Şimdi Ara

Pert Araç Davası Açıldı (DAVA SONUÇLANDI) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
641
Cevap
43
Favori
123.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya böyle şeyleri okuyunca borç harç vasat bile olsa sıfır araba almak lazım galiba..
  • Mahkemenin vereceği karar eğer ki haksız bulunduğun an satışı gerçekleştiği andan itibaren yasal faizi 8000 10000 tl manevi tazminat mahkeme masrafları aracın idamesi için ettiği masraflar dava iki yıl surdumu ortalama iki katı para ile ayrılır
    biraz araştırma yapın zaten görürsünüz
    avukat parası ne isterse iyi bir avukat 3000 tl aşağı almaz
    eğer ki aracı alabiliyorsaniz geri alın yada iyi bir avukat tutarak mahkemeyi kazanmaya bakın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle hepimize geçmiş olsun arkadaşlar. Bu konuda benimde başıma benzeri bi olay geldi. Biriktirdiğimizi üç beş kuruşla bi araba almaya karar verdik, hepinizinde tahmin edeceği üzere şerefi olmayan bi satıcıya denk geldik. Bu konuda en büyük zaafımız tecrübesizlik, ilk arabamızın olucak olmasının heyecanı, neyse 1 ay kadar arabalara bakındıktan sonra bi galericiden arabayı beğendik. tramerden sorgulattım herhangibir kaydı çıkmadı. pazarlığımızı yaptık, sonrada bi ustaya gösterelim dedik, gedizler otomotivden(yetkili servis) randevu aldık, arabayı götürdük, aracın bagaj kapağı, sağ arka çamurluğunun değiştiğine dair raporu aldık. araç umduğumuz gibi çıkmıştı, zaten galericide bunları söylemişti. arabanın devrini aldık. sanayiye gidip aracın 10 bin bakımını yaptırdım. motor yağı ve filtreleri değiştirdik. bunuda yapmam gerektiğini söylemişlerdi.

sigorta ve kaskosunu yaptırmak üzere kasko şirketlerine gittim, kime gitsem bu aracın pert kaydının olduğunu söylediler. ben ise inanmamakta ısrar edip başka kaskoculara gittim. adamlara smsleri gösterdim. tramer kayıtlarında herhangi bir hasarının olmadığına dair. meğer arabanın şase numaralarındaki sıfır rakamları O harfi olarak girilmiş. araba 2010 yılında selden dolayı ağır hasarlı olarak çıkmış. hemen galericiyle irtibata geçtim. durumu anlattım. aracı geri vermek istediğimi söyledim. adam benimde haberim yok deyip işin içinden sıyrılmak istedi. bende mahkemeye vericeğimi söyledim. nereye gidersen gidebilirsin dedi.

sonrasında avukata vekalet ve noter kanalıyla ihtarname çektik. (böylelikle yapacağım ekstra masraflar başlamış oldu.) ihtarnameye cevap olarak yine bende bilmiyorum, benimde haberim yoktu gibilerinden bir cevap verdi. daha sonra adamdan araçtan yaptığımız zararı karşılamak üzere icraya koyduk. onun sonucuda pazartesi belli olucak. muhtemelen eleman icraya itiraz edicek ve icra inkar tazminatıyla beraber mahkemeye gidicez.

zarar faslı bununla kalmadı. geçenlerde motor yağını kontrol edeyim dedim. araçta yağ kalmamış. sanayiye götürdüm yağ ilave ettirdim. bi motorcuya göstermemi söylediler. aracı servise götürdüm. motorunun açılması gerektiğini belirttiler, bugun acı faturayı çıkardılar. 4900tl. durum bu arkadaşlar. kısacası hevesimiz kursağımızda kaldı. aracı zaten borca girerek aldık. bide bu masraflar çıktı. keşke bu formu daha önce okusaydım. ne kadar saf olduğumu düşünüyorum.

Bu işe devletin el atması lazım. noter satışında yada ruhsatta arabanın ağır hasarlı olduğu belirtilmesi gerekiyor. kaskocular bu gibi durumlarla sık sık karşılaşır olmuş. arabanın pert çıkmasından ettiğim zararın yanına birde motorun çıkması hepten tuz biber oldu. ekspertiz raporunu veren yetkili servisede dava açmayı düşünüyorum. motoruna onay verdiler. aracı alalı 2 ay olmadı. motor arızası verdi.

ikinci el araba alıcak arkadaşlar çok dikkatli olmamalılar.

Bu memlekette iki tür insan var arkadaş, birisi çok çalışıp az kazananlar, diğeri az çalışıp çok kazananlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: enywer

öncelikle hepimize geçmiş olsun arkadaşlar. Bu konuda benimde başıma benzeri bi olay geldi. Biriktirdiğimizi üç beş kuruşla bi araba almaya karar verdik, hepinizinde tahmin edeceği üzere şerefi olmayan bi satıcıya denk geldik. Bu konuda en büyük zaafımız tecrübesizlik, ilk arabamızın olucak olmasının heyecanı, neyse 1 ay kadar arabalara bakındıktan sonra bi galericiden arabayı beğendik. tramerden sorgulattım herhangibir kaydı çıkmadı. pazarlığımızı yaptık, sonrada bi ustaya gösterelim dedik, gedizler otomotivden(yetkili servis) randevu aldık, arabayı götürdük, aracın bagaj kapağı, sağ arka çamurluğunun değiştiğine dair raporu aldık. araç umduğumuz gibi çıkmıştı, zaten galericide bunları söylemişti. arabanın devrini aldık. sanayiye gidip aracın 10 bin bakımını yaptırdım. motor yağı ve filtreleri değiştirdik. bunuda yapmam gerektiğini söylemişlerdi.

sigorta ve kaskosunu yaptırmak üzere kasko şirketlerine gittim, kime gitsem bu aracın pert kaydının olduğunu söylediler. ben ise inanmamakta ısrar edip başka kaskoculara gittim. adamlara smsleri gösterdim. tramer kayıtlarında herhangi bir hasarının olmadığına dair. meğer arabanın şase numaralarındaki sıfır rakamları O harfi olarak girilmiş. araba 2010 yılında selden dolayı ağır hasarlı olarak çıkmış. hemen galericiyle irtibata geçtim. durumu anlattım. aracı geri vermek istediğimi söyledim. adam benimde haberim yok deyip işin içinden sıyrılmak istedi. bende mahkemeye vericeğimi söyledim. nereye gidersen gidebilirsin dedi.

sonrasında avukata vekalet ve noter kanalıyla ihtarname çektik. (böylelikle yapacağım ekstra masraflar başlamış oldu.) ihtarnameye cevap olarak yine bende bilmiyorum, benimde haberim yoktu gibilerinden bir cevap verdi. daha sonra adamdan araçtan yaptığımız zararı karşılamak üzere icraya koyduk. onun sonucuda pazartesi belli olucak. muhtemelen eleman icraya itiraz edicek ve icra inkar tazminatıyla beraber mahkemeye gidicez.

zarar faslı bununla kalmadı. geçenlerde motor yağını kontrol edeyim dedim. araçta yağ kalmamış. sanayiye götürdüm yağ ilave ettirdim. bi motorcuya göstermemi söylediler. aracı servise götürdüm. motorunun açılması gerektiğini belirttiler, bugun acı faturayı çıkardılar. 4900tl. durum bu arkadaşlar. kısacası hevesimiz kursağımızda kaldı. aracı zaten borca girerek aldık. bide bu masraflar çıktı. keşke bu formu daha önce okusaydım. ne kadar saf olduğumu düşünüyorum.

Bu işe devletin el atması lazım. noter satışında yada ruhsatta arabanın ağır hasarlı olduğu belirtilmesi gerekiyor. kaskocular bu gibi durumlarla sık sık karşılaşır olmuş. arabanın pert çıkmasından ettiğim zararın yanına birde motorun çıkması hepten tuz biber oldu. ekspertiz raporunu veren yetkili servisede dava açmayı düşünüyorum. motoruna onay verdiler. aracı alalı 2 ay olmadı. motor arızası verdi.

Bu memlekette iki tür insan var arkadaş, birisi çok çalışıp az kazananlar, diğeri az çalışıp çok kazananlar.

sıfır cliolara albelara 35-40 hatta daha fazla para veren millete bazen yükleniyorum..

ama böyle şeyleri okuyunca da ne iyi yapmışlar diyorum...

bu kitapsız üçkağıtçılar insan ömrünün kısa olduğunun zamanın çok hızlı aktığını bilmiyorlar mı? üç kuruş fazla kazandın mı daire mi alıyorsun?

gerçekten anlamıyorum bu zihniyeti..

geçmiş olsun...dua edeceğim size...

• çok teşekkürler. Allah razı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Son durum nedir, Selçuk bey ?
  • Selçuk Bey çok geçmiş olsun ne kadar üzüldüğünüzü anlayabiliyorum çünkü aynı şey benimde başıma geldi ve bu olayı bizim gibi temiz insanlar mağdur olmasın diye konu olarak açacağım..
  • geçmiş olsun hocam gerçekten buraya bile bu konuyu açmanız ne kadar iyi niyetli bir insan olduğunuzun göstergesi. Umarım emsal karar alır hakimde tüm şerefsizlere ders olur.
  • Tüm mağduriyet yaşayan arkadaşlara çok geçmiş olsun.
  • 2012 model 4 bin km de ford connect e kapalı garajda park halinde mercedes çarptı . arabanın sağ ön arka kapı kaput jantlar ezildi . fakat axa oyak denilen adi kurum arabayı perte çıkarmadı . şimdi tramerde 8 bin liralık hasar kaydı var . bizim zararımızı kim vericek ? kasko yaptırmak ahmaklık mı ? veya neye güvenelim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nexia

2012 model 4 bin km de ford connect e kapalı garajda park halinde mercedes çarptı . arabanın sağ ön arka kapı kaput jantlar ezildi . fakat axa oyak denilen adi kurum arabayı perte çıkarmadı . şimdi tramerde 8 bin liralık hasar kaydı var . bizim zararımızı kim vericek ? kasko yaptırmak ahmaklık mı ? veya neye güvenelim ?

8,000 liralık bir hasarda 30.000-40.000 TL'lik aracı perte çıkarmamalarından daha doğal ne olabilir ki?

Kaza için geçmiş olsun.
  • pert aracı orjinal diye kasko değerinden fazla yada ona eşit bir miktara sattıysa geçmiş olsun ...

Aracı kaça aldınız ve piyasası ne kadardı siz aracı alırken onu belirtmemişsiniz şimdi adam 40 bin liralık aracı herkesten diğer ilanlardan düşük 35 e sattıysa sizde aldıysanız konu da dava da yaptığınız masraflarda hiç önemli değil ama 40 bin liralık aracı size yine aynı orjinal leri ile aynı fiyata sattıysa o zaman siz haklısınız ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixslax -- 24 Ağustos 2012; 15:12:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enywer

öncelikle hepimize geçmiş olsun arkadaşlar. Bu konuda benimde başıma benzeri bi olay geldi. Biriktirdiğimizi üç beş kuruşla bi araba almaya karar verdik, hepinizinde tahmin edeceği üzere şerefi olmayan bi satıcıya denk geldik. Bu konuda en büyük zaafımız tecrübesizlik, ilk arabamızın olucak olmasının heyecanı, neyse 1 ay kadar arabalara bakındıktan sonra bi galericiden arabayı beğendik. tramerden sorgulattım herhangibir kaydı çıkmadı. pazarlığımızı yaptık, sonrada bi ustaya gösterelim dedik, gedizler otomotivden(yetkili servis) randevu aldık, arabayı götürdük, aracın bagaj kapağı, sağ arka çamurluğunun değiştiğine dair raporu aldık. araç umduğumuz gibi çıkmıştı, zaten galericide bunları söylemişti. arabanın devrini aldık. sanayiye gidip aracın 10 bin bakımını yaptırdım. motor yağı ve filtreleri değiştirdik. bunuda yapmam gerektiğini söylemişlerdi.

afedersiniz ama araçta yağ bitmiş onu bile bilmiyorsanız el arabası alın siz daha iyi

sanayi de bayanların getirdiği arabaların yok şurdan ses burdan ses diye geldiğinı ve çoğunun yağının bitmiş olduğunu söylerler bayan değilsiniz sanırım ehliyet kursunda sınavlarda bu sorular soruluyor nasıl alıyorsunuz ehliyeti çok merak ediyorum ...

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

2012 model 4 bin km de ford connect e kapalı garajda park halinde mercedes çarptı . arabanın sağ ön arka kapı kaput jantlar ezildi . fakat axa oyak denilen adi kurum arabayı perte çıkarmadı . şimdi tramerde 8 bin liralık hasar kaydı var . bizim zararımızı kim vericek ? kasko yaptırmak ahmaklık mı ? veya neye güvenelim ?

8,000 liralık bir hasarda 30.000-40.000 TL'lik aracı perte çıkarmamalarından daha doğal ne olabilir ki?

Kaza için geçmiş olsun.

Arabanın şekli değişti tabikide pert olucaktı , milletin bi çamurluğu ezilince pert oluyodu da bizim neden olmadı anlıyamıyorum. Değer kaybı için dava açıldı . Kesinlikle axa oyak a kasko yaptırmayın , düzenbaz herifler ..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

Kaza için geçmiş olsun.

Arabanın şekli değişti tabikide pert olucaktı , milletin bi çamurluğu ezilince pert oluyodu da bizim neden olmadı anlıyamıyorum. Değer kaybı için dava açıldı . Kesinlikle axa oyak a kasko yaptırmayın , düzenbaz herifler ..

Pert olayı arabanın kac tl harcanarak kazadan önceki fiziksel haline getirileceğine göre karar verilir.
    Masraf/araç kasko değeri dikkate alınır

Bir çamurluğu ezilmiş diye hiçbir araba perte ayrılmaz. Büyük ihtimalle hava yastıkları açıldıgı için masraf oldukça yüksek çıkmıştır.
    Başka bir sigorta şirketi de olsaydı sizin aracınız perte ayrılmayacaktı.

Kaza için tekrar Geçmiş olsun.
    Allah beterinden korusun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

afedersiniz ama araçta yağ bitmiş onu bile bilmiyorsanız el arabası alın siz daha iyi

sanayi de bayanların getirdiği arabaların yok şurdan ses burdan ses diye geldiğinı ve çoğunun yağının bitmiş olduğunu söylerler bayan değilsiniz sanırım ehliyet kursunda sınavlarda bu sorular soruluyor nasıl alıyorsunuz ehliyeti çok merak ediyorum ...

Sorunsuz bir araç yağı bitirecek kadar çok eksiltmez. 2 günde bir yağını kontrol edeceksem sıfır veya modeli yüksek araç almanın mantığı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Aracı ertesi gün Opel yetkili servisine götürdüm ve 150 TL lik bir ücret karşılığında aracı incelemeye aldılar. spor yay, torpido lambası , artık değişim vakti gelmiş fren diski gibi kusurları tespit edip iş kaporta aksamına gelince hiç bir darbe yok dediler. Raporda da tavan hariç boyalı yazdıklarında ustaya özellikle sordum bir kazası varmı diye yok dediler. Neyse ikinci eldir boya falan masraf illaki olur diyip birazda basiretin bağlanmasıyla aracı satın aldım.

Öncelikle Çok çok geçmiş olsun.. İnsani verem eder valla bu ülke insani... Yukaridaki sözleriniz Dikkatimi Çekti..

Burda bu olayda anladigim kadariyla Şuan sadece Aracin eski sahibine Dava açildi.. Araci götürdüğünüz Opel Yetkili Servisinin ve Usta diye geçinen o çalişanin da Açik açik suçu var.. Peki Servise Dava açmayi düşündünüz mü ? Çünkü oraya Bu tür sorunlarla Uğraşilmasin diye gidilir Test edilir.. Resmen baştansavma iş yapilmiş... Sizde şöyle suç var '' Raporda da tavan hariç boyalı '' İbaresinden Aracin Önceden ne halde oldugunu Anlamaniz gerekirdi... Ancak dediginiz gibi insanin basireti bağlandimi kör oluyo kaliyo...

Umarim ENNNNNNNNNNN hayirli şekilde bu sorundan kurtulur Hakkiniz olani alirsiniz.. Memleket iyiye Gitmiyor ne yazik ki.. İnsanlarimizda davranişlarida huyuda suyuda Çok değişti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 29 Ağustos 2012; 3:26:54 >

• bu olayla ilgili bir gelişme varmı?
  • bu yazıları okuyunca 2.elden tırsmamak imkansız nasıl olurda pert bir araç hem tramer hem yetkili serviste pert oldugu anlaşılmaz kafam almıyor..
  • Pert araç davası açıyorum...

- Expert, araç pert demedi...

- sigorta birşey demedi, sigortaladı...

- kaskoda birşey çıkmadı, kasko yaptırdık...

-plaka ile de sorgulamıştık birşey çıkmamıştı... plaka değiştirilmiş meğer...

aracın pert olduğunu, sigorta şirketini değiştirmek isteyipte, diğer sigorta şirketleri ile görüşmemiz sırasında 3. sgorta şirketinden öğrendik...

avukat davanın 1-1,5 yıl sürebileceğini, şansımız varsa 6 ay içinde de sonuçlanabileceğini söyledi...

umarım kazanırım da diğer mağdur kişiler içinde emsal teşkil eder...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.