Teğmen
26 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 96 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese iyi günler

Üniversite tercihinin sonlanmasına son günler ve kafamda birkaç bölüm vardı yazacağım ancak son saatlerde dijital oyun tasarımı adında yakın zaman içerisinde açılmış bir bölüm gördüm ve yeni bir bölüm olduğu için fazla bilgi edinemedim.Açıkçası geçmiş senelerden beri oyun tasarlama hayalini kurardım ve eğer tercih edilebilecek bir bölüm ise bu işi gerçekten severek yapacağıma eminim.Aslında aklımda

Uluslararası Ticaret , İşletme yada yönetim bilişim sistemleri bölümleri vardı fakat dijital oyun tasarım bölümünü gördüğümden beri sadece bu bölüme odaklandım sanki beni çekiyor .Herhangi bir bilgisi,bölümde okuyan yada okuyan tanıdığı olup yardımcı olarak tercihin bitimine az bir zaman kala bu kardeşinin içini rahatlatacak biri varsa yardımcı olursa gerçekten çok mutlu olurum.Şimdiden teşekkürler.

Bu arada tutan üniversite İstanbul Bilgi Üniversitesi - Dijital Oyun Tasarımı ( İngilizce ) .
İyi günler ;
Lenovo y500 windows 8 pro kullanıcıydım.Windows'un kendi marketine 8.1 güncelleştirmesi gelmişti 3.6 GB 'lik onu indirip windows 8.1 pro sürümüne yükselttim bilgisayarı.Fakat bu seferde windows sli denilen çift ekran kartını nvidia denetim masasında görmemeye başladı

http://i.hizliresim.com/DXm1b3.jpg

Normalde fotoğraftaki gt650m simgesinden 2 tane yan yana olurdu ve seçeneklerde 2. ekran kartını optimize et çıkardı.Zorlanınca otomatik devreye girebilir diye düşünen olabilir fakat bununla ilgili bir örnek league of legends oynarken windows 8 de tek ekran kartıyla bile ultrada 130-140 fps alırken windows 8.1 de 70 fps zor görüyor ve ani fps düşüşleriyle 45-30 fps ye kadar düşebiliyor.

Not: Bilgisayardaki tüm driverlar günceldir.

Bununla ilgili her türlü yoruma ve fikre açığım ve bu hata devam ettiği sürece windows 8.1'i hiçbir sli kullanıcısına önermiyorum.
İyi günler;

Okula giderken kullanım amaçlı bisiklet almayı düşünüyorum. aklımda Kron XC 250V ile Bianchi'nin speed 4000 civarı birşey düşünüyorum.
Çok kararsız kaldım max : 600Tl düşünüyorum Kron hafif ve cezbedici tam bana göre ama Bianchi'ninde cezbedici bir konumu var. Sizce ne yapmalıyım ?
İyi forumlar ;

Ps3 almayı düşünüyorum kesinle kırdırmıcam sadece orjinal DVD ile oynıcam o yüzden hafızaya pek önem vermediğim için Ps3 Super Slim 12 GB(Pal) almaya karar verdim ama arkadaş çevresinden birşey duydum GB si düşük olunca kasma sorunu olabiliyor demişlerdi.Acaba doğrumudur kırdıma olmadığı sürece GB nin bi önemi varmıdır ? (demo falan indirmicem ,film falan da izlersem sadece internetten hiçbir indirme işlemi olmayacaktır.)
İyi günler ;

O kadar hevesle sipariş verdiğim X7 F3 model Mouse bugün elime ulaştı fakat hayal kırıklığına uğradım.Bilgisayar açılırken mouse'ye 1-2 saniyeliğine güç gidiyor sonra kesiliyor.Alırken dikkat etmedim en son Windows 7 için destekleniyormuş mouse fakat sitesindeki Oscar yazılımı Windows 8 64 Bit desteği de sunuyor (benim sistemim Windows 8 64 Bit) indirdim fakat mouse bulunamadı hatası veriyor.Bilgisayarımda Optik sürücü bulunmadığı için kutusundan çıkan CD sini kuramıyorum ,benim merak ettiğim konu CD sinde Oscar yazılımından başka bir driver bulunup bulunmaması acaba içerisinde bilgisayar okusun diye ekstra driver mevcut mudur ? . Lütfen bir el atın bir çözümü var mıdır bilgisayara okutmanın yada illa CD mi gereklidir ?
İyi günler ;

Lenovo Y500 kullanıcısıyım yaklaşık 1 ay civarı oldu alalı evde iken kablolu kullanıyorum sadece bir kez 5dk kablosuz kullandım hızı düşünce bıraktım yani evdeki modemde sorun varmı bilmiyorum fakat köyde 1 kat üstümüzde kablosuz modem var ve ona bağlanarak kullanıyorum.Oyun oynarken 15-20 dk video izlerken ise 3 dk da bir kesiliyor ve yenden bağlanmam gerekiyor.

-Drivergenius ve Slimdriver programlarını kullanıyorum yani wireless driverlerim güncel.
-Sabit Ip aldım.
-Modem ismini değitirdim.
-Şu cmd'ye yazılan garip bir kod vardı onuda yazdım.
-Bir yerden kendimize bağlanma izni veriyorduk onuda yaptım.

Bunun haricinde ekstra driver veya programmı gerekli lütfen bilgisi olan bir el atsın kafayı yicem. Agresif ve çabuk sinirlenen bir insanımdır oyunun ortasında internet kopunca ne yapacağım belli olmuyor arada laptop kaynayacak diye korkmaya başladım

Daha önceden de böyle bir konu açılmıştı gördüm fakat ordaki bilgileri denedim işe yaramadı belki güncel bir bilgi vardır diye konu açayım dedim.
İyi forumlar ;

Bugün arkadaşa Playstore'den Cs go aldık yüklerken (3.1 GB) yaklaşık 2.9 GB'sine gelmişken nedense birden silindi ve yenden indirmeye başladı.Acaba biyerde dosyalar hala muhafaza ediliyor ve bunu aktif etmemiz falan mı gerekiyor ? lütfen yaşayıp ta çözen veya sorunu bilen biri varsa yardım edebilir mi ?

Şimdiden Teşekkürler.
İyi forumlar ;

Lenovo Y500 (Slı) kullanıcısıyım,grafik isteyen oyunlar oynarken fan ısısı beni rahatsız etmeye başladı özellikle sağ tarafta bulunan 2. ekran kartının fanı elime doğru üfleyince artık huylanmaya bile başladım.Çözüm olur mu bilmiyorum ama bu laptopa bir soğutucu almaya karar verdim .

Aradığım özellikler ;

-Tamamamen alüminyum gövde olacak.
-15.6 bilgisayar boyutunu desteklemesi gerekli
-Eğer tek fanlı ise fan boyutu 20cm veya 23cm olması gerekli.
-Çok yüksek olmamalı,zaten yüksek bir masada kullanmaktayım eğer soğutucuda yüksek olursa halim kötü
-Maximum fiyatı 160-170 TL'yi geçmemesi gerekmektedir.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler , 4 gözle bekliyorum
Sistem I ;

İşlemci = İ5-4670k
Anakart = Intel Z87 Soket 1150 DDR3 2933MHz(O.C.) SATA 3.0
Ram = Corsair Vengeance Pro (2x4) DDR3 1866MHZ Siyah Soğutuculu
Ekran Kartı = Asus GTX 650 Ti BOOST Direct Cu II O.C. 2GB 192 Bit
Kasa = COOLER MASTER HAF 912 ADVANCE

Sistem II ;

İşlemci = AMD PHENOM 965 QUAD CORE 4X 3.4 GHZ 8 MB
Anakart = GİGABYTE 970 DS-3 ANAKART USB 3.0
Ram = Gskill RipjawsX (2x8) DDR3 1600MHZ
Ekran Kartı = SAPPHİRE OVERCLOCK SERİSİ ATİ 7850 2 GB 256 BİT
Kasa = Aerocool X Predator
İyi forumlar Gardaşlarım :) ;

*Konu başlığı biraz saçma kalmış olabilir kusura bakmayın artık "Toplama bilgisayar","Bilgisayar tercihi","Acil yardım" gibi başlıklar sıradan geldiği için biraz değişik koymak istedim,her neyse.

Lise 2. sınıf öğrencisiyim bana 3 yıl yetecek bir bilgisayar arıyorum,üniversite dönemine geçince laptop'a geçiş yapacağım için evde bana güncel oyunları oynatsın yeter.

Laptop veya masaüstü fark etmez.Masaüstü alırsam ekran bozulduğu için monitör de lazım olacağı için masaüstü bütçem 1.900,fakat laptop alırsam bütçe 2.100-2.200 olacaktır ben bir kaç bilgisayar beğendim sizden ricam bu bilgisayarlardan seçim için yardımcı olmanız veya bütçemi aşmayacak bunlardan türden daha iyi bilgisayar bulursanız söylemeniz şimdiden teşekkür ederim :)

1.Masaüstü =http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/oyun-canavari-bu-fiyata-kacamaz-quad-core-4x-87147458

2.Masaüstü =http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/s-1150-4670k-2gb-asus-e-karti-1tb-hd-8gb-ram-89163847

3.Masaüstü =http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/8-cekirdekli-kalite-performans-uygun-fiyat-88939058

1.Laptop =http://www.pcdepo.com/msi-ge60-0nd-660xtr-notebook-urun10364.html

Aslında şuanda 2. Masaüstü linkindeki bilgisayar bana daha yatkın geliyor eğer fikrim değişmez ise pazar günü onu sipariş edebilirim ama işte kararsız bir insan olduğum için (lanet olsun) laptop beni 3 yıl idare edermi bilemem ama (elimde 128 GB SSD bulunmaktadır alırsam ona takacağım) kullanımı rahat olduğu için ona da kafam takıldı . Lütfen bir el atın

Eklemeden de geçemeyeceğim 3 yıl yetecek diyorum ama oyun hastası olduğum için Battlefield 4 gibi oyunları oynatması lazım yani.
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 155
İkinci El Bölümü Mesajları: 20
Konularının görüntülenme sayısı: 11.086 (Bu ay: 528)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.