Şimdi Ara

Pes 2013 Vram % 100 Çözümü Teamviewerle Sorununuzu Ben Çözücem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba. Ben Şükrü Yılmaz Koçuk Belki Bi Yerden Kulak Aşinalığı Vardır. Hatırlayamayanlar veya Tanımayanlar İçin Tanıtayım Kendinmi.

Ben Youtubedeki Pes 2013 Vram % 100 Çözümü Videosunu Çeken Arkadaşım. Video Linki Aşağıdadır.

http://www. youtube.com/watch?v=yXvnaH_Xkzw

Eminimki Çoğunuz Denk Gelmişsinizdir Bu Videoya. Kiminiz Yapmıştır Kiminiz Yapamamıştır.

Ben Videoyu Yaklaşık 10 Ay Önce Çektim. Kendimde Aynı Bu Dertten Muzdariptim. Uğraştım Çözdüm Sorunu. Dosyaları Falan Arşiv Yaptım Videonun Altına Koydum. Ondan Sonra Pek İlgilenemedim Videoyla.

Ama Bu Gece Canım Sıkıldı Forumları Karıştırırken 3-4 Forumda Kendi Videoma Rastladım. Sorunu Videoyla Çözen Arkadaşlar Paylaşmış Videoyu. Ama Çözenler Kadar Çözemeyenlerinde Oldukça Fazla Olduğunu Gördüm. Hemen Olaya El Atmak İstedim. :)

Bu Forumdada Çok Konu Açılmış Hatayla İlgili. Allah'ın İzniyle Sorunlarınızı Çözeceğiz Arkadaşlar. Yapmanız Gereken Şey Bilgisayarınıza Teamvieweri Yüklemek. Sizin Bilgisayarınıza Bağlanıp Sorunu Kendim Halledicem Arkadaşlar.

Bana PM Yoluyla veya Facebook Adresimden Ulaşabilirsiniz. Facebook.com/skocuk Facebooktan Ulaşacaksanız Lütfen Foruma Bakarmısın Diye Mesaj Atın. Forum Üzerinden Halledelim Sorunu.

Arkadaşlar Videonun Altındada Link Vermiştim. Çözüm İçin Gerekli Dosyalar Var. Aşağıdaki Linki İndirin. Lazım Olacak Çözüm İçin.

http://dosya.co/y8oa1ma6pvcv/Pes_13_Vram_Çözümü.rar.html

Forumda Bu Hatayla İlgili Çok Konu Var. Bunun İçin Konunun Sabitlenmesini İstiyorum.

SAYGILAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYK1903 -- 9 Kasım 2014; 5:18:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SYK1903 S kullanıcısına yanıt
    Üstadım öncelikle emeğinden ve yardım uğraşlarından ötürü kutlarım. Bir çok kişinin işinin görülmesi için uğraş vermek ve hatta onunla yetinmeyip yapamayanlara yardım önermek kadar güzel bir şey olamaz.

Bendeki Pes 2013 orjinal. Videonuzdaki çözümü denedim fakat oyun içine girdiğimde ''oyun son sürüm değil'' uyarısı aldım.
    Güncellemek zorunda kaldım ve aynı sorun geri döndü.

Sistemim;

Core™ i5-4200M işlemci
    Windows 8.1
    Bellek 4 GB DDR3
    3 GB DDR3 NVIDIA® GeForce® 840M (2 GB Ayrılmış Bellek)

Bu sistemde ekran kartını 32 MB olarak görmesi çok saçma.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şem-i Ruhsar

Üstadım öncelikle emeğinden ve yardım uğraşlarından ötürü kutlarım. Bir çok kişinin işinin görülmesi için uğraş vermek ve hatta onunla yetinmeyip yapamayanlara yardım önermek kadar güzel bir şey olamaz.

Bendeki Pes 2013 orjinal. Videonuzdaki çözümü denedim fakat oyun içine girdiğimde ''oyun son sürüm değil'' uyarısı aldım.
    Güncellemek zorunda kaldım ve aynı sorun geri döndü.

Sistemim;

Core™ i5-4200M işlemci
    Windows 8.1
    Bellek 4 GB DDR3
    3 GB DDR3 NVIDIA® GeForce® 840M (2 GB Ayrılmış Bellek)

Bu sistemde ekran kartını 32 MB olarak görmesi çok saçma.

Kardeşim öncelikle yorumların için teşekkür ederim. Elimden geldiğince yardım ediyorum.

Sorununuza gelince de orjinal oyunda böyle hatalar vermesi de içler acısı bi durum gerçekten

Ayrıyetten pes settingste ekran kartınızı değil, ekran kartınızın vrami 32 mb gözüküyor. Olağan şeyler bunlar :)

Büyük ihtimalle başka oyunlarda sıkıntı yaşamıyosunuzdur.

Ama ekran kartınızın mimarisi yeni olduğu için büyü ihtimalle Pes'i desteklemiyordur.

Bu Sorunda Yapılabilecek 3-4 Şey Vardır. Onları Deneki Eminim Çoğunu Denemişsindir;

1) Benim Videoda Anlattığım Yöntem Genellikle İntel Ekran Kartlarında %100 Başarılıdır.
    2) Nvidia Ekran Kartlarında Oyunu Açarken pes2013.exe ' te Sağ Tıklayıp Nvidia panelinden Yüksek Performansla Çalıştırmak,
    3) Ekran kartının Orjinal Sitesinden Son Sürümünü Yüklemek.
    4) Windows 7 Çoğu Ekran Kartının Vram'ini 32 MB Görmekte, Windows XP'de Vram 128 MB Olabilmekte (Pek Tavsiye Etmem Bunu)

Ama Benden Sana Dost Önerisi. Şuan Elindeki Ekran Kartın Tam Anlamıyla Oturmuş Bir Ekran Kartı Değil Güncellemelerle Bi İhtimal Olabilir. En İyisi O Ekran Kartını Sat Üzerinede 40-50 Lira Verip Şahane Bi Tane AMD Ekran Kartı Al. 2 GB Bütün İşini Görür. Hiçbi Oyundada Sıkıntın Olmaz.AMD Fiyat Performans Canavarıdır bana Göre :) Düşün Derim Bu Önerimi 150 TL Verip PES 2013 Alıyosun. Ama Oynayamıyosun Çok Saçma Bi Şey Benim Şahsi Düşüncem 40-50 Lirayı Gözden Çıkarman :) Ama Sakın İyice Araştırmadan Ekran Kartını Satmaya Kalkma, Piyasasını Öğren Kazıklamasınlar :)

4-5 oyun daha var bilgisayarda ve hepsi canavar gibi çalışıyor maşallah ((:

Pes serilerinde netten baktığım kadarıyla bu durumu bir çok kişi yaşıyor. Problem Konami' nin bu sorun için güncelleme vermemesinde galiba.

Ekran kartımın maxwell adında yeni mimari kullandığını okumuştum. Fakat sorunun bu olacağını sanmıyorum. Çünkü daha eski kartlara sahip olanlarda da (GT 540M-GT820M-GT520MX) bu sorunu yaşayanlar var. Sorun dediğim gibi büyük ihtimalle Konami'de...

Bir çok sitede sunulan ''oyuna sağ tıkla grafik işlemciyle çalıştır, Nvıdıa denetim masasından oyunu grafik işlemciyle çalıştır'' gibi şeyleri maalesef yemedi oyun. 4-5 defa sildim yeniden kurdum, farklı farklı Nvıdıa driverları denedim, 2 defa format attım :D
    Hocam anlayacağınız cihaza baya yüklendim Pes 2013 oynamak için, ama başaramadım.

Ekran kartını satma meselesine gelince; bilgisayarım daha 3-4 günlük sıfır aldım ((:

Sunduğunuz çözüm İntel ekran kartında %100 çalışıyorsa, o halde varsayılan grafik işlemciyi oyuna HD 4600 olarak tanıtıp denemekte yarar var galiba. En azından güncelleme gelene kadar. ((:

Gündüz o şekilde denerim. Olmazsa yardım isterim müsaait olduğunuz zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şem-i Ruhsar -- 10 Kasım 2014; 1:28:24 >

• Şem-i Ruhsar kullanıcısına yanıt
    Eğer Çift Ekran Kartlıysa Bilgisayarın tadından Yenmez Ama Kitserver olayını Yapman Gerekebilir İntelde :)
    Verdiğin linkten indirmiştim ama İntel' in kartıyla denememiştim. Onunla yapacam artık çare kalmadı ((:
  • Beyler windows 10 bilgisayarım casper nirvana gt 840 işte, nasıl çözüldü anlamadım bir çok forumda çözüm olmamış bir şekilde şuan pes 2013 oynayabiliyorum ne yaptığımı söyleyeyim, güncellenemeyen ve üşenip ilgilenmediğim nvidia experienceye baktım hata veren nvidia geforce experience programını sunucuya bağlanamıyor hatası veriyordu bağlantı sorunu şeklinde denetim masası program ekle kaldırdan nvidia geforce experience yi sadece kaldırdım sonra google dan nvidia sitesine girdim
    geforce experience 840 falan seçtim tam hatırlamıyorum detayları onu indirdim başarılı şekilde kuruldu bu sefer bağlantı hatası gibi hatalar vermedi sonra experience kurulunca program açıldı bitane güncelleme çıktı onu güncelledim siyah programın içinde yeşil buton var oradan
    biraz kötü anlattım
    neyse güncellemede olduktan sonra experience programı içinde, oyunlar sekmesine geçtim oradan oyunları tarattım pes 2013 çıktı onu senkronize et tıkladım
    şimdi oyuna sağ tıklıyorum run with grapchis proccesor dan high performance nvidia seçiyorum ve sorunsuz açılıyor şuanda şoktayım
    yapamayanlar mail adresim sinanzx@gmail.com - 05.02.2016

• şuan iniyor olacağından eminim sağollasın
  • olmuyor kardeş olmuyor olmuyor olmuyor
    Bilgisayarı kıracam en sonunda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.