Şimdi Ara

PELLET yakıtlı soba vs. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.082
Cevap
29
Favori
308.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Pellet,Biokütle soba ve kazanlarini kapsayan bulgaristan fuarlari hakkinda bilgi ve link verebilirmisiniz ?
  • Kozlusan PEL 80 pellet kazanı ocak yanma resimleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 21 Kasım 2011; 19:24:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mustim38

Arkadaşlar Kayseri Aral makinanın sitesinde daiwa marka pelet sobası imal ettikleri yazıyor. Bu arada Konya'dan Andıç Pelet firmasından 10 torba getirttim. Benim sistemim stokerli kömür sobasına benim düşüncem zayıf geldi. Yani alevi çok güzel ama benim sistem için sürekli olmuyor. Sık aralıklarla pelet alması gerektiği için kullanım çoğalıyor. Sobalı tekil sistemler için tavsiye ederim. Külü yok. Ha bu arada bana gelen ürün kurşun kalem kalınlığında belki biraz daha kalın olsa daha mı dayanıklı olur?

daiwa' nın makinesinin fiyatı neymiş? ben bulamadım nette
  • quote:

Orijinalden alıntı: space_frog

quote:

Arkadaşlar Kayseri Aral makinanın sitesinde daiwa marka pelet sobası imal ettikleri yazıyor. Bu arada Konya'dan Andıç Pelet firmasından 10 torba getirttim. Benim sistemim stokerli kömür sobasına benim düşüncem zayıf geldi. Yani alevi çok güzel ama benim sistem için sürekli olmuyor. Sık aralıklarla pelet alması gerektiği için kullanım çoğalıyor. Sobalı tekil sistemler için tavsiye ederim. Külü yok. Ha bu arada bana gelen ürün kurşun kalem kalınlığında belki biraz daha kalın olsa daha mı dayanıklı olur?

Bu soba manuel,depoya doldurduğunuz pellet leri yandıkça arkasından dökülüyor.Kontrollu yanma biraz zor .Fiyat 1000 TL civarı

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: space_frog

quote:

Bu soba manuel,depoya doldurduğunuz pellet leri yandıkça arkasından dökülüyor.Kontrollu yanma biraz zor .Fiyat 1000 TL civarı

bu durumda biraz zibro' nun pahalı ürününe mecbur kalıyor gibiyiz...

• Arkadaşlar inanın Avrupaya göre Türkiye de Pellet sobalar daha ucuz.Sadece Pellet brülörleri bile 1200 Euro fiyatları var.Hemde Türkiye deki üretilen Pellet brülörlerinin Fiyatı bu.Kozlusan Pellet kazanlarının üretimi burada olduğu halde 5850 TL.İnanın Sobalar ile Pellet kazan arasında sac aksamının boyutları dışında tüm mekanızması aynı.
  • güncel pelet soba fiyatları alabilirmiyiz?
  • güncel pellet fiyatlarını da alabirmiyim.. izmir teslim ?
  • İzmir depo Pınarbaşı teslim 1 ton ve üzeri alımlarda ton fiyatı 450 TL. 1 ton altı işyerimizden Şirinyer teslim 25 kg lık çuval 13 TL..
  • Kozlusan Slimpel PELLET kazan detayları

• Kozlusan Slimpel Ölçüleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 29 Kasım 2011; 0:46:56 >
  • Arkadaşlar bu gün klima tavsiye sayfasında gezinirken İgdaş ın enerji kıstaslamasını vermiş bir arkadaş.Herkes doğalgaz ucuz diyor ama bende bu tabloya dahil olmayan PELLET yakıtı kıstasladım .bakalım doğrumu.

Pellet in şuan yerindeki fiyatı 300 TL(kdv hariç ton) Bu fiyatın üzerine biz 150 TL Adana dan nakliye ve indirme bindirme bedeli koyuyoruz. Toplam 450 TL.Bu arada Adana lılar pelleti bize göre %35 ye dahaucuz kullanıyor tabiki.

Şimdi bu tabloya göre en kötü Pellet ısıl değeri 4500 Kcall.
    kg birim fiyatı 0,45 TL
    Verimlilik (Kozlusan Slımpel %92,Propel %97 lerde biz %90 alalım hadi)
    0,45*1000/(4500*90)
    TL/1000 kcal. için ise 0,111

Çıkıyor değer.Pellet bulunduğunuz yerde üretiliyor ise eve teslim ile 300+50 TL nakliye dersek

0,35*1000/(4500*90)
    TL/1000 kcal. için ise 0,086

• pellet yerli bir ürün, desteklenmesi gerekiyor.
  • Merhaba,

ben ne yazık ki şirket ZIBRO İzmir ile bazı kötü deneyimler yaşadım.
    Hizmet hiç çalışmaz.Granül çok kötü kaliteli ve orada çivi bulunabilir.
    Fırın sonucunda çalışır ve artık servis beklemek için - bugün zaten 6 olan gün
    pad

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pad -- 14 Ocak 2012; 16:24:03 >
  • 4rd ENERGYTECH fuari
    16-19/02/2012
    selannik yunanistanda enerji,yapi,isitma,sogutma,klima,havalandirma fuari.
    http://www.fuartur.com/12936/yurtdisifuarlari/Energy-Tech-2012/
    http://www.helexpo.gr/default.aspx?lang=en-US&loc=1&page=2203
    2011 ve onceki yillardaki katilimcilar
    http://www.helexpo.gr/default.aspx?lang=el-GR&loc=1&page=2217

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 15 Ocak 2012; 12:55:06 >

• Isıtma ve Soğutma fuari
    Bultherm - Bulcontrola 2012
    http://www.fuartur.com/13800/yurtdisifuarlari/Bultherm---Bulcontrola-2012/
    http://www.triptouch.com/bulgaria/sofia/events/12067320
    28 - 30 MART 2012 / Sofia - BULGARİSTAN
  • quote:

Orijinalden alıntı: pad

Merhaba,

ben ne yazık ki şirket ZIBRO İzmir ile bazı kötü deneyimler yaşadım.
    Hizmet hiç çalışmaz.Granül çok kötü kaliteli ve orada çivi bulunabilir.
    Fırın sonucunda çalışır ve artık servis beklemek için - bugün zaten 6 olan gün
    pad

Pellet i biz uretmememize ragmen 100km yolu gidip gelip hizmet verdik,evet pellet in icinde civi cikti. Sobanizdan civiyi cikardik ve 3 yildir kullandiginiz sobayi temizledik. Buna karsilik zorla 50 TL verdiniz. Ses etmedik mazot parasi degil. Yanimizda kuvvetli miknatis elek getirdik kalan 6 cuval pelleti temizleylim dedik istemediniz. Dikkat edin kullanirken diye de uyardik. Bu arada bu hizmeti aradiginiz ayni gunun gecesi saat 9 da yola cikip geldik. Ve sorununuzu cozduk.

Bizim uyarmamiza ragmen ,hatta temizlemeyi teklif etmemize ragmen dikkat etmeden kullanmaniz ve ikinci defa 200 km yol icin 150 TL istememize ben para vermeyecegim demeniz karsiliginda hizmet almaniz malesef mumkun degil,benim adima.

Servis demek her sey bedava ,istegim an geleceksin demek degil. Goruyorsunuz ki beni sikayet ederek benden daha iyi hizmeti alabileceginiz malesef zor. Eger tuketici hakki vs. Diye tehditvari ,hatta tehtid ederek goz korkutmaya calisirsaniz bilin ki kanunlarla verilmis yasal tamir suresi 30 gundur.

Bu yaziyi yazdigim icin cok uzgunum ,ama biz servis konusunda ne kadar hassan davranmaya calissakta tehtitvari tavirlar beni cok rahatsiz ediyor.

• bende bazen nelerle karsilasiyorum.musteri hakliymismis,pehh!!!!!!!!
  • Hello, since my Turkish language skills are very good, now I answer in English. My pellet stove I have for 2 years and it has been serviced regularly by a German expert - I felt safer because of the local service did not anyway, with problems only got one telephone instructions on how to adjust the parameters to be.
    I also bought my pellets Zibro only because I was promised a good quality. But this year between the pellets nails, which has the cause of which the screw is no longer blocked and the furnace operates.
    Once the service was here, I repaired itself twice and this time I had to call the service. He told me that he only comes when I pay him 150 lira, which I did not accept because the company has sold me Zibro the pellets and it is not acceptable for now I must bear the costs. The company would be known after the problems have to replace the pellets. I've spent a lot of money for this stove, as I walked away from - that it makes my life easier - but that's not the case. there are only problems are not solved.
    Finally, I must mention that the furnace was now made ​​yesterday after-free of the service in Selcuk functional again wait for 1 week and determined 50 phone calls. And it was damn cold in the last week !!!!!!

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.