Şimdi Ara

PCYİ TEMIZLEDİKTEN SONRA EKRANA GÖRÜNTÜ GELMEDI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Anakartta Onboard ekran kartı var ise onunla dene birde.Ve anladığım kadarıyla donanımsal olarak yenilemişsin az çok bazı parçaları.Tüm parçalar uyum sağlıyormu araştırdınmı? Mesela ram ve anakart.
  • thelions17 kullanıcısına yanıt
    PC açıldığına göre ön bağlantıları doğru yapmışsınız.en azından power sv doğru takılmış. Ramleri veya ekran kartını çıkarın anakarttan bip sesi gelecekmi ?

EDİT:Birde güç kaynağından anakarta gelen 4 pinli kabloyu taktığınıza emin olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **Nightmare** -- 15 Temmuz 2013; 1:04:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: **Nightmare**

PC açıldığına göre ön bağlantıları doğru yapmışsınız.en azından power sv doğru takılmış. Ramleri veya ekran kartını çıkarın anakarttan bip sesi gelecekmi ?

bib sesi gelmiyor hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelions17

quote:

Orijinalden alıntı: **Nightmare**

bib sesi gelmiyor hocam

O zaman ya anakartta sıkıntı var yada kabloları düzgün takmadınız.Anakarta bağlanan hoparlorüde yanlış takmış olabilirsiniz ondan ses gelmiyor olabilir. Anakarta bağlanan 2 tane güç soketinin biri 24 pin diğeri 4 pin olanın düzgün oturduğuna emin olun.
  • Hdd led power led vs kablolar front panele takilir. Anakartiniz kitapcigindan front panelin nerede oldugunu ve hangi kabloyu hangi pine takacaginizi ogrenebilirsiniz. Zaten power kablosunu yani acma kablosunu dogru pine takmazsaniz acma dugmesine basinca bilgisayar acilmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam kasanın resmi böyle
     PCYİ TEMIZLEDİKTEN SONRA EKRANA GÖRÜNTÜ GELMEDI
  • Baglantilar dogtu gozukuyor. Ramleri cikartip sadece birisini takarak denermisiniz. Ramin ucunu dudaginizla hafif nemlendirip parmaginizin arasina alip bastan basa silin oyle deneyin.

Resme baktımda herşey düzgün görünüyor.Ön paneldeki herşeyi sökün sadece power sw kalsın öyle deneyin.Olmassa 2 raminiz var yerlerini değiştirerek deneyin yada 1 tane takın olmadı diğerini takın öyle deneyin birde.Anakarınız üzerinde onboard ekran kartı varsa ekran kartını çıkararak deneyin.Şimdilik aklıma gelenler bunlar
  • çok sağolasın kardeşler hepinize teşekkürler iyi geceler
  • Ne demek.sorunun çözülürse buraya yazarsan bizde öğrenmiş oluruz.
  • Eğer sorun yine çözülmezse daha beter yapmadan güvenilir bi tamirciye götür.
  • hocam eğer ben bu sorunu çözemezsem bu bilgisayarın çalışması için kaç lira vermem gerekir

• kardeşler birde işlemci tam olarak yerine oturmuyor ama altındaki kartla temas halinde.
  • hocam bir bakarmısınız

birde anakarta işlemciyi takmadan çalıştırırsam(30 sn) pc yanarmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelions17

hocam bir bakarmısınız

birde anakarta işlemciyi takmadan çalıştırırsam(30 sn) pc yanarmı?

işlemciyi söküp çalıştırırsanız pc yanmaz ama ekrana görüntüde gelmez.Temizlerken işlemciyide söktünüzmü ? Eğer söktüyseniz işlemcinin ayaklarına bakın yamuk pin varmı.Ve işlemciyi takarken işlemcinin iyice oturduğuna ve yönüne dikkat ederektakın ve mandalini sıkıştırmayı unutmayın.
  • Ramları kontrol et yuvalarını değiştir yeniden tak...
  • abi bu işlemcinin 4 ayağından 2 pini daha önceden kırılmış

ne yapcaz şimdi
    kardesim bnde temizleyeyim emisitim actım temizledim tam oturmuyordu sogutucu sonradan pc acılmadı gittim tamirciie baktı pcye

oturmamıssa islemcii veya anakart yanabilir dedi denedi anakartı da islemciide yakmısın gittim kadıköye 60tlye islemci aldım 1de 60 tlye anakart

1gb ram aldım 20 tlye ddr 2 bunlar bilginiz olsun
  • hadi be

o zaman bize de tamirci yolu düştü hiç uğraşmıcam
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.