Şimdi Ara

peugeot 206 ile ilgili yaşadğınız sorunlar ve çözümleri (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
15
Favori
172.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam siz bir arabayı bilgisayara bağlatın yani planet2000 programi ile beyin e bakin hata veriyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickimsonikimsi -- 22 Mart 2018; 17:3:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickimsonikimsi

Hocam siz bir arabayı bilgisayara bağlatın yani planet2000 programi ile beyin e bakin hata veriyormu?

sağolun hocam ankarda tanıdık varmı bildiğiniz
  • veilben kullanıcısına yanıt
    Ne yazıkki ama tanidiga ihtiyac yok işlem yapmayacak sadece hata kodlarını söyleyecek ama kesinlikle planet 2000 programı ile baksın thirth party programlar ilede bakiyorlar ancak beyin bu programlar ile uyumlu degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickimsonikimsi -- 22 Mart 2018; 18:20:9 >
  • quote:

Ne yazıkki ama tanidiga ihtiyac yok işlem yapmayacak sadece hata kodlarını söyleyecek ama kesinlikle planet 2000 programı ile baksın thirth party programlar ilede bakiyorlar ancak beyin bu programlar ile uyumlu degil

teşekkürler hocam çok sağolun sizden başka cevap yazan olmadı
    Umarım yardımcı olmuşumdur.

• quote:

Umarım yardımcı olmuşumdur.

hocam dediğiniz programa bağalattım aracı görmedi beyin sorunlu dediler bende fazla kurcalatmadım beyin bozuk olsa araç çalışmaz değilmi çok saçam geldi öyle kullanıyorum şimdilik
    Aynen oyle hocam buyuk ihtimal planet2000 programi olmadigi icin gormemistir!

Bu arada beyin arizali deyip işin icinden cikmalari trajikomik

Motor yok dememişler iyiki!

• quote:

beyni değiştirmeye yöneldiler hemen program bağlanamadı sorun programda diyorum hemen usta sökmeye başladı onuda beceremedi geri yerine oturttu elektronikçiye götürecekti beni vaktim yok deyip ayrıldım ucuz atlattık
  • quote:

Orijinalden alıntı: veilben

quote:

beyni değiştirmeye yöneldiler hemen program bağlanamadı sorun programda diyorum hemen usta sökmeye başladı onuda beceremedi geri yerine oturttu elektronikçiye götürecekti beni vaktim yok deyip ayrıldım ucuz atlattık

birde kocaman pejo ve citroen tabelası asmışlar

• s_KK S kullanıcısına yanıt
    hocam pek de haksız sayılmaz sanki
    bahsedilen kasa bu ise, ayrıca bunlar da fiyat olarak 206 dan yüksek sanırım :)
     peugeot 206 ile ilgili yaşadğınız sorunlar ve çözümleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maximus Meridus

hocam pek de haksız sayılmaz sanki
    bahsedilen kasa bu ise, ayrıca bunlar da fiyat olarak 206 dan yüksek sanırım :)
     peugeot 206 ile ilgili yaşadğınız sorunlar ve çözümleri

anlamadım ustam

Fiestaya öküz gibi demiş bi arkadaş bi arkadaş da öyle demese iyiydi dedi mobilden bulamıyorum şimdi belki yanlış kişiyi alıntılamışımdır

• quote:

Orijinalden alıntı: Maximus Meridus

Fiestaya öküz gibi demiş bi arkadaş bi arkadaş da öyle demese iyiydi dedi mobilden bulamıyorum şimdi belki yanlış kişiyi alıntılamışımdır

anladım
  • Arkadaşlar pejo 206 2005 xt modeli var bende daha önce sanroof yaptırdım 300 tl verdim şimdi ise sanroof tuşuna basıyorum hiç kıpırdamıyor acaba sigortası falanmı attı acaba sigortası nerede hangisi bilen varmı ustalara gitmek istemiyorum yalandan parça degişiyolar

• tacimmüdür kullanıcısına yanıt
    La bin git 6 ay durdu diye bişey olmaz bas çalıştır

• ramazanekşi R kullanıcısına yanıt
    Sigorta kutusu direksiyon altındadır ama hangisinin sanroof olduğuna kullanma klavuzundan bakacaksın yada hepsini tek tek kontrol edeceksin

• Öncelikle aracım Peugeot 206 Roland Garros 2000 model 1.6 8v benzin + lpg
    Yaklaşık bir aydır sorun yaşıyorum ve farklı tamircilere gitmeme rağmen yaptıramadım, önerilerinizi bekliyorum.
    Araç bir kaç gün kullanılmayınca marş basıyor ama çalışmıyor. Bir kaç saat güneş altında kaputu açık bıraktıktan sonra araç çalışıyor du, şimdi hiç çalışmıyor. Önce benzin pompası dediler benzin pompasını değiştirdiler, düzelmedi, araç arıza yapınca bakmamız lazım dediler araç çalışmayınca çağırdım geleiler çalıştıramdılar, sonra bilgisayara bağlanacak dediler bağladılar sorun bulamadılar. Araba bir kaç gün kalacak dediler bırakamadım.
    Kısaca belirtiler:
    Kontağı açınca benzin pompasına elektrik gelmiyor ve pompa çalışmıyor. Dışarıdan elektrik verince pompa çalışıyor ama araç çalışmıyor. Marşa basınca dışarıdan verilen elektrik kesiliyor.
    Ön göstergedeki motor diagnostik ışığı hiç yanmıyor. normalde yanıp bir süre sonra sönmesi gerekiyor.
    Araç bir sefer çalışırsa ondan sonra normal çalışmaya devam ediyor. Ta ki bir iki gün kullanmayana kadar.

• merhaba arakdaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var bende 2004 desire var 1.4 benzin lpg 4 senedir sorunsuz biniyorum ancak şu sıralar canımı sıkmaya başladı araçta şöyle bir sorun oluyor;
    aracı çalıştırırken falan problem yok devir saati oynamıyor ancak araç yüke bindiğinde yani arabayı kaldırırken devir saati birden düşüyor araç bazen stop ediyor bazende rolanti toplanıyo stop etmekten kurtuluyo bazende saniyelik stop edip çalışıyor bu olay her zaman olmuyo araba sıcak soğuk fark etmiyo

giderken yolda bir kaç saniye gaz yemediği oluyo vites düşünce yada debriyaj yenileyince kendini topluyor nasıl ayağını birden gazdançekersin bi yığılma olur onun kadar değil ama gaz versende yemiyo bir kaç saniye

birde yeni başladı düşük devirde 2000 devir altında bazen titreme yapıyor çok az da olsa gaza yüklenince gidiyor bunların hepsi birbiri ile bağlantılı mıdır nasıl çözerim bu sorunları şimdiden teşekkürler

• Merhabalar arkadaşlar bende 206 2004 model 1.4 x line var. Aracımın sağ ön rotunu 2-3 defa değiştirdim ama sürekli arızalanıyor özellikle de hep aynı taraftaki z rot arızalanıyor bozuluyor. başına böyle bir durum gelen arkadaşlar var mı acaba. Ya da orijinal olmadığı için mi böyle sıkıntı çıkıyor bu anlamda tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı z rot için çünkü arızalandığında lakır lakır diye gıcık bir ses geliyor. İnsanı araba kullanmaktan soğutuyor. Ayrıca arkadan se gıcırtı sesi geliyor diyen arkadaşlar yakın zamanda bende de aynı sorun vardı. Sanki paslı demiri başka demire sürtüyormuşsunuz gibi gıcırtı sesi vardı. Torsiyon bilyesi dediler. Gerçekten de arka dingil in içinde olan torsiyon bilyeleri var. Onları değiştirdimses kesildi. Torsiyon bilyesi orijinal derseniz takımı 300 tl civarı. 2 takım. Ama ben yan sanayi alıp taktırdım. Takımı 150 tl idi toplam 300 tl. Tornacıya 600 tl ustaya da 400 tl verdim. Parçayla beraber toplamda 1250 tl ye hallettim.

• TheBaBa55 kullanıcısına yanıt

Merhabalar kardeşim. Usta değiliz ama yıllardır araba kullanıp sürekli tamirat yaptırınca insan çırak kalfa oluyor mecburiyetten. Bahsettiğin sıkıntılar debriyaj baskı balata sorunu sıkıntıları. Gaz yemiyorsa devir gösterge ibresi ani iniş çıkışlar yapıyorsa çekiş problemi ve rolanti sorunu varsa bu sıkıntıların tek adresi baskı balata değişiminden geçiyor. Bende daha önce chevroletaveo vardı onda da aynı sorunları yaşadım hatta kırmızı ışıkta gaziantep çekince ayağı aniden stopaj ediyordu biraz yük binince iyice hantallaşıyordu. Baskı balatayı değiştirmiştim araba yeniden doğdu. Ama şuanda 306 ailesindeyiz. Yalnız baskı balatayı değiştirirseniz yağ değişimini yaparken yağ üstadın baskı balatanın değiştiğini özellikle söyleyin yoksa kontrol edip eksik olduğu kadar koyar Allah muhafaza şanzımanı parçalarsınız benim gibi. Maalesef usta sıkıntısı var memlekette. Ancak biz birbirimize yardımcı olabiliyoruz tecrübelerimizle. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.