Şimdi Ara

Penguenler ve evrim teorisi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
0
Favori
14.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

eeee siz bu kadar teknoloji ile yeni tür geliştiremediyseniz milyonlarca tür nasıl tesadüfen gelişsin ?

hehe. hakkaten biz bu kadar teknoloji ile yapamıyosak kesin yanlıştır. bak, biz bu kadar teknoloji ile bigbang de yapamıyoruz. bence bu bilgiyle bigbang teorisini de çökertebilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lacrima

quote:

eeee siz bu kadar teknoloji ile yeni tür geliştiremediyseniz milyonlarca tür nasıl tesadüfen gelişsin ?

hehe. hakkaten biz bu kadar teknoloji ile yapamıyosak kesin yanlıştır. bak, biz bu kadar teknoloji ile bigbang de yapamıyoruz. bence bu bilgiyle bigbang teorisini de çökertebilirsin.

bigbang aleyhine bu kadar delilimiz olsa idi elbetteki ona da yanlış derdim ancak o kdar delilimiz şu an için mevcut değil ...

fakat bilim türden türe geçişi ispatlayamadığı ve labaratuarda elde edemediği müddetçe evrim minik bir teoriden öteye geçemeyecek

• quote:

fakat bilim türden türe geçişi ispatlayamadığı ve labaratuarda elde edemediği müddetçe evrim minik bir teoriden öteye geçemeyecek

türden türe geçiş ispatlanamamış ha. hehe.
    makroevrimin kanıtlarıyla ilgili akademik yayınlar verdim. hala ispatlayamadınız vs demek eşittir ben başımı kuma gömüyorum demektir.

sana göre minik bir teori olabilir.
    ama gerçekte tüm bilim çevrelerince kabul görmüş bir oldu. ki bunun tersini iddia edemezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacrima -- 19 Aralık 2005, 16:10:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

quote:

quote:

bigbang aleyhine bu kadar delilimiz olsa idi elbetteki ona da yanlış derdim ancak o kdar delilimiz şu an için mevcut değil ...

Neyse ki minik bir teori...maazallah, beterin beteri var...!
    Bu kadar minik bir teori yüz küsür senedir dünyayı bu kadar meşgul ettiğine göre e biraz saygıyı hak ediyodur canım...

• quote:

quote:

türden türe geçiş ispatlanamamış ha. hehe.
    makroevrimin kanıtlarıyla ilgili akademik yayınlar verdim. hala ispatlayamadınız vs demek eşittir ben başımı kuma gömüyorum demektir.

kimin başını kuma gömdüğü belli ...

bu konuya girmeyelim istersen ... önce kumlarını bir silkele

bana makro evrimin mikro alemde nasıl gerçekleştiğini bir izah et bakalım ....

evrim bilgin bu konuyu buraya özetleyecek düzeydedir heralde

bu DNA kodlarına nasıl işliyor, hangi yöntemler ile genetik yapı değişiyor, yeni organlar nasıl oluşuyor ...

• aynı şeyleri aynı sayfada 15 kere tekrar etmemek için bu tartışmaya burda en azından kendi adıma son veriyorum. kimseye öğretmenlik yapmak zorunda değilim. merak eden kendi araştırsın.

bu muhabbetten sıkıldım artık. size iyi tartışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacrima -- 19 Aralık 2005, 17:06:10 >
  • kardeş fazla uğraşma cevap veremiyorlar. bende burada daha fazla tartışmaya niyetim yok. sadece yararlı bir mutasyon istedim cevap gelmedi bana link veriyorlar yok popüler bilim dergilerini örnek gösteriyorlar ali demirsoyun kitaplarını oku diyorlar. ali demirsoyun kim olduğunu hepimiz biliyoruz ve de nickimden anlaşıldığı gibi ben biyoloğum ve de ali demirsoyun kitaplarında ne yazdığını iyi biliyorum. ben karmaşık organları örnek gösteriyorum bunlar tesadüfen nasıl olur diyorum oradaki herhangi bir proten olmasa veya başka bir protein olsa o organlar görevlerini yapamayacaklar. bu ne kadar muhteşem ve isabetli bir tesadüf anlamadım gitti. cevap veremeyince hemen başınızı kuma gömüyorsunuz diyorsunuz kimin başını kıma gömdüğü ve bu teoriye körü körüne inandığı belli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: biologist

kardeş fazla uğraşma cevap veremiyorlar. bende burada daha fazla tartışmaya niyetim yok. sadece yararlı bir mutasyon istedim cevap gelmedi bana link veriyorlar yok popüler bilim dergilerini örnek gösteriyorlar ali demirsoyun kitaplarını oku diyorlar. ali demirsoyun kim olduğunu hepimiz biliyoruz ve de nickimden anlaşıldığı gibi ben biyoloğum ve de ali demirsoyun kitaplarında ne yazdığını iyi biliyorum. ben karmaşık organları örnek gösteriyorum bunlar tesadüfen nasıl olur diyorum oradaki herhangi bir proten olmasa veya başka bir protein olsa o organlar görevlerini yapamayacaklar. bu ne kadar muhteşem ve isabetli bir tesadüf anlamadım gitti. cevap veremeyince hemen başınızı kuma gömüyorsunuz diyorsunuz kimin başını kıma gömdüğü ve bu teoriye körü körüne inandığı belli.

+1

• Biyolojist ve deep impact, öncelikle şunu anlamanızı isteriz, Kimseyi inandırmak gibi bir derdimiz olmadığı için herşeye cevap vermek zorunda da değiliz. nerak ediyorsanız araştırır bakarsınız. Dikkat ederseniz konuları biz açmıyoruz. Durup dururken her nedense evrime ve evrime inananlara laf sokma ihtiyacı hissedenlere ve bundan bıkıp usanmayanlara karşı yeri geldiği zaman tepkimizi dile getiriyoruz.
  • faideli mutasyon "beyin" olabilir mi?!..

örneği fazla yok ama:-p
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

Biyolojist ve deep impact, öncelikle şunu anlamanızı isteriz, Kimseyi inandırmak gibi bir derdimiz olmadığı için herşeye cevap vermek zorunda da değiliz. nerak ediyorsanız araştırır bakarsınız. Dikkat ederseniz konuları biz açmıyoruz. Durup dururken her nedense evrime ve evrime inananlara laf sokma ihtiyacı hissedenlere ve bundan bıkıp usanmayanlara karşı yeri geldiği zaman tepkimizi dile getiriyoruz.

şurası açıkki evrimcilerin biyoloji alanındaki bilgileri ortalama bir yaratılışçıdan daha fazla, zira evrimi anlamak biyoloji bilgisi gerektirirken, yaratılışa inanmak gerketirmiyor...

Bu açıdan fazla hakim olmadığı bir konuda tartışma başlatmak akıllı bir evrim karşıtı nın yapacağı bir iş değil... ( akıllı evrim karşıtına örnek>> ben)

dersini çalışıp öyle geleceksin...

hele bi şu introduction to evolution kitabını bitireyim o zaman gösterecem size

• ben Hz.Adem in..hic bir turden turemedigine inanıyorum..hayvanlar icinse evrimden bahsetmenin pek bi sakıncası yok tabi ki ALlah ın izniyle..
    yukarda hep bilimsel acıklamalar yapılmıs..arkadaslar genelde dinle cvp vermek istememisler haklılar da..ben sadece belirtmek istedim..
    bilimin one surdugu seye bilimle cevap verilir..ama dinin ongordugu herseyi bilimle acıklayanmazsın..en azından herseyi acıklayamazsın..Allah bize cuzz-i irade bahsetmis..o yuzden bizim de acıklayamayacagımız aolaylar mutlaka olacak..mesela harun yahya gibi insanlar yanşlıs yoldalar cunku Allah her yaptıgı isin insanlar tarafından cozulebilecegini ima bile etmemistir.. ve Kuran daki her ayetin mutlaka bilimsel bir olaya isik gosterecegi de yazmamıstır..
    farkettim ki bu yazdıklarımla konudan epey uzaklastım..herneyse demek istedigim;teaduf degildir denilebilir..ama yok kesinlikle birden varoldular denmemeli cunku Allah yoktan var etmek cumlesini bir anda yaratmak olarak dusunmemek gerekir..cunku Allah zaman ve mekandan bagımsızdır ve bunu anlamak zamana ve mekana bagımlı olan insan icin imkansızdır..
    ben bir musluman olarak sunu soyleyebilirim..ben Allah ın sadece insanı degil hayvanları degil kainatı bildigimiz ve bilmedigimiz herseyi onun yarattıgına inanıyorum..ve durum boyleyken tum o kanunlar tum denklemler ona ait..Allah bir seyi yaratırken denkleme uydurmak zorunda degil..cunku kanun kendinin..
    evrim arastırılmalı mutlaka..genler daha da arastırılmalı ki dunyanın en asil varlıgı daha kaliteli yasam sursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerelektronik -- 19 Aralık 2005, 20:41:48 >

• Okumaya üşenenler için ideal bir site var. Buradan bilgi veya fikir edinebilirsiniz.

http://www.pbs.org/wgbh/evolution/

hafiften interaktif bir site. hatta bayagı bi interaktif. siteyi de güzel tasarlamışlar ben beğendim.
  • bi de gercekten merak ediyorum pandalar neden ciftlesmek istemiyor?
  • quote:

hafiften interaktif bir site. hatta bayagı bi interaktif. siteyi de güzel tasarlamışlar ben beğendim.

ben de beğendim link için teşekkürler...

• quote:

bugun hangi bilim, populer bilim dergisini alırsanız alın, focus,national geographic, geo, nature, scientific american, bilim tekink, discovery, newscientist vs. hepsi evrim der. kısaca evrim tüm bilim çevreleri ve bilim yayınlarınca kabul görmüş.

bu yöntem ile gidersen ermeni katliamını da kabullenmek zorunda kalabilirsin ...

malum batıda pek çok üni ve devlet ermeni katliamından bahsediyor ....

ALKIŞLIYOR SAYGIYLA EĞİLİYORUM...

• quote:

Orjinalden alıntı: er_dem

quote:

bugun hangi bilim, populer bilim dergisini alırsanız alın, focus,national geographic, geo, nature, scientific american, bilim tekink, discovery, newscientist vs. hepsi evrim der. kısaca evrim tüm bilim çevreleri ve bilim yayınlarınca kabul görmüş.

bu yöntem ile gidersen ermeni katliamını da kabullenmek zorunda kalabilirsin ...

ermeni katliamını kabul edenler bilimsel çevreler değil.politik ve siyasi çevrelerdir.bilim her zaman tarafsızdır.geçenlerde fransız tarihçiler ermeni soykırımını onlara danışmadan kabul eden siyasilere tepki göstererek bu yasanın iptalini istediler.

hala anlamıyorsunuz.bu işler dini inançlarla geleneklerle oradan buradan duymakla ahkam kesilecek meseleler değil.

bir sürü tarafsız araştırma ve inceleme yapanların konuşacağı meseleler.

• quote:

siz de kalkıyorsun bu mutasyonlardan medet umuyorsunuz ?

var mı labaratuar deneyleriniz ? YOK ...

mutasyon ile yeni tür elde ettiniz mi? YOK

mutasyon rastgele müdahale

ancak siz bilinçli müdaale ile yeni bir tür geliştirebildiniz mi?

YOK ...

deep impack

bana 1 milyar yıl süre ver sana dediğin şeyleri lab da geliştireyim.tamam mı?

umarım dediğim şeyi anlamışsındır.bir daha aynı cümleyi kullanmaman dileğiyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: almancı

quote:

Orjinalden alıntı: er_dem

quote:

ermeni katliamını kabul edenler bilimsel çevreler değil.politik ve siyasi çevrelerdir.bilim her zaman tarafsızdır.geçenlerde fransız tarihçiler ermeni soykırımını onlara danışmadan kabul eden siyasilere tepki göstererek bu yasanın iptalini istediler.

hala anlamıyorsunuz.bu işler dini inançlarla geleneklerle oradan buradan duymakla ahkam kesilecek meseleler değil.

bir sürü tarafsız araştırma ve inceleme yapanların konuşacağı meseleler.

iyi de arkadasım hep biz tartısacaz tartısacaz diyosun da sen de tartısmıyon..nofrost da sen de aynı..
    eskiden bilim adamlıgı kimyaya mı baglıydı fizige mi biyolojiye mi.sen bilimsel konusacaksın ki insanlar da ne kadar az sey bildigini gorup arastıracak..
    se laboratuarda 1 milyar yıl istiyorsan zaten hezeyandasın..
    ..senin amacın olayı tesadufe birakmak mı..
    senin amacın aynı zinciri kendi hamlelerinle olusturmak olmalı..ve yapabilirsen eline yine bisey gecmeyecek cunku bu sefer olayları sen yonetmis olacaksın..suy ana kadar yapılmıs mutasyon deneyleri ne kadar zaman aldı..bi canlı organizmayi laboratuvarda mutasyona ugratmak ne kadar zaman alıyor

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.