Şimdi Ara

Peki midye dolma sevmeyen var mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazPacino -- 5 Ağustos 2020; 18:11:49 >

• Yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yoksa var mi?

• Denemiştim ama bana göre değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sadece midyeyi değil, hiçbir deniz ürününü sevmiyorum.

• Bir gün arkadaşımla oturuyorum. Midye yiyek mi dedim. O ney lan vs dedi. 30 tane söyledim. Sadece 1 tane yiyebildi. Hepsini ben yedim. Çok da severim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben seviyordum zararlı ve pis olduğunu öğrenince soğudum artık yemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1593E8EC2

Ben seviyordum zararlı ve pis olduğunu öğrenince soğudum artık yemiyorum
    +1
    Ben çok sevmemekle beraber aynı şekilde.Hiçte yokluğunu aramadım...

• Sahsi fikrim; bende ilk etapta korku ile bakiyordum bu “seye”. Universite zamanlarinda erzurumdaydim. Bu midye dolma meragi gitgide artiyordu bende. Ne kadar kotu olabilir? dedim. Ve ilk midye dolma siparisimi yine bu forum uzerinden istanbuldan siparis verdim. Midyeler geldi. Ilk midyemi yoyene kadar arkadasim nerdeyse yarisini bitirmisti. (Dusunun ne kadar tedirgindim ve kararsiz. Okadar zaman gecmis ki yarisi bitmis nerdeyse)

Derken bol limonlu birtane indireyim dedim. Likon tadini alayim yeter dedim. “Ya bu iyimis yaa” diyerek ikinciyi aldim, ucuncuyu, dorduncuyu ... ... ve midyeler bitti :). Derinlikleri arastirirsan her kafadan bilgi fiskiriyor bunla ilgili. Dini yonu olsun saglik yonu olsun. Ama hic bir zaman duymadim veya gormedim ki birisi midye yuzunden zehirlensin veya hastalansin... :))

• hayatımda hiç yememiştim. kardeşimin ısrarı ile istanbul'daki sözde meşhur olan yerde yedik. çok baharatlıydı.

10 gün kadar önce arkadaşımla Kuşadası'na gittim. orada el arabasında bir midyeci vardı, arkadaş da gel yiyelim dedi. tamam dedim. bi yedim, tadı damağımda kaldı. kendime engel olamıyorum yerken. midye tazeymiş, adam yeni gelmiş oraya. taze denk gelince löpür löpür gitti.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.