Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fordmustanggt2005 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Bu araç için forumda kimse yok, konu bomboş hayret bir olay : ) Ben de 1.2 urban soul almayı planlıyorumç 36.500 fiyat çekmişler. Fiyatı çok cazip geldi. ESP yok tabi bu versiyonda, yokuş kalkış dijital klima gibi eksiklileri var. Ama araç güzel. Bundan dolayı bir detaylı bilgi almak istedim. Malum üzerine bir kaç bin daha eklenip tüm donanımlara sahip Clio4'de alınabilir. Eğer Clio'yu görüp ya da kullandıysanız ikisini kıyaslayabilir misiniz?
  • Merhaba bende aranıza yeni katıldım aslında burayı uzun süredir takip ediyorum yeni üye oldum

2012 modell 208 1.6 e-hdi allure sahibiyim.Aracımı severek kullanıyorum 15900km yol yaptım daha hiç bir sorunla karşılaşmadım,forumda okuduğum kadarıyla arka amortisör sorunu olsun gerek iç plastik aksam sorunu olsun en ufak problem yaşamadım. Üretim tarihi ağustos 2012 araçta racechip mevcut göral peugeot ankarada montajı yapıldı 14000km racechipi hiç çıkarmadım , cidden çok fark var dyno ölçümü yapılmadığı için gücünü ölçme fırsatı bulamadım ama 12-15 hp 25-30nm tork artışı olduğunu düşünüyorum ve hep seri araç kullanırım yakıt tüketimine pek önem vermiyorum.En az yakıtı tüketimimde Ankaradan Niğdeye gittim 350km 3.6 lt ortalama göstermişti.

Ayrıca h7 xenon
    statik sis farında h16 drl led ampul ve amfi ve focal hoparlörler mevcut sorusu olanlara yardımcı olabilirim.herkese iyi forumlar...

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smcssllsmt89 -- 27 Temmuz 2013; 12:55:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: burak220589

quote:

Orijinalden alıntı: fordmustanggt2005

quote:

Orijinalden alıntı: burak220589

arkadaşlar bende de 1.4 dhi active modeli var sonradan SMEG ekran taktırabiliyormuyum. Birde jant 16 inç jant camlara 2 numara film ve orjinal spoiler düşünüyorum bunlar bana yaklaşık ne kadara mal olur.

SMEG takılıyorsa sanırım opsiyon fiyatına yakındır. 1200 tl civari.
    jantlar 1500 tlcivarıdır.
    Cam filmleri 150tl 400tl arası bu kadar fiyat farklı olması abartı ama kalitelisini taktırıcam.
    Orjinal spoiler i ne kadar fikrim yok o da 500tl 600tl vardır sanırım

önceliğim cam filmi ve spoiler...

görüş ve önerilerinizi bekliyorum...

Spoiler 1200 lira civarı maalesef.

diğerleri hakkında bir bilginiz var mı

en çok merak ettiğim smegh ekranın takılıp takılmayacağı.

Aracı ilk alacağım zaman bana takılamıyacağı yönünde bilgi verdiler ama biraz zaman geçsin.bu işe çözüm bulacak babayiğitler çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hoşgeldiniz
    Öncelikle aracınız çok güzel.kazasız kullanmanız dileklerimle
    Chip olayını ne kadara yaptırdınız.bendeki araç 1,4 e-hdi. Benim araca yapılabilirmi.garantide problem oluyormu
    Yine xenon far kaça maloldu.servistemi yaptırdınız

• quote:

Orijinalden alıntı: uçanninja

Teşekkür ederim. Bu araç için forumda kimse yok, konu bomboş hayret bir olay : ) Ben de 1.2 urban soul almayı planlıyorumç 36.500 fiyat çekmişler. Fiyatı çok cazip geldi. ESP yok tabi bu versiyonda, yokuş kalkış dijital klima gibi eksiklileri var. Ama araç güzel. Bundan dolayı bir detaylı bilgi almak istedim. Malum üzerine bir kaç bin daha eklenip tüm donanımlara sahip Clio4'de alınabilir. Eğer Clio'yu görüp ya da kullandıysanız ikisini kıyaslayabilir misiniz?

Hocam araç oldukça güzel.tek eksiği esp.onuda neden koymamışlar anlamadım.ama bence alınabilir.clio4 te güzel araç bende ikilemde kalmıştım ama 208 bariz daha geniş ve ferah.sürüş dinamiği daha çok hoşuma gidiyor.
    Piyasada 2012 hdi active mevcut olan bayiler var.bana geçen hafta 38 civarında fiyat veren oldu.dizel düşünürseniz bulunmaz fırsat

• Hoşbulduk iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Chip konusunda bir link atıyorum chip

ben bu markandan aldım serviste normalde montaj yapmıyorlar ama ben oradaki ustaya cüzzi bir ücret karşılığında montaj yaptırdım garatni konusunda zaten sökülebilen bir sistem hiç bir sorun olacağını düşünmüyorum olsa bile chip zaten sökülüyor.

xenon konusunda ise ucuz markaları asla almayın merceği eritebiliyor ve arıza ışığı yaktırıyor bilginize kalite markalardan şaşmayın bosh phlips twin gibi markaları alabilirsiniz. ortalama 400-500 tl arası bir ücreti olur bendeki phlips h7 450 tl ye alıp kendim montajını yaptım.

• Teşekkür ederim linki inceledim.mantıklı geldi
    Aracın otomatik olmasından dolayı bir sorun yaşadınızmı.yani vites geçişlerinde bir sorun yada problem çıktımı.yada vites değiştirme aralıklarında bir değişiklik varmı
    Xenon U kendim taktım dediniz.işlem kolaymı yada muayenede bir sorun çıkarırmı
    Merak ettiğim diğer konu sizin ekranda navigasyon mevcutmu
    Yakıt tüketimine bir etkisi oldumu sizce
    Tekrar sağolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 27 Temmuz 2013; 13:52:51 >
  • Araç otomatik olması hiçbir etken değil vites geçişlerini asla etkilemiyor mantık şöyle chip içinde ayar podları var güç ekonomi yakıt tüketimi gibi size bırakılar kullanma klavuzunda yazan ayarları istediğiniz zaman yapabiliyorsunuz
    vites değiştirme aralıkları biraz daha azaldı bende 2300 d/d vites atıyorken şimdi 2100 d/d vites atıyor ama güçde gayet yeterli f1 kulakçıkları ile 4500 devire kadar zorlayın işte ozaman çok keyifli oluyor chipli ve chipsiz denedim arada çok hissedilir bir şekilde performans farkı var. tercih sizin tabiki ama chip bence gerekli sizin aracınız 68hp performans istiyorsanız sizin için dahada gerekli yakıt tüketiminide bir değişiklik olmadı bende ben genelde agresif kullanıyorum pek anlayamadım.

Xenon konusuna gelince araçda zaten mercek var muayneye çok araç götürdüm merceksiz xenonlara bile hafif kusur yazıyorlar kaldıki bizim araçlarımız mercekli bir sorun çıkması söz konusu bile değil montajıda zor değil eğer eliniz yatkınsa 20 dakikada kendiniz yapabilirsiniz ama değil ise servise montaj yaptırın derim.

Navigasyon mevcut değildi aldığımda ama şu aralar bu ürünle ilgileniyorum sizlerinde bilgisi olsun Media İnterface

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smcssllsmt89 -- 27 Temmuz 2013; 14:04:51 >

• Çok sağolun.sizin gibi kullanıcılar sayesinde aracı daha keyifli hale getirebileceğiz

• arkadaşlar 208 gti mi yoks polo gti mı siz ne dersiniz ? gti kullanan varmı aranızda
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkurtulus

quote:

Hocam araç oldukça güzel.tek eksiği esp.onuda neden koymamışlar anlamadım.ama bence alınabilir.clio4 te güzel araç bende ikilemde kalmıştım ama 208 bariz daha geniş ve ferah.sürüş dinamiği daha çok hoşuma gidiyor.
    Piyasada 2012 hdi active mevcut olan bayiler var.bana geçen hafta 38 civarında fiyat veren oldu.dizel düşünürseniz bulunmaz fırsat

ben araçı alalı 1 ay oldu istanbul sancaktepe tekoto dan 2012 model 1.4 hdi active anahtar teslim 37,700 e aldım sonrada bulgurluda 37,500 e de bulmuştum orası araçı teslim alacağım gün aradı ve araçımız boşta gelin isterseniz bir bakın diye orasıda aktif ırıyıldı sanırım.ilgileniyosanız arayın derim.

• Teşekkürler arkadaşlar. Bence ESP'den sonra en büyük eksiği yokuş kalkış desteği olmaması. Kliması da manual klima acaba performansı nasıl? Elektronik klima olsa çok hoş olurmuş. VE küçük direksiyon simidi, üstteki göstergeleri görmeyi engelliyor mu?
  • quote:

Teşekkürler arkadaşlar. Bence ESP'den sonra en büyük eksiği yokuş kalkış desteği olmaması. Kliması da manual klima acaba performansı nasıl? Elektronik klima olsa çok hoş olurmuş. VE küçük direksiyon simidi, üstteki göstergeleri görmeyi engelliyor mu?

Yokuş kalkış desteği e-hdi'lerde var.
    Modeller arasında böyle farklılıklar olması pek iyi olmamış.
    Klima fena değil, iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proxy1 -- 28 Temmuz 2013; 10:36:23 >
  • Proxy1 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Ben Urban Soul düz vites düşündüğüm için yokuş kalkıştan mahrumuz anlaşılan. Acaba sadece bu özellik eklenebiliyor mu? Ve direksiyon simidinin üzerindeki gösterge panelinin okunma durumu nasıldır?
  • Yokuş kalkışı sonradan ekletemiyorsun
    Boyum 1,77 ve direksiyon göstergeleri okumama engel olmuyor.
    Bu direksiyon tasarımında hata yok hocam rahat ol, yoksa pug yeni 308 e de aynı dizaynı getirmezdi.içini rahatlatmak için tekrar tekrar test sürüşü yap
    Dizelde düşünebilirsin 38 lerde bulabilirsin .beygirinin düşük olması seni korkutmasın.devrini alınca çok iyi .özellikle rampalarda sol şeritten ayrılmazsın

• quote:

Teşekkürler hocam. Ben Urban Soul düz vites düşündüğüm için yokuş kalkıştan mahrumuz anlaşılan. Acaba sadece bu özellik eklenebiliyor mu? Ve direksiyon simidinin üzerindeki gösterge panelinin okunma durumu nasıldır?

Panel okumada herhangi bir sorun yok.
    Her tarafı açık ve net görülebiliyor. Ayrıca paneli de oldukça hoş dizayn etmişler, aydınlatması da güzel.
  • Teşekkürler arkadaşlar. Sanırım Urban Soul versiyonu 36.500TL için çok ideal gözüküyor her ne kadar ESP ve yokuş kalkış desteği olmasa da.
  • ugurozel kullanıcısına yanıt
    Uğur bey,

Cevap ancak verebildim. Aracımın arka amortisörleri değişti. Şu anda bahsettiğim ses kesildi. Bunun yanında arka cam fitilleri ve ön sağ kapı contası değişti.

Süspansiyonun geç gelmesi konusunda iki gün içinde geldi. Acil sipariş ettik dedi. Bu arada benim kapıda da bir ses için çalışma yapıldı. Sizin bahsettiğiniz gibi o ses bende de kesilmiş oldu.

Yazıyı nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama ingiltere forumlarından birinde gördüm. Tekrar bulup atacağım size.
  • smcssllsmt89 kullanıcısına yanıt
    Navigasyon konusunda servisteki yetkili bana benden haber bekle şekliden bir dönüş yaptı. Yazılım ellerinde yokmuş gelince sizin aracınıza yükleriz dediler. Tabi korkum hardware tarafının uygunluğu bakalım ne olacak.
  • SMEG ekran için Peugeot türkiye temsilcisine mail attım ve evet takılıyor fakat tuzlu oluyor fiyat için bayiilerden bilgi alabilirsiniz dediler. tüm tesisatı uydu sistemi vb sökülüyor dedi.

arkadaşlar bilgilerinize...
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.