Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (554. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.075
Cevap
114
Favori
1.409.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 552553554555556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyatlar tam tahmin ettiğim gibi. Sizin mesajdan sonra pejo fr sitesi ile tr sitesinde fiyatları karşılaştırdım. 308 modelini baz aldım. Fiyatlar orası ile hemen hemen aynı. Bu durumda 1.2 puretech otomatik gt line 110bin gibi bir fiyat yapıyor. Full ( ki full olmasına rağmen birçok donanım eksiği olacaktır) highline tiguan+cam tavan 128bin yapıyor. 18 bin az bir fark değil. Ayrıca sanıyorum gt line da focal ses sistemi de standart olabilir,emin değilim..

Düzeltiyorum: focal ses sistemi opsiyon görünüyor. Fiyatı da 850euro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayucuz -- 14 Temmuz 2016; 17:21:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bayucuz kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir tablo var galiba. 1.2 motorda donanım arttıkça 2 bin Euro artıyor. 1.6 dizel için de aynı şekilde 2 bin Euro fazla başlıyor baz donanım ve 2'şer katlayarak gidiyor.

Gt line'da ben standart olarak cam tavan, spor tamponlar, çift egsoz, piano black sütunlar olacağını düşünüyorum. Focal ses sistemi opsiyon bile olsa kesinlikle alınmalı bence.

Ama bırakın gt line'ı allure bile dudak uçuklatacak galiba.

Sizce nasıl tahmini fiyatlar piyasaya oranla?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NİGHTROD -- 14 Temmuz 2016; 17:21:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NİGHTROD kullanıcısına yanıt
    Bence allure bile çok alınası, dolu bir paket olur. Fiyatlar konusunda ise artık ucuz araç kalmadı ancak kendi rakipleriyle karşılaştırdığımda hem dizayn hem teknoloji olarak çok önde. Böyle bir kokpit tasarımı varken 100-110 bin tl leri başka araca vermem açıkçası. Bu açıdan parasını daha çok hakettiğine inanıyorum..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyat belirleme konusunda markalarin ulke hedefleri, arz talep dengesi ve satis kosullari da etkili.
    Yanlis hatirlamiyorsam 2012/2013 yilinda Turkiyedeki 3008 fiyati Ingiltere ve Hollanda fiyatindan daha uygundu. Yani her zaman Turkiye en pahali aracin satildigi ulke olmuyor.

Bence su anda Turkiye rakkamlarini henuz distributor bile bilmiyordur. Buna, piyasadaki alternatiflerinin satis rakkamlari, sadik musteri kitlesi beklentisi ve on siparis durumu vs gibi kosullar goz onune alinarak Peugeot Fransa ile beraber masaya oturup konusulacaktir.

Ornegin Ford Kuga ilk ciktiginda piyasaya oldukca yuksek bir rakkam ile girmisti. Ancak sonraki yillarda gerekli duzeltmeler yapildi ve bugun 4x4 olan donanimli bir Kugayi neredeyse rakipsiz fiyata alabiliyorsunuz.
    Yada 2015 model elde kalan icon donanimli Kadjarlar, 2016 yili icerisinde uygun fiyata elden cikarildi.
    320ied 40. Yil paketini su anda son 6-7 ay icerisinde alanlardan cok daha uygun bir fiyata alabiliyorsunuz.

Peugeot markasi ile ilgili hala olumsuz onyargilar var ve ozellikle fiyat 100. bin Tl sinirini gecince hitab edilmek istenilen musteri kitlesi daha da daralacaktir. Arac premium diye adlandirilan musteri kitlesine kendisini ispatlamadan donanimli olarak 120 bin bandinda alici bulmaz diye dusunuyorum. Bence en buyuk rakibi yeni Tiguan olacaktir ve ayni fiyat bile olsa Alman araclarinin kalite algisini daha iyi yonetebildigi bir gercek. Hersekilde Tiguandan ucuz olacaktir. En baslarda yuksek bir fiyat ile ciksa bile, 2017 yilinin ilk aylarinda ve hatta bu yilin sonunda gercek/daha uygun rakkamlara ulasiriz diye tahmin ediyorum.

• aktar_ismail A kullanıcısına yanıt
    Beklentilerinizi yüksek tutun n demek istemis anlamadim bayii...zaten beklenti yüksek.donanim da 3 aşağı 5 yukarı belli .bence qq 1.6 dizel full 1.2 ile kiyaslanirsa 3.-4 bin eksik olsa harika olur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E0B8030F -- 14 Temmuz 2016; 19:00:07 >
  • Evet beklentimiz yüksek.. motor,şanzuman, dizayn, teknoloji on numara araç yapmışsın.. fiyatı da makul tut, sat peynir ekmek gibi milletin ayağı alışsın, marka imajını da kuvvetlendir. Kaşkay dan önce Nissan bu kadar hakim değildi pazara. Bazen tek bir model bile markanın gidişatını değiştirebiliyor!!

• Kalite bakımından beklentilerinizi yüksek tutun, bu fiyatları kesinlikle hak edecek dedi.
    Ama bence de fiyat yüksek. Mercedes gla ve audi q3 alinir o fiyatlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: SERTKAN

Şimdi autoking e uğradım onlarda aynı şekilde sedefli boya olduğu için tamamı boyanır dedi
    göçük içinde düzeltilirken boyanın çatlama ihmali var dedi
    Aynayı zaten toplatmıştım geçici olarak iç kısımdaki tırnaklar, lambaların tırnakları aynanın arka kısmındaki zemin kırık alt taraftaki lamba tam oturmadığı için yüksek hızlarda uğultu yapıyor
    Adana da kaportacı önerisi olan varmı arkadaşlar birde ona göstereyim

Ayna toplanabildi ise, bence gerisine elletmeyin.

En azından orijinal boyalı kalsın.

İyi forumlar...
  • aktar_ismail A kullanıcısına yanıt
    Aynen kalite n kadar olursa olsun marka olgusu var kim ne derse desin .onu kırmak ta zor .130 bin 140 bin büyük paralar..

• Arkadaşlar herkese merhabalar.
    Forumu uzun süredir takip ediyorum.
    Paylaşımlarınız, yorumlarınız takdire şayan.
    Honda civic 1.8 hb kullanıcısıydım.Sonra Citroën C5 1.6 e-hdi dynamique mcp kullandım.Bazı özel durumlar sebebiyle aracımın satmak durumunda kaldım.
    Fransız araçlarına karşı ön yargımı bu aracımda kırdım.Şimdi kendini ispatlamış dizel motoru olsun, her kesime hitap eden,sürüşü zevkli hale getiren donanımları olsun yine Fransız araç almayı düşünüyorum.
    3008 e de hayranlık duyuyorum.Her gördüğümde bakakalıyorum.
    Max 50.000 bütçem var.O yüzden seçeneğim çok yok malesef.3008 dizel+otomatik düşünüyorum.
    Siz değerli 3008 kullanıcılarına soruyorum; sizce düşük km li lakin boyalı 3008 mi? yoksa boyasız hasarsız fakat yüksek km li 3008 mi almalıyım?
    Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürü borç bilirim.
    İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irfanaras -- 15 Temmuz 2016; 3:36:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aktar_ismail

Kalite bakımından beklentilerinizi yüksek tutun, bu fiyatları kesinlikle hak edecek dedi.

Dün Mevcut 3008 için test sürüşüne gittim, Test sürüşü esnasında satış temsilcisi yeni kasa için 130-150 arası dedi, bence 120 altında olmaz bu araç. 110 bandı gibi fiyatlara sakın heveslenmeyin ki ben unuttum bile.
    Mevcut kasa test sürüşü içinde , otomatik şanzımanı ilk defa kullandım, gayet güzel ve verilmi. Benim 2008 C4 MCP ye göre çok güzel olmuş şanzıman, ama f1 kulakçılarının ve Grip control olmaması kötü.

Dip not: Mevcut kasa Allure Navigasyon sedefli beyaz için 105 bin lira fiyat verdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kotumuren -- 15 Temmuz 2016; 10:06:34 >
  • Evet görünen o ki yeni 3008 allure 140 bin tl civarinda olacak. Biz Türkler bu fiyata bir pegeout alirmiyiz? Büyük ihtimal hayır.

• Peugeot butik bir marka değil, tok satıcıyı oynamaya kalkarsa sonuçlarının farkında olacak kadar dev bir firma. Yok öyle kafasına göre bir anda ben Premium oldum, almandan pahalıyım artık demek.

Bahanesi ne olacak? 8 inç multimedya ve 12 inç hayalet ekran? İkisi de var Tiguan'de.

Her yere yazıyorum, otomobil tarihi açısından 2017 yılı yeni kasa arabalarda altın yıl olacak. Seçenekler çok. Bir markaya asla körü körüne bağlanmayın.

Siz onların değil onlar sizin peşinizden koşsun :p

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle

• Şöyle de bir durum var arkadaşlar ..dizel otomatik araç fiyatları ülkemizde haddinden fazla .biraz bakın bütün markalar da durum bu ama gla 2. El 130 bin .şimdi bu durumda çok iyi bi fiyat politikası uygularlarsa zaten satar .ama ilk fiyatlar biraz yüksek gibi bekleyip göreceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kotumuren

quote:

Orijinalden alıntı: aktar_ismail

Kalite bakımından beklentilerinizi yüksek tutun, bu fiyatları kesinlikle hak edecek dedi.

Dün Mevcut 3008 için test sürüşüne gittim, Test sürüşü esnasında satış temsilcisi yeni kasa için 130-150 arası dedi, bence 120 altında olmaz bu araç. 110 bandı gibi fiyatlara sakın heveslenmeyin ki ben unuttum bile.
    Mevcut kasa test sürüşü içinde , otomatik şanzımanı ilk defa kullandım, gayet güzel ve verilmi. Benim 2008 C4 MCP ye göre çok güzel olmuş şanzıman, ama f1 kulakçılarının ve Grip control olmaması kötü.

Dip not: Mevcut kasa Allure Navigasyon sedefli beyaz için 105 bin lira fiyat verdiler.

Arac sirf kasa degistirdi diye, mevcut fiyata %20 civari zam yapmalari cok mantikli olmaz bence. Zaten motor secenekleri az cok ayni ve su anda fiyatlari belli. Butce 120 bin TL ve yukari cikarsa tuketici icin secenek artiyor. Almanlar varken ozellikle Turkiye`de Franzsiza bu paralari veren olmaz diye dusunuyorum. Renault Kaleos gibi bebek olu dogar bence.
    MTlerin dediklerine pek kulak asmayin. Test surusu yaptigim sirada ozellikle sormama karsin, makyaj olmayacak dediklere araca 6 ay sonra makyaj geldi. Bir de bu fiyat cok avantajli, bir daha bu fiyata bulamazsiniz hikayeleri var.

Su an icin hersey spekulasyon ve tahminden ibaret. Bekleyip gorecegiz.

• SERTKAN S kullanıcısına yanıt
    https://www.google.com.tr/search?client=ms-android-huawei&ei=ptmIV9P4BcSVUYDDquAJ&q=göçük+düzeltme+adana&oq=göçük+düzeltme+ada&gs_l=mobile-gws-serp.1.0.0l2j0i22i30l3.467.1794.0.3178.5.5.0.0.0.0.497.1541.3-3j1.4.0....0...1c.1j4.64.mobile-gws-serp..1.4.1538...0i67.U1DD-Xfy07g su linke tıklayın bir sürü yer çıkıyor herhangi birini araştırdınız mı ? Diger markalarda dahil bir sürü forum sitesi var sadece peugeot sitelerine bakmayın sonuçta tüm araçların kaportalari aynı. Bu sorunu sizden önce mutlaka yaşayan olmuştur, onların tecrubelerinden faydalanın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aoert -- 15 Temmuz 2016; 15:46:28 >

• Mutluthegreat M kullanıcısına yanıt
    Yaparlar yaparlar çok da güzel zam yaparlar hem de. Önce bir sütün kaymağını alırlar. Sonra bakarlar süt yeniden kaymak tutarsa (yani arac tutarsa) aynen devam ederler kaymağı toplamaya. Süt artık kaymak tutmamaya başlayınca ekstra donanımları ( Premium pack, premium paketleri ) standart hale getirirler (allure,feline gibi) böylelikle sütü çırparak içindeki yağın birazını daha alırlar,sonra makyaj yapıp kalan yağı da çeker alırlar. En sonda ise yeni kasa çıkmaya yakın çok büyük indirimlerle kalanını da lor veya çökelek olarak değerlendirirler. Bu seyir aşağı yukarı tüm markalarda böyle gider ama tabii istisnalar kaideyi bozmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aoert -- 15 Temmuz 2016; 16:31:26 >

• 
Sayfa: önceki 552553554555556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.