Şimdi Ara

Penguenler ve evrim teorisi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
0
Favori
14.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: C4

quote:

Orjinalden alıntı: almancı

amacı öğrenmek olan insanlara evallah vaktimi ayırayım uzun uzun yazayım açıklayım.

ben bu tartışmaları sevmemekle birlikte gerçekten merak ediyorum ve kafama takılanları seri bir şekilde soruyorum :

sen biyolog ve tarafsız birisi olarak, canlıların yaratacının hiçbir müdahalesi olmadan kendi kendilerine evrimleşerek şu anki mükemmel hallerini almaları hakkında ne diyorsun? sence böyle birşey mümkün olabilirmi? bir biyolog olarak senin şahsi kanaatin nedir? çünkü birçok arkadaş bunu iddia ediyor ama bu bana hiç akla mantığa uygun gelmiyor. herşey bir sebebe dayalı değilmi? öyle yada böyle yada şöyle, bu gelişimin ve değişimin bir mimarı olması gerekmiyormu? mimarı yoksa bu kadar acaibatın oluşması neye dayandırılabilir. bunun müsebbibi kim yada ne olabilir? sence herşeye bir sebep arayan arkadaşlar iş buraya gelince neden yan çiziyorlar? herşeyin faili bellide, iş buraya gelince neden faili meçhul oluyor?

faili meçhul evrimide, evrim tartışmalarınıda kayda değer bulmuyorum ama bir bilim adamı adayı olarak senin bu konudaki görüşlerini merak ediyorum
    sence faili malummu, faili meçhulmu? yada faili malum demek ne kadar doğru olur, faili meçhul demek ne kadar mantıklı olur?

aslında şunu söylemek isterim.biz ne kadar tarafsız bakmaya çalışsak da bu ülkede doğduk büyüdük.buranın kültürünü aldık.onun için bir bilinç altı oluşmaması imkansız.
    ben her zaman söylediğim gibi bir olayı değerlendirirken sadece yaşadığım çevreye ve zamana bakmıyorum.

şimdi evrim dedin ve bir yaratan dedin,ilkönce düşündüm bu yaşadığım dünya kendi kendine bu hale gelebilir mi diye?sonra dünyanın dışına çıktım.dünyanın için bir hücre organeli kadar bile yer kaplamadığı kainatı düşündüm.hepsinin belirli bir düzen içinde istikrarlı ve stabil olarak çalıştığını gördüm..

yani her ne kadar şuan algılayamasak da bu sistemin bir iradesi var.yani düşünen ve planlayan bir mekanizma olması gerekir.
    ,yok dersek peki ilk madde nasıl oluştu?kambrien patlamasından söz edilip duruluyor.bu kambrien patlamasına yol açacak etki neydi?bunların hiçbirine yanıt veremiyoruz..

evrimleşmeye ya da doğadaki diğer canlıların yapısına baktığında da zaten bir düzen görüyorsun.her mimarinin bir planlayıcısı vardır.yani sonuç olarak ben bir müslüman olduğum için o planlayıcı olarak inandığım güce Allah diyorum..

evrim her zaman olumlu sonuç vermemiştir.mesela kimi zaman kendini yeterince adapte edemeyen,özellikle üreme yeteneklerini geliştiremeyen canlılar yok olmuşlardır ya da yok olma tehlikesi içindeler.ama bir canlı kendini adapte edemese bile onun yapısı da mükemmeldir..

evrimi herşeyi planlayan gücün canlı yapısında oluşturduğunu düşünüyorum.canlılar evrimleşme yeteneğindeler.nasıl bir canlı yürüyebiliyorsa aynı zamanda yıllar içinde evrimleşebiliyor

mesela bir likeni ayırın alg ve mantarı ayrı kültür ortamına koyun.onlar bağımsız yaşayan alg ve mantar morfolojisini alıp yaşamlarını sürdürecektir.tekrar onları simbiyotik yaşayacak şekilde birşetrin bu sefer yine likeni oluşturacaklardır.çünkü o canlılara birlikte yaşamak avantaj sağlıyor..şimdi zaman için koşullar değiştikçe bu canlılar daha da farklılaşıp çok daha farklı yapılar alamazlar mı?

yani bu olayları yorumlamak için doğadaki bür çok canlıyı incelemek onların davranışlarını gözlemek ardından da genetik analizlerini yapmak gerekiyor.bunlar başlı başına bilimsel işlerdir

şimdi siz bütün bunları bilmden kalkıp ortaya bir kaç Kuran ayeti koyup evrim yoktur derseniz asıl siz Kuran'a karşı bir iş yaparsınız.çünkü Kuran size tam tersini söyler araştırın öğrenin okuyun der.

işin içine dini sokmadan bu işi sadece bilimsel incelemk gerekir.

saygılar

bu arada Allah'ın da her hareketinin bilimsel bir açıklaması olduğuna inanıyorum.mesela Allah yarattı.peki yarattı da bu yaratmak nasıl oluyor?işte bütün bunların bilimsel açıklmaları vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi almancı -- 20 Aralık 2005 16:44:55 >

• quote:

evrim her zaman olumlu sonuç vermemiştir.mesela kimi zaman kendini yeterince adapte edemeyen,özellikle üreme yeteneklerini geliştiremeyen canlılar yok olmuşlardır ya da yok olma tehlikesi içindeler.ama bir canlı kendini adapte edemese bile onun yapısı da mükemmeldir..

diğer yazılarını da okudum ...

peki biz evrime inanmamakta haksız mıyız?

evrim teorisi ile ilgili onca cevap verilemeyen sorular varken bunların ileriki tarihlerde cevap verilecek sorular olduğuna mı kendimizi inadırmamız gerekir ?

dediğin gibi Allah cc her canlıyı ayrı ayrı neden yaratmış olmasın ?

bana göre;

bilim türden türe geçişi ispatlayabilmiş değildir. her canlının ayrı ayrı ataları ile ilgili bağları olması gereklidir ki ancak bunlar olunca diyebiliriz fakat bilim bunu ispatlayamamaktadır.

netice itibari ile evrim bir teoridir fakat bilim evrimin var olduğunu net bir şekilde ( fosiller konusunda kısıtlı imkanların olması, labaratuarların yeterince verimli olmaması) ispatlayamamıştır ...

hal böyle olunca bizim de inanmamamız doğal değil midir ?

neden ben sizin ilk hücreniz gibi milyonlarca hücrenin olmadığına inanmayayım ?

bütün bu itirazlarımı üstünkörü yapmıyorum, biyoloji konusunda hem merakım hem de genel kültürden üste bilgim var ...

Ayrıca ben DNA nın 3 5 yerlerinin değişerek farklı organlar çıkaracak bir yapısının olduğunu zannetmiyorum ...

ve bahsettiğiniz ilk hücre ile günümüzdeki milyonlarca DNA nın bilgisinin kaynağının da nereden geldiğini merak ediyorum ...

• arkadaşlar bu evrim tartışması nerelere gelmiş. neredeyse sağ sol çatışmasına dönecek evrimi savunanlar ve karşı çıkanlar daha bilimsel örneklerle yaklaşırsa kimse kimseyi kırmaz. sonuçta burada birbirimizle savaşmıyoruz bilgilerimizi paylaşıyoruz. birde evrimi savunan arkadaşlardan kur'an dan ayet göstererek bize karşı çıkmayın diyenler var. burada kimse kur'an dan ayet göstererek karşı çıkmıyor. bizim söylediklerimize siz inanmıyorsunuz sizin söylediklerinize biz inanmıyoruz. ama benim sorduğum bir kaç soru var bunlara hala cevap alamadım bunlara cevap alana kadar da bu tartışmaya bir daha girmeyeceğim. cevap hakkı doğana kadar sadece okuyarak takip edeceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

quote:

diğer yazılarını da okudum ...

peki biz evrime inanmamakta haksız mıyız?

evrim teorisi ile ilgili onca cevap verilemeyen sorular varken bunların ileriki tarihlerde cevap verilecek sorular olduğuna mı kendimizi inadırmamız gerekir ?

dediğin gibi Allah cc her canlıyı ayrı ayrı neden yaratmış olmasın ?

bana göre;

bilim türden türe geçişi ispatlayabilmiş değildir. her canlının ayrı ayrı ataları ile ilgili bağları olması gereklidir ki ancak bunlar olunca diyebiliriz fakat bilim bunu ispatlayamamaktadır.

netice itibari ile evrim bir teoridir fakat bilim evrimin var olduğunu net bir şekilde ( fosiller konusunda kısıtlı imkanların olması, labaratuarların yeterince verimli olmaması) ispatlayamamıştır ...

hal böyle olunca bizim de inanmamamız doğal değil midir ?

neden ben sizin ilk hücreniz gibi milyonlarca hücrenin olmadığına inanmayayım ?

bütün bu itirazlarımı üstünkörü yapmıyorum, biyoloji konusunda hem merakım hem de genel kültürden üste bilgim var ...

Ayrıca ben DNA nın 3 5 yerlerinin değişerek farklı organlar çıkaracak bir yapısının olduğunu zannetmiyorum ...

ve bahsettiğiniz ilk hücre ile günümüzdeki milyonlarca DNA nın bilgisinin kaynağının da nereden geldiğini merak ediyorum ...

benden alıntı yaptığn paragrafta anlattığım verimsiz adaptasyon örneği de bir evrilmedir.onu evrime ters düşen bir örnek olarak vermedim.

bunca zamandır neyi tartışıyoruz biz evrimin varlığının hayal ürünü değil sürekli canlı yapılarının genetik ve morfolojik bağlantılarının bu sonuca varmamıza neden olduğunu söylüyoruz.bunca insan tüm araştırmalarında aynı şeyi söylüyorsa siz neden hala inanmamakta ısrar ediyorsunuz?

daha önce de söyledim.şimdi Allah yarattı.yarattı tamam da bu yaratma olayının bilimsel bir boyutu var.belli bir açıklaması ve mekanizması var.ama siz hiç bunu düşünmeden sihir gibi pat diye tüm canlıların bugünkü hallerini biranda aldığını düşünüyorsunuz.ama böyle bir şeyin olması mümkün değil.bu doğanın yapısına aykırı bir şey.ve eldeki çalışmaların sonuçlarına aykırı bir şey..

ama hücre diye bir şeyin olmaması ne kadar muhtemelse,sizin bu dediğiniz de aynı oranda muhtemel.çünkü bilimde olmaz olmaz yoktur

• quote:

mesela bir likeni ayırın alg ve mantarı ayrı kültür ortamına koyun.onlar bağımsız yaşayan alg ve mantar morfolojisini alıp yaşamlarını sürdürecektir.tekrar onları simbiyotik yaşayacak şekilde birşetrin bu sefer yine likeni oluşturacaklardır.çünkü o canlılara birlikte yaşamak avantaj sağlıyor..şimdi zaman için koşullar değiştikçe bu canlılar daha da farklılaşıp çok daha farklı yapılar alamazlar mı?

senin burda bahsettiğin olay adaptasyon olayıdır..ve adaptasyonda çevre koşullarına bağlı kalıtsal değişim vardır..ama yeni bireyler oluşmaz..zaten var olan genler açığa çıkarak olur bu değişmeler..sizin savunduğunuz konuda yeni bir bireye dönüşmesi olması lazım..yani sizin burda evrim diye savunduğunuz olay adaptasyondur..burda deepin size sorduğu soru aklıma geldi ve bende sorayım mesela bir kedi balık tutmasını biliyor ama bu genlere nasıl işleniyor?? ve diğer nesillere nasıl aktarılıyor??..bildiğiniz gibi futbolcunun çocuğu futbolcu olmuyor genetik olarak..bu sorulara cevabınız nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nejdeath -- 20 Aralık 2005 18:13:17 >

• quote:

Orjinalden alıntı: nejdeath

quote:

senin burda bahsettiğin olay adaptasyon olayıdır..ve adaptasyonda çevre koşullarına bağlı kalıtsal değişim vardır..ama yeni bireyler oluşmaz..zaten var olan genler açığa çıkarak olur bu değişmeler..sizin savunduğunuz konuda yeni bir bireye dönüşmesi olması lazım..yani sizin burda evrim diye savunduğunuz olay adaptasyondur..burda deepin size sorduğu soru aklıma geldi ve bende sorayım mesela bir kedi balık tutmasını biliyor ama bu genlere nasıl işleniyor?? ve diğer nesillere nasıl aktarılıyor??..bildiğiniz gibi futbolcunun çocuğu futbolcu olmuyor genetik olarak..bu sorulara cevabınız nedir?

ben de sana şunu sorayım bir canlı nasıl oluyor da kendi kendine ortama böyle adapte oluyor?hadi sen de bunu cevapla?
    nasıl oluyor bu iş nasıl beceryior yapısını değiştirmeyi acaba?

• yazımdada belirttiğim gibi yapısını değiştirmiyor çevre koşullarına bağlı olarak zaten kendinde bulunan genlerin o anki çevre koşullarında o genin özelliğini göstermesiyle oluşuyor..mesela evimizde saksıda yetiştirdiğimiz bir kaktüsü çöl ortamında bırakırsak daha büyük bir su deposu ve daha kalın kütiküla tabakası gerekir buda zaten onun özelliğinde var ama ilk önce ev ortamında yetiştirdiğimiz için bu kadar büyük bir depoya ve daha kalın kütiküla tabakasına gerek yok ama çöl ortamına bıraktığımız zaman kütiküla tabakası daha kalın su depo etmesi daha fazla olur ve bu özellik kalıtsal olur ama tekrar ev ortamına getirirsek o kadar kalın kütikülaya ve depoya ihtiyacı olmayacağı için eski özelliklerine dönecekler ve yine o özellikleri kalıtsal olcak..burdan anlatmak istediğim yazımdada belirttiğim gibi zaten kendi özellikleri arasında o anki çevre koşullarına göre özellik göstermesi..yani yeni bir birey veya yeni bir gen oluşturarak değil..umarım anlatabilmişimdir??

-bide benim sorumu cevaplayabilirmisin?bi önceki yazımda sorduğum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nejdeath -- 20 Aralık 2005 19:55:41 >

• quote:

Orjinalden alıntı: nejdeath

yazımdada belirttiğim gibi yapısını değiştirmiyor çevre koşullarına bağlı olarak zaten kendinde bulunan genlerin o anki çevre koşullarında o genin özelliğini göstermesiyle oluşuyor..mesela evimizde saksıda yetiştirdiğimiz bir kaktüsü çöl ortamında bırakırsak daha büyük bir su deposu ve daha kalın kütiküla tabakası gerekir buda zaten onun özelliğinde var ama ilk önce ev ortamında yetiştirdiğimiz için bu kadar büyük bir depoya ve daha kalın kütiküla tabakasına gerek yok ama çöl ortamına bıraktığımız zaman kütiküla tabakası daha kalın su depo etmesi daha fazla olur ve bu özellik kalıtsal olur ama tekrar ev ortamına getirirsek o kadar kalın kütikülaya ve depoya ihtiyacı olmayacağı için eski özelliklerine dönecekler ve yine o özellikleri kalıtsal olcak..burdan anlatmak istediğim yazımdada belirttiğim gibi zaten kendi özellikleri arasında o anki çevre koşullarına göre özellik göstermesi..yani yeni bir birey veya yeni bir gen oluşturarak değil..umarım anlatabilmişimdir??

-bide benim sorumu cevaplayabilirmisin?bi önceki yazımda sorduğum...

necdat lütfen daha önce yazdıklarımı tekrar oku.artık neyin adaptasyon neyin mutasyon olduğunu tartışmak istemiyorum.senin demek istediklerini de anlıyorum merak etme.ama ben çok daha farklı anlamlarda söylüyorum sen kalkıp bana o dediğin adaptasyon diyorsun.ben sana evrimleşme örneği vermedim.madem o canlılar birlikte yaşayabilme özelliği kazanıyorlarsa bunun ilerletip farklı organizmları da yapabilirler zamanla dedim.

şunu da söyleyim likenler konusıunda bence daha fazla yazma.çünkü kaktüsün kütikülasının şişmesi kadar basit bir olay değildir simbiyotik yaşam.

• yazılanlar çoğunu okumadım ama insan biyolojisini veya en azından hücredeki protein ve aminoasit oluşumunu araştıran kimse teorinin başlı başına saçmalık olduğunu kolaylıkla anlayacaktır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lacrima

quote:

Orjinalden alıntı: feylesof

quote:

belgeseli seyrettim ben. resmen drama çekmiş adamlar. ama güney kutbunda nasıl sabredip çekmişler ona şaştım en çok.

Bayılırım drama tarzında çekilmiş belgesellere.Şimdi merak ettim doğrusu.

la marche de l empereur, diye geçiyor. fransız yapımı. dili de fransızca.. ingilizce altyazı var ama.

_____________________________________________________________________________________

belgesel şöyle başlıyor.

Once upon a time a garden. A fertile world where life was a given A long time ago - before winter. But one day, everything was blanked plants, animals those who could flee did so, but our ancestors decided to stay. At any cost and to resist to this frost which was taking everything. Time has passed 100 times, Earth has changed its face We are still there We stand, light sentinels.
    Here is our story...

yani pek de evrim karşıtı bi belgesel değil.

Belgeselin ismini öğrenmem iyi oldu.Teşekkürler.
    Birazdan e-katıra binip belgeseli aramaya başlarım.
    İster evrimci,ister evrim karşıtı olsun hiç önemli değil bence.
    "Kuşlar Kanatlı Uygarlık" belgeselini izledikten sonra Fransızların bu işi kesinlikle çok iyi yaptıklarına emin oldum.
    Bilmiyorum acaba aynı ekip mi yaptı ama Microcosmos belgeseline de hayran kalmıştım.

• quote:

"Kuşlar Kanatlı Uygarlık" belgeselini izledikten sonra Fransızların bu işi kesinlikle çok iyi yaptıklarına emin oldum.
    Bilmiyorum acaba aynı ekip mi yaptı ama Microcosmos belgeseline de hayran kalmıştım.

tam olarak hatırlamıyorum sanırım bu da microcosmos'un. en az kuşlar, kanatlı uygarlık kadar başarılı.

e-mule'da "march of the penguins" diye aratırsan muhtemelen daha fazla sonuç bulursun..
  • quote:

quote:

tam olarak hatırlamıyorum sanırım bu da microcosmos'un. en az kuşlar, kanatlı uygarlık kadar başarılı.

e-mule'da "march of the penguins" diye aratırsan muhtemelen daha fazla sonuç bulursun..

Evet "march of the penguins" çok daha fazla ve iyi kaynaklı sonuçlar verdi,indirmeye başladım.Çok teşekkürler.

• quote:

şimdi siz bütün bunları bilmden kalkıp ortaya bir kaç Kuran ayeti koyup evrim yoktur derseniz asıl siz Kuran'a karşı bir iş yaparsınız.çünkü Kuran size tam tersini söyler araştırın öğrenin okuyun der.

quote:

biologist

arkadaşlar bu evrim tartışması nerelere gelmiş. neredeyse sağ sol çatışmasına dönecek evrimi savunanlar ve karşı çıkanlar daha bilimsel örneklerle yaklaşırsa kimse kimseyi kırmaz. sonuçta burada birbirimizle savaşmıyoruz bilgilerimizi paylaşıyoruz. birde evrimi savunan arkadaşlardan kur'an dan ayet göstererek bize karşı çıkmayın diyenler var. burada kimse kur'an dan ayet göstererek karşı çıkmıyor. bizim söylediklerimize siz inanmıyorsunuz sizin söylediklerinize biz inanmıyoruz. ama benim sorduğum bir kaç soru var bunlara hala cevap alamadım bunlara cevap alana kadar da bu tartışmaya bir daha girmeyeceğim. cevap hakkı doğana kadar sadece okuyarak takip edeceğim.

Bende tam onu söyleyecektim.

Birde 35 prof olayında düşüncelerinizi anlıyorum. Ama çokta geçerli görmedim. Çünkü bu ülkede Flash Tv de düşünce kampı gibi bir program yapıldı. Orada "Kürtler" adına konuşan bir temsilci vardı. O sözlere tahammül edebilen insanlar, bir prof bir gazeteci ile karşılıklı evrim tartışması yaptı diye, çokta kendini yormaz diye düşünüyorum.

Mustafa Akyol la Harun Yahya nında arasının (ilişkilerinin) iyi olduğu söylendi . Ama ben okuduğum makalelerde Harun ile Akyol un pekde iyi anlaştığını söyleyemem. Özelliklede bu akıllı tasarım konusunda. Harun Yahya akıllı tasarım için saçma sapan sözlerle eleştri yapıyor, yani hiç mi hiç sevmiyor bu düşünceyi.
    Savunucularınıda sevmiyor. E tabi ki savunucularındanda tepki yazıları geliyor.

Konuyla alakası olmasada, Harun Yahya ile Akyol un bir düşünülmesini istemem. (not: Akyol'un da her yönünü sevmiyorum, ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler)

• quote:

bunca zamandır neyi tartışıyoruz biz evrimin varlığının hayal ürünü değil sürekli canlı yapılarının genetik ve morfolojik bağlantılarının bu sonuca varmamıza neden olduğunu söylüyoruz.bunca insan tüm araştırmalarında aynı şeyi söylüyorsa siz neden hala inanmamakta ısrar ediyorsunuz?

daha önce de söyledim.şimdi Allah yarattı.yarattı tamam da bu yaratma olayının bilimsel bir boyutu var.belli bir açıklaması ve mekanizması var.ama siz hiç bunu düşünmeden sihir gibi pat diye tüm canlıların bugünkü hallerini biranda aldığını düşünüyorsunuz.ama böyle bir şeyin olması mümkün değil.bu doğanın yapısına aykırı bir şey.ve eldeki çalışmaların sonuçlarına aykırı bir şey..

ama hücre diye bir şeyin olmaması ne kadar muhtemelse,sizin bu dediğiniz de aynı oranda muhtemel.çünkü bilimde olmaz olmaz yoktur

1- Bütün bilimadamları aynı şeyi sylemiyorlar. Akıllı tasarımı savunan onlarca bilim adamı da mevcut. Google dan akıllı tasarım yazınca milyonlarca sayfa çıkıyor ve zannedersem Harun Yahya kaynaklı değiller ...

ayrıca bilim türden türe geçişi ispatlayamamış, ne fosiller ile ne de laboratuar deneyleri ile. Bu sadece bir yorum ve bu yorumu yapan pek çok insanın bulunması yorumlarını doğru kılmaz ...

2- Allah cc PAT diye yarattı demiyorum ben de zaten ve buna karşılık ben de bir teori üretiyorum ve diyorum ki;

Allah cc bütün canlıları topraktan ve sudan evrimcilerin varlığını iddia ettiği ilk hücre gibi milyonlarcasını yaratarak meydana getirmiştir ...

yani bir topraktan diriliş söz konusu. Bütün canlıların yapısını irdelediğimizde topraktaki mineral element ve bileşiklerin olduğunu görürüz. Yani ilk yaratılış bir tohumun topraktan çıkması şeklindedir diye düşünüyorum. PAT diye değil ...

3- Ben bu teoriye türden türe geçiş İspatlanana ve mutasyon ile yeni bir tür geliştirilene kadar KARŞI ÇIKACAĞIM ...

Siz de akıllı ve zeki arkadaşlar olarak bir teoriye inanırken en önemli argümanlarının test edilmesine önem vermeniz gerekmekte değil midir ?

Genetik yapı rastgele müdahale ile mükemmel organizmalar çıkacak kadar basit değildir.

İnsanın yaratılış serüveni topiğine bakarsan ne kadar kompleks bir yapının var olduğunu görebilirsin

ve

bu yapıya en ufak bir müdahale bile ÇOK ÇOK büyük sakatlıklara sebep olmaktadır ...

Hal böyle iken mutasyon ile yeni canlı türlerinin oluşması, DNA yapılarının değişmesi bana çok mantıksız geliyor ve gelecek ...

Size nasıl mantıklı geliyor ?

• quote:

Genetik yapı rastgele müdahale ile mükemmel organizmalar çıkacak kadar basit değildir

Zaten o rastgele müdahale adını taktığını evrim bu organizmaları ortaya çıkaramayacak kadar basit bir olay değil.
    Evrim sadece rastgele müdahale demek değil. Biryere kadar rastgele müdahalelerinde bir parçasını oluşturduğu devvasa bir doğal süreç.
  • arkadaşlar topic baya aşağılara düşmüş
  • quote:

Orjinalden alıntı: pacman

quote:

Genetik yapı rastgele müdahale ile mükemmel organizmalar çıkacak kadar basit değildir

Zaten o rastgele müdahale adını taktığını evrim bu organizmaları ortaya çıkaramayacak kadar basit bir olay değil.
    Evrim sadece rastgele müdahale demek değil. Biryere kadar rastgele müdahalelerinde bir parçasını oluşturduğu devvasa bir doğal süreç.

bir organın gelişimini genetik olarak açıklayamadıktan sonra ne derseniz boş
  • işte gene aynı olay. aynı mantık süzgeci. algoritmasını da vereyim.

1) ben anlayamıyosam saçmadır.
    2) forum kullanıcıları açıklayamıyosa boştur.
    3) yazılan binlerce makale ya da araştırma yapan binlerce bilim adamı, sonuç olarak boştur.
    4) bu teori hakkında forum kullanıcıları herşeyi ama herşeyi bilir.
    5) teori 2 cümlede anlatılabilir bir şeydir. anlamak için hiç bir akademik bilgi birikime gerek yoktur.
    6) forum kullanıcıları dışında hiç bir bilimsel makale okumaya gerek yoktur. çünkü forum kullanıcıları herşeyin en doğrusunu bilir. asla bu konuda eksik bilgi ya da yanlış bilgi sahibi olamazlar.
    7) tüm koşullar sağlandığına göre 2 nin elemanları boş bi konuya iki elle dogamatik ve zararlı bir ideoloji eşliğinde bağlanmış olurlar. hepsi darwinist ideolojinin askerleridir. boşturlar, lanet olsundur.
  • lacrima

7 madde senin bakış açını sunuyor benim değil ...

ben basit sorular soruyorum, cevap bekliyorum ...

• quote:

işte gene aynı olay. aynı mantık süzgeci. algoritmasını da vereyim.
    1) ben anlayamıyosam saçmadır.
    2) forum kullanıcıları açıklayamıyosa boştur.
    3) yazılan binlerce makale ya da araştırma yapan binlerce bilim adamı, sonuç olarak boştur.
    4) bu teori hakkında forum kullanıcıları herşeyi ama herşeyi bilir.
    5) teori 2 cümlede anlatılabilir bir şeydir. anlamak için hiç bir akademik bilgi birikime gerek yoktur.
    6) forum kullanıcıları dışında hiç bir bilimsel makale okumaya gerek yoktur. çünkü forum kullanıcıları herşeyin en doğrusunu bilir. asla bu konuda eksik bilgi ya da yanlış bilgi sahibi olamazlar.
    7) tüm koşullar sağlandığına göre 2 nin elemanları boş bi konuya iki elle dogamatik ve zararlı bir ideoloji eşliğinde bağlanmış olurlar. hepsi darwinist ideolojinin askerleridir. boşturlar, lanet olsundur.

şakadır:

switch(yaratılıscı_itiraz){

case "türden türe geçiş yoktur":
    say("akademik link verdim,okumadın");
    break;

case "böyle düşünmeyen bilim adamları var":
    if(onlar!=biyolog)say "onlar biyolog değil";
    else say("onlar dinci");
    break;

case "canlılık tesadüfen oluşamaz":
    say("tüm olasılıklar gerçekleşebilir,0 olasılık diye birşey yoktur...");
    break;

default:
    say("sizin beyninizi yıkmamışlar, siz önyargılı cahillersiniz");

}

if(baska_itiraz) say("o kadar anlattım sende anlayacak seviyede değilsin");
    else say("hani cevap veremedin");

...
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vese -- 22 Aralık 2005 18:56:37 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.