Şimdi Ara

@@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@ (676. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.162
Cevap
58
Favori
1.363.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 674675676677678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@

Deve Dikeni gibi birşey. :)

KaraHindiba (Sanırım)

bugün öğrendiğim iki şey var

1- 70-300 mm lens bana göre değil. Hem Macro hem tele'nin birarada olması çok kaliteli şeyler ortaya çıkarmıyor (ustalar bunu defalarca söyledi ama... deneyerek görmek lazımdı )
    2-Arı Fotoğrafı çekmek çok zor. özellikle elinde 70-300 lens varsa. 20 fotoğraftan biri bile tam anlamıyla net değil. Yerlerinde durmuyorlar keratalar.

• K10D+SMC-M 50mm f/1.7

http://www.fotokritik.com/1693283
  • K20d almayı düşünen biri olarak,@Yıldız'ın yüklediği fotolarda ki 800-1600 ISO performansı son derece güzel kendi açımdan, k20d kararım iyice kesinleşmişti zaten sadece yüksek ISO da tereddütüm vardı dünde 800-1600-3200 IS0 fotoğrafları inceledim muhtelif sitelerde ve beğendim..(ama fikirler değişebiliyor tabi) birkaç tanede 3200 ISO fotoları yüklemeniz mümkünmü acaba?

@bergün 76 titrek çıkanları 1/60 da 1/90 da çekmişsin bu hızda 200-300 mm de netlik zordur.. Tabiki daha pahalı kaliteli makro lenslerle daha iyi sonuçlar alınır ama bu lensle de yüksek enstantanelerde,güzel ışık kullanımıyla güzel keskin fotolar çıkar..

@TT fotoğrafın çok güzel olmuş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askan22 -- 16 Mayıs 2009; 16:39:29 >
  • K10 D + Pentax 50 mm 1,7

•  @@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@
  • Selam,

Gunun makrosu, K200D Tamron 70-300mm LD Di, makro modunda , biri sharpen'li biri orijinal. Tabii ikiside resize edildi.

• k20d + 17-70

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 28 Şubat 2021; 20:24:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: askan22

K20d almayı düşünen biri olarak,@Yıldız'ın yüklediği fotolarda ki 800-1600 ISO performansı son derece güzel kendi açımdan, k20d kararım iyice kesinleşmişti zaten sadece yüksek ISO da tereddütüm vardı dünde 800-1600-3200 IS0 fotoğrafları inceledim muhtelif sitelerde ve beğendim..(ama fikirler değişebiliyor tabi) birkaç tanede 3200 ISO fotoları yüklemeniz mümkünmü acaba?

@bergün 76 titrek çıkanları 1/60 da 1/90 da çekmişsin bu hızda 200-300 mm de netlik zordur.. Tabiki daha pahalı kaliteli makro lenslerle daha iyi sonuçlar alınır ama bu lensle de yüksek enstantanelerde,güzel ışık kullanımıyla güzel keskin fotolar çıkar..

@TT fotoğrafın çok güzel olmuş..

loş ortamlarda k20d iso 800 den itibaren NR = OFF olarak çekim yaparken kumlanmalar başlıyor. bunu ancak fotoğrafa %100 boyutunda bakarsanz görebilirsiniz. ama detayları çok fazla bozmuyor. bu yönüyle kendini affettiriyor.
    Nr= ON olarak hiç çekim yapmadım. Ahmet bey sanırım daha açıklayıcı yorum yapar.

iso3200 fotolarına merak sarıyorsanız sizi d3 veya d700 den aşağısı kurtarmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 16 Mayıs 2009; 20:46:10 >
  • Spyda harika fotoğraflar eline sağlık , şu walle çalışmalarına bayılıyorum
  • @askan22

teşekkürler
  • Bunlar da benden!
    K20D+100mm macro.

• @harika fotolar :)

Buda benden : )

Çerçeve ve 800x600 e boyutlandırıldı.

• Nerde o Ahmet abi. Mekan basıyorum uleynnn... Getirin onu bana

Nikon forever diyorum, diyorum, diyorum
  • Burdayım Fatih Hoşgeldin.. Karelerini bizimle paylaşmak istersen biz her kullanıcıya açığız Biz kullandık hepsini sen gönlünü ferah tut !

dgnzcn Doğan bey 17-70 yavaş yavaş kendini göstermeye başlamış. Detaylar ve tonlar gayet güzel. Tekrar hayırlı olsun. ISO konusunda haklısınız 1600 e kadar hiçbir sıkıntı yok zaten 800 den öteye 1 yıldır ihtiyaç duymadım bırakın takıntısı olanlar derdine yansın. Ard alan tertemiz olacak diye imaj kalitesinden, detaylardan keskinlikten ve bu muazzam renk tonlarından mahrum kalamam..

dm7020 Yücel bey gözünüz aydın Hayırlı olsun demek geldi sonunda 100mm macronuz.. 50-135 ile çekip benle paylaştığınız kedi fotoğrafınıda eklerseniz sanırım optikler açısından güzel birer örnek olur.. İlk kareleriniz fena değil. Doğal ve tonlar yerinde. Başarılar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 17 Mayıs 2009; 0:33:36 >
  • teşekkürler.

ee bende 1 seneye yakın DSLR dünyasına hızlı bir giriş yaptım biliyorsunuz.
    çektiğim fotolar kompozisyon olarak zayıf farkındayım.1 senelik dslr macerası ancak bu kadar oluyor

iso konusuna bende çok takmıştım zamanında bilgisizliğimden ve acemiliğimden.
    bilgisizliğimden grensiz fotolar bana başarılı gelmişti hep. ama bir şeyi göz ardı etmişiz. yüksek isodaki detayların korunup korunmadığını göz ardı etmişiz.

kendi kullandığım d700 ve d3 fx format makineler harici iso800 ve üstü yüksek iso'dan medet ummamak gerekiyor. ama fiyatlarıda el yakıyor malum...

öte yandan k20d detayları koruma yönünden çok çok başarılı... etkileyici bir gövde.

sözün özü fazla iso ya takılmamak lazımmış, makinenin verebildiği maksimum detaya yönelelim. eğer gece sık sık fotoğraf çekmeyeceksek yüksek iso bence çok gereksiz

biraz geç farkettim ama zararın neresinden dönersem kardır hesabı, darısı herkesin başına

-- bu arada ekleyim yanlış anlama olmasın. k20d bana göre kullandığım makineler içinde detayları en iyi fotoğrafa yansıtabilen bir kamera.
    800 iso ya kadar muhteşem.detaylarda öyle 800 üstü kötü değil detayları koruyor bozmuyor fotoğraflar detaysız değil. bu önemli.

800 iso üstü noise siz fotoğraflar için d3 ve d700 muhteşem ama fotolardaki detaylarda k20d çok başarılı bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 17 Mayıs 2009; 1:02:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: bergun76

bugün öğrendiğim iki şey var

1- 70-300 mm lens bana göre değil. Hem Macro hem tele'nin birarada olması çok kaliteli şeyler ortaya çıkarmıyor (ustalar bunu defalarca söyledi ama... deneyerek görmek lazımdı )
    2-Arı Fotoğrafı çekmek çok zor. özellikle elinde 70-300 lens varsa. 20 fotoğraftan biri bile tam anlamıyla net değil. Yerlerinde durmuyorlar keratalar.

Ergun bey selam,

Yukaridaki 70-300mm fotografimi tripodla cektim, ayrica uzaktan kumanda ile 3 sn gecikmeli ayna kitleme metodunu uyguladim, cekerken de makinanin uzerine elimle bastrdim, Buna ragmen ayni cekimin 4 taneside cope gitti.

Belki isinize yarar.
    Iyi calismalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShemsuHor -- 17 Mayıs 2009; 0:46:01 >
  • 01 Mayıs 2009, "Türk Yıldızları" Diyarbakır semalarında. PENTAX DA 50-135mm f2.8 ED (IF) SDM lens kullanılmış, crop ve resize dışında en ufak müdahele yoktur.

• Türk Yıldızları'na devam.

• 
Sayfa: önceki 674675676677678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.