Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (582. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.075
Cevap
114
Favori
1.409.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 580581582583584
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2010 model 1,6 vtı lpg li aracıma bakım yaptıracağım ancak ne marka yağ kullanmam gerekiyor konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz.

Ayrı triger kayışı zincirlimi bu konu da da fikrim yok

Şimdiden teşekkürler
  • mnkmnk M kullanıcısına yanıt
    Motor yağı olarak TOTAL Quartz Ineo Ecs 5w-30 kullanmalısınız.

Trigger kayışı 125bin KM'den sonra kontrol edilip değişmesi lazım.

Hayır trigger zincir değil, Özel bir Kauçuktan yapılmadır.
  • Tornio

Çok teşekkür ederim cevabınız için total marka iyi olduğunu söylüyorsunuz bugün alacağım
  • mnkmnk M kullanıcısına yanıt
    motulun aynı speclerde yağını öneririm zaten motul tr de yeniden yapılanmaya başladı ancak biraz tuzludur eğer motul almayacaksanız mobil sonra sırasıyla castrol öneririm, sadece şu var mobil aynı speclerdeki castrola göre daha gürültülü çalışıyor. total gibi fason fransızlardan uzak durun

burada hepsi fason ha mobil ha castrol diyeceklere de inanmayın
  • root_echo kullanıcısına yanıt
    Ruhsat .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 2011 hdi allure ile aranıza katıldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: axellus1

Bende 2011 hdi allure ile aranıza katıldım.

Kazasız sürüşler.
  • teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukoza

quote:

Orijinalden alıntı: randa

Ben daha bir sene kullandim kismetse bu kis ikinci sene olacak sahsen sorun yasayacagimii dusunmuyorum sawa cok bilinen bir marka olmamasina ragmen balkanlarda falan cok yaygin kullanilan bir marka

Eski aracimda petlas almistim ikisini kiyaslarsam sawa kesinlikle yumusak olmasi ve yol tutusu bakimindan cok daha iyi diyebilirim

Sava ve petlas arasında kaldım ben de. Mesajınızı dikkate alacağım. Teşekkürler,

Sava, petlas derken Nokian nasip oldu. 4 adet Nokian WR D4 kış lastiği alınmıştır. İlk kış lastiği tecrübem olacak. Vatana millete hayırlı olsun.
  • Nokian kış lastikleri çok iyidir. Yanlış hatırlamıyorsam finlandiya veya isveç markası olması gerekiyor. Fiyat olarak ne kadara geldi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: axellus1

Nokian kış lastikleri çok iyidir. Yanlış hatırlamıyorsam finlandiya veya isveç markası olması gerekiyor. Fiyat olarak ne kadara geldi acaba?

Montaj dahil 1700 TL

Lastiklerim 225/50/17 ölçülerde olduğu için maalesef fiyat yüksek. Ama yapacak bişey yok ..
  • Merhabalar. 2015 3008 aracıma şimşek selektör flash etkili far almak istyorum fakat internette araştırma yaptımda biraz. Kimisi uzun farın H7 kimisi hb3 olduğunu söylüyor hangisi doğrudur ? Aracım bir önceki kasanın makyajlısı. Birde ürün önerirmisiniz

https://urun.n11.com/ampul/philips-diamond-vision-hb3-9005-beyaz-P118464600 77 TL

https://urun.n11.com/xenon-far/hb3-9005-niken-led-xenon-power-cree-led-sogutmali-simsek-etkili-P123280001 çifti 120 lira

https://urun.n11.com/ampul/inwells-led-xenon-zenon-hb3-9005-yeni-nesil-led-xenon-6500-k-P164911640 120 tekli

https://urun.n11.com/ampul/osram-hb3-9005-night-breaker-unlimited-2li-ampul-set-P145777230 120 çifti

Bunların hepsi flash şimşek etkisi yaratabiliyormu selektörde ?

• ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    merhaba;
    bende 2011 var. benimkiler h7 ve aşağıdaki ürünü kullandım.https://urun.n11.com/xenon-far/h1h3h4h7h10h11h15h2790059006-niken-led-xenon-evo-seri-P127167405
    uzun ve kısa olarak.
    şimşek etkisi için led olması gerekiyor diye biliyorum. bu neden ile sizin düşündüğünüz philips ve osram ampuller olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axellus1 -- 9 Ekim 2017; 11:26:2 >
  • Merhaba 2010 Premium pack aracım var

*Sol park farı yanmıyor. Hangi marka almak en doğrusu ve Nasıl Çözülebilir?
    * Emniyet kemer takılı olmadığında ve sinyal açık olduğunda sesleri çıkmıyor. Nasıl Çözülebilir?
    * Zenon veya led far takmak istiyorum önerileriniz nelerdir?

Yardım ve desteğinizi rica ederim
  • axellus1 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler fakat hala hb 3 mü h7 mi sonuca varamadik

• ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    kısalar h7, uzunlar hb3, sisler PS24W.
    aşağıdaki linkten aracın kullanma kılavuzunu indirebilirsiniz. sayfa 215.

https://carmanuals2.com/get/peugeot-3008-2015.5-kullan-m-k-lavuzu-76844
  • 215/60/16 yerine 215/65/16 kış lastiği taksak bir sorun olur mu?
    yol tutuş, yakıt ve konfor açısından
  • Merhaba arkadaşlar. Bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum. 1 sene önce 2011 1.6 hdi 55 bin km otomatik 3008 aldım. Yakıt ortalamasını düşüremedim. Kime sorsam senin araç fazla tüketiyor diyorlar. 1 depo mazotla şehir içi max 600 km. Şehir dışı 800 km yapabiliyorum. Ş dışı en düşük 5.9 görebildim. Ş içi ortalama 7.3 lt. Agresif kullanan biri değilim. Tüm filtreleri bakımını şunu bunu yaptırdım. Nafile düşüremedim. Artık takıntı yaptığım için yoldan geçen 3008 araçlarını bile durdurup sormuşluğum vardır. Herkes ş içi ortalama 6.1 ş dışı 4.5- 5.1 aralığında tükettiğini söylüyorlar. Ben ne gibi bakım yaptırmam lazım. Servise götürdüm yakıt değerin normal diyorlar. Servis mi yalan konuşuyor kullanıcılar mı abartıyorlar yoksa benim araç mı sorunlu tespitini yapamadım hala 1 sene oldu. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Ayrıca yokuşlarda 1.vites çıkarken yokuşun yarısına gelmeden 2. Vitese atıyor araç ve bayılıyor manuel olarak her seferinde 1. Vitese indiriyorum. Çok can sıkıyor bu durum. Ankaradayım bu arada. Diğer sorum ise aracımın daha önce kilidini açınca farlar otomatik açılıyordu şimdi açılmıyor. Kapıyı kilitlemeyi unutunca kendisi bir müddet sonra kilitliyordu şimdi kilitlemiyor. Yardım ederseniz makbule geçecek. Aracımdan yakıt ve vites haricinde çok memnunum. Şimdiden teşekkürler.

• Yakit konusunda bende dertliyim

Aracim 2012 model e hd

Sehir ici 8.9 ortalama hiz 30 bir depo ile 650 km

Sehir disi 5.6 bir depo ile 1000 km

• quote:

Orijinalden alıntı: salihdema

Merhaba arkadaşlar. Bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum. 1 sene önce 2011 1.6 hdi 55 bin km otomatik 3008 aldım. Yakıt ortalamasını düşüremedim. Kime sorsam senin araç fazla tüketiyor diyorlar. 1 depo mazotla şehir içi max 600 km. Şehir dışı 800 km yapabiliyorum. Ş dışı en düşük 5.9 görebildim. Ş içi ortalama 7.3 lt. Agresif kullanan biri değilim. Tüm filtreleri bakımını şunu bunu yaptırdım. Nafile düşüremedim. Artık takıntı yaptığım için yoldan geçen 3008 araçlarını bile durdurup sormuşluğum vardır. Herkes ş içi ortalama 6.1 ş dışı 4.5- 5.1 aralığında tükettiğini söylüyorlar. Ben ne gibi bakım yaptırmam lazım. Servise götürdüm yakıt değerin normal diyorlar. Servis mi yalan konuşuyor kullanıcılar mı abartıyorlar yoksa benim araç mı sorunlu tespitini yapamadım hala 1 sene oldu. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Ayrıca yokuşlarda 1.vites çıkarken yokuşun yarısına gelmeden 2. Vitese atıyor araç ve bayılıyor manuel olarak her seferinde 1. Vitese indiriyorum. Çok can sıkıyor bu durum. Ankaradayım bu arada. Diğer sorum ise aracımın daha önce kilidini açınca farlar otomatik açılıyordu şimdi açılmıyor. Kapıyı kilitlemeyi unutunca kendisi bir müddet sonra kilitliyordu şimdi kilitlemiyor. Yardım ederseniz makbule geçecek. Aracımdan yakıt ve vites haricinde çok memnunum. Şimdiden teşekkürler.

Aracınızı denemek için sakin bir zamanda otoban yada cevre yolunda motor sıcaklığı 90 dereceye ulaştığında, hiz sabitleyiciyi 90 km/s hızına ayarlayın.

Araç seyir halinde iken vitesi N konumuna alın, anlık tüketim klima açık iken 0,7 ila 0,9; klima kapalı iken 0,3 ila 0,5 L/100 km olacak.

Bu değerler dışında bir değer görürseniz motor enjektör voltajlarini yetkili serviste ölçtürün.

Aracın unutulunca kapıları kilitleme opsiyonu yok, eğer kilitli aracı kumanda ile açar ve 20 sn boyunca kapıları açmazsanız, kapılar otomatik olarak kilitlenir.

Farların otomatik karşılama yapması ise, teyp üzerinden ayarlıyor. Kullanma kılavuzunda detay mevcut, yine yardım isterseniz buradan yazarım.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 580581582583584
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.