Şimdi Ara

PES 2013 (PS3 ANA KONU) (219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.321
Cevap
28
Favori
390.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ben lisans yamasını bir türlü yükleyemedim ps3 e. Yamayı indirdim flash diske SAVEDATA klasörü olşturup attım, zipten çıkarılmış biçimde. Daha sönre ps3 e takıp save data utility e gelip flash diski seçtiğimde there is no saved data yazıyor. Ndn olmuyor yardımcı olur musunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya beyler nasıldefans yapıyorsunuz çıldırıcam ya :D bu sene Pes e biraz şans vereyim dedim ama defans yapma çoook zor, fauller, kartlar penaltılar havada uçuşuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat_ps3

Ya beyler nasıldefans yapıyorsunuz çıldırıcam ya :D bu sene Pes e biraz şans vereyim dedim ama defans yapma çoook zor, fauller, kartlar penaltılar havada uçuşuyor

Sorma hocam defans harbiden zor. En iyi oyuncu da oynuyorum, oyunun salaklıkları da eklenince kafayı yiyecek raddeye geliyorsunuz...
  • quote:

Ya beyler nasıldefans yapıyorsunuz çıldırıcam ya :D bu sene Pes e biraz şans vereyim dedim ama defans yapma çoook zor, fauller, kartlar penaltılar havada uçuşuyor

Defansın göbeğine 3 adam koy kolay kolay arkaya adam geçmez 2 tane defansif orta sahayı koy 3 lü defansın önüne onlarda ihtiyaç oldukça kanat akınlarına karşı kanatları tutar kanatlarıda orta alan çizgisinin tam üstüne koy 2 tane orta saha oynat biri ofansif biri normal forvete tek olsun. karşı takımı kitliyo resmen ve kontra ataklarda baya pozisyon çıkıyor bu şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: pessi63

quote:

Orijinalden alıntı: Avery

PES 2013'ün o kadar çok eksiği ve saçmalığı var ki. Neredeyse her modunda sorunlar, sıkıntılar var.

Fakat şunu söyleyeyim. İki oyunu da oynayıp, sadece saha içi faktörleri ve oynanışı göze aldıktan sonra FIFA 13'ün PES 2013'ten daha iyi olduğunu söylemek için ağır fanboy olmak lazım sanırım.

Her türlü oyun dışı eksikliğini, saçmalığını kabul ediyorum PES serisinin. Ve hatta FIFA 12'nin oynanış olarak da (bana uymasa da) iyi bir oyun olduğunu kabul edebilirim fakat PES 2013 salt oynanış ve fizik açısından öyle ağır basıyor ki FIFA 13'e, hangi oyunu önce alacağıma karar vermek için ikisinin de demosunu indirdiğimde FIFA 13 beni şoke etmişti. Mahvetmişler 12'nin oyun hızını.

Sadece saha içi bakımından PES 2013'ün harika bir oyun olduğunu düşünüyorum. Kontrolleriyle, oyun hızıyla, oyuncuların ağırlıkları ve hareketleriyle istediğim gibi bir oyun.

Bir çok arkadaşın PES lisanslarından ve oyun modlarındaki eksikliklerden şikayet ettiğini biliyorum. Fakat bir kez Master League Online ile başlayın PES 2013 oynamaya, ne dediğimi anlayacaksınız.

1) defansın arkasına atılan her topa defansın yanyana bile olsa rakip oyuncuyla geriden gelip yetişemeyeşini,
    2) x çift basınca hemen hemen hepsine sarı kart verilmesine
    3) kalecilerin karşı karşıya pozisyonlarda çok kolay şut fake-iyle gol yemesine
    4) oyuncuların R1 ile hızlanmada problem yaşadığından
    5) oyundaki taktik hazırlamadaki özgürlüğün bile alınıp, hazır taktikler diye bi saçmalıktan
    6) Kafa-gol olayını anlamsız şekilde bitirmelerinden
    7) Avantaj kurallarına bir standart getirelememesinden
    7) Online-daki anlamsız kopmalardan filan da bahsetseydin keşke...

Yamayla bunlar düzeltilebilir mi bilmiyorum artık! (Özellikle kaleciler ve defans arkası olayı mutlaka düzeltilmeli)...

1)hocam oyun bana biraz fazla manuel gibi geldi,yani oyuncuya daha fazla iş düşüyo.bu konuda sıkıntı var gibi ama ben şahsen top rakipdeyken cpu ya pres yaptırıp ben en gerideki adamı kontrol edip kaçacak forvetin önünü kesiyorum.sonra rakip forvet senin defansın göbeğindeki adamlardan genelde hızlı olur kaçırırsan yakalayamaman gayet normal..
    2)çift x yandan ve arkadan yapıldığı zaman çelmedir.kartıda gerektirir,bazen rakiple yan yana koşarken çift x le çok güzel müdahaleler yapılabiliyo,ama arkadan kesinlikle yapmamak lazım..
    3)kalecimle karşı karşıya şut fake ile hiç gol yemedim böyle bi pozisyon olmadı çünkü,ama futbolun doğasında var bu olay..
    4)online da bahsettiğin hızlanma sıkıntısı zaman zaman yaşanıyo.
    5)taktik özgürlüğü her zaman var hocam,hazır taktikler benim gibi uğraşmak istemeyen tembeller için
    6)kafa-gol olayı çok zor olmuş,kesinlikle zamanlama çok önemli,ortayı açıpta öyle repeatle şut tuşunu tıklarsanız sonuç almanız çok çok zor.şut tuşuna çok hassas tıklayıp vuracağınız yöne doğru analoğu çekmeniz lazım...
    7)işte bu avantaj kuralı pes 2013ü baltalayan enbüyük unsur.bunun düzeltilmesi niye bu kadar zor anlamış değilim 2 senedir aynı sorun..
    8)online da 50 maç yapmışımdır 1 veya 2 maç dışında hiç bi sorun yaşamadım..
    bence bunların bi çoğu yamayla düzeltilebilecek durumlar.bende zaman zaman eleştiriyorum oyunu,oyun her türlü eksiğine rağmen saha görünümü,oyun içi dinamikleri,fiziği,taktik ayrıntıları,şut ve manuel orta açmanın hazzı ile kendine fena bağlıyo kardeşimeğr şu avantaj ve defans arkası olayı düzelirse pes 2013 akar.bide bu uyuz spikerden kurtulması lazım oyunun,sırf bu yüzden türkçe den vazgeçip 1.bölge yada diğer diğer versiyonunu alabilirim,ama bölge kodu sorunu yoksa..

• Bence gelecek yama ile eski oyuna benzetmesinler şu haliyle ufak düzenlemelerle (avantaj kuralı,kırmızı kart) oyun daha da oynanır hale gelecek inşallah...
  • quote:

serhat kardeşim bende ilk zamanlar sıkıntı yaşadım ama şimdi alıştım.sana kısa şöyle söylim.top orta alanda veya rakip alandayken çift pres yani R1+X+ yapabilirsin,ama aynı olayı kendi yarı alanında veya ceza alanı yakınlarında deneme çok alan boşaltırsın.onun yerine cpu ya ile pres yaptır sen sağ analoğu kalene doğru çekip bırakarak en gerideki adamı kontrol altına al,tuşuna basılı tutarak rakibin forveti kolla.çift x rakibi karşına almadığın sürece tıklama,kolay kart yersin..

• Arkadaşlar dün yama gelmiş indirdik kurduk ne deişiklik oldu anlamadım.Ayrıca bu transferler nezaman güncellenir.Olmadı bizmi yapcaz.
  • arkadaşlar ML'deki otomatik save sorununu yaşayan yok mu maçtan hemen sonra save yapıyor nasıl düzelticez bunu acaba ??
  • Online da baglanti stabil gozuksede bazen oyuncular topu birakiyor bu baglanti yuzunden galiba.. defans arkasi olayi cok gol olsun diye konmadiysa mutlaka duzelir update ile...avantaj olayida standarti yakalarsa yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rodrigo315

Arkadaşlar Selam;

ben lisans yamasını bir türlü yükleyemedim ps3 e. Yamayı indirdim flash diske SAVEDATA klasörü olşturup attım, zipten çıkarılmış biçimde. Daha sönre ps3 e takıp save data utility e gelip flash diski seçtiğimde there is no saved data yazıyor. Ndn olmuyor yardımcı olur musunuz

Usb ye önce PS3 diye bir klasör açacaksın. Onun altına SAVEDATA klasoru açıp dosyaları bu SAVEDATA ya atacaksın

• HAHAHA Fifacıların çoğu fifa 13 ü eleştiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1987egemen_gs -- 29 Eylül 2012; 17:51:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pessi63

quote:

Orijinalden alıntı: Avery

PES 2013'ün o kadar çok eksiği ve saçmalığı var ki. Neredeyse her modunda sorunlar, sıkıntılar var.

Fakat şunu söyleyeyim. İki oyunu da oynayıp, sadece saha içi faktörleri ve oynanışı göze aldıktan sonra FIFA 13'ün PES 2013'ten daha iyi olduğunu söylemek için ağır fanboy olmak lazım sanırım.

Her türlü oyun dışı eksikliğini, saçmalığını kabul ediyorum PES serisinin. Ve hatta FIFA 12'nin oynanış olarak da (bana uymasa da) iyi bir oyun olduğunu kabul edebilirim fakat PES 2013 salt oynanış ve fizik açısından öyle ağır basıyor ki FIFA 13'e, hangi oyunu önce alacağıma karar vermek için ikisinin de demosunu indirdiğimde FIFA 13 beni şoke etmişti. Mahvetmişler 12'nin oyun hızını.

Sadece saha içi bakımından PES 2013'ün harika bir oyun olduğunu düşünüyorum. Kontrolleriyle, oyun hızıyla, oyuncuların ağırlıkları ve hareketleriyle istediğim gibi bir oyun.

Bir çok arkadaşın PES lisanslarından ve oyun modlarındaki eksikliklerden şikayet ettiğini biliyorum. Fakat bir kez Master League Online ile başlayın PES 2013 oynamaya, ne dediğimi anlayacaksınız.

1) defansın arkasına atılan her topa defansın yanyana bile olsa rakip oyuncuyla geriden gelip yetişemeyeşini,
    2) x çift basınca hemen hemen hepsine sarı kart verilmesine
    3) kalecilerin karşı karşıya pozisyonlarda çok kolay şut fake-iyle gol yemesine
    4) oyuncuların R1 ile hızlanmada problem yaşadığından
    5) oyundaki taktik hazırlamadaki özgürlüğün bile alınıp, hazır taktikler diye bi saçmalıktan
    6) Kafa-gol olayını anlamsız şekilde bitirmelerinden
    7) Avantaj kurallarına bir standart getirelememesinden
    7) Online-daki anlamsız kopmalardan filan da bahsetseydin keşke...

Yamayla bunlar düzeltilebilir mi bilmiyorum artık! (Özellikle kaleciler ve defans arkası olayı mutlaka düzeltilmeli)...

1- Eğer Master League Online'a bu sıkıntıları yaşıyorsan, insanların önce forvet satın alması hatasından kaynaklanıyor. Herkes hızlı forvetlere abanıp defans transferlerini ikinci plana bırakıyor. Eğer farkındaysan, PES 2013'te "Tepki", "Denge", "Patlama Gücü" gibi birebir mücadelelerde çok önemli olan oyuncu özellikleri var. Örneğin bir defans oyuncusu için en önemli özelliklerden biri "Tepki" dir. Karşıdaki oyuncunun hareketlenmesine verilen karşılıktır bu özellik ve direkt etkilidir oyunda. Yani FIFA serisi gibi sadece oyuncu hızlarına bakıp oynamazsınız bu oyunu. Sizde FIFA'da Ultimate Team'de bir oyuncunun özelliklerine göre transfer yaptığınızı hatırlıyor musunuz? Hatırlayamazsınız çünkü 6 tane özellik gösterir. "Şut", "Pas", "Kafa Hakimiyeti" vs. Çoğunun da direkt etkisi yoktur oyunda. O yüzden benim "her topun defansın arkasına kaçması" gibi bir sorunum yok mesela sürekli MLO oynuyorum. Biraz dikkatli oynamak lazım sanırım.

2- PES serisinde top kapma + 'tir. Çift daha sert bir müdahale çeşidi olarak eklenmiş oyuna. Doğru zamanda çift çok net bir şekilde topu ele geçirmenizi sağlar ama riskli ve sert bir tackle çeşididir. O yüzden henüz bunu kullanmayı beceremiyorsanız + kullanının kurtulun. Çok basit.

3- Yine MLO'dan bahsediyorsanız tartışılacak hiçbir şey yok çünkü ilk verilen kaleciler çok zayıf. Eğer güçlü bir kaleciyle bunu yaşıyorsanız sorun kaleciyi öne çıkarmanızda olabilir. Zaten dediğiniz gibi sürekli arkaya adam kaçırıyorsanız gol yemeniz de normal çeşit çeşit. Kaleciler için de çok kısa bir süre 'e basarsanız kaleci bir iki adım öne gelir ve açıyı kapatır. Ne kaleciyi kalede bekletin ne de sürekli 'e basıp çalım yemesini sağlayın.

4- ile hızlanma problemini ilk kez sizden duyuyorum. O yüzden söyleyebileceğim bir şey yok. Topu önünüze atıp daha hızlı gitmek istiyorsanız 2-3 kere 'e basıp çok daha hızlı depar atabilirsiniz.

5- Oyundaki taktik ekranı PES 2012'nin aynısı. O yüzden bu söylediğinizin hiçbir anlamı yok. Hele PES 2013'ün taktik ekranını hiç FIFA'nın olmayan taktik ekranıyla karşılaştırmak anlamsız. Manuel ayarlara girip her bin türlü taktiği yaparsınız.

6- Kafa-gol olayı çoğunlukla kafayı vuran oyuncunun "sıçrayış", "kafa vuruşu yeteneği" ve "takım oyunu" gibi özellikler ile defans oyuncusunun "sıçrayış", "kafa vuruşu yeteneği, "denge", "patlama gücü" ve "tepki" özelliklerine bağladır. O yüzden toplam derecesi 60 olan MLO takımındaki default oyunculardan Vratkov defalarca (10'dan fazla) kafa golü attım. Çünkü diğer özellikleri çok kötü olsa bile kafa vuruşları çok etkili bir oyuncu. O yüzden siz herkesin yaptığı gibi hızlı forvet oyuncuları alıp diğer hiçbir özelliğine bakmadıysanız, kafa falan vuramazsınız. Bahsettiğim bu kötü oyuncuyla defalarca asist de yaptım çünkü + tuşuyla oyuncuya yaptığım yüksek ortaları çok rahat indirebiliyorum karşısındaki defans oyuncusu buna karşılık veremiyorsa.

7- Avantaj kurallarındaki sorun "sarı-kart" gösterilmeyişi. Bu noktada katılabilirim, saçma bir sistem.

8- 80 tane MLO maçı yaptım, 2 kere maçım koptu onda da karşı tarafın bağlantısı kopmuştu ve kazanmış sayıldım. Oyuncularımın yorgunluğu gitmedi, para kazandım, kara geçtim.

TL; DR : Your argument is invalid.

• yahu bu ML'deki save sorununu nasıl yapıcaz hala söyleyen olmadı ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoneman

quote:

Orijinalden alıntı: rodrigo315

Arkadaşlar Selam;

Usb ye önce PS3 diye bir klasör açacaksın. Onun altına SAVEDATA klasoru açıp dosyaları bu SAVEDATA ya atacaksın

Sağolasın arkadaşım şimdi oldu, kafayı yicektim sonunda :)

• Arkadaşlar defansın arkasına atılan topları kesemiyorsanız şu yolu deneyin,kareyle rakibe bastırın,siz oyuncu değiştirip adamın pası atıcağı yere doğru geri ye koşun top kesinlikle kucağınıza geliyor,ben hep bunu yapıyorum,defansda da alan savunması yapın rakibin üstüne pres ile koşmayın Şu anda oml de 1000 puan ile dünya 8. siyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1987egemen_gs

HAHAHA Fifacıların çoğu fifa 13 ü eleştiriyor

hocam fifayi evet elestiriyorlar

ama suda bir gercek fifa elestiriliyorsa pes hayli hayli...

2013 yili futbol oyunlari konusunda hayal kirikligi, bu bir gercek

sanirsam 2014e sakliyorlar bir cok seyi

pes zaten acikladi ama fifada geri kalmiyacaktir

bu sene cok ufak degisiklikler disinda (menu, hiz vs) hic bisey yapmadilar, ayni oyunlari onumuze serdiler, parayi cebe indirdiler

bu sene futbol degilde artik res evil, dishonored, halo, gears of war, god of war filan oyniycagiz.
  • Ben yıllar sonra pesi çok beğendim.fifa ise bu sene hayal kırıklığı yarattı.top bilardo topu gibi hareket ediyor.yenilik katalım derken mafetmişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kafkas kurtları

quote:

serhat kardeşim bende ilk zamanlar sıkıntı yaşadım ama şimdi alıştım.sana kısa şöyle söylim.top orta alanda veya rakip alandayken çift pres yani R1+X+ yapabilirsin,ama aynı olayı kendi yarı alanında veya ceza alanı yakınlarında deneme çok alan boşaltırsın.onun yerine cpu ya ile pres yaptır sen sağ analoğu kalene doğru çekip bırakarak en gerideki adamı kontrol altına al,tuşuna basılı tutarak rakibin forveti kolla.çift x rakibi karşına almadığın sürece tıklama,kolay kart yersin..

Bu çok işime yaradı eyvallah kardeşim önceden de biliyordum bunu ama unutmuşum :) Baya etkili oldu arkadaşımla oynarken sen bunların güçlerinimi arttırdın diyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: 1987egemen_gs

Arkadaşlar defansın arkasına atılan topları kesemiyorsanız şu yolu deneyin,kareyle rakibe bastırın,siz oyuncu değiştirip adamın pası atıcağı yere doğru geri ye koşun top kesinlikle kucağınıza geliyor,ben hep bunu yapıyorum,defansda da alan savunması yapın rakibin üstüne pres ile koşmayın Şu anda oml de 1000 puan ile dünya 8. siyim

Dostum bravo tebrik ederim. Şunu sorayım, senin puanın civarındaki başarılı adamlar takıma Ronaldo, Messi vs. doldurabiliyor mu yoksa maaş konusunda sıkıntılar yaşanıyor mu

• 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.