Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (471. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.075
Cevap
114
Favori
1.409.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevabiniz icin tesekkur ederim. Bende siparisi verdim umarim memnun kalirim. Tek dusundugum nokta ses yapip yapmamasi. Incelememe gore michelin ile petlasin bu modelli C degerine sahip. Michelin 69db petlas 71db di. Petlas biraz sert gibi geldi bana. Ama muazzam fiyat farkindan oturu petlasi sectim. Umarim memnuz kaliriz. Tekrar tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

quote:

Orijinalden alıntı: EzerchE

Merhaba arkadaşlar,

araba almayı düşünüyorum, model araştırmasına başladım ve bütçem 25.000 civarı olmasına rağmen Peugeot 3008 modeline resmen tutuldum. Ayırdığım bütçeyi arttırarak 2. el bir modelini almayı düşünüyorum.

Sormak istediğim navigasyon ve head up display hangi modellerde geliyor?

Mesela 2009 PEUGEOT 3008 1.6 HDI Premium Full modelinde bu özellikler mevcut mudur?

Ülkemizde 3008'in navigasyonlu modelleri 2012 yılı öncesine kadar genellikle özel sipariş üzerine getirtilebiliyordu ancak Temmuz 2012'den sonra opsiyon listesine eklenerek isteğe bağlı olarak alınabilir hale geldi. Fabrika çıkışı üzerinde navigasyon bulunmayan 3008'lere müzik sistemi ve bilgilendirme ekranının yerine sonradan navigasyonlu multimedia sistemi takılabilmekte.

HUD ise Premium Pack, Active, Allure ve Feline donanım paketlerinde mevcuttur, düz Premium donanım seviyesinde mevcut değildir.

Açıklama için teşekkürler

• beyler cam tavana bişey olsa, servisten yenisini taktırmak ne kadara mal oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

beyler cam tavana bişey olsa, servisten yenisini taktırmak ne kadara mal oluyor?

Yaklasik 3000~4000 tl masrafi olacak.

İyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • Merhaba
    3008 alma hayalim vardi fakat 2010-2012 arasi oldukca iyi satan bu model su an neden cok az satiliyor? Bir sorunu mu var? Aylik satislari inceledim 25-30 tane zor satiyor. Gerci peugeot 301 den baska arac satamiyor bu aralar.
    Yorumlariniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: syntor

Merhaba
    3008 alma hayalim vardi fakat 2010-2012 arasi oldukca iyi satan bu model su an neden cok az satiliyor? Bir sorunu mu var? Aylik satislari inceledim 25-30 tane zor satiyor. Gerci peugeot 301 den baska arac satamiyor bu aralar.
    Yorumlariniz?

Yeni 3008'de bildiğim kadarıyla kronik bir sorun bulunmamakta, aksine bahsettiğiniz 2010-2012 yılları arasında satılan 3008'lerdeki sorunlar yeni modelde tamamen giderilmiş durumda.
  • syntor S kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar çok yüksek ve artık hissedilir bir değişiklik bekleniyor kasada diye düşünüyorum.
    5008 ile 3008 in satış adetlerinde birleştirilmeli herşeyi aynı olan ama farklı iki model olarak sınıflandırılman başka bir araç yok
    Bakınız picasso bakınız QQ ikisininde 7 koltuklusu diye bir ayrı sınıf yok.
    3008 ikinci el daha mantıklı şuan ve sıfır ile ikinci el arasında ciddi fiyat farkı var.
    Bu durumu kullanıcıların değerlendirmesi gerekir zaten düzgün az km li 3008 Ler hızlı satılıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arabama tavan barı taktırdım arkadaşlar. ayrıca mükemmel bir telefon tutacağı da buldum. yıllarca bir çok telefon tutacağı değiştren biri olarak mutlu sona erdim sanırım. sizinle de paylaşmak istedim. fotolar aşağıda.

PEUGEOT 3008

PEUGEOT 3008
     PEUGEOT 3008

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildirim2 -- 20 Temmuz 2014; 20:37:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yildirim2

arabama tavan barı taktırdım arkadaşlar. ayrıca mükemmel bir telefon tutacağı da buldum. yıllarca bir çok telefon tutacağı değiştren biri olarak mutlu sona erdim sanırım. sizinle de paylaşmak istedim. fotolar aşağıda.

PEUGEOT 3008

PEUGEOT 3008
     PEUGEOT 3008

ikisi de çok yakışmış, nereden kaça aldığını ve marka model paylaşır mısın :)

• 3008 ALICISIYIM, SATMAK İSTEYEN VARSA MESAJ ATABİLİR. 2010-2011 UYGUN KİLOMETREDE VE AÇIKCASI UYGUN FİYATA ARIYORUM...
  • Arkadaşlar vites topuzunu değiştirdim resimleri koyuyorum. 3008 in Çin'de satılan modellerinde bu vites topuzu kullanılıyor.

• EzerchE kullanıcısına yanıt
    Telefon tutucu uyduramadım ben de bir türlü. Bu bulduğunuz çok iyi gözüküyor. Nereden aldığınızı ve fiyatını yazarsanız memnun olurum. @EzerchE
  • Master_Evil kullanıcısına yanıt
    Cam tavan 2200 lira subatta taktirdim.

• Sıfır yeni kasa 3008 almayi dusunen varsa açık ve net soyluyorum al-ma-yın...

Otomatigi cekilmiyor sollama yapmaya cekiniyorum Partner Tepee den sonra refleks sıfır geldi bana.
    Yokus aşağı iniyorum yolun ucunda durdum eco sistemi devreye girdi buraya kadar sorun yok tamam ama gaza bastim dip gaz yaptim gaz yemedi araba çalışmadı stop etti durdugu yerde. Kontagi kapatip actim duzeldi ama can sıkıcı bir durum o kadar para ver bunlari yaşa...

• sarppy kullanıcısına yanıt
    algıda seçicilik midir,suv pazarının büyümesimidir bilmiyorum ama artık her yerde 3008 görmeye başladım..bazen bir ışıkta 3 arababile oluyoruz..

ben arabamdan çok memnunum ama daha önce hiçbir arabaya 1 yıldan 1,5 yıldan fazla binmedim...0 aldıklarım dahil...3008 i değiştireyim diyorum..
    100 binlik bir bütçe ayırdım ama araba bulamıyorum...dizel otm 1,6 deyince şartlar azaldı...

fikrinizi söylerseniz çok memnun olurum..hemde 1.6 otm dizel seçenekleri için beyin fırtınası yapmış oluruz...

1. makyajlı 3008...arabadaki makyaj ı beğendim..ama içi aynı...35 bin daha para verip aynı arabaya binmek...? yeni kasa ne zaman geliyor...duyum varmı ?

2 lancia delta....türkiyeden çıkmasaydı düşünüyordum..

3 citroen ds 5...olumsuz yanı basık..3008 den sonra mezara girmiş gibi hissettim...

4 yeni nissan quaskai...cam tavanlı versiyonu 105 bin tl...nissan a çok geldi....

5 Volvo v 40 cross...92 bin tl fiyat aldım..ama bizim aslandan neredeyse 17 cm daha alçak..araba 10 numara ama çok alçak..aklımda suv var.

6 1.6 benzinli yada 2.0 otm tik seçenekleri içinde Hyundai ix 35 i , kia spotage i, charvole captiva yı zorladım içime sinmedi...

yaniki dostlar kafam çok karışık..fikirlerinizi bekliyorum....3008 den çoookk memnunu...en ufak bi falsosunu görsem gözünün yaşına bakmıcam..aslanda işin farkındaymış gibi
    hiçbir konuda üzmüyor...2015 de gelecek suv ları bile araştırır oldum..gözden kaçırdığım birsey ler varmı acaba..

mersedes gla yı düşünüyordum..135 bin beni çok aşacak rakamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulasss1980 -- 23 Temmuz 2014; 16:30:00 >

• ulasss1980 kullanıcısına yanıt
    ben sizin yerinizde olsam 16.dci x-tronic yeni nissan x-trial düşünürdüm dolusu 132.000tl satılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

Sıfır yeni kasa 3008 almayi dusunen varsa açık ve net soyluyorum al-ma-yın...

Otomatigi cekilmiyor sollama yapmaya cekiniyorum Partner Tepee den sonra refleks sıfır geldi bana.
    Yokus aşağı iniyorum yolun ucunda durdum eco sistemi devreye girdi buraya kadar sorun yok tamam ama gaza bastim dip gaz yaptim gaz yemedi araba çalışmadı stop etti durdugu yerde. Kontagi kapatip actim duzeldi ama can sıkıcı bir durum o kadar para ver bunlari yaşa...

Araçta aslında bildiğiniz gibi elektronik kontrollü olarak çalışan düz vites kutusu bulunmakta, sizin gaz pedalına basma şeklinize göre aracın ne zaman nasıl tepki verdiğini tam olarak öğrendikten sonra bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Eğer yüksek devirlerde kullanmayı seviyorsanız aracı spor moda alabilirsiniz ya da vitese müdahalede bulunmak istiyorsanız direksiyonun arkasındaki kulakçıkları kullanabilirsiniz. Çevremdeki çoğu kişi bu tip şanzımana sahip bir aracı ilk kullandığında rahatsız olduğunu söylese de aslında benim hoşuma giden bir şanzıman. Tek sorunu çok düşük hızda 2. vitesteyken dik bir yokuşa geldiyseniz aracın kafası karışmadan önce sizin müdahale edip 1. vitese almanız gerekiyor, yoksa araç o an ufak bir silkeleyip kararsız kaldıktan sonra kendini toparlıyor. Bunun haricinde hiçbir sıkıntı yaşamadım, aksine dediğim gibi kullanmaktan büyük keyif alıyordum.

Bahsettiğiniz aracın stop etmesi durumuna gelecek olursak bunu bir sefer ben de yaşamıştım. Yine aynı bahsettiğiniz şekilde yokuş aşağı inip durduktan sonra araç Eco moda geçti ancak ayağı frenden çektikten sonra çalışmak gibi bir eylem göstermedi, tekrar yola devam edebilmek için kontağı kapatıp aracı yeniden çalıştırmak gerekti. Durumu Peugeot servisine sorduğumda araç uzun süre kullanılmadıysa Stop&Start aküsü boşaldığı için yeterli gücü veremediğinden aracın stop etmiş olabileceğini söylemişti ve gerçekten de bu durumu yaşamadan önce aracı uzun süre dışarı çıkartmamıştım. İlerleyen dönemlerde aracı daha aktif olarak kullandım ve bir daha bu durumla hiç karşılaşmadım ancak tabii ki özellikle güvenlik açısından böyle bir şeyin hiç olmaması gerekirdi. Zaten bu aracın en sevmediğim yönü Stop&Start sisteminin işleyiş şekliydi, araç daha tam olarak durmadan ne diye stop moduna geçersin ki...

quote:

Orijinalden alıntı: ulasss1980

algıda seçicilik midir,suv pazarının büyümesimidir bilmiyorum ama artık her yerde 3008 görmeye başladım..bazen bir ışıkta 3 arababile oluyoruz..

ben arabamdan çok memnunum ama daha önce hiçbir arabaya 1 yıldan 1,5 yıldan fazla binmedim...0 aldıklarım dahil...3008 i değiştireyim diyorum..
    100 binlik bir bütçe ayırdım ama araba bulamıyorum...dizel otm 1,6 deyince şartlar azaldı...

fikrinizi söylerseniz çok memnun olurum..hemde 1.6 otm dizel seçenekleri için beyin fırtınası yapmış oluruz...

1. makyajlı 3008...arabadaki makyaj ı beğendim..ama içi aynı...35 bin daha para verip aynı arabaya binmek...? yeni kasa ne zaman geliyor...duyum varmı ?

2 lancia delta....türkiyeden çıkmasaydı düşünüyordum..

3 citroen ds 5...olumsuz yanı basık..3008 den sonra mezara girmiş gibi hissettim...

4 yeni nissan quaskai...cam tavanlı versiyonu 105 bin tl...nissan a çok geldi....

5 Volvo v 40 cross...92 bin tl fiyat aldım..ama bizim aslandan neredeyse 17 cm daha alçak..araba 10 numara ama çok alçak..aklımda suv var.

6 1.6 benzinli yada 2.0 otm tik seçenekleri içinde Hyundai ix 35 i , kia spotage i, charvole captiva yı zorladım içime sinmedi...

yaniki dostlar kafam çok karışık..fikirlerinizi bekliyorum....3008 den çoookk memnunu...en ufak bi falsosunu görsem gözünün yaşına bakmıcam..aslanda işin farkındaymış gibi
    hiçbir konuda üzmüyor...2015 de gelecek suv ları bile araştırır oldum..gözden kaçırdığım birsey ler varmı acaba..

mersedes gla yı düşünüyordum..135 bin beni çok aşacak rakamlar...

3008'de yüksekte oturmaya alıştığım için alçak hangi araca binersem 3008'in o yüksek koltuk pozisyonunu aratıyor bana, bu nedenle 3008'den sonra daha alçak bir araca geçerseniz 3008'i çok arayacağınızı rahatlıkla söyleyebilirim.

Bana kalırsa aracınızdan memnunsanız hiç değiştirmeyin, eğer illa değiştirmek istiyorsanız da 35.000TL verip dediğiniz gibi tekrardan aynı aracı almak yerine değişiklik yapın. Saymış olduğunuz araçlar arasında size önerim yeni Qashqai ve yeni X-Trail'e bakmanız olacak, hangisinin boyutları sizin için daha uygunsa ona alıcı gözüyle mutlaka bakın. Yeni X-Trail'i kullanma fırsatım olmadı ancak yeni Qashqai'yi yüksek hızda virajlı yollarda kullanma fırsatım oldu ve aracın yol tutuşu gerçekten güzeldi, donanım konusunda da gayet dolu bir araç. 3008'den sonra Nissan'da eksikliğini hissedeceğiniz detaylar; araç hareket ettikten sonra kapıların otomatik olarak kilitlenmemesi ve cam açma/kapama düğmelerinde herhangi bir aydınlatma bulunmaması olacak.

• sarppy kullanıcısına yanıt
    cvp yazan arkadaşlra teşekkür ederim... x trail benim için kesinlikle gözden kaçmış bir araba...okadar suv dergisi aldım ama neden bu araba dikkatimi çekmedi bilemiyorum..
    sanırım geçmiş yıllardaki şekilsiz hali ve abartı fiyatı bu arabaya bakmamamı sağladı..(.fiat fremont gibi ,Toyota land cruzer gibi)..ancak 1.6 dize otm ile ve bu yakışıklı haliyle tr ye
    girdiğini gözden kaçırmışım..

birkaç video ve yorum izledim.. yeni quaskai gibi kıvrak değilmiş ama konforu daha ii miş...bizim yaşda 35 iolduğuna göre kıvralık ataklıkdan ziyade ağır başlı aile otm daha mantıklı..

birde bizim aslanın 1639 cm lik yüksekliğinden büyük olmasıda cabası...
  • ulasss1980 kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Bende sizin gibi çok düşündüm 3008 den inip neye binebilirimki diye...Ama bulamadım.
    En yakın araç benim için 4X4 olması önemli Subaru XV 1.6 benzinli otomatik. 80 bin.
    Aslında Subaru Froster'in Çift turbolu modeli var. 2,0 benzinli otm. Onuda gözüme kestirdim fakat 130 bin yazıyor camında.
    3008 den sonra bunlara binsem.
    -Yakıt düşüneceğim. Dizel de az yakıyor diye çok düşünmüyorsun.
    -2,0 olursa vergi düşüneceğim
    -arka koltuk yatınca, bağaj ile arasında yükseklik mesafesi var 7 cm kadar. yatarken bel ağrısı çekmek istemem.
    -Her şey den önemlisi Arka bağaj kapağı yok. Bu benim için bir kahvaltı masası.
    -2-3 yıl içinde Türkiye Etanola geçiş yaparsa benzinli arabalar elimizde kalabilir, yada fiyatı düşer.
    Velhasıl kelam. henüz bir araç bulamadım.
  • 
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.