Şimdi Ara

PEGASUS'TAN 500.000 KOLTUK...YURTİÇİ 39 TL - KIBRIS 49 TL... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
6.192
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tosunpasa

Başıma geleni yazayım siz karar verin.. yurtdışı iyi bir indirim vardı.. dayımı göndermek için 250 tlye hediye bilet aldım.. biletin yanında koltukları ayrıca satıyorlarmış onuda ödedim.. neyse uçuş günü geldi.. dayım malum yurtdışı seyahati yapacagı için 3-5 birşeyler almış normalde daha önce türk hava yolları ile defalarca o kadar agırlıkla gidebildi.. sorun çıkmamıştı..

Küçük el çantasını uçağa alamayacaklarını söylediler.. defalarca o el çantasından daha büyük çantalarla 3-4 uçak değiştirip ve hiç birinde sorun yaşamadan seyahat yapan biri olarak, bu durumu çok yadırgadım.. itiraz ettim ama ordaki görevliyi bir türlü ikna edemedim.. şirket politikası bir şey yapamam beyfendi dedi.

bavulu + el çantasını tartıya koydu.. ve 250 liralık biletin üstüne 200 lira daha eklediler. güya dayıma bilet ısmarlayacaktım. üzerimde nakitte yoktu.. ödeyemedim, resmen yıkıldım.. 20-30 lira kar edelim derken kol gibi kazık yedik.. birde dayıma pişkin pişkin yanınızda tl yoksa euro ile ödeyebilirsiniz deyip o zamanlar 2-2.5 lira arası olan euroyu 3 liradan TLye çevirmeye çalıştılar, kudurdum.

bütün bunlara rağmen ille pegazuz diyorsanız yanınıza cok az eşya alıp gidin.. karnınızıda doyurun suyunuzu için.. çünkü uçakta herşey paralı.

Bu konuda çok haklısın.pegasus 1-2 kg bile bagaj fazlası olsa ücretini alıyor.bilet fiyatını düşük tutarak yolcu çekiyor ama diğer şeylerden indirimin acısını çıkartıyor.ben bagajım az olduğunda tercih ediyorum.3-4 yıl önce oturacağım koltuğu seçerken ücret vermiyordum ama şuanda bunun içinde fiyat farkı çıkıyor.bagaj ücreti bazen bilet ücretinden fazla oluyor ama bildiğim kadarı ile sunexpres,onur ve atlasjette aynı,15 kg'nun üzeri ücret alınıyor.sadece thy bagaj hakkı 20 kg galiba 2-3 kg'ya kadar ücret alınmıyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sefa

Bu fiyatlar tek yön direkt uçuşlar için geçerlidir.

Bu madde git gel bilet almamı engellemiyor değil mi? Yani ben Gidiş 40 TL - Dönüş 40 TL şeklinde bilet alabilir miyim?

evet alabilirsiniz.ben gidiş dönüş aldım.bileti alırken sigorta istemiyorum bölümünü işaretlerseniz 42 gidiş,42 dönüşten toplam 84 tl'ye bileti alabilirsiniz
  • Haber veren arkadaşa teşekkür ederim.Mail de atmılardı ancak burda görünce benimsedim

Nişanlımla beraber kısmetse 17 Şubat gidiş 20 Şubat dönüş 167,96 TL ye biletleri mal ettim.

Gitmem gerekiyordu sadece nişanda görüler beni.Bir kaç gün değişiklik olacak bana da

Tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isongur

quote:

Başıma geleni yazayım siz karar verin.. yurtdışı iyi bir indirim vardı.. dayımı göndermek için 250 tlye hediye bilet aldım.. biletin yanında koltukları ayrıca satıyorlarmış onuda ödedim.. neyse uçuş günü geldi.. dayım malum yurtdışı seyahati yapacagı için 3-5 birşeyler almış normalde daha önce türk hava yolları ile defalarca o kadar agırlıkla gidebildi.. sorun çıkmamıştı..

Küçük el çantasını uçağa alamayacaklarını söylediler.. defalarca o el çantasından daha büyük çantalarla 3-4 uçak değiştirip ve hiç birinde sorun yaşamadan seyahat yapan biri olarak, bu durumu çok yadırgadım.. itiraz ettim ama ordaki görevliyi bir türlü ikna edemedim.. şirket politikası bir şey yapamam beyfendi dedi.

bavulu + el çantasını tartıya koydu.. ve 250 liralık biletin üstüne 200 lira daha eklediler. güya dayıma bilet ısmarlayacaktım. üzerimde nakitte yoktu.. ödeyemedim, resmen yıkıldım.. 20-30 lira kar edelim derken kol gibi kazık yedik.. birde dayıma pişkin pişkin yanınızda tl yoksa euro ile ödeyebilirsiniz deyip o zamanlar 2-2.5 lira arası olan euroyu 3 liradan TLye çevirmeye çalıştılar, kudurdum.

bütün bunlara rağmen ille pegazuz diyorsanız yanınıza cok az eşya alıp gidin.. karnınızıda doyurun suyunuzu için.. çünkü uçakta herşey paralı.

Bu konuda çok haklısın.pegasus 1-2 kg bile bagaj fazlası olsa ücretini alıyor.bilet fiyatını düşük tutarak yolcu çekiyor ama diğer şeylerden indirimin acısını çıkartıyor.ben bagajım az olduğunda tercih ediyorum.3-4 yıl önce oturacağım koltuğu seçerken ücret vermiyordum ama şuanda bunun içinde fiyat farkı çıkıyor.bagaj ücreti bazen bilet ücretinden fazla oluyor ama bildiğim kadarı ile sunexpres,onur ve atlasjette aynı,15 kg'nun üzeri ücret alınıyor.sadece thy bagaj hakkı 20 kg galiba 2-3 kg'ya kadar ücret alınmıyormuş.

ucuz uçmanın da bir maliyeti var tabii olarak

• Antalya-Adana 3 kişi gidiş
    Adana- Antalya 3kişi dönüş toplam maliyet 251,94 TL
    Acele etmek gerekiyor çünkü temmuz daki biletler dahi tükenmeye başladı.
    istediğim tarihe bilet sabah vardı öğleden sonraya bitmiş..
    1 gün öncesine almak durumunda kaldım..
  • 6 sı bebek bileti olmak üzere toplam 20 adet bilet aldım. 687 TL tuttu.

tşk pegasus
  • 20 nisanda tezkere alıyoruz,o tarihte kullanılamazmış bıletler
  • quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

quote:

Orijinalden alıntı: isongur

quote:

ucuz uçmanın da bir maliyeti var tabii olarak

elbette böyle şeyler yapacak,bu kadar kampanyalı bileti nasıl telafi edecekler.ben geçen sene 25 tl'den 4 adet bilet almıştım.
    pegasus ne yaparsa yapsın,bence vatandaşa çok yararı oldu.eğer pegasus hava taşımacılığına başlamasaydı ben dahil halkımızın büyük çoğunluğu uçağa binemezdi.eskiden uçak çok lüks bir ulaşım aracıydı,şuanda kampanyalı yada erken alımlarla otobüs bileti ile aynı paraya uçağa biniyoruz.herşeye rağmen,hava taşımacılığına rekabeti ve inidirimleri getirdiği için pegaus ve benzeri kuruluşlara teşekkür etmek gerek.

• Almak istediğim uçuşun kampanya fiyatı 39 TL gözümekte ama TEK BİR BİLET BİLE SATILMAMIŞ olmasına ragmen en düşük fiyat 52 TL görünüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: incele

Almak istediğim uçuşun kampanya fiyatı 39 TL gözümekte ama TEK BİR BİLET BİLE SATILMAMIŞ olmasına ragmen en düşük fiyat 52 TL görünüyor?

iyide satılıp satılmadığnı nasıl anladın hocam?
  • quote:

quote:

Almak istediğim uçuşun kampanya fiyatı 39 TL gözümekte ama TEK BİR BİLET BİLE SATILMAMIŞ olmasına ragmen en düşük fiyat 52 TL görünüyor?

Koltuk seçtiğin vakit boş dolu koltuklar görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

quote:

quote:

herkes koltuğu bilet alırken satın almak duumunda değil bildiğim kadarıyla.. koltuk seçimi bildiğim kadarı ile bir opsiyon.. yani herkes almak zorunda değil.. check-in esnasında boş koltuğa görevli bilet veriyor.. şansa yani.. yks yanıılıyor muyum? pgsde de böyle değil mi?

• quote:

quote:

quote:

uçak biletleri otobüs gibi yer seçerek satılmıyor, eğer ekstra para verip yer seçemediyseniz, havaalanında gittiğinizde bileti alırken görevli size koltuğunuzu veriyor... bu nedenle ne kadar bilet satıldığını bu şekilde anlayamazsınız...

• quote:

quote:

quote:

quote:

herkes koltuğu bilet alırken satın almak duumunda değil bildiğim kadarıyla.. koltuk seçimi bildiğim kadarı ile bir opsiyon.. yani herkes almak zorunda değil.. check-in esnasında boş koltuğa görevli bilet veriyor.. şansa yani.. yks yanıılıyor muyum? pgsde de böyle değil mi?

pgs de koltuk seçme opsiyonu var fakat koltuğun bulunduğu bölgeye göre ön orta arka kısım fiyatları değişebiliyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

evet aynen öyle.herkes bilet alırken koltuk almak zorunda değil.çünkü ekstra ücrete tabii olan bir şeyi zorunlu tutamazlar.her uçuş belirli sayıda kampanyalı koltuk satılıyor.seçtiğiniz uçuşta kampanyalı koltuk sayısı aşıldı ise fiyat artar.koltuk seçimine bakarak biletlerin satılıp satılmadığını anlamanız imkansız

• şu durumda haklı çıkmak güzel ve "tek bilet satılmamış ama fiyat artmış" demek de yanlış..
  • Tabi ki anlamam mümkün.Çünki eger ücret ödeyerek yer seçiminde bulunacaksam, nerelerin boş veya dolu oldugunu görmeliyim değil mi?
    Dogal olarak da Pegasus bu yerleşim krokisini bize yer tercihi aşamasında açıyor ve biz de görmüş oluyoruz neresi boş neresi dolu.
    Ancak ben soruma henüz cevap bulamadım.
    Kampanya da 39 TL gösterilen güzergahta.Tek bir yer bile satılmamışken neden en düşük ücret 52 TL
  • 20 lira fazla veririm atlasa binerim 20 kg bagaj sandwich kola temiz güzel hostesler ve atatürk havalimanı herşeyiyle değiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tabi ki anlamam mümkün.Çünki eger ücret ödeyerek yer seçiminde bulunacaksam, nerelerin boş veya dolu oldugunu görmeliyim değil mi?
    Dogal olarak da Pegasus bu yerleşim krokisini bize yer tercihi aşamasında açıyor ve biz de görmüş oluyoruz neresi boş neresi dolu.
    Kampanya da 39 TL gösterilen güzergahta.Tek bir yer bile satılmamışken neden en düşük ücret 52 TL

açıkladık ya hocam.. herkes bilet aıp koltuk seçimi apmıyorki.. ekstra ücret ödememek için.. o yüzden görünmüyor.. seçim yapmayanlara havalimanında rastgele koltuk veriliyor..

quote:

Orijinalden alıntı: tyildiz07

20 lira fazla veririm atlasa binerim 20 kg bagaj sandwich kola temiz güzel hostesler ve atatürk havalimanı herşeyiyle değiyor

+1500

• quote:

quote:

Tabi ki anlamam mümkün.Çünki eger ücret ödeyerek yer seçiminde bulunacaksam, nerelerin boş veya dolu oldugunu görmeliyim değil mi?

açıkladık ya hocam.. herkes bilet aıp koltuk seçimi apmıyorki.. ekstra ücret ödememek için.. o yüzden görünmüyor.. seçim yapmayanlara havalimanında rastgele koltuk veriliyor..

quote:

Orijinalden alıntı: tyildiz07

20 lira fazla veririm atlasa binerim 20 kg bagaj sandwich kola temiz güzel hostesler ve atatürk havalimanı herşeyiyle değiyor

+1500

O açıklamadan sonra ben de açıkladım ki....
    Yer obsiyonu almak isteyenler,bunun için boş ve dolu yerleri görmeli değil mi DİYE.
    Konu çok uzadı anlamak istemeyenler anlamasın ama daha da ayrıntılı bilmek isteyenler,flyps den demo bilet alımında ayrıntıları görebilir.
    Benim soru da güme gitti.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.