Şimdi Ara

PCYİ TEMIZLEDİKTEN SONRA EKRANA GÖRÜNTÜ GELMEDI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bende 512 mb ekran kartı 2 gb ram intel core 2 duo 1.80 ghz 400 w psu var

abiler ben birde bilgisayarın parçalarını birleştirmesini tam olarak bilmediğim için bir yerde yanlışlık mı yapmışındır ayrıca ben bilgisayarı birleştirince ekrana görüntü gelmedi

ne yapmalıyım acil

birde ben sistemi yakmış olmayayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• thelions17 kullanıcısına yanıt
    hocam şöyle ki kasadan gelen kabloları sökmediğin sürece zor , söktükten sonra onları yanlış yere takarsan yanabiliyo

bunun dışında muhtemelen ekran kartını tam oturtamadın tekrar dene derim olmadımı bilgisayarcıya götür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morbius108

hocam şöyle ki kasadan gelen kabloları sökmediğin sürece zor , söktükten sonra onları yanlış yere takarsan yanabiliyo

bunun dışında muhtemelen ekran kartını tam oturtamadın tekrar dene derim olmadımı bilgisayarcıya götür

hocam kabloları anakartın kullanma kılavuzunda gösterildiği gibi taktım o konuda sorun yok

ekran kartını da benim diğer pc de denedim çalışıyor

• bu arada anakartım palit marka dır

ekran kartı dahil tüm fanlar çalışır durum da mı ? açarken bip sesleri geiyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morbius108

ekran kartı dahil tüm fanlar çalışır durum da mı ? açarken bip sesleri geiyor mu

evet bütün fanlar çalışıyor bu arada sorun burada açılırken bib sesi gelmiyor

bios pilini çıkarın 10 saniye sonra takıp öyle açmayı deneyin
  • hadi arkadaşlar bu sorunu çözecek bir vatandaş yok mu?

• hocam bios pilini çıkarıp 1 gün kadar beklettim yine aynı bir sonuç yok

ekran kartın yanmış olabilir bence bekle siteden sonuç çıkmazsa götür tamirciye arızayı saptasınlar .
  • Hocam senin sorunu klasik yöntem çözebilir , kablolarda falan sorun olmadığından emin isen ekran kartı tam oturmamıştır.Hafif derece ıslak bir bez ile ekran kartınızın ana karta takılan bölümünü silin,aynı bez veya kulak temizleyici varsa onu hafif ıslatın ana kart soketini temizleyin ve ekran kartınızı takın.İşe yaramaz ise biraz bekleyin aynı yöntemi su yerine kolonya ile deneyin ekran kartınızı taktık tan sonra saç kurutma makinesi ile hafifçe soketi ısıtın(ekran kartını taktıktan sonra).Ayrıca bu sorun sadece ekran kartından kaynaklanmaz eğer Ram'larınızı da tak-çıkar yaptıysanız bu ekran kartınıza yaptığınız aynı işlemleri Ram'ınızada uygulayınız.

İyi şanslar.
  • tamam kardeşlerim hepsini demeyeceğim hepinize teşekkürler

• pardon deneyeceğim yanlış yazdım

• birde arkadaşlar benim işlemci ile soğutucunun arasında termal macun yok acaba ondan mı açılmıyor dersiniz

Termal macun yoksa pc açılır ama pek iyi soğutamaz fan. PC yi açınca tam olarak ne oluyor onu söyleyin. Anakarttan falan ses geliyormu .birde kasanın içinin resmini atarsanız daha iyi yardımcı olurum
  • kaploları ve ekran kartını sök takrar tak yerine oturmamıştır .ramleri kontrol et
  • hocam açılıştaki bib sesi yok ben sana resmi sonra atsam olur mu

• birde anakartın sağ alt köşesinde küçük küçük kablolar takılıyor bunlar nasıl takılmalı ve bu kabloların üzerinde power sw ,hdd led gibi yazılar var

• bakın hocam ben durumu izah edeyim şöyle ki pc açma düğmesine bastığımda ses yok sadece hdd sesi var ram sesleri yok

• bakın hocam ben durumu izah edeyim şöyle ki pc açma düğmesine bastığımda ses yok sadece hdd ışığı var ram sesleri yok

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.