Şimdi Ara

Peteklerin bazıları ısınmıyor. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
3
Favori
143.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    iyi bir temizlik 250 tl ye yapılır 3+1 ev için bunu 100 liraya yapanlara inanmayın bunun ilacı sadece 40 lira gelirler yarım saatde yapıp giderler işi ehli kişilere yaptırın saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Orijinalden alıntı: yüksel75

quote:

Sadece 2 metrelik petek açık olursa sorun düzeliyor mu?

hayır, özellikle kombiye en yakın peteğin alt kısmı soğuk. Termostatik vana da sorun olabilir mi acaba diyorum.

Termostatik vana takılı tüm peteklerde o fark olabiliyor özellikle düşük kazan sıcaklıklarında, bende bile var.

en yakın petek olmasına rağmen ısıtmayan altı soğuk kalan peteğin termostatik vanasını çıkarıp düz vana taktık nispeten daha iyi oldu. ama yeterli değil çok daha sıcak olmalıydı. Daha uzaklardaki petekler çok daha iyi ısınıyor.

• merhaba arkadaşlar;
    yukarda bır arkadasımız evınde mobıl sıstem oldugunu ve tum peteklerın vanalarının altta oldugunu soylemıs.
    benım evımde mobıl sıstem yok fakat tesısatcım benı cok fena keklemıs tum peteklerın vanalarını alttan gırıs alltan cıkıs yapmıs.
    evıme en uzak petek yatak odamda 60*130 bırde salonda 30*300 ve 90*110 luk petek var onları bıle alttan gırıs cıkıs yapmıs.
    3 tane sorum olucak.
    1-)bırıncısı bu peteklerımı capraz baglantıya cevırmek ıstıyorum fakat borularım sıva altı ve duvardan paralel cıkıyor alttan cıkma boru degıl.
    2-)tum vanaları klasık vana takmıs termostatık degıl bunlarıda degıstırmek ıstıyorum bu mumkunmudur.
    3-)mevcut halıyle peteklere reglaj ayarı dıye bır sey varmıs onu yapmak ıstıyorum fakat peteklerdekı vanaların hangısını kısıp kombıye yakınlıgına gore ceyrek tur yarım tur cevırcem bılemedım..kombım mutfakta balkonda kombının sag tarafında sırasıyla oturma odası sonra salon var.kombının sol tarafında ıse banyo,kucuk bır oda ve yatak odası var.reglajı yaparken sıcak su gırıs vanasınımı komple kapatıp bır tur acıcam yoksa soguk su donus vanasınımı kapatıp yavasca accam bılemedım.ayrıca hangısı sıcak su gırısı vanası hangısı soguk su donus nasıl ogrencem
    lutfen yardımlarınızı beklıyorum.

• Merhaba Arkadaşlar
    Kiracıyım eve yeni çıktım. Ev 3+1 ,Evdeki 2 odadaki petekler hiç ısınmıyor. Kombi mutfakta ve mobil sistem olarak adlandırılan sistem var . Bu sistem kombinin hemen altında değil mutfakta başka bir yerde. Bütün peteklerin havasını aldım. kombiden sıcak suyun dağıtıldığı o yre sıcak su geliyor. salon mutfak banyo ve yatak odasında hiç bir sıkıntı yok gayet güzel ısınıyor. ama öbür iki odaya sıcak su hiç gitmiyor sanırım. ne petekler ısınıyor nede peteklere su taşıyan borular ısınıyor. Reglaj olayını yapmaya çalıştım kombiye yakın petekleri kıstım ama yine sonuç vermedi. Fikir beyan edene şimdiden çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turom

Merhaba Arkadaşlar
    Kiracıyım eve yeni çıktım. Ev 3+1 ,Evdeki 2 odadaki petekler hiç ısınmıyor. Kombi mutfakta ve mobil sistem olarak adlandırılan sistem var . Bu sistem kombinin hemen altında değil mutfakta başka bir yerde. Bütün peteklerin havasını aldım. kombiden sıcak suyun dağıtıldığı o yre sıcak su geliyor. salon mutfak banyo ve yatak odasında hiç bir sıkıntı yok gayet güzel ısınıyor. ama öbür iki odaya sıcak su hiç gitmiyor sanırım. ne petekler ısınıyor nede peteklere su taşıyan borular ısınıyor. Reglaj olayını yapmaya çalıştım kombiye yakın petekleri kıstım ama yine sonuç vermedi. Fikir beyan edene şimdiden çok teşekkür ederim.

Aynı sorun bende de mevcut.
    Kombi düşük sıcaklıklarda odamdaki peteğin tamamını ısıtmamakta, kombiyi belli bir sıcaklığa çıkarıdığımız zaman bu olay azalmakta.
    Geçen sene petek temizliği yapıldı ve havalarıda alındı.
    Konu hakkında yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

• turom kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Peteklerin havalarını aldığınızı yazmışsınız. Mobil sistemde dağıtıcının üzerinde vanaların yanında iki adet hava alma pürjörü olmalı.
    Onların da havalarını aldınız mı? Sonucu yazarsanız sevinirim.
  • jeremyre kullanıcısına yanıt
    evet hem soğuk su için hemde sıcak su için ekstra boşta vana var onlardan da yazınızı gördükten sonra hava aldım değişen bişi olmadı çok teşekkür ederim.
  • turom kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Bende de benzer bir problem olmuştu kollektorden hava alinca duzelmisti Bir de kollektorden sadece ısınmayan peteklerin vanalarini açıp, digerlerini kapatıp denemenizi oneririm. Hala isinmazlarsa tesisat tıkalı vs. olabilir. @turom

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu vana hakkında bilgisi olan varmı bütün peteklerde bu var ve kollektörlü sistem her peteğe ayrı gidiyo buunn yanında ayar yerri var ne işe yarıyo büyk peteğim ısınmıyor bundan mı acaba acil ardım
     Peteklerin bazıları ısınmıyor.
  • merhaba arkadaşlar.

Kombi arıza vermemesine ragmen 10 günlük bir sure zarfında once uzaktaki peteklerden başlayarak tüm evdeki petekler ısıtmamaya başladı (bildiğiniz buz gibi) Sadece en yakın petek olan banyodaki petek kombi sonuna kadar açık olmasına ragmen çok az ısıtıyor.

Sizce petek temizleme çözüm olur mu?
  • tequilla1984 kullanıcısına yanıt
    Pislik tutucu filtre tıkanmış olabilir.

• quote:

Pislik tutucu filtre tıkanmış olabilir.

bi
    Bunlardan hangisinde bu filtre acaba

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    Genelde sağdaki olur.
  • Arkadaşlar aynı sorun bendede var sonbaharda tahliye musluğundan kombiden su pompalayalak peteklerden 10-15 litre siyah su çıkardım, sıcak ve soğuk su gider musluk filtrelerini temizledim sonra temiz su basıp petek havalarını alarak kombiyi devreye soktum. Peteklerim önceki zamanlardan çok daha iyi ısınmaya başladı fakat son 3 gündür kombi ayarlarımı değiştirmeme rağmen son 3 peteğim çok az ısınıyor altlarıda soguk denecek kadar düşük ısıda acaba bu konuda fikri olan var mı ?
  • Selam arkadaşlar. Benim sorunum evde sonradan eklenen iki peteğin diğer petekler kadar ısınmaması. Evde kiracıyım ve bina merkezi sistem kömür ile ısınıyor. Yanlız dikkatimi çeken şey diğer peteklerde çapraz bağlantı varken sonradan eklenen peteklerde su girişleri alttan girip alttan çıkıyor. Acaba sorun bu mu?Yardımcı olursanız sevinirim...

• intibah400 İ kullanıcısına yanıt
    Bizim bir petekte bu olmustu, petegin bir ucunda klasik vana diger ucunda reglaj vanasi var.
    Klasik vana ucunu sıcak gelisine degil de dönüş hattina bağlamışlar. Yani en uzak petek olmamasina rağmen en uzak petekten daha az ısınıyor.(Peteklerin hepsi alt-alt bağlı)

• Bu konuya bir ekleme yapmak isterim. İşyerimin olduğu binada merkezi ısıtma var. Peteklerın bazılarında üst kısım sıcak alt kısım soğuktu. Özellikle bir oda diğermodalara göre kışın rahatsız edici derecede soğuk oluyordu. Bu soğuk olan odada 2m petek vardı. Havasını aldırdım, petek bağlantısını çapraz yaptırdım işe yaramadı. Daha küçük petek taktırdım biraz düzeldi ama tam olmadı. Yani uzun ve biraz daha kısa 2 petek denedim olmadı. Bu petekleri koçtaştan almıştım, koçtaşın kendi markası pekpan gibi birşeydi şimdi unuttum. Sonra petek au kaçırmaya başlatınca demirdöküm petek ile değiştirttim peteği. Ve tüm sorun çözüldü. Bunu paylaşmak istedim, ben çok uğraştım 7 yıl boyunca çözemedim. Sorunun petek olabileceğini hiçbir usta söylemişti.

• https://www.angoratesisat.com/peteklerin-ustu-sicak-alti-soguk/
    Makalemizi okuyup bilgi edinebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=Z2cmUXFTviA Buda videomuz
    İzleyip ne yapılması gerektiği hakında ek bilgi

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.