız kullanırız inşallah. Haklısınız açmadım konuyu 5-5 10 km her gün standart işe gidip geliyorum bazen iş çıkışı bir yerlere uğruyoruz yine ekstra 10-15 km civarı bir de haftasonları gezmeler eşime pratik yaptırmalar eşimin köyüne gidip gelmeler falan oluyor eşimin köyü 500 metre rakımda 12-13 km mesafede. Bir de bir önceki kullandığım araç civic idi sakin gidişleri sevmiyordu araç ondan kötü alışkanlık kazandım galiba :) bazen dediğiniz gibi ani sollama falan yapınca anlık tüketim 20 lt lere geliyor. Bakım yeni yapıldı iyi tahmin ettiniz. Benden önce kullanan kişi yol bilgisayarına göre yaklaşık 3000 km 40 km hız ortalama 6 lt yakıt tüketimi değeri görmüş şu an kayıtlı hatta o kullanıcıyı sıfırlamadım git gide arttırıyorum tabi. Dizel ve otomatik araca yabancıyım bana tavsiyede bulunur musunuz. 2000 deviri geçmemek mi lazım çok yavaş gidince arkamdakilere ayıp olur diye yine dayanamayıp basıyorum gaza :) araç 117 binde bir de şanzuman yağı değişecek demişti satan arkadaş bakımda gerek yok dedi usta bunun yakıt tüketimine etkisi yoktur galiba ama şanzuman yağını değiştirmeli miyim sizce...

Merhaba;

1- Evet soketi orijinal ekrana taktım ve navinin arkasından aşağıya kadar sarkıttım. Şöyle söyleyeyim, navinin arka kısmında havalandırma gibi bir şey var onun hemen önünden elinizi sokarsanız aşağıya kadar iniyor. Orijinal ekranı hiç sökmeden( ben önce sökerek denedim) aradan geçirebiliyorsunuz. Ben mümkün olduğunca aşağıya kadar indirdim çünkü navi ısınıyor ekrana zarar gelmesin. Tüm yol bilgisayarı orijinal ekranı taktığınız anda Türkçe oluyor. Onun sürekli bağlı kalması gerekiyor. Bunun dışın da başka bir işleme gerek yok.

2- Bende ki navi ekran takılı olmasa da araç bilgisayar verilerini gösteriyor. Bu verileri canbustan aldığı için ekrana gerek yok diye biliyorum. Hatta aracın derecesi de çalışıyor.

Benim de bir sıkıntım var. Bagajı açınca ses kesiliyor, kapatınca tekrar geri geliyor. nedenini bilen var mıdır acaba?
  • axellus1 A kullanıcısına yanıt
    cavap için teşekür ederim...bende ekranı taktıracağım..

sesin kesilmesi olayında, benim daha önce kullandığım ve şimdiki navigasyonda, kapılar, kaput, bagaj kapağı açılınca yada ön arka park sensörü devreye girince, yada yol bilgisayarı uyarı bildirimlertinde ses kesiliyor, mesela kapı açık olduğu sürede ekranda açık kapı uyarısı çıkıp, sesli uyarıyor bu süreçte navinin sesi kesiliyor....ayrıca ayarlar bölümünde araç ayarlarında sesli bildirimleri kapatınca sadece görüntülü bir şekilde uyarıyor ve ses devam ediyor...kastınız bu muydu....

benim navigasyonda GPS sinyalini çok geç buluyor....özellikle kapalı havalarda...navigasyon olarak Yandex ve Google Map yüklü ikisindede geç buluyor yada GPS sinyali zayıf diyor...Tüm yazılımsal güncellemeleri yaptım, ilgili haritaları indirdim ve çervrimdışı hale getirdim...montaj yapan yere özellikle söyledim, acaba GPS antenini konsolun dışına dirseklerin içinemi çıkartsaydık dedim ancak yeni nesil bu tarz çihazlarda GPS anteninin içerde dışarda olması fark etmez dediler...kararsız kaldım...tavsiyesi olan varmı...ekranın montajı için söktürünce gps anteninide nereye çıkarttırsam,? yolcu tarafı disek içinemi yerleştirtsem,

Ekranı kendiniz de takabilirsiniz. teybi çıkarın soketi takın ekranı aşağıya sallandırın teybi yerine oturtun olacaktır. Boşuna montaj parası vermeyin. Kendinizde çok rahat yapabilirsiniz.

Ses kesilmesi dediğiniz gibi olmuyor. Kapılar açık uyarısın da cihazın sesi devam ediyor. geri viteste sesi kısıyor ama devam ediyor. sadece bagajı açtığımda bir cızırtı şeklinde ses geliyor sonra cihazın sesi kesiliyor kapatınca gelmiyor. Ses seviyesinde değişiklik yapınca ses geri geliyor ve devam ediyor.

Gps konusuna gelirsek gps anteni multimedianın içine mi takılı? Benim kinin montajı o şekildeydi ve gps sinyali alamıyordum. Sonra kendim onu oradan söktüm ve ön konsolla camın birleştiği yerin tam ortasına yerleştirdim. Tam ortada sensör çıkıntısı var onun ön tarafına. Görüntü olarak hiç bir sorun yok. Şu anda gps anında bağlanıyor ve hiç kesilme olmuyor. Google maps, yandex navigasyon, igo ve sygic denedim hepsinde sıkıntısız çalışıyor.

• merhaba arkadaşlar, 3. 3008 imi 2013 model 48.000km de 2 hafta önce aldım...bir kaç sorum olacak...

1) Araç kalkışta ve gaza yüklenince özellikle de yokuş yukarı çıkarken, titreşimli bir şekilde sallanıyordu, sağa çekme vardı( kafa sallıyor) ben de lastik değişimi rot balans yaptırdım değişmedi, en sonunda ÖN SAĞ AKS komple değişmeli dediler Yetkili servisten( orjinal parça 1200TL + işçilik), neyse özel servis tamiri deneyelim diyerek söktü gres yğı ile yağ ladı takti hafta iyiydi şimdi yine eskisi gibi olmasada sallanma başladı, parça değişim SAĞ ÖN AKS Komple orjinal 1200TL+ işçilik=1480TL, en iyi-pahalı yan sanayi (GPS marka) 550TL+İşcilik=700TL..... bu aks tamiri ile ilgili bilgisi olan varmı...

2) Aks problemi ile uğraşırken yetkili ve özel servis ustaları Ön disk lerin ve balataların değişmesi gerektiğini söyledi....balataları anladık ancak disklerin değişimi erken gibi araç 48 Bin....sizler diskleri kaç km de değiştiniz....

3) daha öncede 2 3008 kullandım ancak bu araçta gaza basınca ilk tepkimede ve gazı bırakınca devirden düşerken tar tar tar traktör sesi gibi bir ses geliyor ama her zaman yapmıyor sanki gelişigüzel bir dağılımla yapıyor...ve sanki motor diğer 3008 lerime göre daha gürültülü...(eşim bile farketti) yetkili ve özel servise göstedim 2 serviste bir problem yok dedi...dizeller böyle gibi açıkladılar...hani daha önce 2 farklı 2010 model euro4 ve 2013 model euro5 motor 3008 kullandım ikisindede böyle sesler hatırlamıyorum....benzer durumu yaşayan varmı? teşekkürler...

4) birde 2013 model olduğu için start stop verimli çalışmıyor aküde sanırım değişecek...ölçüldü70 Amp 760mah AGM(jelli) Start stop aküler pahalıymış....Yetkili servis Varta 820TL, özel serviste İnci 700TL, mutlu 610TL, yiğit 520TL ..... tavsiyeniz nedir? yolda kalıncaya kadar gitsekmi? ayda yiğit aküyü aradım, merkezden yiğit akü AGM grubunda Varta aküden alıp markasını basıyormuş kendisi üretmiyormuş doğruysa mantıklı gibi...sizlerin aküleri kaç km de değişti...

bu arada 5 yıllık bir araç alıyorsanız...bazı sarf malzemelerin masrafını göze almak gerekiyor sanırım....yinede 3008 konforü ve zevki için değer

• Ben mutlu akü aldım 700 TL ye

Bana bunu 3008 Fecebook grubun dan bu markayı önerdiler

İstersen bu soruları ni grupta sorabilirsin

https://www.facebook.com/groups/crossover2008.3008.5008/
    GPS antenini, sağ ön kapıyı açtığınızda konsolun yan tarafındaki üçgenimsi büyük siyah kapağı çekip çıkarın, oradaki boşluğa antenin alt kısmı metale temas etmeyecek şekilde plastik aksama yapıştırın. Sorunsuz sinyali alır.
  • santoryo S kullanıcısına yanıt
    öncelikle hayırlı olsun...sürüş ve yol şartları tüm araçların yakıt tüketimi için açısından çok önemli, ortalama yoğunlukta şehir içi kullanım ile ise 7-9 litre arası ideal, şehirler arası yolda sakin kullanım ile 5-6 litre normal bence, ortalama karma yakıt tüketimi 7-8 litre normal, yakıt konusu bence tamamen sürücü ve yol şartları ile ilgili...örneğin aynı yolda eşim kullanınca 8 litre ben kullanınca 6 litre yakıyor (denenmiştir) çünkü eşim arabayı daha düzensiz kullanıyor (sıklıkla fren gaz duraksama ani hızlanma durma v.b)...şu andaki 3008 ile 3. 3008 im yakıt birbirine yakındı, ancak tabiki bakım da önemli...periyodik bakımlarının zamanında ve orjinal parçalarla yapılması önemli...özellikle hava ve mazot filitresinin değişimi önemli....her 30 bin km ye bir (2 bakım) mozot filitresini orjinali ile değiştirilmelidir...ben aldığım araçların hepsinde öncelikle yağ ve tüm filitrelerin değişimini mutlaka yaptırıp binerim....

• quote:

Orijinalden alıntı: santoryo

Çok teşekkür ederim cevap için cümlemiz kazasız belasız kullanırız inşallah. Haklısınız açmadım konuyu 5-5 10 km her gün standart işe gidip geliyorum bazen iş çıkışı bir yerlere uğruyoruz yine ekstra 10-15 km civarı bir de haftasonları gezmeler eşime pratik yaptırmalar eşimin köyüne gidip gelmeler falan oluyor eşimin köyü 500 metre rakımda 12-13 km mesafede. Bir de bir önceki kullandığım araç civic idi sakin gidişleri sevmiyordu araç ondan kötü alışkanlık kazandım galiba :) bazen dediğiniz gibi ani sollama falan yapınca anlık tüketim 20 lt lere geliyor. Bakım yeni yapıldı iyi tahmin ettiniz. Benden önce kullanan kişi yol bilgisayarına göre yaklaşık 3000 km 40 km hız ortalama 6 lt yakıt tüketimi değeri görmüş şu an kayıtlı hatta o kullanıcıyı sıfırlamadım git gide arttırıyorum tabi. Dizel ve otomatik araca yabancıyım bana tavsiyede bulunur musunuz. 2000 deviri geçmemek mi lazım çok yavaş gidince arkamdakilere ayıp olur diye yine dayanamayıp basıyorum gaza :) araç 117 binde bir de şanzuman yağı değişecek demişti satan arkadaş bakımda gerek yok dedi usta bunun yakıt tüketimine etkisi yoktur galiba ama şanzuman yağını değiştirmeli miyim sizce...
    Şanzıman yağı değişimi diye bir şey yok....belki onun söylediği Partikül filitresindeki yağdır....Serviste kontrol ettirin eğer azaldı ise Partikül filitre yağını ek'lettirebilirsiniz....( Dizel arabalarda böyle bir şey var )

Kullanımda yol ne gerektiriyorsa o hızda gideceksiniz elbette - devir v.s bunlar teferruat....Yol boş ise basacan gaza gidecen :)

• 
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.