Yüzbaşı
10 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 43 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Kimsenin el emeğine dil uzatmak istemem. 2005 model 50 bin liralık bir araba aldım. Bazı kusurları vardı. Tamamladığım veya tamamlamak istediklerim;


-Teyp 250 lira, montaj işçilik 80 lira ( pazarlık ile 60 liraya hallettim. işlem maks 10 dk). Farklı yerlere sorarak sonunda bulduğum fiyat. 150 tl çeken bile var.


-sağ kapı açık uyarısı iptali için işçilik 150 lira. Kapı içi sök tak işlemi yapılarak siviç iptali. maks 20 dakika.


-Arka alt torsiyon tamiri için sök tak 500-1000 lira arası işçilik, torna işlemi ile birlikte toplam 1200-1500 tl arası. Araç servise sabah verilip akşam alınacak. Yüzde 90 işçilik fiyatı. Bunu yaptırmadım.


-2 far temizleme işlemi için aramalar sonunda 225 tl den 100 tl ye kadar düşürmeyi başardım. İşlem toplam 15 dk. Fiyat aralıklarında işçilik kalitesi farkı da olabilir.İlk defa arabam olduğu için karşılaştırabildiğim bir tecrübe olmamakla birlikte söylenen fiyatlar ekonominin genel yansıması sanırım. Asgari ücret ile çalışan bir kişinin günlük kazancı 100 lira iken bu fiyatlar gerçekten zulümdür. Motor şanzıman problemi yaşasam anahtar ruhsat teslim edeceğim herhalde.

https://www.youtube.com/watch?v=qPVhUpRnAzY&feature=youtu.be

Belki de siz bu videoyu izlerken yeni güncellemeler vardır.

Buyurunuz. Afiyet olsun.
Yeni hazırlanan bir hayat pahalılığı raporuna göre dünyanın en pahalı üç kenti Hong Kong, Zürih ve Paris oldu.

İstanbul ise bir yıl önceki listeye kıyasla pahalılık sıralamasında en çok yükselen kent oldu. İstanbul, 24 sıra birden yükseldi ve dünyanın en pahalı 96. kenti oldu.

Geçen yıl Hong Kong ile aynı düzeyde olan Singapur ve Osaka ise sıralamada gerilere düştü.

Economist dergisinin araştırma birimi Economist Intelligence Unit'in (EIU) yıllık raporuna göre, Singapur'daki fiyatlar yabancı çalışanların Covid-19 salgını nedeniyle ülkeden çıkması nedeniyle düştü.

Çoğu Çin kenti de, ABD ve Çin arasındaki gerilimin fiyatları artırmasından dolayı pahalandı.


Yine zirvelere oynuyoruz. 2023'te tepe feth edilmeye mahkumdur.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-54985320.amp
Trend konuların yarısı daha 1 hafta öncesine kadar batık ekonomi haberleri, tartışmaları ile doluyken şimdi iş siyasete döndü.

Gerçi dolar euro altın kurları asker gibi kimildamadan komut bekliyor ya da damadın yasını tutuyorlar. Forum da yasta olmalı.
Forumda herkes ekonomiden, geçimden dertli. Ben de öyleyim. Paranın değeri dışarı çıkınca kalmıyor. Herşey uçtu.

Forumun da yarısı ekonomi konularıyla dolu ama anketciler sonuç açıklıyor. Değişen çok birşey yok. Burada birbirimizi mi yiyoruz, anlamadım.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından ekim ayına ilişkin ekonomik güven endeksi verilerini değerlendirdi.

Bakan Berat Albayrak, ekonomik güven endeksinin 92,8 değerine yükseldiğini vurguladı.

"EKONOMİYE GÜVEN ARTIYOR"
Bakan Albayrak, "Farklı siyasi saiklerle bir olup battık, bittik yaygarasıyla algı oluşturmaya çalışanlara inat, ekonomimize güven artıyor! Ekonomik Güven Endeksi eylülde 88,5 iken ekimde %4,8 oranında artarak 92,8 değerine yükseldi." değerlendirmesinde bulundu.

Albayrak, paylaşımında bir tabloya da yer verdi.
Ekonomiyi beğenmeyenlere tokat gibi tablo. Almanya, Amerika tozumuza yetişemez beeeee. Uçuyoruz milleeeettttt.Keşan Belediyesi ve Kızılay birlikte bir kan bağışı kampanyası düzenledi.

Belediye Başkanı Helvacıoğlu, pandemi nedeniyle ülke genelinde kan bağışının düştüğünü belirterek kampanyayı şu şekilde açıkladı:

"Biz bunu aşmak için Türkiye'ye örnek olsun diye bütün kurumlarımızla birlikte bir kampanya gerçekleştirdik. Daha kampanyanın ilk saatlerinde kuyruklar oluştu. Herkesin bu kampanyaya destek olmasını temenni ediyoruz. Bir damla kanın bedeli paha biçilemez. Ancak Biz belediye ve kurumlarla işbirliği içerisinde farkındalık oluşturma adına kan bağışlayan ilk 300 kişiye 5 litrelik sıvı yağ veriyoruz. Ayrıca sosyal medya üzerinden başlattığımız 'En çok kim kan verecek?' şeklindeki meydan okuma kampanyasında da kurumlara çağrıda bulunduk. Kurumlar da buna kayıtsız kalmadı. Toplum olarak bir birinin derdiyle dertlenebilen, bağları kuvvetli bir yapıya sahibiz."

Sosyal sorumluluk düşüncesiyle kuyrukları oluşturanlari kutluyorum. Garibanın bir kanı kalmıştı. Sırada can var herhalde.
Konu basit arkadaşlar. Sabah 8 de işe gidip akşam 18 de eve gelmeden önce ev için gerekli basit ürünler satın aldım.

Klasik bim ürünleri yanında 1 Nescafe klasik, 1 Banvit piliç köfte.


Maaşım dolarla verilmediği için dolarla satın almadım çok şükür.

Dolar uçuşta anladık da, yabancılar neden ulkeye gelip yatırım yapmıyor. Alman Volkswagen Türkiye yerine Yunanistan i siyasi nedenlerden dolayı mı seçti?

İşçilik ucuz işte kardeşim. Dolar getir TL ode. Sekiz de bir fiyatına. Hatta 300 dolara.
Sonunda yerli koronavirus aşısı bulunmuş. Üretime baslanacakmis. Hayırlı olsun.
Hakkında
Forum İmzası:
SamsungGalaxyNote4, LogitechZ506, Toshiba750GB-E.STORE, AsusGL(FX)502VE, Haylou ls02
<<<<<< Kısmette Varsa Uçmak, Engel Değil Balık Olmak >>>>>
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Mesaj Sayısı: 251
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 433
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 16.041 (Bu ay: 3)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 302 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.