Şimdi Ara

PES 2013 PS3 ONLINE TURNUVA ALAN ARAŞTIRMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  PES 2013 PS3 ONLINE TURNUVA ALAN ARAŞTIRMASI

Arkadaslar öncelikle merhabalar. şuan aktif olarak 4 kullanıcıyız. pes2013 ps3 online lig yapmayı düşünüyoruz. şuan yapıyoruz kendi aramızda ama daha geliştirmek istiyoruz. şuanki hedefimiz 8 kullanıcı ama nereye gider bilmiyorum ilgi görürse sonrasında daha geliştirebiliriz bilmiyorum:) ilgi görüp icraata dökebilirmiyiz onuda bilmiyorum. buradaki amacımız bu oyunun arapası vb gibi buglarını mümkün mertebe absorbe ederek zevk alınmasını sağlamak.

daha önce forumda yapan arkadaslar olmuş bizde onlardan esinlendik ve bir lig oluşturmayı düsünüyoruz. kafamızda esinlendiğimiz arkadaslardan aldığımız bazı kurallar var şuan sadece düşünme aşamasındayız ama eğer yeterli ilgiyi görürsek iyi şeyler çıkabilir ortaya.

KURALLAR

1-maçlar haftasonu kullanıcıların belirlendiği saatlerde oynanacak
    muhtemelen gece veya geç saatte. zaten 8 oyunculu bir lig için 10ar ve 15'er dkdan 16 maç yapmak 3-4 saatte sonuçlanacaktır.

2-takımlarda 18 oyuncu ve max. 73 overall olacak (kalecilerde 78)

3-her oyuncu 20 kişi seçip (belirlenen mevkilerden (2 kaleci, 7 defans, 8 ortasaha, 3 forvet) moderator arkadasa mail atacak.
    bunun içinde kullanıcılara ülkeler vereceğiz. mesela 1.oyuncu türkiyeden, 2 oyuncu fransadan, 3. oyuncu almanyadan vs. futbolcular seçecek. mümkün mertebe büyük ülkeleri yazmayı düsünüyoruzki futbolcu alternatifi olsun. böylece scout zevkinide bir nevi yaşamış olacağız(vandermirch gibi saçma oyuncularda yazmayacağız bu arada)

şuan aklımızda brezilya, arjantin, türkiye, almanya, fransa, italya, Rusya, hollanda, isveç-isviçre beraber, norveç-avusturya beraber, bulgaristan-yunanistan-romanya beraber, asya kıtası grup ülkeler , afrika kıtası grup ülkeler vs. gibi düşünceler var. tabi talebe görede bakacağız.

4-sonrasında skype ile toplu oturumda kamera önünde kura çekimi yapılacak.
    kura çekimini ise moderator arkadas diğer kullanıcılardan gelen adamları kağıda yazıp katlayacak ve kaseden oyuncu adına çekim yapacak.
    burada insiyatif kullanıcıda olacak isterse 1 kaleci isterse 2 kaleci seçecek yada defans sayısını, forvet sayısını kendisi belirleyecek. nasıl bir taktikle oynuyorsa ona göre oyuncu seçecek. sonrasında ise herkes takımını foruma yazacak. ve bir transfer sezonu acacağız. diyelimki recep niyaz için muhammed demirci takası eğer kullanıcılar anlaşırsa mümkün olacak ve foruma yazacaklar. tabi tanımadığımız adam çok olacak overall düşük olacağı için ama uğurlu futbolcusu baska takıma giden adam onu almak için fedakarlık yapmak isteyebilir. Bir oyuncudan herkeste sadece 1 tane olacak yani herkesin 11i farklı oyunculardan kurulu olacak arkadaslar, herkes takımına göre taktik geliştirmesi gerekecek veya ona göre oynayacak. ezbere aldığı yerden üçgene basan adamlar yerine oyun oynamayı amaçlıyoruz.

kurada hile olurmu vs. gibi durumlar hiç yazmayı düsünmüyordum ama olurda merak eden diye söyleyeyim. 2014ü beğenmeyen ama onlineda arapas ve hileden sıkılanlar ve bizim gibi düzgün pes oynamak isteyenler varsa diye böyle bir düşüncemiz var kalkıpta kurada hile mile olacağını düsünüyorsanız zaten hiç mesaj yazmayın

özetle böyle bir düsüncemiz bulunmakta. takımlarımızı kurup ligimizi yapacağız. maçlarımızı foruma yazıp şampiyonluğa koşacağız:)
    katılmak isteyen fikrini söylemek isteyen varsa buyursun hertürlü fikre açığız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winger37 -- 12 Kasım 2013; 13:48:15 >

• Selamlar uygun olur mu bılmem ama bızım boyle guzellıkte bır lıgımız var =) ıstersenız buyrun gelın =)

tamamen programlanarak yapılmıs ozel bır sıstemde guncel ve hızlı puan durumu , transferler , sampıyonlar lıgı uefa kupası super kupa lıg kupası vs =)

gelırsenız beklerız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bighero

Selamlar uygun olur mu bılmem ama bızım boyle guzellıkte bır lıgımız var =) ıstersenız buyrun gelın =)

tamamen programlanarak yapılmıs ozel bır sıstemde guncel ve hızlı puan durumu , transferler , sampıyonlar lıgı uefa kupası super kupa lıg kupası vs =)

gelırsenız beklerız..

merhabalar, peki kuralları inceleyebileceğimiz bir forumunuz vs. varmı acaba şuan hazırda 3 kişiyiz. 4. arkadasta büyük ihtimal katılacaktır.
    ben kendi adıma iş yoğunluğu nedeniyle haftasonları geç saatlerde oynayabiliyorum. ama gece için saat sınırım yok:)

eğer sistem kurulu ise daha kolay olacaktır tabi bizim amacımız oyun oynamak zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: winger37

quote:

Orijinalden alıntı: bighero

Selamlar uygun olur mu bılmem ama bızım boyle guzellıkte bır lıgımız var =) ıstersenız buyrun gelın =)

gelırsenız beklerız..

merhabalar, peki kuralları inceleyebileceğimiz bir forumunuz vs. varmı acaba şuan hazırda 3 kişiyiz. 4. arkadasta büyük ihtimal katılacaktır.
    ben kendi adıma iş yoğunluğu nedeniyle haftasonları geç saatlerde oynayabiliyorum. ama gece için saat sınırım yok:)

eğer sistem kurulu ise daha kolay olacaktır tabi bizim amacımız oyun oynamak zaten

tabıkı paylasırım fakat ben yenı fark ettım kı sızler pes 2013 ıcın boyle bır lıg kurmak ıstemıssınız.. bızım sıte tamamen pes 2014 uzerıne kurulu oldu.. oyuncu owerallerı vs.. eger sızı rahatsız etmez ve 2013 oynayacak yeterlı katılım sayısı bulunursa sızın ıcın 2013 lıgıde acarız =)

sitemizin adı :www.onlinepesligi.com

üye olursanız çok daha ayrıntılı gorebılırsınız =)

sıtemızde forum kavramı artık yok wordpress blog uzerınden ılerlıyoruz bu nedenlehttp://onlinepesligi.com/wp/?p=128 bu yazımızdan lig lurallarını okuyabılırsınız =)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.