Şimdi Ara

peugeot 206 mı opel corsa CRDİ mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arkadaşlar ikinci el dizel motorlu küçük hacimli bu iki araba arasında kararsız kaldım .ha bir de ford fiesta dizel var.ama birkaç ford kullanan beni fiestadan soğuttu.ama tam olarak karar veremedim. peugeot 206 dizel mi opel corsa dizel mi yoksa ford fiesta dizel mi? 2004 -2005 model düsünüyorum.fiyat olarak pahalıdan ucuza 1-fiesta 2-opel corsa 3 -peugeot 206 .bu araçlardan kullanan varsa özellikle yakıt tüketimi yedek parça servis hizmeti ve diğer açılardan yardımcı olurlarsa sevinirim.ayrıca forumda satıcı varsa müşteriyim. 15 -20 gün icinde almayı düsünüyorum.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

• kardes heçbiri deel punto
  • Multijet alacaksan bencede puntoya bak derim bi.
    Ama 206 panoramik cam da cok karizma duruyor.
  • corsada direksiyon-süspansiyon arızası standart
  • quote:

Orijinalinden alıntı: nlty2000

corsada direksiyon-süspansiyon arızası standart

kuzenimde de corsa var ve bircok tanıdıgımda da...ben hic duymadım
  • 206
  • 206 hakkında çok fazla şikayet var... Bence ikisi arasında tercih yapacaksan tercihin Corsa olmalı.
  • abi 2. el tanıdık biri olmadımı sakat ya...
    turbosu hassas...
    memleri hassas common rail ise...

corsanın eski common rail olmayan modelleri var sanırım

alacaksan onlardan al...

iyi bi usta bul... paraya üşenme ver 50 kaat, neyse söktür baktırt filan...

dizelin 2. eli sakat, yeni dizeller çok hassas

tanıdıktan filan değilse ben 2. el dizel alınmasını tavsiye etmem

yani bizim araçların 2. elini düşüyorum, bize zarar ama doğrusu bu!
  • içlerinde 206 tafsiye ederim
  • sayın ulasklu. bahsettiğiniz risk mesela 30 bin km ye kadar dizellerde geçerlimi ?motorcuya mı baktıracaz?.bu işten anlayan pek fazla ustanın olduğunu sanmıyorum. o zaman ben aldığım dizel aracı satarken de aynı sorunu yaşamazmıyım. dediğiniz doğruysa dizellerin ikinci eli de pahalı. bu riskten dolayı bir fiyat düşmesi sözkonusu deği.l bu bir çelişki değilmi?
    bir de peugeot 206 kasa değiştirecekmiş diye duydum.doğru mu ?selamlarımla
  • sorduğun soruya bak tabiki peugeot 206
  • tabii ki corsa...
  • binbaşının mı erin mi sözü dinlenir.herhalde binbaşının.corsa biraz ön plana çıkıyor.ancak peugeot diyenler gerekçelerini belirtirlerse daha ikna edici olur.duyumlarıma göre peugeot un servis ve yedek parca hizmetleri pahalıymış.artık nasip.
  • dizel dusunuyorum diyosun dostum... bn sana multijet oneririm o zmn! ama kıstasların baska olsaydı baska seyler onerirdim.. bu yuzden punto!
  • ya sırf camLı tavan karizma duruyo die arabamı aLınırya..gördük forumda bi arkadaş pejo 307 cc iLe bi kaç haftada nasıL soruNlar çIkdı..hiç mi ders aLamıyoruz biz burda ?

eğer opel yada pejo dan ikisini aLcaksan opeL derim ama punto yada bi göz at bence ;)
  • benim anlamadığım birşey var biraz araştırsanız göreceksiniz MULTIJET VE CDTI aynı motor arkadaşlar GM hatta bu motoru birçok arabada kullanıyor....hatta PALIO VE CORSA AYNI Platformu paylaşıyor...!!!!
  • +1 punto
  • arkadaşlar cevaplarınız icin teşekkür ederim opel diyenler kazandı!
    opel corsa CDTI 1.3 2005 model 0 km bir araba aldım.ikinci el uygun bulamadım.satıcılar beni 0 almaya zorladılar.hiç aklımda yoktu.şu anda 250 km yaptım arabamdan çok memnunum ancak bir sorun var:araba hareket halindeyken direk 2. vitese attıgımda veya ikinci viteste devir düşükken araba gaz yemiyor, zorlanıyor gibi geliyor.yani ikinci viteste çekiş sorunu var gibi .opel corsa kullananlar da aynı şeyle karsılastılar mı bu husus normal mi ?
  • quote:

Orijinalinden alıntı: mercancanlı

arkadaşlar cevaplarınız icin teşekkür ederim opel diyenler kazandı!
    opel corsa CDTI 1.3 2005 model 0 km bir araba aldım.ikinci el uygun bulamadım.satıcılar beni 0 almaya zorladılar.hiç aklımda yoktu.şu anda 250 km yaptım arabamdan çok memnunum ancak bir sorun var:araba hareket halindeyken direk 2. vitese attıgımda veya ikinci viteste devir düşükken araba gaz yemiyor, zorlanıyor gibi geliyor.yani ikinci viteste çekiş sorunu var gibi .opel corsa kullananlar da aynı şeyle karsılastılar mı bu husus normal mi ?

Motor hacmi düşük olduğundan, turbo devreye girmeden ki 1750 civarında giriyor, daha düşük devirlerde torque dolayısıyla çekiş gücü düşük oluyor. Yani normal bir durum söylediğin. düşük hızlarda 1. vitese takman gerkiyor. Özetle vitese geçirdiğin zaman araba 2000 devir civarına olacak şekilde ayarlamalısın.

• Eğer kesinlikle bu ikisi arasında düşünüyorsan Peugeot 206 derim, çünkü HDI dizel teknolojili motor Opel'inkinden daha başarılı ve iyi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.