Şimdi Ara

PETEK ISINMIYOR BİLGİSİ OLANLARDAN YARDIM.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kış aylarında sıkça yaşanılan petek ısınma sorunu bendede var ancak benim sadece 1 peteğimde bu sıkıntı var. Bana yardım edebilmeniz için detaylıca anlatmaya çalışacağım.
    Öncelikle sistemi bu sene yeniledim genel bir ısınma sıkıntım vardı ve petekleri büyütüp kombiyide büyüterek ısınma anlamında sorunum çözüldü ancak eski sistemdede yeni sistemdede anlatacağım sıkıntı var. . Vaillant Turbo tect wu242-5 kombi var 24kwlık. Resimde elimden geldiğince düzgün çizmeye çalıştım. Oda 1 oda 2 oda 3 ve salondaki petekler yeni olarak değiştirdim. Bu işlemler yapılırken eski petekleri filtreleri hepsini bu sene temizlettim. Kombinin altında 7 li konnektör var ve borular oradan direk olarak peteklere dağılıyor. Banyodaki peteği sonradan eklettirdiğim için havlupana giden sudan boru ekletip resimdeki şekilde bağlattım. resimde yeşil bölgeler pencere kırmızılar petekler ve maviler kombi ve boruları anlatıyor. Bütün petekler giriş sol üst çıkış sol alt olarak borulara bağlıdır.

Şimdi benim sıkıntım ODA 1 deki peteğin ısınmaması peteğin ısınma şekli resimdeki gibidir ve ne yaptıysam ne ettiysem bu peteği ısıtamadım. Bu arada peteğin borularını kontrol ettirdim su akışında hiç bir sıkıntı yok. yani borularda bir tıkanıklık vs hiç bir sıkıntı yok. Ancak hiç bir şekilde o petek ısınmıyor. Birde hava vardır demeyin bütün peteklerin havası alınmıştır.

Bu işten anlayanların görüşlerini bekliyorum
    Eksik yazdığım birşey varsa elimden geldiğimce yazarım
    Şimdiden teşekkürler
     PETEK ISINMIYOR BİLGİSİ OLANLARDAN YARDIM. PETEK ISINMIYOR BİLGİSİ OLANLARDAN YARDIM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akrepsianka -- 26 Ocak 2016; 11:47:42 >

• akrepsianka A kullanıcısına yanıt
    EVDEKİ BÜTÜN PETEKLERİ KAPAT TEK O ISINMAYAN PETEGİ AÇ KOMBİYİ ÇALISTIR BAKALIM ISINACAKMI AMA KOMBİNİN BASINDA DUR KOMBİ POMPASINI ZORLARSA PETEK TIKALI OLABİLİR PETEK ISINIRSA BÜTÜN SİSTEME REGLAJ AYARI YAP BİDE ÇALISTIRIR ÇALISTIRMAZ O ISINMAYAN PETEGİ HEMEN KOS PETEGİN YANINA PETEGE GİREN VE CIKAN VANALARI ELİNLE TUT ÖNCE ALTDAKİ ISINIRSA PETEGE GİREN CIKAN VANALAR TERSDİR
  • Bir iki tane petefi kapatinca petek isiniyor. Baglantilarda sorun yok. Reglaj olayini nasil yapicam biraz aciklayabilirmisin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chnkrc35

EVDEKİ BÜTÜN PETEKLERİ KAPAT TEK O ISINMAYAN PETEGİ AÇ KOMBİYİ ÇALISTIR BAKALIM ISINACAKMI AMA KOMBİNİN BASINDA DUR KOMBİ POMPASINI ZORLARSA PETEK TIKALI OLABİLİR PETEK ISINIRSA BÜTÜN SİSTEME REGLAJ AYARI YAP BİDE ÇALISTIRIR ÇALISTIRMAZ O ISINMAYAN PETEGİ HEMEN KOS PETEGİN YANINA PETEGE GİREN VE CIKAN VANALARI ELİNLE TUT ÖNCE ALTDAKİ ISINIRSA PETEGE GİREN CIKAN VANALAR TERSDİR

resimleri yükledim şimdi. Birde böyle bakarsan sevinirim.
  • akrepsianka A kullanıcısına yanıt
    bence o petege giriş ve çıkış borusu ters aklıma bsaka bisey gelmiyo kombiyi 2 saat kapat sistemdeki su sogsun sonra sistemiyüksek ısıda çalıstır hemen o petegin vanalarını elinle tut bak bakalım önce hangisi ısınıyor eger alt vana ısınırsa giriş cıkıs tersdir bu sistemlerde ters yapma durumları olabiliyor
  • Yok hocam giris cikislar dogru onu kontrol ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrepsianka

Yok hocam giris cikislar dogru onu kontrol ettim

Aynı benim ev sondaki petek zayıf salondaki petekteki odanın cephesi kuzey sonuç felaket vallahi çözüm bende bulamadım hemde yatak odasi isitici aldim en uygun agzindan kiriyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.