Şimdi Ara

PES 2019 Kasıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
1
Favori
35.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1050ti 4 gb ekran kartı var ama bendeki kasma cpu nun 100 lerde dolaşmasından dolayı. Ram 4gb. Çift fan full tam kapasite çalışıyor. Nasıl çözerim?

Hocam senin çözümün bu sorunu da çözer mi? Oyunda donma yok ama pc tam kapasite çalışıyor gibi.
  • BeY_oĞLu kullanıcısına yanıt
    İşlemci ne? Gerçi ne olursa olsun %100 kullanım normal değil, çalışan uygulamaları kontrol et bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lunarstrain

İşlemci ne? Gerçi ne olursa olsun %100 kullanım normal değil, çalışan uygulamaları kontrol et bence.
    Pes19 çalışıyorken bu şekilde oluyor. Normal kullanımda bir sorun yok ve CPU yu fulleyen de pes zaten.

İşlemci i5 7300hq

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeY_oĞLu -- 27 Nisan 2019; 0:16:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeY_oĞLu

Pes19 çalışıyorken bu şekilde oluyor. Normal kullanımda bir sorun yok ve CPU yu fulleyen de pes zaten.

İşlemci i5 7300hq
    Oyun orijinal mi? Değilse küreğini bir kontrol etmekte fayda var. Belki arada mining vs yapan bir kürek olabilir. Her halükarda işlemci mobil ve 4 çekirdekli, Hyperthreading de olmadığından belki oyun ağır geliyor olabilir.
  • quote:

Oyun orijinal mi? Değilse küreğini bir kontrol etmekte fayda var. Belki arada mining vs yapan bir kürek olabilir. Her halükarda işlemci mobil ve 4 çekirdekli, Hyperthreading de olmadığından belki oyun ağır geliyor olabilir.

Alıntıları Göster
    Evet oyun orijinal değil torrent indirmesi. Minning vs yapan kürek olabilir derken kontrol etmem gereken yer tam olarak neresi anlamadım hocam. Maalesef nette de bu terimlerle alakalı bitcoinden başka birşey çıkmadı.

Oyunun cpu kullanımı genel olarak %80 den aşağı düşmüyor. Kısa süreliğine 60 seviyelerine düştükten sonra yeniden yükseliyor.

Intel® Core™ i5-7300HQ Processor 2.5 GHz (6M Cache, up to 3.5 GHz)
    İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
    Yonga Seti: Mobile Intel® HM175 Express Chipset
    Bellek: 8 GB (max 24G) DDR4 2400MHz SDRAM
    Ekran: 15.6'//Ultra Slim/B 200nits//FHD 1920x1080 16:9//Anti-Glare//NTSC:45%//Wide View Film 140 degrees
    Grafik: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB DDR5 VRAM
    Depolama: 256 GB M.2 SSD
    Optik Sürücü: Yok

Yorumlarına belki faydası olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeY_oĞLu -- 27 Nisan 2019; 16:7:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BeY_oĞLu

Evet oyun orijinal değil torrent indirmesi. Minning vs yapan kürek olabilir derken kontrol etmem gereken yer tam olarak neresi anlamadım hocam. Maalesef nette de bu terimlerle alakalı bitcoinden başka birşey çıkmadı.

Oyunun cpu kullanımı genel olarak %80 den aşağı düşmüyor. Kısa süreliğine 60 seviyelerine düştükten sonra yeniden yükseliyor.

Intel® Core™ i5-7300HQ Processor 2.5 GHz (6M Cache, up to 3.5 GHz)
    İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
    Yonga Seti: Mobile Intel® HM175 Express Chipset
    Bellek: 8 GB (max 24G) DDR4 2400MHz SDRAM
    Ekran: 15.6'//Ultra Slim/B 200nits//FHD 1920x1080 16:9//Anti-Glare//NTSC:45%//Wide View Film 140 degrees
    Grafik: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB DDR5 VRAM
    Depolama: 256 GB M.2 SSD
    Optik Sürücü: Yok

Yorumlarına belki faydası olur.
    Oyun orijinal olmadığı için forum dilinde kürek olarak adlandırdığımız üzerinde değişiklik yapılmış bir exe dosyası ile çalışıyor. Bu exe dosyasına kötü niyetli olarak işlemciyi mining rig gibi kullanmasını sağlayan kodlar ekleyerek piyasaya sürebiliyorlar. Haliyle işlemci mining yaparken bir de oyunu çalıştırayım derse % 100 yük altına girebilir. O yüzden orijinal olmayan oyunları illa kullanacaksan nispeten güvenilir sitelerden indirmen gerek.

• PES 2019 Kasıyor
    iyi günler pes 2019 fazlasıyla kasıyor ve oyun içi fps 14-18 arası görünüyor
    internette yazan kasma çözümlerinin çoğunu yaptım fakat düzelme yok
    sizlere sorum kasma sorununu çözmek için işlemciyimi değişmeliyim yoksa başka neler yapabilirim

win 10 redstone 5
    asus z97-k
    24 gb ram
    asus gt730-4gd3 ekran kartı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anelka44 -- 26 Mayıs 2019; 12:35:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: anelka44

PES 2019 Kasıyor
    iyi günler pes 2019 fazlasıyla kasıyor ve oyun içi fps 14-18 arası görünüyor
    internette yazan kasma çözümlerinin çoğunu yaptım fakat düzelme yok
    sizlere sorum kasma sorununu çözmek için işlemciyimi değişmeliyim yoksa başka neler yapabilirim

win 10 redstone 5
    asus z97-k
    24 gb ram
    asus gt730-4gd3 ekran kartı
    Merhaba hocam,

Oyunu pencere modunda oynamayı denedin mi hiç ? Aslında işlemcin oynatır ama ufak tefek takılmalar olabilir bu oyun için.

• Evet pencere modunuda denedim fakat duzelme olmadi dun i7 4790 islemci aldim fps 22 e cikti ama hala kasiyor gereksinimleri karsilamasina neden böyle oluyor ekran karti mi darbogaz yapıyor acaba
  • öncelikle sa arkadaşlar. bende oyunu yaklaşık 1 yıldır sorunsuz oynuyordum ama bir anda kasma donma sorunu yapmaya başladı. bilgisayarda teknik bi sorun olmadığına eminim çünkü gta 5 pubg gibi oyunları sorunsuz oynatıyor. ne yaptıysam ne denediysem olmadı. heryeri talan ettim ama bana faydalı olan bi çözüm bulamadım. banada yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Arkadaşlar belki geç oldu ama konunun benim acimdan kesin çözümü şu oldu. Monitör ayarlarından 120 Hz yerine 48 Hz e düşürünce problem çözüldü. Redditte gördüm ben gibi baya bi kişinin işine yaramış. Umarım size de çözüm olur.
  • quote:

sevindim, iyi oyunlar
    Çok sağolasın hocam ben de aynı dertten muzdariptim sayende çözdüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciganito

Çok sağolasın hocam ben de aynı dertten muzdariptim sayende çözdüm.

Alıntıları Göster
    Sevindim. Nedense pes serisinde yıllardır bu sorun var, bu ayarı yapmadan akıcı oyun deneyimi alınamıyor. Herhalde oyun motoru ile ilgili bir optimizasyon sorunu.
  • quote:

Sevindim. Nedense pes serisinde yıllardır bu sorun var, bu ayarı yapmadan akıcı oyun deneyimi alınamıyor. Herhalde oyun motoru ile ilgili bir optimizasyon sorunu.

Alıntıları Göster
    Hocam bu ayarı nasıl kalıcı kılabiliriz? Oyundan çıktığımda eski haline geliyor her oyuna girerken yapmaya da üşeniyorum açıkçası.
  • Ciganito kullanıcısına yanıt
    onu ben de bilmiyorum açıkçası, her girişte ayar yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciganito

Hocam bu ayarı nasıl kalıcı kılabiliriz? Oyundan çıktığımda eski haline geliyor her oyuna girerken yapmaya da üşeniyorum açıkçası.

Alıntıları Göster
    Bende kendi kendine düzeliyordu 2019 ve 2020'de. 2021'de yine kasıyordu ve bu ayarı yaptım düzeldi. Kalıcı yapabilsek keşke.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.