Şimdi Ara

Periyodik bakım 6 ay :( (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
0
Favori
11.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nekadar oynuyoki yanlarına gittigimizde.çünkü ona gore pazarlık ederim...saygılar
  • Açık konuşmak gerekirse; aldığım otomatik elegance 41.750 liste fiyatına sahipti 1 ay önce. 39.900 e aldım. Bu fiyata dijital mesafe göstergeli park sensörü, trafik seti dahil. Motor ve torpido koruması da yaptılar tabi bunlar sadece spreyden ibaret ıvır zıvır şeyler. Extradan kapı içi eşikleri ve egzoz kromajını da toplam 200 ytl ye verdiler.
  • bu arada konuştugumuz fiyatlar peşin içinmi yoksa banka kredisi hondadan kullanılarak alınan fiyatlarmı?
  • peşin fiyatlardır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircim

peşin fiyatlardır...

iyi fiyat almışım denilebilirmi yani..teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: enteresavar

quote:

peşin fiyatlardır...

Tecrübeme dayanarak söylüyorum ki; ist anadolu yakasındaki bayiler daha yüksek fiyat veriyordu, avrupa yakasında marmara honda en düşük fiyatı verdi, yine aynı fiyata araya bir tanıdık sokarak bana yakın olduğu için park hondadan aldım. Park sensörü olarak dijital mesafe göstergeli ile sadece sesli olan arasında 300 ytl fark olduğunu söylediler ama biraz daha üsteleyince aynı fiyata bıraktılar. Sadece sesli olanı isteme bence, dijital göstergeli olanda ısrarcı ol. Alt tarafı park sensörü farketmez dersen sorun yok. Liste fiyatından yaklaşık 1.850 ytl indirimli almışım, sanırım premium 1500-1600ytl indirimle alınabilir. Yine forumda nbctech isimli arkadaştan da teklif alınabilir, yazeks hondada çalışıyor kendileri...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: enteresavar

quote:

peşin fiyatlardır...

Tecrübeme dayanarak söylüyorum ki; ist anadolu yakasındaki bayiler daha yüksek fiyat veriyordu, avrupa yakasında marmara honda en düşük fiyatı verdi, yine aynı fiyata araya bir tanıdık sokarak bana yakın olduğu için park hondadan aldım. Park sensörü olarak dijital mesafe göstergeli ile sadece sesli olan arasında 300 ytl fark olduğunu söylediler ama biraz daha üsteleyince aynı fiyata bıraktılar. Sadece sesli olanı isteme bence, dijital göstergeli olanda ısrarcı ol. Alt tarafı park sensörü farketmez dersen sorun yok. Liste fiyatından yaklaşık 1.850 ytl indirimli almışım, sanırım premium 1500-1600ytl indirimle alınabilir. Yine forumda nbctech isimli arkadaştan da teklif alınabilir, yazeks hondada çalışıyor kendileri...

ondanda fiyat aldım oda gayet güzel fiyat verdi sagolsun ama ben trabzonda o antalya anlıycan benzin parasıyla aynı fiyat.ben park sensörü için kameralı düşünüyorum nasıldır bilmiyorum ama kameralı için ısrar edicem bakalım napıcaklar.yani isteklerim kameralı park sensörü,spoyler bide verirlerse boya koruma falan.ama buralarda imkansız ankaraya gidicem orda iyi fiyat verende var ama ne bilim kafam karıştı

• n'ooldu yaa, öbür konu kapandi mi?
  • anlasılan 6 aylık bakımı sineye cektik.
  • bence sineye çekilecek bir olay degil küçük yerlerde kalanları düşünsenize 6ayda bir servise gidecek, gittigi yolumu sayarsın,işten kaybınımı sayarsın,orada yapacagı alışverişlerimi sayarsın benzin masrafınımı sayarsın,yoksa servis ücretinimi sayarsın,uzun yola çıkmanın risklerinimi sayarsın vs.vs.vs......boyle uzayıp gidiyor.demekki neymiş buyuk şehirler haricinde honda almamak lazımmış.honda müşterileri buyuk şehirli olmalı yada hondasız kalmalı.......
  • bide şehirlide olsa 6 ayda bir mutlaka honda sahipleri soyulmalı...işte hondanın felsefesi bu demekki
  • Arkadaşlar 6 aylık bakıma gittim aracım 5000km de motor yağının değişmesine gerek duyulmadı yağ değişmediği için karter tapası filanda değiştirilmedi filtre vs bunlarında değişmesine gerek duyulmadı tüm kontrolleri yapıldı bir sorun olup olmadığına dair rot ayarı yapıldı sürücü kapısı camında ufak bir sorun vardı o giderildi alt takım torklandı (tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama öyle söylediler) far ampullerim philips bluevision ampullerle değiştirildi.(kendim alıp götürdüm) iç koruma yaptırdığım halde koltuk döşemelerinin biraz çabuk kirlendiğimi söyledim (şikayet tarzında söyledim bunu) koltuk döşemelerim tekrar temizlendi ilk günkü gibi oldu. Aracım iç dış yıkanıp anahtarları teslim edildi ve 2.5 saatte tüm anlattığım işler tamamlandı.
  • nerde bu servis bursalıydınız galiba siz?söyleyin biz de gidelim
  • Arkadaşlar el kitabında 10000 km veya 12 ay yazıyor. Bir de şöyle bir ibare var zorlu koşullarda 6 ayda bir bakım yapılır.Servislerde işlerine 6 ay geldiği için bizleri zorluyorlar.Zorlu koşul demekle neyi kastediyorsa servisler onu baz alıyorlar.Ben zorlu bir ortamda kullanmıyorum.Beni 6 ay diye zorlayamazlar hele birde 6 ayda bir getirmediğinizden dolayı garantisi bitti diye laf edemezler adamın gözüne el kitabını sokarlar o zaman.Böyle bir durumla karşılaşırsanız tüketici haklarına başvurun.
  • bu olay resmi olarak ne acaba onu merak ettim.yoksa buda kredi kartı yıllık ücreti gibi esnek davranılan ve yasal olmayan ama ugraştıran şeylerdenmi?saygılar
  • Brada ne kadar odedin bunlar icin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hondaaaa

Brada ne kadar odedin bunlar icin?

yağ-filtre değişimi filan olmadığı için çok az bir ücret ödedim.Kimseyi üzmeyecek bir ücret ne ben fakir olurum nede servis zengin olur verdiğim ücretle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zaferce

Arkadaşlar el kitabında 10000 km veya 12 ay yazıyor. Bir de şöyle bir ibare var zorlu koşullarda 6 ayda bir bakım yapılır.Servislerde işlerine 6 ay geldiği için bizleri zorluyorlar.Zorlu koşul demekle neyi kastediyorsa servisler onu baz alıyorlar.Ben zorlu bir ortamda kullanmıyorum.Beni 6 ay diye zorlayamazlar hele birde 6 ayda bir getirmediğinizden dolayı garantisi bitti diye laf edemezler adamın gözüne el kitabını sokarlar o zaman.Böyle bir durumla karşılaşırsanız tüketici haklarına başvurun.

Zaferce,
    Malesef iki kitap var ve el kitabını (kullnım kılavuzu) baz almıyorlar, servis kipabını baz alıyorlar. 1000 bakımına gittiğimde bende bunu çok dile getirdim ama ne yazık ki tatmin edici bir cevap alamadım. Kullanım kılavuzundaki örnekmiş asıl olan servis kipatçığıymış .
    Selamlar,

• bende honda jazz var bakım aralıkları zorlu koşullarda 6ay-5000 km normal koşullarda 12 ay-10 bin km.

benim tavsiyem ilk 6 ayda bakıma gidin sonra da, sonrada 10 bin km de bir yağ ve yağ filtrenizi değiştirin (istediğiniz yerde değiştirin) ağır bakımlarda servise götürmeniz garanti için de arabanın sağlığı içinde yeterli.

servisi arayıp tek no lu bakımlarda yağılacak işleri sorduğunuzda alacağınız cevap: yağ yağ filtresi ve gelen kontroller yapılacak olacak, kısaca 15 dakikada 40 ytl lik bir yağ koyup ortalama 120 ytl -affedersiniz- geçirecekler.

zaten piyasadaki bütün otomobiller ilk 1 sene içersinde arıza çıkartmamaları durumunda bir daha garanti kapsamına girecek arıza çıkartmazlar, kısaca fabrikasyon bir arızası varsa aracın ilk 1 senede hatta 6 ayda ortaya çıkar.

onun ötesinde çıkan arızalarda servis, kullanım hatası diyip, ücreti hertürlü tahsil eder.

zaten son 5 yılda garanti sürelerinin önce 2 ye sonra 3 daha sonra kim, marklarda 5 e çıkmasının tek sebebi, tüketicilerin daha uzun süre yetkili servislere gelip kazıklanmalarıdır, zira bundan 5 yıl önce ne bmw mercedes gibi markalar ne de renault vw ford honda gibi markalar 1 yıl dan fazla garanti vermiyorlardı.

şu anda 5 yıl garanti veren markalara bakarsanız ne demek istediğimi daha net anlarsınız.

BU ARADA FORUMDA NBCTECH DİYE NE İDİĞÜ BELİRSİZ BİR İNSAN VAR, YA ADAM GİBİ ADINI SOYADINI , ÇALIŞTIĞI KURUMUN ADINI VE KONUMUNU YAZSIN ÖYLE ÇIĞIRTKANLIK YAPSIN, YA DA NİCKLERİN ARKASINA SAKLANIP, İNSANLARA PARANIZ YOKSA HONDA ALMAYIN GİBİ HAKARETLERDE BULUNMASIN, CESARETİ VARSA NİCKİNİN ARKASINA SAKLANMADAN, " 6 AYDA BİR 100 YTL VERCEK PARANIZ YOKSA HONDA KULLANMAYIN" DESİN.
    DİĞER FİRMALAR DAHA ÇOK PARA ALIYOR GİBİ, BİR TARAFINDAN UYDURDUĞU BİLGİLERİ İNSANLARA EMPOZE ETMEYE ÇALIŞIP İNSANLARI GERİZEKALI YERİNE KOYMASIN, BURADA HERKESİN BELLİ BAŞLI FİRMALARIN SERVİS FİYATLARI HAKKINDA BİLGİSİ VAR.

BURASI NETİCEDE BİR FORUM VE HONDA NIN DEĞİL, HONDA KULLANICILARININ FORUMU, KİMSENİN FORUMU TERORİZE ETMEYE HAKKI YOK.

SON OLARAK DA; BİR ÇOK MARKANIN BAKIM ARALIKLARINI 30 BİN KMLERE ÇEKTİĞİ BİR ZAMANDA MOTOR YAĞI 6 AYDA ÖZELLİĞİNİ KAYBEDİYOR DEMEK, EN HAFİF TABİRLE KOMİK OLMAKTIR.

• brada neymis o kimseyi uzemeycek ucret? rakam verir misin? Servise gittigimizde lazim olur
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.